Opinie Użytkownicy pytają, BP odpowiada

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika BA_Musa, 29 listopada 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Danusia_64 Twój post usunęłam, bo na takie pytanie potrafimy tutaj odpowiedzieć na forum ale we właściwym dziale, zapraszam do działu Pomoc: =>Pytania ogólne.
     
  2. RWM41

    RWM41 Ambasador forum

    Co z grą będzie od stycznia w związku z wycofaniem technologi flash?
    Przepisana w obecnym kształcie?
    Nowa?
    Wcale?
    Jeśli przepisana to czy z przeniesionym "majątkiem" graczy czy wszyscy od zera?
    Pół roku zostało, inwestuje się jednak pieniądze (ja przynajmniej) a to w jajko, a to w ts licząc, że nie na pół roku
     
  3. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Według wszystkich zapewnień Flash będzie wspierany do końca 2020 roku. Mimo to cały czas trwają prace nad przepisaniem gry na nowszą technologię. Polecam lekturę https://board-pl.farmerama.com/index.php?threads/bigpoint-jest-przygotowany-co-stanie-się-z-grą-gdy-flash-przestanie-być-wspierany-w-2020-roku.50310/ oraz https://board-pl.farmerama.com/inde...domyślnie-wyłączy-program-flash-player.68956/
     
    MamiKar lubi to.
  4. Daisy44

    Daisy44 Generał forum

    Jeśli miałabym zaczynać wszystko od nowa to już mogę przestać grać.:( A co za tym idzie inwestować w przydatne dla mnie rzeczy... na parę miesięcy ? ... nie opłaca mi się :wuerg::p
    Ale w tych ogłoszeniach nie ma nic konkretnego. A gracze za pewne chcieliby wiedzieć czy warto grać i czy jest po co zdobywać różne fanty
     
  5. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Zgredziu ja tam nie widzę żadnych konkretów, same obietnice.Gra już teraz nie chodzi na niektórych przeglądarkach jak napisała BA Rock problem jest na razie globalny lecz nie masowy,a co będzie za miesiąc i dalej.Terminów konkretnych o przejściu nie podajecie.
     
  6. martajolka81

    martajolka81 Ambasador forum

    Zgredziu takie info to można puścić raz, żeby zamknąć użytkownikom buzie ;) Potem robi się to niezjadliwe. "Papier" wszystko przyjmie ;) Zero konkretów, kilka obietnic, które mogą się okazać bez pokrycia. Trzymanie graczy w niepewności absolutnie nie powstrzymuje BP przed zarzucaniem nas ofertami zakupowymi. A jaką dajecie gwarancję, że za chwilę nie okaże się, że wyrzuciłam kasę do kosza?
     
  7. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Przede wszystkim nie na kilka miesięcy, tylko na 1,5 roku, bo mniej więcej tyle mamy do końca 2020 ;)
    Google deklaruje, że do tego czasu będzie można w Chrome uruchamiać apliakcje Flash. Z tego co wiem, pozostałe duże przeglądarki również nie zamierzają porzucać tej technologii wcześniej niż Adobe (twórcy Flash). Poza tym klikałem coś niecoś na serwerze testowym Farmeramy bez Flash i na razie działa to trochę ułomnie, ale wszystko, co miałem na koncie wcześniej, miałem też tam. Nie straciłem ani jednego sianogrosza, farmarki, kropli nawozu ani florena. Wszystkie drezwa, zagrody i itemy też zostały zachowane.
    Chciałem zauważyć, że kupując fanty, płacisz za usługę i za wirtualne dobra. Skrzynki, TSy czy inne bogactwa farmerskie to nie lokata bankowa. Nie spieniężysz ich ani nie zapiszesz dzieciom w spadku. W takiej sytuacji trudno mówić o poważnej inwestycji.
     
    Wanilia89, nuka20 oraz tereska1108 lubią to.
  8. patryk19

    patryk19 Forumowy żółtodziób

    Hmm, a ja się zastanawiałem czy kupic tu sobie co nieco. Ale po takim poscie Moderatora to juz wiem co mam robić :p
     
    abc2016 lubi to.
  9. martajolka81

    martajolka81 Ambasador forum

    Masz bardzo lekceważący stosunek do cudzych pieniędzy, ale to akurat mniej istotne choć wyjątkowo brzydkie. Osoby, które inwestują mogą poczuć się dotknięte. Wypadałoby przeprosić.

    To gra strategiczna – tak mi się przynajmniej wydaje – w związku z tym, gracz kupując jajko/item czy też coś innego robi to w jakimś określonym celu, planuje i zakłada, że w przyszłości przyniesie mu to oczekiwane profity. W obecnej sytuacji nie można niczego założyć. Co innego, jak kupię, a potem zrezygnuję z gry, co innego, jak ktoś zdecyduje za mnie. Dostrzegasz drobną różnicę?

    Dla mnie to co piszecie o przenoszeniu gry jest „patykiem na wodzie pisane” niczym więcej. Nie dziwię się, że tak piszecie, jako osoby reprezentujące BP nie macie wyboru. Nie rozumiem natomiast dlaczego Wasze wypowiedzi (dotyczące przyszłości gry) są pisane w tonie wyższości, a gracze zainteresowani tematem traktowani są, jak histerycy i głupki.
     
    Ostatnie edytowanie: 30 lipca 2019
  10. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    martajolka81 ja rozumiem, że jak ktoś w coś zainwestuje realne pieniądze to chce z tej inwestycji korzystać jednak w przypadku gry online to nie jest takie proste. Nie wiem czy wiesz, że konta w grze oraz wszystko to co na nich się znajduje to własność Bigpoint a my jako Gracze jesteśmy tylko Użytkownikami udostępnionych usług i jak czytamy w OWH (to tylko mały fragment):
    "1.2.15 Użytkownik nie ma prawa żądać, aby Gry i/lub Usługi zostały udostępniane w wersji aktualnej w momencie zawarcia umowy. Bigpoint zastrzega sobie prawo do przerwania funkcjonowania Gier i/lub Usług w każdej chwili bez podania przyczyn."
    A mając powyższe na uwadze musimy niestety liczyć się z tym, że kiedyś tam gra może zostać zamknięta tak jak to było np. z Fantasyramą. Nie twierdzę, że taki los spotka też Farmeramę a jeśli już to miejmy nadzieję, że nieprędko ale nikt też nie zagwarantuje, że gra będzie dostępna "wiecznie" ;)
     
    nuka20, gosiunia007 oraz tereska1108 lubią to.
  11. martajolka81

    martajolka81 Ambasador forum

    Owszem, wiem, mam w zwyczaju czytać regulamin, przeważnie ze zrozumieniem. Spodziewałam się zacytowania tego fragmentu regulaminu wcześniej. I powiem Ci tak, wykorzystanie go to napisanie w białych rękawiczkach "zamknij się, bo nie masz żadnych praw, a BP robi Ci łaskę, że możesz sobie poklikać". Jako gracz czuję się tak, jak pisałam wyżej - lekceważona.
     
  12. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    martajolka81 nikt tutaj nikomu nie mówi, że ma się zamknąć czy jest lekceważony, przykro mi, że tak się czujesz a wszystkie opinie są potrzebne, te negatywne również. Tyle tylko, że właśnie jako Gracze w momencie rejestracji konta zgadzamy się na wszystkie warunki i później nie możemy niestety już nic zrobić jak w przypadku podpisanych umów z innymi usługodawcami. Tutaj ewentualnie możemy po przeczytaniu Regulaminów i OWH w ogóle nie zaczynać (jeśli nam te warunki nie odpowiadają) lub też zrezygnować jak będziemy mieli wszystkiego dość ;)

    No ale w tym wątku właściwie powinny być odpowiedzi z Bigpoint, tak że zaczekajmy może co firma będzie miała do przekazania Graczom w tym temacie.
     
  13. martajolka81

    martajolka81 Ambasador forum

    Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że to jest koniec tematu, ale pozwolę sobie jeszcze odpowiedzieć ;) bo to nie jest takie proste, jak napisałaś. Wy tu jesteście BP - twarzami i słowami, więc proszę Cie nie zasłaniaj się proszę tym, że mamy poczekać, aż BP się wypowie ;)
    Rozumiem, że przejście na "złą" stronę mocy ;) związane jest z lojalnością, ale my jako "klienci" mamy prawo do informacji.
     
  14. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    martajolka81 ja się nie muszę zasłaniać, przecież jasne jest, że pytania/wątpliwości czy uwagi Graczy są przez nas przekazywane do Centrali BP, stamtąd też otrzymujemy informacje zwrotne, które przekazujemy Graczom z reguły w formie Ogłoszeń ale to nie działa na pstryknięcie palcami, dlatego też napisałam "zaczekajmy".
     
  15. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Nikogo nie lekceważę. Szanuję wszystkich - i tych, którzy płacą, i tych którzy nie płacą. I owszem, za realne pieniądze można mieć więcej wirtualnych dóbr niż sąsiad. Ale to wciąż są tylko wirtualne dobra, które są petardami tylko tu i teraz. Nikt nie zagwarantuje, że za jakiś czas będą wciąż warte tyle samo. Może ze względu na niewielką ilość staną się białym krukiem, a może spowszechnieją lub pojawią się lepsze, które spowodują względną utratę wartości. Inwestycja na lata to nie w tej grze. A w przedziale kilku miesięcy wątpię, żeby coś się zmieniło. Raczej nikt nie planuje zamknięcia gry na koniec bieżącego roku, obawa o co stała się zaczątkiem dzisiejszej dyskusji.
    Widzę też, ile Bigpoint wkłada wysiłku w rozwój gry i nie sądzę, żeby przy takim zaangażowaniu mieli wszystko zlikwidować w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Przeglądam forum i widzę, że mimo swojego dojrzałego wieku Farmerama wciąż cieszy się niemałą popularnością i jest tu sporo osób, które częściej lub rzadziej, ale sięgają do portfela. Nie mam co prawda wglądu w finanse firmy, ale sądzę, że biznesowo musi się to opłacać - inaczej gra nie byłaby utrzymywana.
    Nie ukrywamy przed Wami niczego. Wszystkie informacje, jakie otrzymujemy z firmy, przekazujemy na bieżąco. Czytacie zagraniczne fora i sami widzicie, że na żadnym nie ma nic więcej na ten temat.
     
    Wanilia89 lubi to.
  16. RWM41

    RWM41 Ambasador forum

    Zaczęłam temat więc podsumuję czego się dowiedziałam:
    1.Modzi nie wiedzą nic
    2.Mamy czekać (nie wiem ile czasu bo ten temat, również z radą by poczekać pojawiał się już jakiś czas temu)
    3.Na koniec roku raczej gry nie zamkną Bo flash jeszcze działać powinien a gra się opłaca
    4.BP inwestuje w grę -tego nie widzę, raczej intensyfikuje zyski zasypując nas ofertami w stopniu niespotykanym oraz eventami w ilości dotąd niewidzianej. Te ostatnie fakty właśnie skłoniły mnie do pytania bo to wygląda (o czym inni już wspominali) na wygarnianie czego się da przed zamknięciem sklepiku. Oczywiście mogę się mylić i mam taką nadzieję ale miło by było zobaczyć np jakąś demówkę tej nowej farmy. Toto takie dziwne infantylne nam pokazywali, czemu Farmeramy skoro prace trwają nie można?
     
  17. martajolka81

    martajolka81 Ambasador forum

    Nie znamy się, nie wiem co myślisz, kogo szanujesz - bazuję na tym co przeczytam. Twój wpis na temat inwestycji graczy był paskudny.

    Co do BP - nie widzę wysiłku w rozwój gry. Naładowany kalendarz - starymi eventami, nowe zagrody (do niczego niepotrzebne) czy też drzewa to żaden rozwój. To tworzenie dodatkowych okazji do zarabiania. Tak, jestem świadoma, że BP to nie firma charytatywna i musi zarabiać, ale to nie jest rozwój.
     
  18. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Nie jestem autorem, właścicielem ani zarządcą Farmeramy. Jedyne, co mogę, to polikać po forum, zerknąć do opisu eventów/wyprzedaży i innych wynalazków, które prześlą kilka dni wcześniej, żeby na ich podstawie opracować poradnik. Czasem mnie zaproszą na wewnętrzny serwer testowy, czasem poproszą o opinię na jakiś temat, ale nic więcej. Nie znam planów Bigpoint ani Youzu na przyszłość. Siedzę w swoim domu i nawet nie wiem, o czym rozmawiają w biurze czekając rano aż ekspres skończy parzyć kawę.* Podobnie jak Wy, mogę tylko obserwować aktualny stan gry i starać się wyciągać wnioski na podstawie tego, co widzę.

    Nie różni się zbytnio od tego, co znamy obecnie. Pisząc, że działa trochę ułomnie miałem na myśli, że jeszcze nie wszystko działa tak jak powinno i jest jeszcze trochę błędów, ale ogólnie gra jest ta sama. Są te same pola, to samo koło fortuny, ten sam młyn, te same pnącza, rośliny, itemy i wszystko inne jest tak samo jak na tej farmie, w którą gramy codziennie.


    P.S.
    Tak napisałem o tym ekspresie, a nawet nie wiem, czy go mają. Ale zakładam, że tak :)
     
  19. Bilonge

    Bilonge Cesarz forum

    Witaj Zgredek :)
    Tak? Jedna firma tez przepisywała grę z flasha i udostępniła graczom możliwość porównania nowej wersji i tej obecnej. Tutaj ze strony BP nic takiego nie ma a czas biegnie. Tylko słowa pracują i mamy czekać. Dokąd mamy czekać? Az ogłoszą że zamykają grę? Jak dobrze wiesz flash będzie wspierany tylko do końca 2020 roku a w niektórych krajach wcześniej zostanie wyłączony. Ze zostanie wyłączony BP wiedziało już w 2015 roku bo wtedy podjęto decyzję. Przez te parę lat nie dało się przepisać gry lub podjąć innej decyzji?
     
    Ostatnie edytowanie: 30 lipca 2019
  20. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Sam trochę klikałem w grę innej firmy (czytaj: logowałem się raz na miesiąc, kiedy na maila przychodziło powiadomienie, że za powrót dadzą mi garść darmowych kamyków :D) i tam podczas logowania można było wybrać, czy się chce grać z flashem czy bez. Z punktu widzenia użytkownika obie wersje nie różniły się wyglądem ani działaniem. Podobne założenie ma Bigpoint. "Nowa" Farmerama ma się nie różnić od "starej". Jednak wersja, którą widziałem, nie spełnia jeszcze tego założenia. Nie wiem, czym jest powodowane takie tempo. Może uznają, że mają jeszcze prawie 1,5 roku na dopracowanie szczegółów?