Użytkownicy pytają, BP odpowiada

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika BA_Musa, 5 września 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. BA_Musa

    BA_Musa Guest

    Witajcie Farmerzy!

    Ponieważ jestem tu nowy, pozwólcie, że się przedstawię. Mam na imię Varun i pochodzę z Indii. Od niedawna mieszkam w Hamburgu i dołączyłem do ekipy Bigpoint. Zajmuję się Farmeramą mniej więcej od 3 miesięcy i powoli zaczynam czuć się jak w domu. Zanim dołączyłem do zespołu Bigpoint byłem producentem w Zynga. Tam miałem okazję zajmować się produkcją wielu gier typu „casual” i „mid core”. Mieszkałem w Bangalurze w Indiach, ale moja praca wymagała sporo podróżowania do San Francisco i Los Angeles. Jednak w Europie jestem po raz pierwszy i powoli zaczynam się zadomawiać. Moi znajomi i koledzy z zespołu Farmeramy bardzo mnie wspierają. Karierę w branży gier rozpoczynałem jako moderator w grach RPG i MOBA. W oparciu o te doświadczenia w mojej poprzedniej pracy objąłem funkcję pełnoetatowego menadżera ds. społeczności i pozostawałem w dobrych stosunkach z graczami. Jako osoba pasjonująca się grami, potrafię wczuć się w rolę graczy, rozumiem ich społeczność i wiem, co może ją frustrować. Postaram się z całych sił, abyście byli zadowoleni i mam nadzieję, że Farmerama będzie zapewniać wam doskonałą rozrywkę.

    Ten biuletyn będzie krótki i możliwe, że nie poruszę w nim szczegółowo wszystkich interesujących Was kwestii. Zapewniam jednak, że będzie on publikowany i wysyłany każdego miesiąca. Wszystkie pytania pozostające bez odpowiedzi zostały zebrane przez menadżerów ds. społeczności oraz członków zespołów zajmujących się forami (i oczywiście nadal będą systematycznie przekazywane).

    W niniejszym biuletynie zamierzam przedstawić Wam moją wizję Farmeramy. Poniżej prezentuję sprawy, które w nadchodzących miesiącach będę traktować jako priorytetowe:

    1. Bahamarama III - Rafa koralowa
    Z radością pragnę ogłosić, że w końcu rozpoczęliśmy na dobre prace nad tym projektem. Zanim to nastąpiło, trochę czasu zajęło zaplanowanie zadań, przygotowanie solidnej infrastruktury technologicznej i wdrożenie działań. W tym biuletynie nie chciałbym zdradzać zbyt wielu szczegółów, ponieważ zamierzam obszerniej zająć się tym tematem w przyszłym miesiącu. Jednak skoro już o tym napomknąłem, przedstawiam mały fragment tego, co pojawi się w przyszłości.

    [​IMG]

    Ten obrazek to dzieło naszego grafika 3D i efekt jego kilkutygodniowej wytężonej pracy. Mamy nadzieję, że się wam spodoba i czekacie na więcej tak samo jak my. Poniżej zamieszczam krótki opis tej części gry:

    Rafa koralowa ucierpiała w wyniku katastrofy ekologicznej. Przystań Bahamaramy umożliwi teraz graczom prowadzenie ekspedycji i pomoc lokalnym społecznościom w odbudowie ekosystemu raf koralowych otaczających wyspy. Aby odtworzyć ekologiczną różnorodność rafy koralowej, będzie trzeba odnaleźć w zatrutych wodach zdrowe morskie okazy i umieścić je w lokalnych centrach wodnego życia na wyspach.

    Niestety nie potrafię powiedzieć, kiedy dokładnie ten element znajdzie się w grze i zostanie udostępniony, ale jestem przekonany, że stanie się to szybciej niż Wam się wydaje. Mam nadzieję, że w przyszłym biuletynie będę mógł podać już konkretną datę. Staram się jednak jak mogę, aby nie składać fałszywych obietnic.

    2. Stabilizacja tygodniowych akcji specjalnych
    Pracowaliśmy nad tym ciężko przez ostatnich kilka tygodni. Niestety cotygodniowe wprowadzanie nowych treści wymaga sporo wysiłku i dużej liczby osób. W ten sposób ciężko pracować nad udoskonaleniami i długoterminowymi elementami gry. Wraz z producentami technicznymi i głównymi inżynierami próbowaliśmy znaleźć rozwiązanie tego problemu i mam nadzieję, że w ciągu nadchodzących tygodni wszystko się wyklaruje. Ponadto pracuję z projektantami nad stworzeniem prawidłowej równowagi akcji i promocji sklepowych. Na pewno zauważyliście już kilka zmian, które wprowadziliśmy w harmonogramie sprzedaży. Projektantom doradziłem spróbować jak największej liczby różnych możliwości. Nasi najwierniejsi gracze bardzo potrzebują kolejnych wyzwań w grze. Te wyzwania można zapewnić dzięki odpowiedniej różnorodności starych i nowych elementów gry. Zajmowałem się również poprawą niektórych kwestii mechanicznych, cenami, problemami związanymi z korzystaniem z różnych elementów oraz kilkoma dawnymi błędami, które nadal pojawiają się w naszych cotygodniowych akcjach z powodu starego kodu.

    Moja wizja gry:

    Przez ostatni miesiąc zajmowałem się wypracowaniem własnej wizji gry. Chcę, aby gra i zespół podążali w jednym kierunku i realizowali jeden cel. Jest nim dostarczenie gry farmerskiej najwyższej jakości. Chcemy, aby granie w Farmeramę stanowiło najlepszą część Waszego dnia i coś, na co niecierpliwie czekacie.

    Oto zestaw moich priorytetów:

    1. Poprawa zbalansowania gry i eliminacja problemów z cenami

    Wiele razy gracze zgłaszali nam problemy ze zrównoważeniem gry. Dla nowych graczy niektóre misje są za trudne, a z drugiej strony długoletnim graczom zaczyna brakować już wyzwań. Pracujemy nad rozwiązaniem obu tych problemów. Po przejęciu obowiązków związanych z tą grą, moim najważniejszym celem stał się rozwój określonych nowych funkcji i mechaniki. Chcemy również przenieść część wprowadzonej ostatnio popularnej mechaniki i zastosować ją w większej liczbie misji.

    2. Elementy dla graczy z dużym stażem

    Podczas rozmów z członkami zespołu przypominałem wszystkim, że priorytetem są gracze z największym stażem. Doceniamy ilość czasu i wysiłek, który przez te lata włożyliście w naszą grę. Aktualnie opracowujemy koncepcję nowej mechaniki akcji, która byłaby przeznaczona wyłącznie dla naszych najbardziej doświadczonych graczy. Co to takiego? Więcej szczegółów już wkrótce! Plany długoterminowe obejmują również kolejne aktualizacje i nową mechanikę misji. Pracujemy również nad sposobem wykorzystania gwiazdek uzyskanych przez naszych wiernych graczy. Ta prośba pojawiała się już od jakiegoś czasu i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby zapewnić odpowiednie rozwiązanie tej kwestii.

    3. Większa przestrzeń

    Grając bardzo dużo w Farmeramę w ciągu ostatnich kilku miesięcy, wiem, że jedną z największych bolączek graczy jest brak przestrzeni. Według mnie ten problem był już zbyt długo ignorowany. Choć chcielibyśmy uruchomić nowe pola gry, wymaga to wielu miesięcy pracy i nie jest łatwe do wdrożenia. Pracujemy jednak nad koncepcją „miejsc magazynowych”, które umożliwiłyby zachowywanie zagród i oaz miłości bez konieczności ich dezaktywacji. W tym momencie to tylko koncepcja, więcej szczegółów na ten temat pojawi się w kolejnym biuletynie producenta!

    Jeżeli chodzi o inne wiadomości, duże znaczenie przykładam do szczerości i przejrzystości działań w kontaktach pomiędzy projektantami a graczami. Tak zamierzam postępować, dlatego chciałbym się z Wami podzielić wiadomościami na temat prac nad funkcją mentorów. Niestety w ich trakcie natrafiliśmy na mnóstwo problemów natury technicznej, których nie da się rozwiązać w krótkim czasie. Z tego powodu zespół podjął decyzję o wstrzymaniu prac nad tym projektem. Pragnę, aby to, co wprowadzamy w grze, było najwyższej jakości, a z kolei nie chcę, abyśmy pracowali nad czymś, co i tak trzeba będzie później przerobić. Zapewniam Was, że nie rezygnujemy z projektu, ale tylko zawieszamy go na jakiś czas. Gdy tylko otrzymamy odpowiednie narzędzia i będziemy dysponować infrastrukturą technologiczną, prace zostaną wznowione. Była to trudna decyzja, ale mamy nadzieję, że zaufacie naszemu osądowi. Liczę, że w następnej odsłonie biuletynu producenta będę miał dla Was lepsze wieści w tej sprawie.

    Bardzo dziękujemy za Waszą cierpliwość i mamy nadzieję, że nasze kontakty będą częstsze. Będę aktywny na angielskich forach i liczę, że będziemy dużo więcej rozmawiać. Razem z ekipą chcemy dostarczyć wam jak najlepszą grę.


    Pozdrawiamy,

    [​IMG]

    Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
     
  2. Deso

    Deso Zaawansowany

    Mam do Varuna jedno ważne pytanie i chciałbym konkretnej odpowiedzi.

    Czy nowy producent czyli Varun, rzeczywiście ma zamiar odmienić farmeramę w pozytywnym znaczeniu? Wiecie żyję już trochę czasu, i to wszystko brzmi dla mnie zbyt pięknie. ;/
     
  3. *ewa*

    *ewa* Chodząca legenda forum

    mam pytanie do BP:
    jak to jest,że jeden gracz kupuje 4 TS-y i ma 3 zagrody kogutów,a drugi gracz kupuje 15 TS-ów i nie ma nawet jednej zagrody kogutów,i nie piszcie mi tu o losowości,bo ktoś tą losowością zarządza.................
    jak to jest,że kupując po kilkanaście Tajemniczych sadzonek gracz dotąd nie trafił klona palmowego,a inny gracz zostaje nimi zasypany..........................
    obiecaliście zlikwidować wysyp bobrów,ale dla odmiany zasypaliście nas pomarańczowymi zagrodami................
    wszystko można zrozumieć,ale wypadałoby trochę bardziej sprawiedliwie rozdawać nowości,których na dodatek przez najbliższe kilka lat nie można będzie wymieniać na G&T.
     
  4. amber♥

    amber♥ Komandor forum

    a ja mam pytanie do BP (chyba setne)..jakie są wymagania sprzętowe gry farmerama ???
    dlaczego na wysokich poziomach dostajemy marne nagrody w TS-ach ??
    niby jest losowość w nagrodach - jak to się ma do graczy którzy dostają marne nagrody a drudzy mają ciągle nowości ??
    dlaczego na 93 poziomie w próbach imprezowych pojawia się zwykły kurnik ??
    po jakim czasie od wprowadzenia nowych drzew /zagród w TS-ach, będzie możliwość wysyłania w czasie G&T??
    Proszę o konkretną odpowiedź ..pozdrawiam

    cd moich pytań do BP.
    - Złote Banany stały się nieodzowną częścią wyspy - dlaczego za misje w spółdzielni (herbatka na statkach..itd) mimo iż oddajemy tysiące roślin z wyspy otrzymujemy gwiazdki a nie ZB ??? TPD które są do zdobycia w misji powyżej 2-setnego poziomu nie starczają na zdobycie następnego poziomu - logicznym się wydaje za produkty z wyspy powinny być złote banany w nagrodę a nie gwiazdki.
    - Dlaczego za zdobycie kolejnego poziomu gracze z niskim lvlem dostają tyle samo ZB co Ci którzy mają poziom powyżej 2-setny ??
    Podam przykład : roślina eventowa którą można siać na wyspie daje dużo więcej niż np. trzcina cukrowa , nowy gracz sieje kilka dni eventówkę , przeskakuje kilka poziomów , zdobywa kilkanaście złotych bananów - bez wysiłku ...gracz z poziomem 2-setnym raczej nie sieje na wyspie eventówki bo dla niego to mało TPD.
    - Czy BP rozważa "wynagrodzić" wiernych , długoletnich graczy - co najmniej z 4 letnim stażem w grze niespodzianką typu "item za wierność"..abyśmy nie czuli się odstawieni na boczny tor .
    Jak na razie to tylko nowi gracze są faworyzowani , lub Ci co odeszli z gry dostają bonusy ..a co z "wiernymi" - myślę że taki item byłby wyróżnieniem i poprawił by humor wielu graczom ..
    _ Czy kiedykolwiek pojawią się eventy w których do oddania będą rośliny z wyspy , a co za tym idzie w nagrodę otrzymamy złote banany???
    _ Czy wrócą eventy w których do oddania będzie tylko towar ze stodoły , bez siania wymyślonych eventowych roślin ?? Czy już do końca farmeramy zostaną powielane eventy z sianiem tysięcy wymyślonych roślin ???

    jak mi się coś przypomni to dopiszę ..:p
     
    Ostatnie edytowanie: 23 września 2014
    kybek93 i nikki2676 lubią to.
  5. QQRYQ333

    QQRYQ333 Hrabia forum

    Moja wizja gry:

    Przez ostatni miesiąc zajmowałem się wypracowaniem własnej wizji gry. Chcę, aby gra i zespół podążali w jednym kierunku i realizowali jeden cel. Jest nim dostarczenie gry farmerskiej najwyższej jakości. Chcemy, aby granie w Farmeramę stanowiło najlepszą część Waszego dnia i coś, na co niecierpliwie czekacie.


    Pytania mam do Pana Varuna
    Czy aby na pewno ma Pan wizję gry ? - minęło już prawie 4 miesiące a żadnych zmian nie widać
    Czy wyprzedaże nie mogą łączyć się cotygodniowo z jakimiś mini eventami - wiadomo nie kupujesz na wyprzedaży więc nie ma co się na łykend podpalać
    Co z eventami na zasadzie "wszystko co mamy w stodołach "

    Proszę Pana ICM_Wojchillę aby tym razem wybierając pytania wybrał i Moje:sleepy:
     
    kybek93 lubi to.
  6. oset53

    oset53 Wszystkowiedząca wyrocznia

    "Chcemy, aby granie w Farmeramę stanowiło najlepszą część Waszego dnia i coś, na co niecierpliwie czekacie."

    A ja się pytam czy czekanie na kolejną Surmie czy jakąś zwykłą xl-kę, czy też kolejną zwykłą zagrodę które dostajemy z Tajemniczych Sadzonek i Stajennego -które są nagrodą w evencie-" stanowiło najlepszą część Waszego dnia i coś, na co niecierpliwie czekacie." Uważam że NIE.
    TS-y jako nagrody w eventach są dołujące dla wielu graczy ponieważ za taki sam nakład sił i środków i wykonanie tej samej pracy nagrody (wynagrodzenie)są diametralnie różne.Uważam to za niesprawiedliwe i krzywdzące dla graczy.
    Czy BP ma zamiar coś z tym zrobić?
     
    Ostatnie edytowanie: 28 września 2014
    kybek93 lubi to.
  7. nonames33

    nonames33 Naśladowca mistrzów

    a jak już się żalimy to ja też chce eventy są obliczone albo na robienie ich non stop na wszystkich polach często z użyciem nawozu ewentualnie można zostać w pracy po godzinach i dokonać zakupów gotówkowych . większość ludzi niema możliwości ukończenia co najmniej 90% eventów
     
    Anhedrea i nikki2676 lubią to.
  8. złotafarmereczka

    złotafarmereczka Forumowy żółtodziób

    Ja mam pytanie dotyczące złotych bananów..
    cz nie można byłoby zorganizować jakiegoś mini eventu choćby jednodniowego np.oddawanie zbiorów czy coś żeby otrzymać złote banany?
    No chyba do końca życia będę siedziała na Bahamie żeby je uzbierać ;)
     
    nikki2676 lubi to.
  9. Deso

    Deso Zaawansowany

    Seria pytań.

    1: Co z tą wizją gry od Varuna? Doczekamy się konkretów?

    2: W ostatnich TS'ach to jest wręcz paranoja, by ciągle otrzymywać taką Surmie XXL czy zagrody bobrów itp. Może zmieni się algorytm szans na coś nowego? Im większy poziom tym większa szansa np. 50+ Poziomy mogłyby otrzymywać już konkretne zagrody otrzymywać.

    3: Co z wycofanymi drzewami i zagrodami? Bo zakładam że graczy wciąż przybywa, a jednak im nie będzie dane dorwać cytryny czy chomików itp. Może doda się te wycofane zagrody i drzewa do kupna za sinogrosze i floreny? Bo wymiana prezentów jest tak często, że prędzej samemu się zdobędzie to wszystko.

    4: Może jakaś przerwa z eventami? Bo w ostatnim czasie był event za eventem, co fajne raczej nie jest, bo nie można odrobić rzeczy oddanych na rzecz eventów.

    5: Co z Renzem? Od ponad roku go już nie ma.

    6: Może końcu jakieś konkrety o złotych bananach? Bo rok temu, zanim Varun objął stanowisko to obiecywano z eventów złote banany, a jedynie były dwa takie eventy. Halloween 2013 oraz Dożynki 2013. Co więcej nawet TPD w ostatnich eventach nie widać.

    7: Może jakieś nowe kampanie i rośliny dla tych, co zmierzają powoli ku 100 poziomowi? Bo potem gra może być już nudna stanowczo.

    8: Popieram pomysł dodania nowego pola dla drzew, bo powoli zaczyna brakować miejsca na drzewa a ich z TS'ami przybywa. To samo z zagrodami.

    9: Skoro Varun chce zmienić wizerunek farmy, może wypowie się wpierw na temat modelu Pay 2 Win który był wcześniej wychwalany?

    Mam nadzieje że te pytania będą uwzględnione. Bo wyglądana to, że Varun zaczyna stosować metodę Bartosza Arłukowicza, czyli pracować cicho i nie pojawiać się.
     
    Ostatnie edytowanie: 26 września 2014
    Anhedrea, kybek93 oraz nikki2676 lubią to.
  10. MOD_November

    MOD_November Nadzorca forum

    sofija - usunęłam Twój post - wątek służy zadawaniu pytań do BP, a nie wykłócaniu kto ma rację.
    Poprzedni Twój wątek został zamknięty, ponieważ nie miał nic wspólnego z aktualizacjami i pomysłami - zapoznaj się najpierw z zasadami działu, dopiero wtedy (zgodnie z nimi) twórz wątki, a nie będzie żadnych nieporozumień ;)
     
  11. Mateusz

    Mateusz Ambasador forum

    Czy możecie wydłużyć event np. do 7 dni a nie jak to obecnie jest 6 dni i trochę mniej eventów bo jest ciężko uzupełnić braki w zwierzętach i roślinach
     
    Anhedrea i nikki2676 lubią to.
  12. Deso

    Deso Zaawansowany

    Jakieś konkrety od BP co do habanero czy możemy zapomnieć?
     
  13. BA_Musa

    BA_Musa Guest

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.