towary konsumpcyjne

Temat na forum 'Archiwum - pomoc' rozpoczęty przez użytkownika zoafi, 25 maja 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. zoafi

    zoafi Wielki mistrz forum

    chciałabym zgłosić istniejący problem w korzystaniu ze skrzyni towarów konsumpcyjnych. Właśnie zdjęło mi zupełnie niepotrzebnie kupon na 48h ponieważ nakładają się na siebie zielone "ptaszki" potwierdzające chęć skorzystania z jakiegoś towaru. Trochę to dziwne, ale zawsze z automatu, tak przy okazji, zabiera mi kupony abonamentowe. Jestem pewna, że można okienka ustawić tak aby zielone "ptaszki" nie nakładały się na siebie w momencie ich naciskania jako potwierdzenia. Dziękuję za wszelkie próby poprawienia tej denerwującej sytuacji. Dodam, że żadna szczególna koncentracja uwagi sprawy nie załatwia. Pozdrawiam.
     
  2. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    zoafi czy możesz dodać w poście zrzut ekranu, na którym będą widoczne nakładające się "ptaszki", bo u mnie jeszcze nigdy się nie zdarzyło żeby się na siebie w jakiś sposób nakładały i nie spotkałam się jeszcze z podobnym zgłoszeniem. U mnie to wygląda tak:

    kup.png

    W jaki sposób u Ciebie te "ptaszki" na siebie się nakładają?
     
  3. skaliwa

    skaliwa Fanatyk forum

    Być może przy klikaniu na dany "towar" myszka wykonuje tzw. dwuklik? i wtedy mogą nakładać się na siebie dwie zupełnie inne pozycje.... Moja myszka jest bardzo wyrobiona i np. już kilka razy zdarzyło mi sie przy obecnej edycji pociągu, ze pusciłam zamiast złotej doniczki brązową, ale wiem, ze to wina myszki......
     
  4. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    skaliwa dziękuję za pomoc, możliwe, że tak też bywa u Autorki wątku. W takiej sytuacji myszka niestety do wymiany.
    Może też być zupełnie inna przyczyna i warto od czasu do czasu wyczyścić pamięć przeglądarki, ciasteczka cookies i flashowe tak aby gra płynnie działała.

    zoafi sprawdź proszę czy u Ciebie ze sprzętem i oprogramowaniem jest wszystko w porządku?
    Daj znać czy problem nadal występuje?
     
  5. zoafi

    zoafi Wielki mistrz forum

    dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Fakt, że działanie myszki (tym bardziej tej zdalnej) ma znaczenie, ale myślę że to nie ona powoduje, że raz klikam na zielony znaczek i w tym samym momencie znów się pokazuje ten sam zielony znaczek tzn. dla tego samego towaru i jeśli nie nacisnę czerwonego krzyżyka a drugi raz zielony znaczek to mi natychmiast zabiera ten towar jaki był pod nim. Już wyczyniam cuda nie widy żeby na zielony znaczek naciskać na samym różku. Czasem bywa tak, ku mojej radości, że przy takim "podstępie" dostaję komunikat - nie masz już wolnych miejsc. Niestety jeśli chodzi o abonament na kombajn+ to to nie działa, bo nie wymaga diamentowej, złotej czy srebrnej miejscówki. Sprawa musi być rozpatrzona przez programistów. My, gracze nic tu bez nich nie zdziałamy. Jeszcze raz dziękuję za podjęcie tematu. Chodzi o to aby okienko "konsumpcji" towarów nie nakładało się na okno całego magazynu. No niech jest gdzieś umieszczone solo.
     
  6. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    zoafi tak jak wyżej napisałam, nie musi to być wina myszki ale jak do tej pory jesteś jedyną osobą, która zgłasza takie "nakładanie się" towarów konsumpcyjnych w inwentarzu. Być może wystarczy wyczyścić pamięć przeglądarki i ciasteczka aby gra a tym samym aktywowanie towarów działało płynnie. Można też w prawym, górnym rogu w wyszukiwarce inwentarza wpisać nazwę tego co chcemy aktywować czy użyć, np. Skrzynia, wówczas wyświetlone będą tylko skrzynie z towarami i w ten sposób przez przypadek nie aktywujesz niczego innego (np. kombajnu), tak jak na przykładowej grafice:

    sk.png

    Jest też możliwość wyboru i aktywacji bonusów bezpośrednio ze Stodoły/zakładka Spiżarnia, tam znajdziesz wszystkie przetwory.

    Jeśli jednak masz inną propozycję to zapraszam do przedstawienia jej wraz z ankietą w dziale: Zbiór aktualizacji i pomysłów.


    Czy tutaj masz jeszcze jakieś pytanie?
     
  7. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Pytań nie ma, temat zamykam.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.