Targ - opcja "kup wiele"

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika Slavoo, 3 listopada 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy podoba Ci się pomysł?

  1. Na pewno będzie to przydatna funkcja

    76,4%
  2. Zbędny bajer, wolę klikać pojedynczo

    15,7%
  3. Jest mi objętne, nie kupuję wiele na targu

    7,9%
  1. Slavoo

    Slavoo Młodszy ekspert

    Często coś kupujemy na targu i często też, szczególnie przy eventach, potrzebujemy czegoś więcej, na przykład 100 sztuk. Tymczasem osoby sprzedające często wystawiają dany produkt w ilości jednej lub dwóch sztuk. Aby kupić więcej musimy się sporo naklikać.

    Proponuję z boku każdej oferty dodać okienko do zaznaczania. Zaznaczamy tyle ile chcemy kupić i potem jednym klikiem kupujemy wszystkie artykuły.
    Oczywiście towar sprzedany w międzyczasie byłby automatycznie pomijany przez system.

    Na pewno by było to duże ułatwienie.
     
  2. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Dzień dobry :)
    Bardzo dobry pomysł. Jestem za..
     
  3. janekkostuchna

    janekkostuchna Chodząca legenda forum

    Witam, zawsze popieram dobre pomysły a ten jest naprawdę fajny :) głosuję na tak.
     
  4. MOD_Dotti

    MOD_Dotti Guest

    Osobiście pomysł bardzo mi się podoba - takie rozwiązanie z pewnością ułatwiłoby zakup większej ilości towaru na targu za jednym zamachem. Ze swojej strony dodaję pomysł do spisu treści. :)
     
    hiacynta i Azile lubią to.
  5. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Pomysł mi się podoba, jeśli będę miała lepszy refleks niż drugi gracz, który mi zgarnie wszystkie 100 najtańszych ofert przede mną ;) No i idę zagłosować na tak, bo starsznie nie lubię zakupów na naszym targu... nie to co w realnym życiu ;)
    I mam jeszcze pytania dla nieostrożnych:
    - Czy zakładasz jakiś licznik zaznaczonych pozycji, sumę ilości i kwoty? (żeby nie było tak, że kupię za dużo -przynajmniej licznik zaznaczonych pozycji moim zdaniem by się przydał)
    - Czy po wyjściu z targu zaznaczone opcje zostają anulowane?
     
    hiacynta i Azile lubią to.
  6. est-orka

    est-orka Fanatyk forum

    Dobry wieczór :)
    Każde usprawnienie zakupów na targu jest mile widziane.... ten pomysł podoba mi się :)
    Zagłosowałam na tak.

    Ale uważam też, tak jak pisze powyżej w poście, że ta opcja powinna być troszkę rozbudowana np.
    - towar wrzucamy do koszyka
    - wyświetlanie zawartości koszyka : ilość i cena do zapłaty
    - po wyjściu z zakładki zawartość koszyka jest anulowana

    Powodzenia :)
     
    hiacynta i Azile lubią to.
  7. godia17

    godia17 Fanatyk forum

    Dobry wieczór :)
    Ja jeszcze nie zagłosowałam...mam wątpliwości. Przy codziennych zakupach pomysł dobry, ale są zakupy " łapanie okazji" np. przy eventach. Wczoraj miałam taką sytuacje na targu. Ktoś wystawił 10 pozycji za bezcen. W tym wypadku kto pierwszy ten lepszy. Ja z opóźnionym zapłonem najczęściej załapuje się na 2 pozycje. Gdyby Twój pomysł doszedł do realizacji to ja nie złapie nic :( bo szybszy gracz zabierze wszystko.
     
    hiacynta i ma-ter lubią to.
  8. chris975

    chris975 Fanatyk forum

    No i nie zapomnijmy aby był jakiś rabat przy większych zakupach jak już dojdziemy do tego koszyka ;)

    Pomysł oczywiście bdb - głosuję na tak :)
     
    hiacynta i 0olimpia0 lubią to.
  9. 0olimpia0

    0olimpia0 Chodząca legenda forum

    Witam

    Matulu, toż to extra pomysł.
    Ile razy przeklinałam pojedyncze oferty na targu o_O

    Pozdrawiam :)
     
  10. MOD_Magiczna

    MOD_Magiczna Guest

    Tak tak tak. Zdecydowane ułatwienie, oby BP to wprowadziło. i mogłoby przy okazji gdzieś na dole podliczać ile kaski wydamy na te zakupy
     
    hiacynta i Azile lubią to.
  11. Slavoo

    Slavoo Młodszy ekspert

    1. No ewentualnie jakiś licznik mógłby być.
    2. Oczywiście że tak.

    Dodam że mój pomysł jest opcjonalny. Dalej będzie można kupować również w zwykły sposób.
     
    hiacynta, Azile oraz 0olimpia0 lubią to.
  12. onkapinka

    onkapinka Nadzorca forum

    Super pomysl. Niekiedy naprawde rece opadaja, chce kupic wieksza ilosc np. maku do zlecen a tu... 3 strony po 1 sztuce.Mam wrazenie , ze jesli mozna by sprzedawac ten mak w ziarenkach, to co niektorzy tak by go sprzedawali.
    Wiem, ze to tez niekiedy opcja zanizania ceny , gracze wstawiaja na 2 -3 stronach produkty po 1 sztuce, z cena zanizona np. o 10 SG.
     
  13. ogi70

    ogi70 Stały bywalec

    Wystawianie np. 20 ofert po 1 sztuce służy mi do spekulacji targowych, Twój pomysł spowoduje szybkie wykupienie moich ofert, a to godzi w moje interesy:oops:, więc jestem na nie...
    I nie traktuję tego jako "zbędny bajer" a raczej jako konflikt interesów ;)
     
  14. Tralanetka

    Tralanetka Analityk forum

    Zagłosowałam na tak, to byłaby bardzo przydatna funkcja. Spekulantom, tudzież parówkowym skrytożercom mówiłam i mówię zdecydowane - Nie 8)
     
    hiacynta, Azile oraz Slavoo lubią to.
  15. ma-ter

    ma-ter Komandor forum

    jestem na nie.....bo opcja zaznaczania i możliwości zakupu towaru w komercyjnych ilościach spowoduje zachwianie targu... osoby posiadające szybszy net będą zawsze przed tymi z netem wolniejszym i efekt będzie taki, że spekulacje pogorszą dostępność towaru....a jak komuś przeszkadzają oferty mało ilościowe to można je omijać....a po 1 szt wystawia się z kilku powodów...
    1. mając mało SG na prowizje
    2. sprawdzając czy towar zszedł ( nim nie będzie ruchu nie pokażą się aktualne SG)
    3. przetwory.... bo nie zawsze jest ich tyle, żeby wystawić hurtem
    4. są osoby, które chcą kupić tylko kilka sztuk...
    5. czasem przez zagapienie:) klika się wstaw zamiast podać ilość:D
     
    hiacynta lubi to.
  16. TrissMerigold.

    TrissMerigold. Fanatyk forum

    Zdecydowanie popieram pomysł i dodatki związane z licznikiem itp wspomniane przez graczy wyżej.

    Gracze z wolniejszym netem przy polowaniu na oferty tak czy inaczej mają przegwizdane, przy zakupach hurtowych wcale nie będzie gorzej, bo jednak samo zaznaczenie ofert (już po załadowaniu) trwa dłużej niż kliknięcie na pojedynczą ofertę i zatwierdzenie enterem, więc jak obiorą dobrą strategie, to mogą na tym nawet zyskać ;D
     
    hiacynta, Azile oraz 0olimpia0 lubią to.
  17. agusiap3

    agusiap3 Okazjonalny autor

    Pomysł jest fajny ale także mam obawy. Myśle że w normalne dni to, mogłoby naprawdę ułatwić zakupy ale podczas eventów mogą być problemy. Ile osób korzysta z danego numeru targu? przyjmijmy, że będzie ich tylko 200 - czy możliwy będzie w ogóle zakup towarów deficytowych lub tych popularnych, potrzebnych w danej chwili jeżeli każda z tych osób kliknie pierwszych 10 pozycji? Wydaje mi się, że jednak aktualna forma targu jest bardziej sprawiedliwa. Znowu niektórzy będą mieli wszystko a inni nic.
     
  18. romaskrys

    romaskrys Moguł forum

    W pełni się z Tobą zgadzam. W pierwszej chwili też i mnie pomysł wydał się dobry ale po przemyśleniu i mnie dopadły podobne obawy. Teoretycznie można by na czas eventów opcję taką wyłączać ale to wprowadziłoby sporo chaosu i zapewne kolejnych... błędów w grze.
     
    hiacynta i ma-ter lubią to.
  19. agusiap3

    agusiap3 Okazjonalny autor

    Poza tym w tym momencie na targu wyświetla się komunikat że produkt jest już sprzedany. I co wtedy? Całe zakupy od początku?
    Myślę że chyba na zmianę targu jeszcze trzeba trochę poczekać...
     
  20. Slavoo

    Slavoo Młodszy ekspert

    Dodatkowa propozycja dla programistów.
    Odświeżanie targu w czasie rzeczywistym. Na przykład wchodzimy w coś czego nie ma, jest pusto i czekamy aż ktoś coś doda. Gdy tak się stanie, oferta automatycznie się pojawia na targu a nie, że trzeba zmienić zakładkę i wejść znów, żeby zobaczyć czy coś jest lub nie.
    I tak dalej będzie kto pierwszy ten lepszy.

    Skrypt omijałby sprzedane już towary. Poza tym to sprawa do rozwiązania dla programistów.

    Myślę, że przesadzasz. Nie ma teraz wolnego neta. Poza tym operacje są wykonywane na serwerze a nie w Twojej przeglądarce, zatem nawet przy wolnym necie i tak odczytasz to, co zostało już wcześniej zapisane na serwerze (baza danych).

    Tutaj wyjaśnię nieco dokładniej. Zapytanie przeglądarki do serwera idzie najpierw i tam na serwerze są te dane zapisywane natychmiast, krócej niż mgnienie oka, kilka milisekund. Odczyt tak naprawdę odbywa się tak samo, bo to są śladowe ilości danych. To Wasza przeglądarka przetwarza to dość długo, stąd wrażenie że macie wolnego neta :D

    Mając neta np 100 Mb/s nie ma znaczenia. Znaczenie ma szybkość serwera z którego pobieramy dane :D
    Jestem informatykiem więc wiem "co nie co" na ten temat :)
     
    Ostatnie edytowanie: 10 listopada 2014
    Azile i 0olimpia0 lubią to.