TARG - analizy, dyskusje

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika Angel, 25 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Nie czary, tylko 2 eventy: na farmie i wyspie. Jeśli ktoś chce kupkę na wszystkie pola, to ze swoich zagród (o ile ma wystawione na 2 polach wyspy) wystarczy maksymalnie na jeden zasiew ;)
     
    ma-ter, miwi45 oraz Kleo lubią to.
  2. Kleo

    Kleo Aktywny autor

    Wiem Aniu wiem jak to działa, tak tylko napisałam żeby innych uprzedzić żeby może małe zapasy zrobili :)
     
    ma-ter lubi to.
  3. tigre

    tigre Fanatyk forum

    Teraz kukułki chyba wystawiē bo po 25 tysi plus kupa na targ 1400 u mnie

    A z kurami dalej kilka tańszych po sztuce, jedna paczka 130 i od 2 str już tak: [​IMG]
     
    ma-ter lubi to.
  4. ma-ter

    ma-ter Komandor forum

    żadne czary....tak to już jest w trakcie trzech eventów siewnych :D
    skoro trzeba siać to nie stoją zagrody na polach więc i podaż qpy mniejsza :D
     
    tigre lubi to.
  5. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Z tymi zapasami mały problem, bo obornik ma bardzo ograniczoną pojemność. A szkoda, bo człowiek najpierw na targ wypycha nadmiar za grosze, a potem w potrzebie majątek wydaje.
    Czasem w obornik można wrzucić bombę
    22.png
    I tym sposobem za jednym zamachem mamy nawiezioną całą farmę i okolicę :D
     
  6. ankamm

    ankamm Forumowy żółtodziób

    Dość długo nie logowałam się do gry i po przerwie zauważyłam magie na targu np najtańsza pasza dla tygrysa 38k, a już sam tygrys 12k. 3 razy mniej. Gdzie tu opłacalność związana z hodowlą? Inny przykład: najtańsza pasza dla pand 23k, sama panda kosztuje już tylko 13k. Teraz mój hit "pałeczki" po 12k. Dodam dla mniej zorientowanych, że aby wytworzyć pałeczki w warsztacie potrzeba pandy i paszy. Ich cena powinna być więc ok 35k aby ich wytworzenie było opłacalne. Nic tylko produkować paszę i ją sprzedawać oraz ewentualnie aby farma nie stała pusta, uprawiać jakieś roślinki. Hodowanie zwierząt na Wyspie się nie opłaca :(
     
  7. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Mamy już zagrody neonowe, które dają aż 4 szt. zwierzaka, więc potrzeba jedna pasza, by dostać np. 4 pandy. Dodatkowo na kole fortuny są do wygrania bonusy typu +1 dla zagród, +1 dla warsztatów - wtedy opłaca się mieć zagrody/warsztaty, bo wyjdzie taniej.

    Niedawno można było zdobyć kokon neonowego motyla, którego ulepszenie daje +1 dla zagród przez 12h. To w tym momencie jeśli odpalę kokon i mam neonowe zwierzaki, to z jednej paszy dostanę 5 szt. zwierza. Jeśli
    to wydam 23 tys. SG na 1 paszę, a dostanę
    • 5 zwierzaków (neonowe +1),
      czyli 5*13tys.= 65tys, zysk 42tys.
    • 4 zwierzaki (różowe+1),
      czyli 4*13tys=52tys., zysk 29tys.
    • 3 zwierzaki (czerwone/pomarańczowe +1),
      czyli 3*13tys = 39tys, zysk 16tys.
    • 2 zwierzaki (zwykłe +1 lub pomarańczowe bez bonusu)
      czyli 3*13tys. = 26tys., zysk 3 tys.
    Oczywiście trzeba jeszcze policzyć prowizję z targu, ale...
    Ja tam widzę zysk ;) Oczywiście na kole są też bonusy +100% lub +200% ze wszystkiego, to wtedy dopiero się opłaca.

    Zależy jaki masz sposób gry na farmie. Przyznam się, że mam więcej paszy niż potrzebuję. Powoli dobijam z wyspowymi farmami do 1000. Normalnie bym nie kręciła, ale szkoda by młyn stał bezczynnie. Rośliny na paszę kupuję z czerwonym koszyczku - jest (zwykle) taniej. Zagrody u mnie stoją zawsze, pomijając czas eventów, gdy trzeba siać

    A cena przykładowego tygrysa wzrośnie drastycznie, gdy nagle pojawi się event lub misja, gdzie trzeba owego tygrysa oddać
     
    olgs3 lubi to.
  8. ankamm

    ankamm Forumowy żółtodziób

    może źle napisała, jeśli nie masz zagrody neonowej, tylko zwykłe zagrody i warsztaty, to wtedy się nie opłaca w nich hodować. Neonowe zagrody to już inna bajka, ale ich zdobycie to też inna sprawa...

    oprócz tego tygrys o którym pisałam nie ma zagrody neonowej...

    Twoje posty połączyłam. Reguły naszego forum nie pozwalają na pisanie kolejnego postu pod własnym postem. Jeśli chcesz coś dodać do swojej wcześniejszej wypowiedzi, używaj proszę opcji Edytuj. Zapoznaj się proszę z >>tym poradnikiem<<, a >>TU<< można poćwiczyć.
    MOD_Marion
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 19 grudnia 2018
  9. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Ale już pomarańczowe ulepszenie ma, więc pomarańczowa zagroda + 1 (z neonowego kokonu) da nam 3 tygrysy z zagrody.

    Przy pandach wg Twojego przykładu też opłaca się nawet pomarańczowe pandy trzymać na polu. Gra się rozwija, więc nie oczekuj, że targ będzie taki sam jak był na początku
     
    olgs3 lubi to.
  10. ankamm

    ankamm Forumowy żółtodziób

    Nawet 3 tygrysy za jedną paszę są nieopłacalne skoro pasza do tygrysa obecnie po 44k, a sam tygrys po 13k :) Do tego nie mam pomarańczowej zagrody do tygrysa ani kokonu, więc dla mnie hodowla jest już całkowicie nieopłacalna.
    Podobnie hodowla w innych zwykłych zagrodach też jest nieopłacalna. Zgadzam się że hodowla w większości pomarańczowych zagrodach jest już opłacalna, ale je trzeba podobnie jak neonowe zdobyć...
    Gra się rozwija, ale gdzie tu logika? Hodowla w zwykłej zagrodzie nieopłacalna? Zysk z pomarańczowej powinien być np 2 razy wyższy, ale ze zwykłej też powinien być jakiś... Mam np kilkanaście zagród "++" których wcale nie używam, bo co z tego, że szybko hodują zwierzaczki, jak są nieopłacalne?
    Aby ceny za zwierzęta poszły w górę wystarczyłoby zwiększyć popyt. Ceny poszły w dół bo podaż wzrosła (np. przez pomarańczowe zagrody) i jest wyższa niż popyt. To zasady ekonomii :)
     
    Ostatnie edytowanie: 20 grudnia 2018
    miwi45 lubi to.
  11. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Rozwój gry nic nie ma do cen na targu, o nich decydują gracze, popyt i podaż i to na targu jest logiką. Bardzo często cena paszy jest dużo wyższa niż cena zwierzaka, bo część ludzi nie zastanawia się czy się opłaca czy nie, chcą hodować za wszelką cenę, a po to aby mieć w stodole często korzystniej jest sprzedać paszę lub składniki do niej i kupić zwierzaka.:)
     
    tigre i Ewa2951 lubią to.
  12. MOD_Elena

    MOD_Elena Guest

    Ja bym dodała do tego Miecia* stojącego przed wejściem na targ :p mieć w stodole i na pasku określony/zaplanowany stan sg :)
    I w ten oto magiczny sposób ;)dochodzimy, że dziś już niemalże każdy targ, ma ceny wywindowane pięknie do sprzedaży, lecz coraz gorzej z kupnem i opłacalnością zakupów :oops:
    Czy ja wiem czy ten rozwój gry nie ma nic do cen - coś tam jednak trochę ma ;)bo wielu z nas rozwija się w grze za pomocą codziennych spacerów na targ ;)

    Ja pomimo opłacalności lub jej braku, mam nawyki hodowania zwierzątek, bo je lubię chociażby :)
    I takie np. tygryski pomarańczowe są ładne i skaczą sobie na wyspie :D

    * Miecio- chęć posiadania
     
  13. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Tygrysy u mnie po 20k i tak samo pasza.
    Cena tygrysa nie powinna być niższa niż paszy.
    Przy zagrodach pomarańczowych nie powinna być niższa niż połowa ceny paszy.
    Czyli u mnie jest OK
    Wydaję 20k na pasze i mam 40k za tygrysy (pomarańczowa zagroda)
    Stosunek 13/44 to rzeczywiście trochę mało.
    Ale jeszcze jest ważny czas.
    Zwykłych tygrysów mogę na dobę wyhodować 3 szt. za 3 pasze.
    W pomarańczowej zagrodzie 4 szt. za 2 pasze.
     
    ania1713 lubi to.
  14. tigre

    tigre Fanatyk forum

    Dlatego ja często szybki przelicznik - sprzedać paszę czy niekoniecznie i w teorii kupić za to zwierza (tu zazwyczaj jakoś tak mi szkoda kasy a że paszki sporo to sobie wystawiam co tam mi czasowo pasuje - zagrody gdzie nie mam pomarańczy i wyżej nie wystawiam poza odpalonymi bonusami dającymi plusik bo...nieopłacalne
    Przykładowe pałeczki - kiedyś warsztatów nie wystawiałam wcale i tylko z targu towar bo zwierz drożej wychodził plus czas i pasza do warsztatu- tylko odkąd sporo misji z produktami weszło to ceny masakryczne na większości się porobiły więc kupuję jak się trafi okazja tylko i...misje w powijakach ;)
    Ja nie lubię siać więc zwierz zazwyczaj
    A na paszy zarabiać można nieźle - wyspowe sprzedaję te które szybko się robią i teoretycznie za tą kaskę mogę kupić takie zajmujące młyn na długo - np tukanowa czy aksolotka pasza zejdzie szybko w młynie migiem jej nakręcę i za to można dokupić dla pandy różowej czy tam neonowej - zysk jest
    to samo teraz wężyska - wystawiam właśnie klasyczne zagrody bo czasowo z kokonem i bonusami czasowymi ogarnę ze 3 razy a te nie mają kolorowych nakładek i drogie jak ...no bardzo a tym sposobem mam z tysiączek już
    uff ale się rozpisałam - ale ja bardzo targ lubię - zarabianie jak się zna swój targ to sama przyjemność
     
  15. MateuszPl.

    MateuszPl. Czeladnik forum

    Może ktoś sprawdzić na targu po ile schodzą kucyki? Bo u mnie na targu nie ma ani jednego :/
     
    Andrzej_Kubata21 lubi to.
  16. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    [​IMG]
     
    Andrzej_Kubata21 lubi to.
  17. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Jest 79 ofert, ceny od 74 000 do 119 000.:)
     
    Andrzej_Kubata21 lubi to.
  18. MYSZKA2005

    MYSZKA2005 Weteran forum

    ofert 80 a cena od 97 tys, w gore
     
    Andrzej_Kubata21 lubi to.
  19. plurtaczka

    plurtaczka Okazjonalny autor

    100 000 SG, 19 ofert
     
    Andrzej_Kubata21 lubi to.
  20. cyfrzakk

    cyfrzakk Cesarz forum

    u mnie trochę tańsze, około 86 tysięcy, jedna oferta jest za 80 tysięcy ale wystawione 150 sztuk, koszt kupna ponad 12 milionów :)

    a właściwie do czego je używacie, nie dokoptowałem jeszcze do misji co kucyki trzeba oddawać :)

    __

    pewnie inne zwierzaki je blokują, muszę zrobić jakiś spis sobie i poogarniać te misje :D
     
    Andrzej_Kubata21 lubi to.