Opinie Tajemniczy staw

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika BA_Czerwona, 13 kwietnia 2021.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. lolek55

    lolek55 Hrabia forum

    BA Rock, strasznie długi Twój post i samo "wodolejstwo". Ja bym chciała aby gra właściwie działała a nie jak obecnie. Ja nawiasem mówiąc pnącze mam i nie wiem jak to się stało i 3 perły pozostały. Wydaje mi się, że wiele zależy od informatyków jak wgrają dany skrypt, sprawdzą czy działa i czy wszystko jest w porządku w danym momencie z grą. Tak na marginesie. Ja od kilku dni zauważyłam, że pasek postępu PD się nie przesuwa ale same punkty PD dopisuje, nigdzie w tej sprawie nie pisałam i czy tak powinno być?.
     
  2. czarsa

    czarsa Baron forum

    mam podobnie...nerrrrrrrrrrrrrrrr
     
  3. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Rekompensata w postaci przypisania pnącza za ilość połowów, to pewnie mrzonka.
    Czy jest to trudne?
    Nie znam C#, ale podejrzewam, że jest to do zrobienia za pomocą instrukcji warunkowej, która zapewne występuje we wszystkich językach programowania i różni się jedynie składnią.
    Dlatego też szybka akcja z wujaszkiem i mam.
    Okazuje się, że jest dokładnie taka sama jak w javascript, której używam w kalkulatorach.
    To ze strony o C#:
    [​IMG]
    Czy zgadza się Tomaszu?
    Jeśli mam rację, to jaki problem napisać taki warunek:
    [​IMG]
    Licznik połowów i pereł w ewencie występuje, więc nie ma co się martwić dodawaniem kolejnych zmiennych.
    Procedura przypisania pnączy też jest w grze.
    A gdzie go dodać?
    Dokładnie w tym samym miejscu gdzie jest wklepany ewent.
    A nawet jako dodatkową linijkę do niego.
    *******************************
    Nie znam C#, kalkulatory rozpracowywałem na zasadzie inżynierii wstecznej.
    Jeśli chodzi o javascript i HTML, to jestem samoukiem.
    I na mój chłopski rozum tak (lub podobnie) może to wyglądać w jakimkolwiek języku programowania
    Masz dwuletnie doświadczenie w tym temacie, więc popraw mnie jeśli się mylę.
    Jeśli jednak mam rację, to powiedz mi jaki problem może mieć z tym zawodowy programista?
     
  4. magdalena

    magdalena Weteran forum

    Ale czego tu nie rozumiecie.
    Programiści tak zaprogramowali jak im kazali, to profesjonaliści (wszystko się da wyliczyć).

    Jak nie wiecie jak działa polityka firmy, to polecam posłuchać [ciach]

    Polityką się tutaj nie zajmujemy,

    SMOD_Atena
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 5 maja 2021
  5. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Pewnie że zaprogramowali... myślę, że licząc na intensywne zakupy koszyczków.
    I nie wyszło.
    Ale moim zdaniem jeśli chcą odzyskać resztki tzw twarzy, powinni się z tego wycofać i to szybko.

    [ciach]

    Cytat edytowałam zgodnie z oryginałem, część Twojej wypowiedzi usunęłam,

    SMOD_Atena
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 5 maja 2021
  6. agucha31

    agucha31 Chodząca legenda forum

    Też tak myślę i mam nadzieje ze jednak tak bedzie
     
  7. magdalena

    magdalena Weteran forum

    Z koszyczkami to nie wiem czy na swoje nie wyszli. Nie wiem ile osób kupiło i w sumie nie chce wiedzieć, bo to nie mój target.
    Smród się zrobił przez ten tajemniczy staw, ale kasa nie śmierdzi i za chwile wszyscy zapomną, byle się takie triki nie powtarzały.

    Miło jedynie wiedzieć, że Ty na posterunku i nie boisz się nazwać bagno, bagnem.

    Znikam, bo mój nick wielu kuje w oczy.
    Pozdro do hlnrys

    Cytat edytowałam zgodnie z oryginałem,

    SMOD_Atena
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 5 maja 2021
  8. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Okazuje się, że absolutnie żaden. Zapomniałem, że skrypt do przypisania pnącza jest już napisany. Cóż, nie myli się tylko ten, co nic nie robi. Dziękuję za przypomnienie i jakże klarowne obalenie mej tezy, wyprowadzenie mnie z błędu:) Przy okazji gratuluję tak doskonałego opanowania sztuki argumentacji:D
     
  9. miwi45

    miwi45 Weteran forum

    Myślę, że masz 100% racji.
    W ramach eksperymentu (bodajże w 3 dniu trwania eventu, gdy wszyscy, którzy tu pisali, zgłaszali brak pereł) zakupiłam koszyczek. Chyba nawet nie ten największy, nie pamiętam. Perły wpadły i pnącze zawisło.
    Więc ta losowość nie była tak do końca losowa.
    Oczywiście niesmak czuję, gdyż nie lubię zakupów koszyczkowych - psują zabawę dokumentnie.
    Latania samolotem nie lubię, więc wylatałam tylko pnącze.
    Zastanawiam się nad atrakcyjnością gry, w której wszystko można kupić.

    Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
     
  10. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Oj tak, mnie też zniechęca możliwość kupienia absolutnie wszystkiego.
    Event, niby trudny? Ależ od czego kilka sztuk koszyczków plus zapasy innych dóbr.
    I tak ze wszystkim już jest.
    A ja pamiętam czasy, kiedy największy koszyczek (malutki w porównaniu z obecnymi) był do kupienia tylko raz. Teraz to dotyczy tylko tego "olbrzymiego" czy jak mu tam, resztę można kupować choćby codziennie.

    Koszyk z przynętami to ja bym kupiła nie tyle dla pereł, co raczej z sympatii do łowienia, fajny pomysł to był kiedyś.
    No właśnie, kiedyś - a teraz, jak wynika z komentarzy w wątku, można sobie było trafiać gdzie popadnie i albo dostać lepszą rybkę, albo gorszą... zresztą w sumie marlin niczym się nie różnił od tego śledzia czy co tam było na samym dole.
    Cała przyjemność poszła się czesać, a do tego te perły nieszczęsne.
    E tam :(
     
  11. maciej.s.

    maciej.s. Czeladnik forum

    Pozostał niesmak,,,liczy się tylko kasa?Gra ma bawić a nie :cry::mad::(
     
  12. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Można się przestawić na luzacką grę ;)
    Mało kto potrafi niestety.
    Zwłaszcza że firma bardzo umiejętnie steruje farmerskimi marzeniami ;)
     
  13. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    nie bylbym do konca pewny czy koszyk uruchamial perly..ja go np nie kupilem a lowilem tylko 6x dziennie
     
  14. KsiądzxD

    KsiądzxD Ambasador forum

    Niestety nie trafiłem pereł (mając kupony szybko odblokowane), więc nie mając innej możliwości (miesiąc on trwał?) w ostatnich godzinach kupiłem koszyczek (kurcze myślę może starczy) za 40 zł.
    Otwieram.. o Panie!!! ile przynęt wypadło, łał!
    No to cyk pierwsze łowienie luksusową przynętą (dla przyp. 3x ryba) myszka gdzieś skoczyła, klikłem gdzieś kilometry poza zielonym polem..
    i co? bach 3x merlin, 2x perły xDxDxDxD i tak skończyło się na 36 perłach!
    Noo dziękuję szlicznie BP :inlove:
    hmm tylko nie wiem czemu do teraz jakoś mnie to nie może ucieszyć :sleepy::oops:

    Ps. najlepsze było to, że zanim nacisnąłem stop to już perły były u góry chwilę wcześniej dopisane :D
     
  15. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Cud!!:D
    xD:cry:xD
     
  16. KsiądzxD

    KsiądzxD Ambasador forum

    HalnyRysiu i to nie jeden xDxDxD
     
  17. kalinamala

    kalinamala Komandor forum

    No ja tych powiązanych nie robiłam tylko dlatego, ale leciałam w nich biegiem po te żetony , by mieć większą szansę na osiągnięcie celu w rybnym/zdobycie pnącza :p
    A jeśli mimo wszystko zdarzy im się w przyszłości takie ,,uzależnienie,, to niech nas rzetelnie poinformują o tym i zamiast tego zdania w Poradniku ;

    trudność: zależna od eventów powiązanych

    napiszą ;

    trudność: zależna od losowości (czy tam od szczęśliwego trafu, albo farta... )

    wtedy będzie wiadomo czego się po owej losowości spodziewać - tu niby także było wiadomo, że zdobycie pereł jest ,,losowe,, ale każdy kto dołożył wszelkich starań i zrobił wszystko co było możliwe do zrobienia (żetony z ewentów powiązanych, regularne odbieranie kuponów na przynęty, rozliczne próby wyłowienia lepszej jakości ryb w minigierce...) miał prawo oczekiwać , w oparciu o powyższe zdanie z Poradnika, że zdobędzie tych pereł przynajmniej na zakup rzędu chmurek . A tymczasem... u jednych było w nadmiarze, u innych za mało, a u niektórych wręcz wcale
    Chyba od początku tak to działało, bo u mnie za każdym razem perły były dopisywane przed wyciągnięciem ryby z wody - podobnie jak na kole fortuny , nagroda dopisywana z chwilą uruchomienia minigry - a jak dwa razy mi się gierka zawiesiła podczas łowienia to nawet nie pokazało jaka ryba, tylko samą nagrodę/perełki
    E tam zaraz cuda - ot zwykłe dokazywanie losowości, która wymknęła się naszym bogom spod kontroli i i zaczęła figle płatać na łowisku xD:cry:a najlepsze jest to że i samym bogom też spłatała i to chyba największego , aż się ponoć na Olimpie gorąco zrobiło :music:dobrze im tak, było losowości nie powierzać pieczy nad perłami, a jeśli już to dopilnować, jak ona tą pieczę sprawuje 8) - chcieli zawojować farmerów a tymczasem... powinni sobie zapamiętać to; ,,kto jaką bronią wojuje od takiej ginie,, :p
    Ja bym raczej powiedziała, że bardzo umiejętnie wykorzystuje nasze ludzkie słabości ,z których jedną jest chęć posiadania nowych rzeczy.
     
  18. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    A ja bym powiedziała, że posiadanie nowych rzeczy to przeszłość, w każdym razie z punktu widzenia firmowych zarobków.
    Teraz liczy się wbijanie poziomów 8)xD
    W tym właśnie kierunku idzie teraz sterowanie decyzjami zakupowymi ;)
     
  19. kalinamala

    kalinamala Komandor forum

    Tak, ale to wbijanie poziomów także wypływa z owej chęci posiadania, a dokładniej ;zdobycia. Trzechsetny poziom to swego rodzaju ,,biały kruk,, , który jest głównym celem w tej farmerskiej zabawie - choć zapewne nie dla wszystkich. Stworzenie owego ,,unikatu,, dało firmie nieograniczone możliwości tworzenia rozlicznych ,,wspomagaczy,, zwiększających szansę jego zdobycia i oferowania tychże ,,wspomagaczy,, na wszelkie dostępne w grze sposoby; ewentach, wyprzedażach, kole fortuny, sezonach... i gdzie tam jeszcze się da .
     
  20. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Skoro BP jest w pełni świadome tego co się stało, skoro nie tak miał wyglądać ten ewent, to mam nadzieję, że nie zamiecie wszystkiego pod dywan i jednak doczekamy się oficjalnego komunikatu na ten temat.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.