Tajemnicze sadzonki-super oferta

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika MobilisA075, 18 października 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

czy chciałbyś żeby taka edycja sadzonek była w tej grze?

Ankieta zamknięta 6 listopada 2016.
  1. Tak

    38,9%
  2. Nie

    61,1%
  1. MobilisA075

    MobilisA075 Weteran forum

    Witam. Mam pomysł na super ofertę Tajemniczych sadzonek. W tej edycji trafiałyby się:
    -drzewa xxl, dopasowane do poziomu gracza, czyli np. gracz z poziomem 40 nie uzyska orzecha włoskiego, z poziomem 80 nie uzyska morwy czy innych takich, a od 100 poziomu tylko migdał i klon cukrowy.
    -grono bungenwilli
    -czerwona grusza anjou
    -krzew gnicylii
    -jarząb xxl
    -tarnina xl, xxl
    -drzewo złotolitne
    -miłorząb
    -górski jałowiec
    -pinia
    -kasztanowiec
    -lipa
    -dąb korkowy
    -klon palmowy
    oraz drzewa niemożliwe do zdobycia prócz G&T
    -drzewo pachnące
    -drzewo jajeczne zwykłe, xxl
    -mleczodrzew
    -koziomleczodrzew
    -drutownik
    -drzewo solne
    -drzewo cukrowe
    -perełkowiec japoński
    -magiczne
    A także nowości dostępne tylko w tej edycji.
    -Kuchenne [dające 2 garnki, 4 z Zośką]
    -Strażackie[dające 2 drabiny, 4 z Zośką]
    -Hydrauliczne [2x hydrant, 4 z Zośką]
    -Drzewo polne [dające 2 super pasze, 4 z Zośką] UWAGA!To drzewo byłoby bardzo rzadkie.
    Taka sadzonka kosztowałaby 10FL, rosłaby 5 godzin, dałaby 500pd, byłaby w czarnej doniczce, lecz przygotowałem również sadzonki w pakietach.
    -1 sadzonka jak wyżej opisałem kosztowałaby 10FL
    -pakiet 15 sadzonek ze zwiększoną szansą na trafienie drzew dostępnych tylko podczas G&T, koszt 100FL
    -Pakiet 15 sadzonek ze zwiększoną szansą na drzewa tylko z G&T i nowe, gwarantowane 1 nowe drzewo, lecz losowe koszt 145FL
    -pakiet 30 sadzonek+ drzewo polne [dające super paszę] i jajeczne koszt 230FL
    -Pakiet 50 sadzonek+drzewo polne, Strażackie i pachnące i nie wliczone w cenę Florenowca, ten zestaw kosztowałby 380FL.

    Dodatkowo podczas trwania mini eventu kino cały czas by działało, zawsze dawałoby 10 kinopunktów, a 1FL kosztowałby 12, a nie 20 kinopunktów.
    Mini event trwałby 6 dni.
    Nazwa sadzonki: "Specjalna tajemnicza sadzonka"
    Na dodatek byłby superbonus za przejście gracza na wyższy poziom podczas trwania tej edycji. Zamiast gwiazdki gracz otrzymałby darmową specjalną sadzonkę, lecz gdyby gracz przeszedł na wyższy level po zakończeniu mini eventu sadzonka darmowa znowu by wróciła w gwiazdkę.
     
    Ostatnie edytowanie: 18 października 2016
    Swingpesa lubi to.
  2. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    nie chce mi się czytać wszystkiego bo nie mam czasu na obecną chwilę, ale już mi się nie podoba to:
    gracz z poziomem 40 nie uzyska orzecha włoskiego
    a niby dlaczego? myslisz ze mając 40 poziom trafisz nie wiadomo ile tych orzechow xxl? ze bedziesz ich mial zeby zastawic nimi co najmniej jedną łąkę? bo ja wątpie.... orzecha xxl nie kupie za floreny a i wątpie zeby w takim razie byl na gt, a raczej bedzie bardzo wartosciowy bo niewiele osob pozniej go bedzie miało....
    Mam 97 poziom a tych przykladowo orzechów xxl mam w pasku tylko 8....a chcę sobie szybko ich nazbierać i ustawić 3 łąki no i co? i nic..nie mam..
    resztę doczytam później, ale to taka drobna początkowa uwaga
     
  3. -karol1299-

    -karol1299- Nadzorca forum

    Jestem zdecydowanie na nie. Kolejne drzewka produktowe to fatalny pomysł. Juz samo miodowe jeest bardzo złym pomysłem (jdynie mleczne i jajowe do przeżycia bo tego potrzeba ogrom w przetwórniach).
    Te drzewka kompletnie niszczą wartość różowych fabrky, co za tym idzie, samej hodowli. A tych produktów nie trzeba nigdzie tak dużo, jedynie standardowa misja.
    Co do wywalenia młodszych drzewek XXl nie widzę większego sensu, jak na absolutny brak drzewek xl to trochę za tanie.

    Jestem zdecydowanie na nie.
     
    skaliwa i tosia lubią to.
  4. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Kreatywność Autora wątku rzuca na kolana.
    Już się boję, co będzie następne.
    Jednego jestem dziwnie pewna: jak autor wątku skończy wreszcie te misje z garnkami i hydrantami, postulowany spis specjalnych drzewek produktowych ulegnie drobnym modyfikacjom.

    Brak odpowiedzi "jest mi to obojętne", a właśnie taką bym wybrała.
    Ale sugerowałabym, żeby Autor wątku większą niż dotąd porcję tej swojej giga-kreatywności poświęcił na zwykłe wbijanie leveli w grze.
     
  5. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Skąd Ty bierzesz te pomysły? Pytanie retoryczne oczywiście :) Może najlepiej byłoby gdyby wszyscy wszystko dostali na starcie podane na tacy, wszystkie wprowadzane nowości na bieżąco też wszystkim po równo i wtedy wszyscy będziemy mieli wszystko, będziemy to kisić w Inwentarzu, albo wystawimy na łąkach to co się zmieści, usiądziemy i będziemy na to patrzeć, bo gra nie miałaby w takiej sytuacji żadnego sensu a właściciel gry mógłby już iść do Pomocy społecznej ewentualnie jakiegoś "zatrudniaka" czy inną emeryturę:p

    A tak poważnie, to pomysł jako taki dodaję do alfabetycznego spisu treści i owocnych rozmów życzę.

    W związku z tym jednak, że w jednym temacie powinien znajdować się jeden pomysł, to co poniżej cytuję to już jakieś dodatki, które z sadzonkami nie mają nic wspólnego, dlatego też w tym pomyśle się moim zdaniem nie mieszczą.

     
  6. MobilisA075

    MobilisA075 Weteran forum

    Jakoś teraz jak sa adzonki to xl nie ma a kosztują 5FL. A ja proponuje 8.
     
    Swingpesa lubi to.
  7. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    No teraz doczytałam jeszcze o tych drzewkach z produktami, komentować nie będę bo brakuje mi słów....
    no i odnośnie tej super oferty w kinie....mogę sobie 24 godziny dobę oglądać kino? no super xD a co sponsorzy kina na to? xD

    czekam na kolejne świetne pomysły....
     
  8. -karol1299-

    -karol1299- Nadzorca forum

    Mało to zmienia, produktowe drzewka to nadal fatalny pomysł.
     
    ramona45, skaliwa oraz FarmaNirvany lubią to.
  9. MobilisA075

    MobilisA075 Weteran forum

    Czemu fatalny? Bardzo dobry. Ale zauważ że można by zdobyć pachnące czy jajeczne, czy nawet złotokap, który jest prawie niewidziany w grze, ja na pocieszenie mam jednego.
     
    Swingpesa lubi to.
  10. -karol1299-

    -karol1299- Nadzorca forum

    Nie, produktowe drzewa to nie jest dobry pomysł, a fatalny. O ile jaja i mleko których potrzeba multum w dzielnicy rzemieślniczej jeszcze ujdą, to drzewo z drabinami czy Hydrantami jedyne co zrobią to zniszczą wartość produktów i fabryk.
    Fatalny, to nawet dosyć delikatnie ujęte.
     
  11. MobilisA075

    MobilisA075 Weteran forum

    Ludzie! Zrozumcie że tutaj można zdobyć dobre drzewa np. złotokap czy pachnące, czemu więcej głosów jest na nie!?!?
     
    Swingpesa lubi to.
  12. skaliwa

    skaliwa Fanatyk forum

    Dlatego, że patrzymy dalej niz koniec własnego nosa.... nie mozna mieć wszystkiego, tak w życiu, jak i w tej grze... Gdy będziesz miał wszystko, to po co grać? To jest gra strategiczna i kazdy wybiera sposób w jaki chce grać. Poza tym właściciel gry musi też zarobić, bo inaczej będzie "po ptokach" No i musi być balans sławetny......czyli targ też musi działać.

    edit.
    oczywiście jestem na nie....

    edit2
    Ostatnio ceny na targu poszybowały w górę...Piszesz, ze gracz z wyższego poziomu nie dostawałby jabłonek, orzechów, morwy... a ja mam wystawione własnie te drzewa oczywiście xxl po to zeby własnie mieć własne, poza tym często w eventach potrzebne są owoce z drzew nizszego poziomu, to po co mam kupować na targu? Już gdzieś była dyskusja na temat "śmieci" w pasku... Ja mam 12 jabłoni xxl, 16 orzechów xxl i nie wiem teraz ile morwy, dla mnie to nie są śmieci, ale rzeczy potrzebne. Oczywiście , nie jestem zachwycona, gdy zamiast nowości w TS-ach dostaje te niższe drzewa, ale jak widać wszystko się przydaje. A nowości i tak kiedyś zdobędę......
     
    Ostatnie edytowanie: 6 listopada 2016
    ramona45, tosia oraz chrumcia91 lubią to.
  13. MobilisA075

    MobilisA075 Weteran forum

    Taa, w górę. Szczególnie złotokap. Był średnio po 16000, a teraz u mnie jest za 6000. To nazywasz w górę?
     
  14. FarmaNirvany

    FarmaNirvany Analityk forum

    Na poz.40 kompletnie nic nie mają jesz.poza zwykłymi drzewami które można mieć.
    Jakby były drzewa dające garnki itd. to w ogóle nie było by warsztatów i tak z tymi jajecznymi, miodowymi i mlecznymi to już b.duże ułatwienie.Pomysł fajny, ale nie chciała bym żeby wszedł nigdy ...;)
    Z tym kinem, przejściem na nast.poziom i sadzonka - wtedy każdy miał by wszystko g&t byłoby niepotrzebne, gra stała by się nudna.
    Jestem na wielkie NIE oczywiście.8)
     
    Ostatnie edytowanie: 6 listopada 2016
  15. skaliwa

    skaliwa Fanatyk forum

    Aż poszłam na targ zobaczyć... u mnie najtańszy złotokap jest po 14 500 SG, nie wiem po ile był wcześniej, cena jak dla mnie bardzo wysoka, ale to nie jest dyskusja o targu. Ogólnie pomysł uważam za nietrafiony i nadal jestem na nie.
     
  16. KaBeUK

    KaBeUK Analityk forum

    Dlaczego ankieta jest zamknięta? Ja też jestem na nie. Mówią, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia, a zgaduję że drzewa które wymyśliłeś (te z produktami) są dlatego iż nie masz Autorze ukonczonych tych misji w spółdzielni... Gdy wprowadzą produkt z fabryki kotów pewnie zaraz zapodasz kolejny "świetny" pomysł na drzewko... nie można od razu mieć wszystkiego. Ja te misje robię bardzo powoli - na tyle ile pozwalają mi wystawione fabryczki (a mam po jednej z każdego rodzaju - taka moja strategia ;) ). Nie chcę żadnych ułatwień, bo gra stanie się nudna.

    Tak odbiegając od tematu pytam z ciekawości - ile lat masz Autorze?
     
    ramona45 lubi to.
  17. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Posty, które niczego do pomysłu nie wnosiły usunęłam.