Opinie Tajemnice ziół (III)

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 12 czerwca 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    nuka20 u mnie jak wypadajki mają być z roślin i drzew to zawsze są rośliny te z najdłuższym czasem wzrostu czyli jakieś hortensje, itp...jak mają wypadać zagród/fabryk i drzew to stawiam zagrody/fabryki, no i kilka drzewek w pustych miejscach o ile mam jakieś duże braki w owocach. Nigdy nie wystawiam samych drzew na wypadajki, jakoś do nich zaufania nie mam ;)
     
  2. aleksandra

    aleksandra Cesarz forum

    postawiłam motylarnie,chomiki,ropuchy,lisy,elektrownie,,byle co,byle jak,,zobaczymy,,a co mi tamxD
     
  3. *dzuga*

    *dzuga* Komisarz forum

    a ja postawiłam wszędzie drzewa. pewnie jutro będę żałować ;) ale potencjalnie to więcej wypadalców niż z zagród...
     
  4. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Wystawiłam zagrody misz masz kolorowy aż kuje w oczy ;) zobaczymy których tym razem będzie brakować

    a jutro zdecyduję czy będę robić
    siania mało prawie wcale ale nie przepadam zbytnio za tą mechaniką eventu :sleepy:
     
  5. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Dobry wieczór :)
    Ja na trzech łąkach mam podstawy drzew i magazyny. Jutro zobaczę ile z nich wypadajek poleci. Jeśli mało to zamienię drzewa na zagrody. O wypadajki z upraw to się nie martwię.Poświęcę SNawóz i z kasztankiem wysieję trochę chryzantemy.
    Event całkiem fajny więc go nie odpuszczę.
     
  6. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    ide w rysie....gdzes czytalem,ze niedlugo moga byc bardzo przydatne.....;)
     
  7. RWM41

    RWM41 Ambasador forum

    też się będę rysić. Plan - 7 gier, szukanie, sianie,sadzenie, przed zbiorem odpalony +1 z 8 gierki.
     
    robins71, niebo016 oraz Frytka2012 lubią to.
  8. *dzuga*

    *dzuga* Komisarz forum

    na dużych siejecie z SN i innymi bajerami czy na małych?
     
    niebo016 lubi to.
  9. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Ja nadal się zastanawiam i czekam na deszcz wypadajek ;) a jeśli już zacznę robić ten event to w pierwszej kolejności chciałabym uzbierać większą ilość tych przedmiotów do produkcji przenośnej szklarni tak żeby mieć z czym iść po te skarby, znaleźć tych skrzyń jak najwięcej i później dopiero rozsiewać nasiona w zależności ile bym ich trafiła w tych skrzyniach. Jeśli miałabym mało nasion to na dużych polach z SN i SNZ, a jeśli więcej to może na średnich lub małych. Tak ostatecznie jeszcze nie wiem, wszystko zależy od tych "wypadajek" i ilości zdobytych ze skrzyń nasion :)
     
  10. RWM41

    RWM41 Ambasador forum

    Raczej na dużych - zależy ile nasion wpadnie. Grunt - wysiać wszystko i zebrać z bonusem. Raczej z SN to się obróci 2 razy
     
    robins71, niebo016 oraz Frytka2012 lubią to.
  11. Frytka2012

    Frytka2012 Komandor forum

    Witam ranne duszki;)
    tak sie zastanawiam tym razem, robic, nie robic,:), hmm, mam posiane roslinki potrzebne do misji i troche drzewek :), jak sie ewent zacznie, zbiore i postawie zagrody, ile zrobie to bedzie ;),
    przy okazji, jezeli zmienie zdanie, nic nie strace, a podgonie misje;), ale to tylko moje zdanie;)
    Pozdrawiam i powodzenia w wypadajkach;)
     
    tomajete, robins71 oraz niebo016 lubią to.
  12. niebo016

    niebo016 Generał forum

    Może na małych lepiej siać? Mając powiedzmy 154 małe pola z czantejem i wiatraczkiem zbiór wynosić będzie 1064 sztuk
    Z 38 dużych pól
    zbiór wynosić będzie 380 sztuk
    z 76 średnich pól
    zbierzemy 608 sztuk
     
    robins71 i Frytka2012 lubią to.
  13. RWM41

    RWM41 Ambasador forum

    a będziesz mieć po 7 gierkach tyle nasion? I obliczenia chyba zrobione na jedno pole nie na 3. Małe się opłacają jeśli masz co siac. Jak nasion mało to czy duże czy małe jedno nasionko schodzi. Mając nasion przykładowo 100 na dużych polach bez niczego masz ziela 500, na małych 200. Z dopalaczami odpowiednio więcej. Chutney 700 i 400
     
    robins71, -norbijas- oraz Frytka2012 lubią to.
  14. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Pewnie, że najkorzystniejsze są te najmniejsze pola + chutney, tylko w przypadku akurat tego eventu będzie ciężko z nasionami bo na każdy zasiew trzeba je zdobyć ze skrzyń, no i na tych najmniejszych polach zużyje się dużo więcej "wiatraczków" ;)
     
  15. niebo016

    niebo016 Generał forum

    To był tylko przykład z wysiewaniem nasion w tajemnicy ziół. Wiadomo, ze jak mało nasion to duże pola itp :)
    Na razie trzeba zbierać wypadajki i potem się zobaczy co z tymi ziołami ;) zrobić.
     
    robins71 i Frytka2012 lubią to.
  16. BA_Rock

    BA_Rock Board Administrator Team Farmerama PL

    U mnie zagrody wciśnięte gdzie ile się tylko dało. Większość takie z czasem podstawowym ok 24 h lub nawet lekko więcej. Tylko w menażeriach i manufakturach zostało już to, co wrzuciłam tam wcześniej, patrząc pod kątem największych braków w stodole a nie czasu zbiorów. Na pozostałych wolnych polach posiany jakiś badyl z długim czasem wzrostu, bo w drzewka to ja ostatnimi czasy nie wierze.
    Mam nadzieję, że to wszystko sypnie wypadajkami na maksa i w kilku zbiorach uporam się z produkcją szklarni.
     
    robins71, Frytka2012 oraz niebo016 lubią to.
  17. RWM41

    RWM41 Ambasador forum

    Czego i wszyscy sobie życzymy. U mnie zagrody i warsztaty, drzewa po kątach, ziela nie siałam. Menażerie, manufaktury. Załadowane 24-godzinnymi. Jedne szynszyle krótsze. Zobaczymy jak sypnie.....Jak nazbieram na 7 skrzynek to sieję, jak nie - rysie na pola
     
  18. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    Tylko po co az tak dlugi czas....od 16 h w podstawie to juz wiecej nic nie wyleci...;)
    u mnie rysie czekaja na zbior
     
  19. tz23

    tz23 Naśladowca mistrzów

    wydaje mi się, że tu trzeba inaczej spojrzeć na sianie. Podstawowe znaczenie ma fakt, ile roślinek uda nam się wycisnąć z jednego nasionka, bo ilość nasionek będzie mocno ograniczona.
    Nie ma znaczenia ile roślin dostaniemy z jednej łąki ale ile roślin uda nam się wyprodukować z jednego nasiona
     
    robins71 i niebo016 lubią to.
  20. Frytka2012

    Frytka2012 Komandor forum

    A moze z kolorowych i menazerii wyleci tyle samo wypadajek i roslinek ile zwierzatek ;), hmm:)
     
    robins71 i niebo016 lubią to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.