Opinie Tajemnice ziół (III)

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 12 czerwca 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. janafarm

    janafarm Wielki mistrz forum

    warto wystawiać zapasy czy nadwyżki wcześniej by dać czas na zakupy
     
    robins71 i krasnoludek10 lubią to.
  2. oset53

    oset53 Wszystkowiedząca wyrocznia

    Nareszcie koniec eventu. Na moim targu zastój, chyba nie ma sensu wystawiać nadwyżek roślin.
     
    robins71, krasnoludek10 oraz Frytka2012 lubią to.
  3. dworsky0

    dworsky0 Aktywny autor

    heh zrobiony event już wczoraj i 300kk zarobku :)
     
  4. Zwierzaczek2311

    Zwierzaczek2311 Wielki mistrz forum

    Najlepsze dile będą po 13 ze sprzedażą :D
     
  5. RWM41

    RWM41 Ambasador forum

    O ile reszta graczy też na to nie liczy. Ja wrzucałam na targ od razu co wyrosło
     
  6. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Już teraz można siedzieć na targu i spekulować na dolinnej róży :)
    Jest bardzo duży obrót i parę razy kupiłem po kilkaset sztuk i od razu je wystawiłem z 50% przebiciem. Zeszły w ciągu kilku minut.
     
  7. rysio

    rysio Ambasador forum

    Czas na posumowanie:

    - strona prawa zrobiona w 100% dzieki nagrodom strony lewej +100% kola fortuny (wygrane 1x od prawdopodobnie roku) + SN +super nawoz Zosi

    - strona lewa wykonanie 70% niestety jak zwykle z powodu braku wypadajek (odlamki szkla).
    Przeznaczylem po ok. 1/3 farmy na rosliny(plantacja), drzewa (dzika laka) i zagrody (lesna polana) oraz wykonano 148 klonowan. I tylko z klonowan wypadajki lecialy zgodnie z opisam 78 szklo/ 70 klej. We wszystkich innych "produkcjach" bylo okropnie slabo. Wykorzystalem rosliny i zagrody +/- 20 h oraz drzewa normalne i XXL. Rosliny obojetnie na rozmiar pola srednio 16 garrnkow /obszar, drzewa obojernie jakie - 1 szklo/16 drzew, zagrody wypadajnosc ok 80% zawsze z przewaga garnkow z klejem.
     
    Ostatnie edytowanie: 19 czerwca 2019
  8. RWM41

    RWM41 Ambasador forum

    Wypadajek zabrakło bo:
    trzeba było wyciąc drzewa
    Zwierza postawić 10-godzinnego - częściej zbiór i w sumie więcej wypadajek
    Ziele długie na noc ( u mnie 15-godzinne czas podst, rosnące 12) o ile brak było garnków; na małych polach
    Skończyłam 3 dni temu i mam fortunę ze sprzedaży róży
     
  9. rysio

    rysio Ambasador forum

    prosze najpierw czytac a potem radzic!
    - klej z roslin 20 h srednio 16 szt / obszar (tzn z krotszych zdecydowanie mniej)
    - z zagrod przewaga kleju przy 80% ogolnej wypadajnosci, krotko miale 14,75 h ale wywalilem bo nawet 1 szt nie daly w 2 zbiorach
    i co ciekawe nawet mega zagrody nie byly w 100% owocne

    PS - gratuluje i sie ciesz
     
    skaliwa lubi to.
  10. RWM41

    RWM41 Ambasador forum

    czytam właśnie. Zebrałam żółte rysie przed chwilą i 100% wypadajek dały. Obu. 10-godzinne zagrody rosną koło 8-u i można je zebrać 3 razy na dobę, Twoje 20-godzinne raz. Drzewa się nie kalkulują praktycznie nigdy
    Ale Ty zawsze masz swoją metodę, która okazuje się skuteczna "inaczej". Przy następnym evencie pewnie zrobisz to samo, nie skończysz a pretensje mieć będziesz. Co kto lubi
     
  11. skaliwa

    skaliwa Fanatyk forum

    To ja już nie wiem co Ty masz z ta farmą.... Myśle, ze zamiast skupiać sie na statystykach, lepiej było śledzić co gracze piszą na temat wypadalności z zagród, drzew i pól i odpowiednio modyfikować swoje plany. Ja nakupiłam w sklepiku zagrody dla rysia - zwykłe i żółte, to samo z kotami i innymi 8-10 godz. Na noc stawiałam zagrody, w dzień były pola, drzewa tylko na leśnej - baobaby pod nawóz i trochę zwykłych, których owoców mam najmniej. Nie miałam żadnych problemów z wypadajkami, o oazach nawet zapomniałam....
     
    Miśkowo i Anhedrea lubią to.
  12. rysio

    rysio Ambasador forum

    gdybym wiedzial to bym nie pisal
    gdybym nie prowadzii statystyk nie mogl bym tego opisac
    á propos ilosc (obojetnie ktorych) ziol na skrzynke 1,35 szt
    gdyby porady daly sie przeniesc 1:1 z farmy na farme byloby super, ale niestety tak nie jest
     
  13. BA_Rock

    BA_Rock Board Administrator Team Farmerama PL

    U mnie ostateczny wynik, to poza oczywiście dawno skończonym eventem, ponad 850 mln SG na plusie. Spokojnie może byłoby i więcej, ale są rzeczy ważniejsze niż piksele :)
    W sumie największą panikę sprzedających było widać na moim targu wczoraj wieczorem, za to dziś bladym świtem, można było naprawdę jeszcze bardzo dobrze zarobić. Róża jeszcze w tej chwili kosztuje dobrze ponad 30 tys., mimo tego, że wczoraj niektórzy upychali ją na targu za mniej niż połowę tej ceny. Kto miał trochę kasy i nie bał się ryzyka, mógł tak jak pisał Zgredek spokojnie skupować te najtańsze oferty i wystawiać je znacznie drożej. Nie ukrywam, też trochę się tak pobawiłam, aczkolwiek większość sprzedanych roślin to własny "wychów" ;)

    Co do wypadajek, to kleju zostało w nadmiarze, odłamków było mniej, ale zagrody, poza manufakturami, wystawiałam tymczasowo, poza samym początkiem właśnie głównie te 10-godzine czyli przede wszystkim rysie, ale też, jak paszy brakowało, uzupełniałam bażantami i kucami. Drzewa odpuściłam. Od dawna wiadomo, że nie warto się w nie bawić. Tak jak wszyscy piszą, wypadalność praktycznie 100%. Na farmie gdzie nie mam na maksa ulepszonych pucharów z całego pola "rysiowatych" zagród z raz wypadł o jeden odłamek mniej. Co potwierdza, że mimo iż tym razem niewielkie, to jednak ulepszone puchary mają znaczenie ;)

    Ogólnie event szybki i prosty, a zarobek... ja dla mnie astronomiczny :D. Na samym starcie przemknęło mi przez myśl, że może by tak drobić się trójki na początku paska z liczbą sianogroszy, ale szybko stwierdziłam, że trzeba myśleć realnie. I co się okazało? Trójka jest i to jeszcze z haczykiem pozwalającym na ewentualną wyprawę na targ po jakieś... waciki :p.

    Pozostaje tylko czekać na kolejną edycję xD
     
    tigre, MOD_Zgredek* oraz Miśkowo lubią to.
  14. foczunia84

    foczunia84 Cesarz forum

    Event skończyłam chyba w sobotę,nie wiem dokładnie.Miałam go wcale nie tykać,ale jakoś tak sam się zrobił.Nawet nie czytałam poradnika,wiec dopiero na drugi dzień popołudniu się zorientowałam,że potrzebuję zagród.Karmiłam sp i poszło momentalnie.
     
  15. skaliwa

    skaliwa Fanatyk forum

    Troche też sprzedawałam na targu, troche zarobiłam, ale nie poświęcałam zbyt dużej uwagi w tym temacie.... w sumie te SG, które mam w zupełności starczą na waciki i coś jeszcze..... o gdybyż to była realna waluta, to tak, siedziałabym na targu 24h, ale to tylko piksele.... w realu bezużyteczne, a wiadomo.... dzisiaj gra jest, jutro jej nie ma i piksele przepadną :p;):sleepy:
     
    MOD_Zgredek* lubi to.
  16. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Jakiego ryzyka? Wszystko schodziło w ciągu kilku-kilkunastu minut. Dzisiaj się tak trochę pobawiłem. W kilku transzach kupiłem ze 2.000 róż po ok. 30.000-40.000 SG i sprzedawałem je po 58.000 (żeby nie przekraczać granicy 60.000) Przybyło z tego jakieś 40 milionów SG.
     
  17. BA_Rock

    BA_Rock Board Administrator Team Farmerama PL

    Na moim targu wczoraj dość długo utrzymywały się ceny w granicach połowy, a nawet w przypadku róży, 1/3 tego co dziś rano. Mało tego były osoby, które z prędkością światła "zaspamowywały" targ ofertami po kilka sztuk badyla, w mocno obniżonej cenie. Jak następowała kumulacja, Twoja oferta mogła w ciągu kilku minut spaść z pierwszej strony, na nastą i to tak mocno nastą. Po czym wpadali już Ci sprzedający w dużych pakietach i widząc kilka stron takich ofert, przeplatanych pojedynczymi ofertami z jakąś sensowną liczbą sztuk, ale też już dość niskimi cenami, sami zaczynali sprzedawać tanio. Taka sytuacja trwała prawie cały wieczór, z krótkimi momentami, gdy wpadał jakiś hurtownik kupujący i na chwile podnosił ceny. Obserwując coś takiego, skupowanie tych ofert było ryzykowne, bo nie miałeś pewności czy ta zabawa z ciągnięciem cen drastycznie w dół nie potrwa już do końca. Ale przez noc się ustabilizowało (widać "zaniżacze" cen poszli spać). I rano można było tego tanio kupionego badyla sprzedać w dobrej cenie :)
     
  18. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    U mnie dziś było kilkanaście ofert po 10-100 szt. w cenie 30-40 tys. i potem przerwa do 60 tys. Wtedy kupowałem te tanie i wystawialem po 58. Sytuacja powtórzylą się kilka razy. Łącznie w ten sposób przerzuciłem ze 2.000 szt. zarabiając na tym ok. 40 milionów. Co było wczoraj, nie wiem, bo jakoś nie za bardzo mi się spieszyło z eventem i kończyłem go dziś rano ;)
     
    olgs3 i Marrylan lubią to.
  19. picantinio2012

    picantinio2012 Półbóstwo forum

    witam, zebrałam itemy potrzebne do drugiego pnącza ale nie ukończyłam całej prawej strony, czy to dlatego nie mam tego drugiego pnącza ?
     
  20. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Rząd chmur nr 2 był zdobywany po zrobieniu 50 kroku po prawej stronie. Przeloguj się i sprawdź na pnączu, najlepiej korzystając z wyszukiwarki:
    pnacze.PNG
    Tylko pamiętaj, że rzędów z tej serii było już kilka. Poszukaj właściwego.
     
    picantinio2012 lubi to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.