Szukanie drzew na łąkach - ułatwienie

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika Tekla69, 1 stycznia 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy takie ulepszenia będą przydatne?

  1. Tak

    49 głos(ów)
    89,1%
  2. Nie

    3 głos(ów)
    5,5%
  3. Nie mam zdania/obojętne

    4 głos(ów)
    7,3%
Możesz zaznaczyć kilka odpowiedzi.
  1. Tekla69

    Tekla69 Naśladowca mistrzów

    Posiadam dużo drzew i trudno wyszukać gdzie które się znajduje na danym polu, zwłaszcza jeśli owoce nie są dojrzałe. Gdyby można było wpisać nazwę drzewa na danej farmie a one by pulsowały i stały się widoczne. Przy evencie z wymianą ciężko mi było wyszukać drzewa, które musiałam ściągnąć do paska. Z zagrodami nie ma tego problemu. Myślę, że byłoby to pożądane udogodnienie.
    Proponowałaby też aby w sklepie Jacka po kliknięciu na dany symbol, gdzie pod spodem pokazują się potrzebne do wysiania rośliny, po najechaniu na każdą oprócz ilości pojawiał się również czas ile dana roślina rośnie. Przy wysiewaniu widać ten czas, lecz na etapie sklepu byłoby to ułatwieniem.
     
    Donata_M.D. lubi to.
  2. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Tekla69 nie korzystasz z opcji podpowiedzi w chmurce, dzięki której po najechaniu kursorem na dane drzewo wyświetli się nazwa drzewa i pozostałe informacje, np.

    pach.png

    W ustawieniach można również wybrać opcję aby taka informacja pojawiała się przy kursorze.

    Moim zdaniem to w zupełności wystarczy. Kiedy nie jestem pewna jakie drzewo znajduje się tu czy tam to najeżdżam na nie kursorem i wiem wszystko co trzeba i dodatkowa opcja wyszukiwania za pomocą wpisywania na planszy jak dla mnie jest niepotrzebna. Ale każdy ma oczywiście swoje zdanie.

    Nie rozumiem jednak opcji głosowania w ankiecie, jak to rozumiesz?:

    1. Tak1 Nie1
    2. Tak2 Nie2
    Nie prościej byłoby gdyby można głosować standardowo? czyli:

    Tak
    Nie
    Nie wiem/jest mi to obojętne.

    Sprecyzuj proszę te opcje w ankiecie.

    Co do opisów w sklepie Jacka to po najechaniu pojawia się nazwa rośliny, itd... ale to już nie w tym wątku. Jeśli masz jakiś pomysł na zmiany w sklepie Jacka to otwórz proszę oddzielny wątek w tym dziale.
     
  3. Tekla69

    Tekla69 Naśladowca mistrzów

    Informacje przy kursorze myszy wyświetlają się mi, ale trzeba szukać najeżdżając kursorem a gdyby po wpisaniu nazwy dane drzewka zapulsowały byłoby widać wszystkie (ilość) i umiejscowienie za jednym kliknięciem.
     
    Donata_M.D. lubi to.
  4. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    A nie pomyślałam o tym bo ja z reguły wiem i w większości pamiętam jakie drzewa i gdzie mam ustawione, ale taka opcja rzeczywiście byłaby ułatwieniem i nie trzeba by zapamiętywać, i o ile nie obciążyłoby to nadmiernie gry to jestem na Tak.

    Tytuł lekko doprecyzowałam, poprawiłam na odpowiednie opcje głosowania w ankiecie (propozycję dotyczącą sklepu Jacka przedstaw proszę w oddzielnym wątku), pomysł dodaję do alfabetycznego spisu treści i owocnych rozmów życzę.
     
    zx221 lubi to.
  5. zx221

    zx221 Półbóstwo forum

    sensowna zmiana, jestem za
     
  6. Tekla69

    Tekla69 Naśladowca mistrzów

    Dzięki, może zrobią takie ulepszenie. Przy tak wspaniałej grafice jak w tej grze pewnie nie będzie to jakaś wielka trudność.
    Ze sklepem Jacka jeszcze dokładnie zobaczę jak to wygląda, aby dokładnie powiedzieć o co by mi chodziło, ale to dopiero jak będzie dostęp do tych pól.
    Pozdrawiam Tekla60
     
  7. Kloni17

    Kloni17 Komisarz forum

    tak to byłoby naprawdę ułatwieniem szczególnie wtedy kiedy jest całe pole w drzewach:p
     
    zx221 lubi to.
  8. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    kea275 Twój post usunęłam zgodnie z jedną z zasad tego działu:

     
  9. olafa97

    olafa97 Forumowy żółtodziób

    olafa97
    można to by też zastosować do itemów na polu ozdobnym i pnączu
     
  10. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    olafa97 - Twoje posty z samymi cytatami usunęłam. Przypominam również, że na forum nie piszemy swoich postów jeden bezpośrednio pod drugim. Korzystaj, proszę z opcji "edytuj"
    Poćwiczyć cytowanie i łączenie postów możesz tutaj: KLIK.
     
  11. RWM41

    RWM41 Ambasador forum

    co do wyszukiwarki itemów to bardzo za - jak się pojawia nowa gałązka wymagająca np itemów zbieranych cały rok od Franka to poszukiwania są długie. Drzewa i zagrody znajduję bez problemu i taka opcja mi zbędna
     
  12. -karol1299-

    -karol1299- Nadzorca forum

    Jestem za, ale pod warunkiem że działało by to też na wszystko inne, czyli także na zagrody oraz itemy.