Szklarnia

Temat na forum 'To Ci się może przydać' rozpoczęty przez użytkownika -norbijas-, 27 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. kolobrzeg

    kolobrzeg Analityk forum

    Woda i qpa nie są potrzebne. Jak masz w szklarni włączone uszlachetnienie, to zjadasz tylko kerststol i białą niewinność, siejesz cebulkę i podlewasz SN. Tyle. Fajna rzecz :)
     
    pat3l lubi to.
  2. pat3l

    pat3l Stary wyjadacz

    ooo a ja jeszcze woda i qpa podsypywałąm :D dzięki za pomoc :0 teraz czas uszlachetnić goździki ale ciężko bd bo mam dopiero 550 nasionek a trzeba 1800 na jeden zrzut ale jakoś damy rade :D
     
  3. kolobrzeg

    kolobrzeg Analityk forum

    Zapomniałam wspomnieć o super polach, ale to chyba wiesz :) Ja cały czas uszlachetniam wszystko, ale to żmudna praca. Z cebuli brak mi tylko ostatniego uszlachetnienia.
     
  4. pat3l

    pat3l Stary wyjadacz

    co o sup[er polach? chyba nie wiem o co kaman... ja własnie nie mam z cebuli przedostatniej jeszcze a ostatnie mam
     
  5. kolobrzeg

    kolobrzeg Analityk forum

    Najlepiej siać na super polach, wtedy jest gwarancja 100% wypadajek. Mi dzisiaj wypadło przedostatnie uszlachetnienie cebulki :)
     
    pat3l lubi to.
  6. pat3l

    pat3l Stary wyjadacz

    aa to super tego nieweidziam, dzięki za pomoc :)

    ps. a ile na super polach bd rosły cebulki z tym wszystkim co wczesniej wspominaliśmy?
     
  7. kolobrzeg

    kolobrzeg Analityk forum

    sekundę :) zawsze tak robię :)
     
  8. pat3l

    pat3l Stary wyjadacz

    wow ;o serio :D? zawsze w szoku i zazdrością patrzyłam podczas gdy inni na forum pisali ze mają 1sekundówki a teraz i ja je mam :D dzięki!
     
  9. kolobrzeg

    kolobrzeg Analityk forum

    o rany - najważniejsze - pnącze kasztanowe masz? strasznie mi głupio - to wszystko przez to, że się spieszę. Podstawą jest oczywiście włączenie pnącza kasztankowego. Jeśli go nie masz, to chyba nie ma możliwości jednosekundowego dojrzewania.
     
  10. pat3l

    pat3l Stary wyjadacz

    no to sie zesmusiłąm niestety nie mam... nie grałam wtedy ;/ ehhh :(
     
  11. kolobrzeg

    kolobrzeg Analityk forum

    Przepraszam, że narobiłam Ci nadziei :(
     
  12. pat3l

    pat3l Stary wyjadacz

    oj tam zawsze to i tak szybciej o kilka h bez dodatków rosnie cebulka około 15h a po dodaniu SN qpy i wody coś około 3h
     
    kolobrzeg lubi to.
  13. Sekme

    Sekme Generał forum

    W Nieoficjalnym Poradniku jest wiadomość Orki z policzonymi czasami wzrostu uszlachetnionych roślin >>KLIK<<.
    W ogóle polecam uwadze cały wątek, jest tam mnóstwo świetnych poradników od graczy.

    A propos - jeśli uszlachetniasz rośliny tylko po to, by w eventach szybciej zbierać wypadajki, polecam popracować nad goździkami (lub innymi długorosnącymi) - ze wszystkimi bajerami rosną niecałe 3 godz. na super polu i dają 100% wypadajek, a np. uszlachetnione róże rosną tylko 7 min., ale na zwykłym polu ;)

    Ogólnie, gdy się nie ma pnącza kasztankowego i/lub drzew nawozowych, warto siać rośliny na super polach. To znacznie podwyższa ilość wypadajek (do 100%) i pozwala zaoszczędzić SN, poza tym dostajemy dużo więcej roślin na sprzedaż i PD.

    Polecam uwadze tę tabelkę >>KLIK<< - są w niej wszystkie rośliny, które posiadają bonus "Miłość do SN" (+25% SN) (polecam uwadze informację, która jest pod tabelką).
    Zanim się wybierze roślinę, trzeba sprawdzić w szklarni, które z tych długorosnących mają inne bonusy skracające czas wzrostu oraz sprawdzić na targu, które z nich mają wysoką cenę i z tych roślin wybrać tę do uszlachetniania. Jak się dobrze wybierze roślinę, to potem na takiej roślinie można mieć nie tylko wypadajki, ale i sporo SG :)

    Powodzenia! :)
     
  14. pat3l

    pat3l Stary wyjadacz

    wow dzięki :Dto mnie miło zaskoczyłeś/aś napewno przeczytam i rozkminie co i jak teraz zbieram na event wypadajki i nie ma miejsca na pola na farmie al po evencie dalej bd walczyć z goździkami bądź bawełną :D !
     
    Sekme lubi to.
  15. Sekme

    Sekme Generał forum

    Jeśli wybór jest pomiędzy goździkami i bawełną, to wybierz bawełnę - na targu ma wyższą cenę, więc więcej zarobisz ze sprzedaży, a wypadajki z super pól też będą 100%.

    Jestem kobietą :)
     
  16. pat3l

    pat3l Stary wyjadacz

    dzięki za dobrą rade :) poslucham się :) ale z tego co mi podesłałaś linki to słabo coś rozumiem... jakoś chyba przyćmiona jestem przez rosnącą ósemke, niby ząb mądrośc ;/
     
    Sekme lubi to.
  17. Sekme

    Sekme Generał forum

    To pytaj, czego nie rozumiesz. Wytłumaczymy. Szklarnia tylko wygląda na skomplikowaną :)
     
  18. pat3l

    pat3l Stary wyjadacz

    no np to żę jak nie mam kasztankowego pnącza, i sadzenie na normalnym polu z kerststolem białą niewinnością SN qpa wodą rośnie 7 min a na SP około 3 h a bez kasztanka jak to mam zrobić>?
     
  19. Sekme

    Sekme Generał forum

    No właśnie te czasy w tej tabelce Orki są bez kasztanka.
    One były liczone, gdy jeszcze w ogóle nie było pnącza kasztankowego i wszyscy korzystali np. z tych 7-minutowych róż lub goździków na początku eventu, gdy podczas rozsiewu rośliny eventowej i tak mamy odpalone dopalacze (łapaliśmy dwie sroki za ogon), aby nazbierać wypadajki. To wszystko działa do dziś i gracze bez kasztanka dalej mogą z tego korzystać, tylko wiele osób zapomniało o tej możliwości.

    Chodzi o to, że gdy w szklarni (tu są róże - screeny są z poradnika Orki) masz odkryte i uruchomione te uszlachetnienia, które są z wykrzyknikami:
    [​IMG]
    a w slocie masz - kerststola i białą niewinność:
    [​IMG]
    gdy róże podlejesz SN, wodą i nawozem (super nawóz Zosi nie jest potrzebny), to czas wzrostu Ci się dramatycznie skurczy.

    Gdy będziesz szukała odpowiedniej rośliny do uszlachetniania, to najpierw zobacz tabelkę z roślinami "1 sekundowymi" - tam są wszystkie rośliny, które mają bonus +25% SN, a potem z tych roślin jednosekundowych znajdź takie, które mają bonusy na wodę i nawóz zwykły oraz bonus czasowy ("zegar"). Gdy wszystko włączysz w tym samym czasie, to rośliny będą będą rosły bardzo krótko - bez kasztanka nie będzie to 1 sekunda, ale i tak będzie super krótko, więc bez problemu uzbierasz potrzebne wypadajki :)
     
    wolf031973 lubi to.
  20. pat3l

    pat3l Stary wyjadacz

    yhym no to ja coś źle zrozumiałam... ale dzięki za wytłumaczenie :) będe z tego korzystała napewno! teraz niech tylko skończy sie event i bd sadzić bawełne ewent może coś innego zaproponujesz bo mam lvl 84 i mam odblokowane do przytuli
     
    antonina-farmerska i Sekme lubią to.