Opinie Spektakularne fajerwerki

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika BA_Czerwona, 26 grudnia 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    U mnie niestety tylko 946 z hakiemxD
     
  2. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    A ten hak duży?xD
    Może na 174 pola?:pxD
     
  3. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Przeliczałem to na mój standard - 600 pól.
    Wychodzi prawie na styk.
    Demolka odpada.
    Jak mam klikać drugie tyle i potem ustawiać od nowa zagrody, drzewa, to po prostu mi się nie chce.

    Nie robię.

    Przez tydzień podgonię stodołę.
    W końcu wykorzystam przetwory +3.
    Dokupiłem Ala i zabezpieczyłem strategiczne pnącza przed przypadkowym odpaleniem.
     
  4. nawiedzonyrolnik

    nawiedzonyrolnik Zaawansowany

    Zapewne nie jestem tak precyzyjny jak przedmówca, ale coś mi się wydaje, że ktoś mocno popłynął z tymi wymaganiami.
    Doliczyłem się, że mogę użyć 723 pól - dla ułatwienia przyjąłem, że będzie to 700 pól co daje 2100 roślin netto (małe pole + CMJ).

    Czyli muszę zebrać lwią paszczę 10 razy z pełnego zasiewu. No może 9 plus to co będzie przyrastało z rozsiewania na początku, ale czy to styknie to pewny nie jestem. Roślina z wodą rośnie 6:24 x 10 -> 64 godziny z zegarkiem w ręku.

    Złobik rośnie z wodą 3:48 x 8 (ilość wymaganych zasiewów) -> 30,5 godziny ...

    Ja wiem, że to jest gra farmerska polegająca na sianiu, eventy są nieobowiązkowe, ale biorąc po uwagę, że poza farmą też jest życie realne, to ja nie jestem pewny czy ten event jest jednak wykonywalny przynajmniej dla mnie.

    Powalczę z nim, skubnę co się da, ale co z tego wyjdzie to nie wiem. Na sukces raczej się nie nastawiam.
     
  5. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Na 105:pxD Ale drzew nie będę demolowałxD
     
  6. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Przeliczyłem bonusem +1 z kalendarza (odpalam w piątek 13:00) i wyszło mi tak:

    (na noc na farmie - marzanna barwierska - potrzebna do jaja smoka; na wyspie - miechunka)

    rozsiew (ok 4h)

    żłobik 2 x na farmie, po rozsiewie 616 2x ~2h
    paszcza 3 x na wyspie, po rozsiewie 720 3x ~1:20

    cz rozsiew/paszcza/paszcza/marzanna; p 3600

    na piątek rano brakuje (przeliczam na pełne zasiewy):
    9x paszcza 16.200
    9x żłobik 16.200

    ewentówka na polach 16h (9:00 - 1:00)

    pt paszcza/13:00 +1/żłobik/żłobik/marzanna; p 2400, ż 4800
    s żłobik/żłobik/paszcza/1:00 -1/marzanna; p 2400, ż 4800

    stan p 8.400, ż 9.600

    n żłobik/żłobik/paszcza/marzanna; p 1800, ż 3600
    pn żłobik/żłobik/paszcza/marzanna; p 1800, ż 3600

    stan p 12.000, ż 16.800 - dosyć

    wt paszcza/paszcza/ostatnia paszcza tylko wyspa; p 4200 - koniec.

    ewentówka - woda + nawóz
    marzanna - woda
    miechunka - magiczny napój + woda + nawóz

    Dając na noc żłobik mogę skończyć szybciej, ale mi powyższy układ odpowiada.

    Jednak robię.:p
    Zakupy nabiorą mocy na półkach w spiżarni.;)
     
  7. -rybka24-

    -rybka24- Chodząca legenda forum

    A ja odpoczywam :)
    Za dużo siania. Uzupełnię stodołę i podgonię misje :)
    Powodzenia siejącym :)
     
  8. agata12rk

    agata12rk Forumowy żółtodziób

    Może i dużo siania, może nagrody nie powalają, ale evencik oczywiście robię, dla zabawy i satysfakcji
     
  9. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    O, to będziesz miał więcej pól niż ja, jest szansa że skończysz przede mną.;)xD
     
  10. Dybilas4

    Dybilas4 Fanatyk forum

    To dowalili siania:oops:. Całego eventu nie mam zamiaru robić, ale tak po 6 kroków każdego domku powinno wystarczyć, pnącze mnie nie interesuje, wolę posiać do spółdzielni.
     
  11. guska74

    guska74 Czeladnik forum

    Tyle siania a nagrody takie slabe,naprawde trzeba sie zastanowic czy warto??
     
  12. cyfrzakk

    cyfrzakk Cesarz forum

    jakieś kupony?> jest dokładnie 1 kupon 3trzygodzinny i łącznie 5 imprezowych wejściówek, ale za to pnącze dość mocne :)
     
  13. rolnik_matik

    rolnik_matik Mieszkaniec forum

    I ja poczytałam, poanalizowałam i się poddaję ... nadgonię roślinki do stodoły :) Powodzenia walczącym.
     
  14. Kasiulka2808

    Kasiulka2808 Forumowy żółtodziób

    A ja mam pytanie odnośnie sadzenia podczas eventów. Czy wybieracie zwykłe pole czy super pole? Na ostatnim evencie siałam na super polach i pomimo użycia super nawozu nie udało mi się zebrać wystarczającej ilości. I czy jak siejecie przy evencie to najpierw do konkretnej ilości, która jest potrzebna na całe zadanie czy tylko na konkretną część i zbieracie? Mam tak za każdym razem , że nie mogę uzbierać. Używam bonusów do zwiększania efektu super nawozu i używam też zośki i nie daje rady. Może jak by siać tylko na zwykłych polach to byłoby szybciej? Podpowiedzcie bo nie mam pomysłu.
     
  15. yvonnege_

    yvonnege_ Baron forum

    Zawsze tylko małe pola + chutney i przed czasem mam wymaganą ilość. Lubię zebrać wszystko i dopiero robić zadania, ale to jak kto woli. Demoluje ustawienia może poza kilkoma drzewami i sieje na wszystkich polach. Niestety przy dużych ilościach jak roślinka krócej rośnie zdarzało mi się w nocy posiać, ale to sporadycznie.
     
  16. nawiedzonyrolnik

    nawiedzonyrolnik Zaawansowany

    Ja używam dużych pól dla rozsiewu, czyli tak długo jak nie mam wystarczających ilości roślinki dla obsiania całego obszaru na małych polach. Używam wtedy super nawozu i zośki. Oczywiście CMJ od pierwszego zbioru i potem przez cały event.
    Kiedy mam już wystarczająco dużo roślinki by obsiać wszystkie małe pola zmieniam pola na 1x1. Taki wariant daje mi bez żadnego bonusu poza CMJ 3 roślinki na czysto z każdego pola. Takie rozwiązanie pozwala mi zebrać tyle roślin ile potrzeba bez większego problemu.
     
  17. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Najpierw trzeba rozmnożyć te 10 otrzymanych roślin, więc w sloty dajesz cmj, białą niewinność i kreststol, siejesz na dużych polach z SN, wodą, nawozem i SNZ, w wyniku z 10 nasion masz 100, potem drugi raz to samo i masz już 1000 roślin i wtedy przechodzisz na małe pola i już tylko z cmj, wodą i ewentualnie zwykłym nawozem rozsiewasz do skutku.:)
     
  18. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Ja sieję na małych polach z chutnejem marchwiowo-jabłkowym. Tylko jeśli trafi mi się +100% lub +200% do zbiorów z pól - używam super pól z super nawozem (ostatnio trafiło się pewnie w październiku, jak nie wcześniej...).

    Wydaje mi się, że najlepiej na wstępie sobie policzyć ile zasiewów trzeba zrobić, wtedy znając swoje możliwości czasowe wiesz kiedy uporasz się z eventówką.

    Przykładowo - w obecnym evencie potrzebujesz 20.160 szt. krótszej rośliny i 16.800 dłuższej rośliny.
    Powiedzmy, że masz wolne 800 małych poletek; z nich z CMJ dostaniesz na czysto 2.400 roślin z jednego zasiewu.
    I teraz liczysz:
    - 20.160 szt. krótszej dzielone przez 2.400 = ok. 8,4 zasiewów,
    - 16.800 szt. dłuższej dzielone przez 2.400 = ok. 7,0 zasiewów.

    Pierwszego dnia rozsiewasz (tak jak Gracze pisali powyżej - duże pola, SN, dopalacze dla SN, ew. SNZ), potem przechodzisz na male pola i tak sobie planujesz zasiewy, żeby Tobie było wygodnie i żeby w czasie eventu się zmieścić.
     
  19. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Czyli będę musiał poświęcić SN na 100 dużych pól:p A tego bardzo nie lubięxD
     
  20. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Myślę, że 220.:p
    Masz przecież drzewa nawozowe, więc w czym problem? o_O
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.