Skup

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika niki1990, 1 grudnia 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy jesteś za likwidacją śmieciowych itemów i wymianą natychmiastową na floreny sianogrosze i pd?

 1. Tak

  35 głos(ów)
  37,6%
 2. Nie

  58 głos(ów)
  62,4%
 1. niki1990

  niki1990 Komandor forum

  Proponuję utworzenie punktu skupu, w którym można będzie się pozbyć wszystkiego, co jest nam zbędne na farmie,typu wiązanki, koktajle itp. Ani się tego dziadostwa pozbyć ani sprzedać, bo nie ma kupca. Przydałoby się przerobić toto na coś pożytecznego, np floreny, sianogrosze lub pd.
  chodzi o wszystko, co mamy w dziale rzemiosło, oraz przerobienia tego na pożyteczne floreny sianogrosze i pd. Niektórzy podobno tracą czas i zasoby na produkowanie tego. I ci powinni dostawać pożyteczne dodatki w zamian za swoje produkty. Generalnie chodzi o utworzenie czegoś w rodzaju punktu skupu, w którym można by likwidować tego typu itemy, ale i nie tylko, bo też produkty zagród typu mód czy garnki.
  Admin pytał jeszcze o parę rzeczy. Oczywiście opcja dostępna cały czas, a kurs wymiany?
  No cóż, każda taka rzecz ma określoną wartość. Punkt skupu kupowałby powiedzmy za 80% ceny w sianogroszach, a dodatkowo odpowiednio za każdą oddaną rzecz 1 floren i 1000pd.
   
  Ostatnie edytowanie: 1 grudnia 2015
 2. wolf031973

  wolf031973 Książę forum

  Hmmm...... właściwie to nie wiemy. Ja przynajmniej. Ale całkowice mi to wystarczy, by zagłosować na nie. Jak chcesz, by ten pomysł traktowano poważnie, to trochę nad nim popracuj.
   
 3. MOD_Ananke

  MOD_Ananke Guest

  proszę o dopracowanie pomysłu:
  o jakie itemy chodzi?
  jaki byłby kurs wymiany?
  gdzie wymiana miałaby się odbywać?
  czy byłaby to opcja dostępna cały czas czy jedynie w formie mini eventu?
  czy dla potrzeb wymiany na SG nie wystarcza obecny event Handel, podarki, wymiana - Gift&Trade? czym ta opcja miałaby się różnic?

  na uzupełnienie pomysłu czekam do jutra do godziny 11,30
   
 4. wodnik54

  wodnik54 Chodząca legenda forum

  jestem na nie i też nie wiem o co chodzi
  itemy to jedna sprawa, a wiązanki i koktajle - produkty z dzielnicy rzemieślniczej, to druga sprawa
  - itemy, jeśli już nie masz na nie miejsca w ogrodach, możesz sprzedać wykorzystując licencje handlowe i zyskując SG
  - produkty z rzemiosła, wykorzystaj do rozwoju farmy, a jeśli nikt nie chce ich kupować na Twoim targu - wystarczy zaoferować odpowiednią cenę - można wykorzystać na rozbudowę kolejnych poziomów w rzemiośle
   
  toDzasta i wolf031973 lubią to.
 5. niki1990

  niki1990 Komandor forum

  już poszła edycja. ale punkt skupu by się przydał. Można by się pozbyć wszystkiego, co jest już niepotrzebne

  wodnik54 mam pytanie. jak te śmieci wykorzystać w rozwoju farmy? o szczerze mówiąc nie widzę związku. Pomysł dotyczy punktu skupu, zupełnie niezależnego od targu, gdzie można by upłynnić rzeczy niepotrzebne


  proszę nie pisać postów pod sobą, a używać opcji edycji wpisów;
  połączyłam,
  MOD_Ananke
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 1 grudnia 2015
  MobilisA075 lubi to.
 6. MOD_Ananke

  MOD_Ananke Guest

  niki1990 produkty rzemieślnicze dają już swoje bonusy, zapoznaj się, proszę, z tym:

  https://board-pl.farmerama.com/index.php?threads/dzielnica-rzemieślnicza.10429/

  Gracze, którzy je wytwarzają, robią to dla tych bonusów, na sprzedaż bądź do ulepszania budynków w dzielnicy rzemieślniczej; nie ma obowiązku ich produkcji;

  inną sprawą są itemy czy zagrody - te można sprzedawać w evencie G&T, do którego poradnika link podawałam już wcześniej

  jeżeli masz jednak propozycje innych rozwiązań, proszę szczegółowo ją opisać, w przeciwnym razie, wątek zostanie zamknięty
   
  wolf031973 lubi to.
 7. wodnik54

  wodnik54 Chodząca legenda forum

  chyba gramy w inną grę, po co punkt skupu na niepotrzebne produkty? - skoro czegoś nie potrzebujesz, to tego nie produkuj, pochowaj do paska wszystkie fabryki, drzewa dające miód, mleko, jajka i po sprawie,
  i taka ciekawość z mojej strony, masz zrobione wszystkie zadania w spółdzielni z produktami z fabryk?
   
  wolf031973 lubi to.
 8. niki1990

  niki1990 Komandor forum

  wodnik54, toż nie produkuje. niestety takie coś wygrywam w kole fortuny. takie to "fajne" nagrody są na 80tym poziomie. a co do fabryki to mam tylko przetwórnię. więcej mi nie potrzeba. ale i tak nic tam nie robię, bo po co
   
 9. MOD_Ananke

  MOD_Ananke Guest

  nie jestem Adminem, jedynie skromnym Moderatorem tego Forum :)

  czyli mam rozumieć, że każdy, dowolny przedmiot (item, zagrodę, produkt, wytwór rzemieślniczy itd.), który Gracz uzna za niepotrzebny można by sprzedawać w tym skupie za 80% jego wartości oraz 1florena i 1000PD?

  edycja: aż zajrzałam na farmę, by to sprawdzić - produkty z rzemiosła nie mają podanej wartości, trzeba by to dla nich ustalić - mój błąd, przepraszam, w stodole mają :)

  edycja 2: podrzucę jeszcze poradnik o wykorzystywaniu bonusów:
  https://board-pl.farmerama.com/inde...armie-praktyczne-sposoby-wykorzystania.15156/
   
 10. niki1990

  niki1990 Komandor forum

  Pewnie. Floreny są cenne, niestety trzeba je kupować za realne pieniądze. ale i tak to by się opłacało, jak ktoś by się pozbył dużej ilości.
  A poradnik nieczytelny i chaotyczny tak nawiasem
   
  Ostatnie edytowanie: 1 grudnia 2015
 11. chrumcia91

  chrumcia91 Chodząca legenda forum

  Nie rozumiem kompletnie tego pomyslu.... Masz niepotrzebne itemy-schowaj do paska-kto wie, moze kiedys będa miały wielą wartość, a jak nie to mozesz je sprzedac podczas GT....
  a rzemiosło? najbardziej pożądana rzecz w grze i Ty mówisz że Ci nie potrzebna? Chyba faktycznie nie gramy w tą samą grę....Albo nie produkuj, albo produkuj to co przynosi dla Ciebie zyski i w sianogroszach i w rozwoju farmy czy wyspy. Każdy produkt ma przecież swój bonus i to wartościowy. A wszystkie poziomy masz już do 5 rozwinięte w dzielnicy rzemieśliniczej?
  Coś mi si wydaje, ze nie wiesz dokładnie na czym polega korzystanie z dzielnicy rzemieślniczej. Przejrzyj poradnik-był podany link, może wtedy zmienisz zdanie.
  Jestem absolutnie na NIE.
   
  Azile, chomcio40 oraz MOD_Ananke lubią to.
 12. MOD_Ananke

  MOD_Ananke Guest

  tylko część zagród czy itemów można kupić za mniejszą ilość sianogroszy i wówczas jeszcze sprzedać z zyskiem SG, FL i PD.. przesada..

  zresztą, nie jestem wśród najbogatszych farmerów, a wiem, ile wszystkiego mam w pasku i stodole, więc wiem, jakie by to przyniosło zyski mojej farmie, nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak wyglądałyby konta najzamożniejszych..

  przyznam szczerze, że jeszcze nie widziałam tak prostego sposobu na rozłożenie gry na łopatki... ja osobiście jestem na nie z tych właśnie względów;

  niemniej jednak tytuł zmienię na bardziej właściwy i dodam do spisu
   
  chomcio40, wolf031973 oraz chrumcia91 lubią to.
 13. niki1990

  niki1990 Komandor forum

  nie chwaląc się ja mam ponad 1 400 000 sianogroszy, ale zyski idą z hodowli tylko i wyłącznie oraz z robienia misji miejskich. a rzemiosło to wg mnie niepotrzebny dodatek i szkoda na to czasu i składników. Ale żeby to był podstawowy filar gry to lekka przesada.
   
 14. Kathea

  Kathea Baron forum

  Coś co dla jednej osoby jest śmieciem, dla innej może mieć sporą wartość.
  Co do rzemiosła, nie wyobrażam sobie robić obecnie eventów (i kończyć je) bez rzemiosła. Więc podobnie jak chrumcia uważam że chyba gramy w inną grę. Jeżeli chodzi o produkty (np. miód i garnki które podałeś) to może warto by było zobaczyć jaką mają cenę na targu a dopiero później uznać je za śmieci. Ja na dzień doby z chęcią przygarnęła bym tak po kilka tysięcy każdego z produktów i naprawdę bym nie narzekała że zaśmiecają mi stodołę.


  A co do sianogroszy, to gdyby było jedno zero więcej to była by to spora suma, ale bez tego zera to raczej nic szczególnego.
   
 15. MOD_Ananke

  MOD_Ananke Guest

  niki1990, no widzisz, każdy ma swoją drogę rozwoju farmy i dlatego jest ciekawie :)

  ja mam aktualnie nieco ponad 16 milionów i hodowle u mnie wcale nie są zarobkowe - jedynie misje robię ze zwierzakami, nie sprzedaję wcale; sporo z tych pieniążków (było więcej, ale jakiś czas temu nakupiłam kolorowych zwierzów do misji) zarobiłam dzięki rzemiosłu bezpośrednio, czyli sprzedając dżemy i resztę, a część, dzięki swoim bonusom przyspiesza produkcję na farmie :) oczywiście, z jednych przepisów korzystam częściej, z innych rzadziej, ale nie uważam, że są przez to niepotrzebne
   
  chrumcia91 lubi to.
 16. niki1990

  niki1990 Komandor forum

  co do produktów zagrodowych, one śmieciami nie są. ale jak wszystkie misje z nimi zostały zrobione, to można w jakiś sposób się ich pozbyć , z zagrodami włącznie. wszystko po to, aby znalazło się miejsce na nowe.
   
 17. ***kacper***

  ***kacper*** Baron forum

  Jestem na nie. Jeżeli czegoś nie potrzebujesz, to nie produkuj, sprzedaj w czasie G&T, wyślij znajomym - zawsze znajdzie się sposób. Chyba nie bardzo wiesz do czego służą wyroby z Dzielnicy Rzemieślniczej i itemy . Nie ma obowiązku z nich korzystać, ale farmerzy zwykle wiedzą i korzystają. Ta gra nie polega tylko na sianiu i zbieraniu.
   
  chomcio40 lubi to.
 18. hlnrys

  hlnrys Chodząca legenda forum

  Rzemiosło niepotrzebne ?

  Nie korzystasz z CMJ (+2 szt. do zbioru roślin),
  Jabłecznika z cukinią (+60% PD z roślin),
  Dżemu wielkanocnego, Wieńca wiosennego (oba +30% PD ze wszystkiego) ?
  To tylko kilka, a gdzie Chlebek marchewkowy (+1 szt. do zbioru roślin), czy Smoothie z mango i pomarańczy (+7500 TPD)

  Nie używasz takich dodatków ?
   
  Azile, azikowo oraz wolf031973 lubią to.
 19. niki1990

  niki1990 Komandor forum


  nie. po co? jeśli te bonusy sprawiłyby, że baby boom byłby cały czas, wtedy byłyby przydatne. ale nie sprawiają więc są niepotrzebne
   
 20. chrumcia91

  chrumcia91 Chodząca legenda forum

  1 mln to niektorzy by uznali ze nie masz nic, a niektorzy ze jestes bardzo bogaty....
  na rzemiośle jest niezły zarobek tak na prawde-tylko trzeba wiedziec jak w tego skorzystać.
  Dla mnie największa frajda jest właśnie robiąc dzemy, chutneye itp. Jak byś chciał robić ebenty bez CMJ? raczej byłoby cieżko.... jak szybko nasiać roślinek na pełnie bez bukietu jak jest duzo misji (wiadomo ze niektorzy graja 5 lat a inni dopiero zaczynają)

  poziomy na bahamie bardzo szybko sie przechodzi dzieki rzemiosły-7500 pd ze smooothie....
  to ze jedna misja zostala zrobionona to nie znaczy ze w przyszlosci nie bedzie to potrzebne...
  ja zbieram wszystko co mam i nie chce się tego w zaden sposob pozbywac-w tej sposob to moglabym wszystko z rzemiosła sprzedać za 3-4 sinogrosze i by było po sprawie....
  na prawde nie rozumiem!
  Ty na prawde to piszesz czy tylko żartujesz?!
  poza tym BB nie jest jedyną częścią tej gry....
  Ja np. na hoduję sama dla siebie kolorowańce a nie na sprzedaż-no chyba ze akurat mam wiecej niz potrzeba do danego eventu i moge na nich zarobic,
  ale najpierw chciałabym pokonczyc misje w spoldzielni a do tego daleka droga
   
  Ostatnie edytowanie: 1 grudnia 2015
  Azile, chomcio40 oraz wolf031973 lubią to.