Opinie Skarby przeszłości

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 29 maja 2024.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    To dziwne... Ja rozumiem, że jakbyś czekała na szczypior, to trochę by to trwało, bo taka cebula jednak trochę potrzebuje na jego wyprodukowanie... Ale na samą cebulęxD:cry:xD

    A tak na serio, to jak minęło 5 godzin a dalej nie masz, to faktycznie bardzo nieładnie BigPoint sobie pogrywa-.- Idę robić drugi rozsiew fioletu, tym razem już bez SNZ.
     
  2. twardy81

    twardy81 Młodszy ekspert

    robię jak zawsze
     
  3. bogusiak80

    bogusiak80 Fanatyk forum

    Ze mną to jak w tym przysłowiu"Zarzekała się żaba wody"Pootwierałam skrzynki i zakręciłam kołem dostałam 2x 100% do żniw i jeszcze +1 do zbiorów.Wcześniej posiałam rośliny na szczęście rosnące w miarę krótko poczekałam na zbiór i rozsiewam na pełni 2-gi pełny siew.Z dopalaczami szału nie ma ale robię.Czas to problem, do 3.VI.muszę wysiać rośliny i będę miała gości,potem już praca i kłopoty ze zbiorem bursztynów.Kieruję się rozpiską Rysia,nigdy nie zawodzi mam nadzieję,że teraz też tak będzie.Gratulacje dla sprinterów.
     
  4. MiszkaM

    MiszkaM Koneser forum

    Bardzo dziękuję za wszystkie posty, bez Was popłynęłabym w bezludzie;)
    Oczywiście przejrzałam poradnik i nie doczytałam: że event 2 tygodniowy, że bursztyny do dokupienia za floreny, że są zmiany w pnączu....xD
    Robię oczywiście, trochę przyspieszę czym się da , muszę się wyrobić do 9.06. Potem dłuuugi urlopik, także od farmy. Pewnie w czasie mojej nieobecności będzie event z baobabem, czuję to w kościach :p
    Fajnie, że mroki są długo, nadgonię misje. Nowy zwierzak całkiem przyjemny.
    Miłego wieczoru.
     
  5. grania.

    grania. Stary wyjadacz

    Mi równo o 20 dopisało 5 szt cebulek (ewent zaczęłam o 15), akurat idealnie skończyłam zbiory roślinki w pełni i teraz dorasta rozsiew na Baha. Powinnam się wyrobić na Baha póki działają dyniowe, a na głównej polecę już bez dopalaczy - chyba xDxDxD

    w końcu na coś te zielone kropelki trzeba wychlapać 8)
     
  6. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Szykuje się trudny event dla mnie... Na 21 negocjacji z kołem ani jedna nie dała żadnego bonusu, nawet głupiego +1 mimo, że parę tych i nawet bardziej poważnych się pojawiło8)


    Pierwszy zbiór fioletowego badyla z małych pól o 1 w nocy. I to równo!
     
    Ostatnie edytowanie: 30 maja 2024
  7. freska_kreska

    freska_kreska Nadzorca forum

    Miałam dziś rozsiać drugą roślinę, a jednak za 1h10min skończę sianie drugiej rośliny ;D Na wyspie będę walczyć od jutra, już bez dyniowych :p
     
  8. szary_ludzik

    szary_ludzik Wielki mistrz forum

    Starałam się znaleźć informacje w poradniku i zerknęłam w rozmowy, ale nadal chyba nie umiem znaleźć odpowiedzi.
    Czy za każdym razem przed zebraniem bursztynu trzeba oddawać po te 300 kolorowych roślin, czy tylko raz na odblowanie, a później to już tylko czas, znaczy czekanie 5 godzin i łapanie bursztynów?
    Trzeba cały czas dosiewać po 300 roślin?
     
  9. bogusiak80

    bogusiak80 Fanatyk forum

    Tylko do odblokowania,potem co 5h odbierasz bursztyny.
     
  10. .dorotka01.

    .dorotka01. Fanatyk forum

    Nie trzeba tylko jeden raz oddajesz u mnie jeszcze brakuje 4200 zielonej koniczyny i koniec będzie siania nocka nie do spana ale szkoda mi było tracić bonusy powodzenia życzę walczącym mykam do dzieci na działkę.Miłego dzionka
     
  11. CHUDYJUREK

    CHUDYJUREK Nadzorca forum

    wystartowałem by bonus +200% sie nie marnował -.-:eek:
     
  12. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    No tak... Najpierw "ach jakie to trudne, nie zdążymy!", a później się okazuje że skończyli w ciągu kilku/kilkunastu godzin8)

    Zaczęłam od siania na pełni, bo jakaś taka najbardziej przyjazna się wydawała. Trochę po godz. 10 odblokuję pierwsze pole z bursztynami, więc uda się je dziś ze 2 razy zebrać... A i to dzięki temu, że wrzuciłam w slot bonus, delikatnie pokręciłam kołem i raz poleję małe pola SN... W sumie ten SN to przez to, że chcę jeszcze dziś rozsiać roślinkę na Plantacji i na noc posiać już na małych polach. Bez niego bym nie zdążyła...
    Co dalej - nie chce mi się póki co liczyć. W nocy miałam małą przepychankę z Mieciem. Udając się w wiadome miejsce przechodziłam obok lapka. Miecio pisnął - a może by tak?..., ale kazałam mu się zamknąć i poszłam spać. Ale obiecałam, że jeśli będzie przypominał o zbieraniu bursztynów, to jakieś w miarę niewielkie niedobory uzupełnię w Galerii handlowej... Jakoś przełknę tę porażkę :p
     
  13. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    Miałam wstać na 2 zbiory w nocy, bo bonusów szkoda. Nie wstałam na żaden :p
     
  14. bogusiak80

    bogusiak80 Fanatyk forum

    Ja w trudzie i znoju;) zdobyłam bonusy to siedziałam do 2:30 nad ranem.Do 13-tej Farma będzie skończona a wieczorem Wyspa. Mam już 15 bursztynów:).Dzisiaj następna noc niedospana ponieważ około 1-2 w nocy przyjadą goście to pozbieram bursztyny by nie marnować czasu. Galerię w razie "W" mogę odwiedzić w ostateczności.:pEvent na początku wyglądał skomplikowanie ale robi się go przyjemnie, oczywiście dysponując dopalaczami. Lubię układać puzzle byle bursztyny dopisały.Pierwsza część eventu tradycyjna orka sianie zbieranie :sleepy:ale drugą musieli tak uatrakcyjnić,że uwiązali Nas przy zegarze lub wysłali do sklepu:mad: Zaczęłam muszę skończyć .
     
  15. AngelGina

    AngelGina Nadzorca forum

    Event robię, ale wciśnięcie potrzebnych do ukończenia bursztynów w "zegary", gdzie zdobycie tych pól na tzw. pieszo zajmuje dużo czasu, to moim zdaniem nie jest w porządku. Rozumiem poprzednie podobne eventy, gdzie w tych zegarowych polach były dodatki typu sn, sp, czy podobne, ale teraz to przegięli.
    Nie było mnie w domu do wieczora, więc event zaczęłam około godziny 22-giej, czekałam jeszcze na zbiory do 1-szej w nocy, reszta nocy do spania ;)
    Mam sporo uzbieranych zasobów, pokręciłam kołem i staram się jak najszybciej zdobyć bursztynowe pola, ale farmer, który nie ma za dużo sn, zoch, imprezówek, to chyba nie ma szans na zdobycie pnącza, oczywiście nie biorę tu pod uwagę możliwości kupna bursztynów za floreny, tylko spokojnego siania.
     
    Ostatnie edytowanie: 31 maja 2024
  16. freska_kreska

    freska_kreska Nadzorca forum

    Zgadzam się. Moje zapasy nie są jakieś ogromne, sporo SN już użyłam. Aktualnie walczę z ostatnią rośliną. Wykorzystałam od wczoraj 250 imprezowych i dostałam 3x +1 do upraw. Totalna porażka. Miałam nie odpalać dziś dyniowych, ale po południu to zrobię, aby męczyć już tylko bursztyny (mam nadzieję, że uzbieram wymaganą ilość).

    Powodzenia wszystkim walczącym! Sen jest ważny, więc bierzcie przykład z kaska860 i nie budźcie się specjalnie, żeby wejść na farmę :)
     
  17. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Dzień dobry :)
    A ja miałam dziś jechać sobie lapka kupić, by mieć ,,lepszy,, dostęp do farmy - szczególnie na wyjazdach, których przez najbliższy rok/dwa czeka mnie zapewne jeszcze wiele - no i ,,wygodniejszy,, bo i będąc już (lub jeszcze) w łóżku można sobie włości obrabiać :music: ale jak Mietka zaczęła gadkę o tym nocnym wstawaniu do zbiorów to ... pierniczę taki ,,luksus,, xD:cry:nigdzie nie jadę .
    Mogę kłaść się spać później, albo ,,zrywać,, wcześniej z rana , ale nocne pobudki absolutnie wykluczone :pI bez nich daję radę ogarnąć nawet bardzo wymagający ewent, a że tam trochę bonusów ,,przepadnie,, ... no trochę mi przepadnie , bo wczoraj przed południem koło dało ,,setkę,, i dziś już na kolejny zbiór (po porannym) tej setki nie starczy - pół godzinki braknie i nie wiem czy ,,machnąć na to ręką,, czy posłuchać podszeptów Mietki i polać koniczynkę zielonymi kropelkami. Już i tak za jej podszeptem trochę tych kropelek wylałam ,by jak najszybciej dorwać pierwsze bursztyny - ,,już,, 10 sztuk uciułałam , no bogactwo xD:cry:xD. I 10 cebulek do młyna w depozyt dałam, by mieć więcej na rozsiew do kolejnej ścieżki .
    Zaczęłam od zielonej - jeszcze 4 ,,zwykłe,, zbiory mi potrzeba , lub dwa ,,przyspieszone,, (dyniowymi) by zakończyć farmową ścieżkę i przejść na mroczną
    - wyspową sobie zostawiam na ,,koniec,,
     
  18. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Dopiero o 13:00 pierwszy krok Pełni będzie za mną8) Także do bonusowego pola jeszcze... Uhuhuhu!
    Ja miałem wstać o 4:40, ale z kombajnem zamiast bonusów. Usłyszałem budzik i zaraz go wyłączyłem:pxD:cry:xD Dobrze, że byłem sam w domu, to przynajmniej nie było batówxD:cry:xD
    A ja nie wiem jak Ty to zrobiłaś jak mi dopiero po 5 godzinach cebule dopisali od rozsiania wczoraj pierwszych 5 sztuk fioletowej koniczynyxD:cry:xD
     
    Ostatnie edytowanie: 31 maja 2024
  19. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    A u mnie pierwszy obrazek ułożony.:)

    [​IMG]
     
  20. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    To i tak Ci szybko dopisali, bo o mnie dopiero po ponad 6-ciu godzinach system sobie przypomniał - kolejne dopisał pewnie w nocy , więc na rano było ich ,,już,, 10 .
    Gdyby tak system był punktualny to by te cebulki razem z bursztynami dało się gromadzić, ale raczej nie jest , więc... no ile ,,zdepozytuję,,
    o tyle więcej na ten pierwszy rozsiew kolejnego badylka będzie.