Opinie Skarby przeszłości

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 29 maja 2024.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    No - a mniej otwarcie zasugerowane, że najlepszym wyjściem, by nie uwiązywać się zbytnio do kompa, będzie zakup największego koszyczka :p
    wtedy ziółka będzie można zbierać równocześnie i już w piątek rano uruchomić wszystkie trzy te ,,reglamentatory,, bursztynów :music: i nawet przy zbiorze 3 x na dobę ,,spokojnie,, się uciuła potrzebną ilość - ale cena tego koszyczka taka że... musiałabym chyba w desperację wpaść by się nań pokusić .
    No nie wiem, czy wchodzić w tą ,,zabawę,, w której raczej nie ma szans na ,,przeżycie wspaniałych chwil z Kocianą Jonesem,, ani też ,,rozkoszowanie się licznymi przygodami przy łamigłówkach ,,
    Bo co to za rozkosz jedne puzzle dziennie i to dopiero po kilku dniach uwiązania przy kompie . :wuerg:
    Poczekam do startu by zobaczyć jak to te ,,łączące układanki linie,, będą przebiegać i jeśli da radę zdobyć itemy bez konieczności robienia wszystkich układanek , to może się... do tego kompa uwiążę na te kilkanaście dni xD:cry:
    Choć tak na serio, to przecież nie sposób przewidzieć czy przez niemal dwa tygodnie nie wydarzy się coś , co zakuci systematyczność zbiorów - a wtedy cały wysiłek może się w niwecz obrócić i... i przed taką perspektywą należy się naprawdę mocno zastanowić, czy w ogóle zaczynać tą zabawę.
     
  2. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Pnącze takie sobie, ale jednak ta neonowa żarówka kusi skoro jest już w drugim evencie z rzędu8) Gdyby nie to, to miałbym dylemat, bo te ścieżki w miarę lubię - "wysiej i oddaj" (ale nie wiem po co dają aż 9999 tynktur jak nawet ich tyle nie można posiać-.-:sleepy:), ale za puzzlami nie przepadam:p Chociaż ta neonowa chyba nie jest mi do życia niezbędna jednak...

    Podsumowując, mogli dać ten event 2 miesiące temu - idealnie wpasowałby się w Prima AprilisxD:cry:xD

    A na co Ci te nudne Alpy:p;)
     
    Ostatnie edytowanie: 29 maja 2024
  3. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Jak dobrze widzę jest trudniej
    nie idą w różne pola jak w poprzednich eventach
    linie idą tylko pionowo od 1 ,2 , 3 w górę
    szkoda
     
  4. AngelGina

    AngelGina Nadzorca forum

    Miałam chęć do eventu i nadzieję, że nie jest aż tak źle, nie obliczałam wszystkiego, ale mój zapał opadł i widzę, czytając forum, że nie uda mi się uzbierać tylu bursztynów, na pewno zacznę i może zrobię tylko jedną kolumnę puzzli, tę z Piccolo, bo jemu nie odpuszczę :D
    Mogłabym pominąć ostatnie PNS i żarówkę, to będzie 50 bursztynów mniej, ale sama już nie wiem, zobaczę jutro.
    Podsumowując, sami nas zniechęcają do gry -.-
     
    Ostatnie edytowanie: 29 maja 2024
  5. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Być może w finalnej wersji dodadzą jakieś połączenia w poprzek, ale póki co wygląda na to, że trzeba iść od dołu w górę kolumn. Te połączenia lepiej widać przy częściowo rozegranych puzzlach:
    upload_2024-5-29_14-43-45.png
     
  6. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Ja jak tylko zobaczyłam, że bursztynki pod tak ścisłą kontrolą nam serwują , to już wiedziałam, że nie będzie wcale lekko ani tym bardziej przyjemnie .
    Coraz bardziej ,,reżimowe,, staje się farmerowanie jeśli chodzi o ewenty - w komiksach ów ,,reżim,, był jeszcze w miarę złagodzony możliwością zdobycia bonusów , ale tutaj to już ... dwa tygodnie ostrego reżimu nam zaserwowano :p-.- bo te 13 dni trwania ewentu dają tylko złudne poczucie, że zdąży się wysiać i uzbierać wymagane ilości .
    Rozpisałam sobie jak by to czasowo wyglądało i wychodzi mi że dopiero w piątek około północy dotrę do pierwszego ,,automatu z bursztynem,, ( oczywiście bez przyspieszaczy i przy 4-rech zbiorach ewentówki dziennie) tak do końca ewentu miałabym z niego 192 szt ( 4 w piątek , 176 od soboty do wtorku przy zbiorze 4 x na dobę i 12 szt, w ostatni dzień)
    . Do drugiego ( na mrocznej ścieżce) dotrę we wtorek około godz. 18-stej - tu więc dałoby radę zebrać go 2 x = 8 bursztynów ,
    dalej 7 x 16 = 112 i 12 w ostatnim dniu co razem da 132 sztuki.
    192 + 132 = 324
    potrzeba jeszcze 101 sztuk do całości (425) a tych z ostatniego nie uzyskam ( żółta ścieżka ) bo przy dobrych wiatrach doczołgam się do niego w kolejny piątek i do końca więcej jak 84 sztuki z niego nie wycisnę.
    Jeśli jednak te linie idą tak...
    to na itemy powinno tych bursztynków starczyć - są za 10, 11 i 12 układankę :music: oczywiście jeśli nie zdarzy się żadna ,,awaria,, ani przerwa w pilnowaniu zbiorów - a co do tego nie ma żadnej gwarancji , więc... no nie wiem :p nie wiem
    Wiem tylko, że nie lubię reżimu pod żadną postacią i sama go sobie absolutnie nie zamierzam narzucać 8) no nie warto dla takich nagród .
    Jakby tak florenowiec w tych nagrodach się znalazł, albo ze 2 sztuki nawozowców,, to wtedy... o wtedy zupełnie inaczej bym sobie wszystko rozpisała
    i tych bursztynów jeszcze by mi zostało mimo tak ścisłej reglamentacji xD:cry:
     
  7. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Będą zmiany FAQ!
    Sporo ich, ale takie najważniejsze na moje oko to:
    - 5 bursztynów co 5 godz. zamiast 4 szt. co 5 godz.,
    - z pnącza będzie się dodatkowo zbierać 2 x Skrzynia „Kung-fu tygrysica”, Skrzynia z farm. wyposaż. XII, 1.000 TPD x Poziom Wyspy; zbiór pnącza co 45 godz.
    Do tego zmiany wielu nagród zarówno na ścieżkach, jak też w puzzlach. Raczej na plus zmiany, ale sposób ich zaprezentowania jest dość zawikłany i trzeba to na spokojnie "rozgryźć" w wolnej chwili. Pewnie gdzieś w godzinach wieczornych.
     
  8. klonek68

    klonek68 Hrabia forum

    Jakoś w oficjalnych ogłoszeniach zmian nie widać?
     
  9. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Nie dziw się, polska Ekipa zazwyczaj dostaje opóźnione aktualizacje. Niestety tak nas traktują po macoszemu8)-.-


    No to czekamy na zmiany i info o nagrodach, które może naszego Halnego do robienia przekonają a ten da stosowną rozpiskę:p;)
     
    hiacynta, AngelGina oraz Odilia lubią to.
  10. hapsak89

    hapsak89 Forum Pro

    Od czego by tu zacząć...

    1) Czas trwania eventu - No czy wy jesteście poważni?! Dwa tygodnie? - Zdecydowane, absolutne, kategoryczne i stanowcze nie! :mad: Przecież nawet, gdyby event był łatwy, miły, przyjemny, czy jaki tam komu pasuje, no to przepraszam bardzo, ale po maks tygodniu, ja będę go mieć serdecznie dość, a podejrzewam, że nie tylko ja. Jesteśmy przyzwyczajeni do tygodniowych eventów (nie wliczam w to sezonów, wyprzedaży czy innych, mówię o takich standardowych farmowych eventach) i błagam zostańmy przy tej długości, inaczej będzie mdliło i będę te eventy po prostu odpuszczać - Zysk dla BP raczej ujemny

    2) Wymagania bursztynów - Dwie kwestie:

    a) Po pierwsze, ja należę do tego grona graczy, którzy nie dysponują dopalaczami, zasobami, bonusami i diabli wiedzą czym jeszcze, ja sieję na wodzie i kupie, o ile ta druga się uzbiera. Niewykonalnym dla mnie jest odblokowanie wszystkich trzech pól dających bursztyny w szybkim czasie, a więc odpadam, nie mam żadnych szans na ukończenie eventu. I w zasadzie nawet nie ma najmniejszego sensu tego zaczynać, bo po co

    b) Druga kwestia, to reżim czasowy, przez dwa tygodnie - kolejny raz odpadam, bo może to twórców gry zszokuje, ale mam życie realne, to gra jest krótką, szybką odskocznią, a nie na odwrót. I fajnie gdyby to uszanowali, a jak widać mają graczy kompletnie gdzieś.

    3) Poziom trudności - Ten event jest niewykonalny, w wielu wymiarach, w różnych aspektach i z różnych punktów widzenia. Rozumiem różne poziomy trudności, ale ten event jest przegrany na samiutkim starcie, dla wielu graczy, w tym mnie, bo jeśli nie zacznie się zbierać bursztynów jak najszybciej to nie ma sensu w ogóle tego ruszać

    Osobiście jestem zdegustowana i tak jak raczej od jakiegoś czasu eventy robię sumiennie, bo nawet zaczęło mi to mniej lub bardziej wychodzić i udaje mi się je kończyć, to w tym koszmarku udziału nie biorę, nie ma sensu, skoro już na starcie BP mnie skreśla i nie daje mi szans na ukończenie zabawy, dlatego też w takim układzie ja w tym wydarzeniu udziału nie biorę.

    P.S.

    Nie, nie biorę pod uwagę kupowania bursztynów
     
  11. CHUDYJUREK

    CHUDYJUREK Nadzorca forum

    2 tygodnie siania ? oni myślą że ludzie życia nie mają :/
     
  12. 22vader

    22vader Naśladowca mistrzów

    osobiście uważam że 2 tygodnie samego siania to jeszcze nie aż takie straszne, jednak fakt, że trzeba będzie jeszcze wchodzić kilka razy dziennie każdego dnia by zebrać bursztyny, to już niezły żart xD
     
  13. bogusiak80

    bogusiak80 Fanatyk forum

    Ja nie robię ze względu na reżim czasowy.Zaczynać event ze świadomością,że go nie ukończę byłoby z mojej strony delikatnie mówiąc nierozsądne.Ja dziękuję.Jeżeli jeszcze przyjdzie im do głowy event zakupowy to muszą się postarać i nagrody powinny być zachęcające aby wydawać realne pieniądze w wirtualnej grze. Itemy słabe, żarówką nie jestem zainteresowana a Piccolaki od dłuższego czasu obdarowują mnie kijkami i kumplami . Poza tym Farma ma być rozrywką nie obowiązkiem.
     
  14. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Nie no , samego siania to aż tyle nie będzie :)Na dobrą sprawę można się z nim w 1/2 dni uporać robiąc ewent - znaczy sianie - ,,na bogato,, ( wszelkie dopalacze ) ale zbieranie bursztynów zajmie co najmniej 6 kolejnych dni ( przy 4 zbiorach dziennie wszystkich 3-ch ,,bursztynodystrybutorów ,, ) lub 8/9 ( przy 3 x dziennie) - a kto może zbierać tylko 2 x na dzień temu niestety zabraknie czasu by zrobić całość , a nawet i na komplet itemów do pnącza tych bursztynów nie starczy :music:
    Echhhh... im bardziej starają się ,,urozmaicić,, nam ewentowe zabawy, tym gorsze gnioty z tego wychodzą
     
  15. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Phi co tam dwa tygodnie xD
    kiedyś to i miesiąc trwał event i nie jeden raz
    znaczy powiązane ale miesiąc główny
    także mnie tam nie straszne

    byle nagrody ciekawe to mnie wsio czy jeden dwa tygodnie czy dwa po tydzień
    może nudniejsze bo ta sama roślina i wylotka mechanika itp

    zmiany dobrze czy nie dobrze ?
    e , nie chcę zmian ;)
    miałabym event z głowy xD
     
  16. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Jakby komuś to było potrzebne, aby zminimalizować ilość rozsiewów (wiem, że chyba kiedyś w eventach ścieżkowych było to preferowane działanie, ale nie wiem czy tutaj się sprawdzi, bo jednak jest dodatkowy element w postaci reżimu czasowego + akurat tutaj cenna jest każda minuta albo nawet i sekunda), to...

    Na Głównej Łące mieści się 44 duże pola i 26 małych.
    Na Plantacji mieści się 40 41 (dzięki @bacowa70) dużych pól i 28 24 małe.
    Na Polach Pełni Księżyca mieści się 44 duże pola i 26 małych.


    Tutaj jest o tyle problematyczna sytuacja, że nigdy nie wiemy kiedy nam dopiszą brakujące cebulki kwiatowe (przypominam, że trzeba je blokować innymi paszami, bo inaczej wyprodukujecie w młynie tylko po 5 sztuk badyli). Raz dopisują mi dosłownie po sekundzie - dwóch jak mam ich 0 (w końcu to ta sama zasada co dopisywanie roślin w każdym standardowym evencie), kiedy indziej muszę czekać do 5 godzin...
     
    Ostatnie edytowanie: 29 maja 2024
    hiacynta, AngelGina oraz hapsak89 lubią to.
  17. bacowa70

    bacowa70 Chodząca legenda forum

    Nie wprowadzaj graczy w błąd - na Plantacji mieści się 41 dużych pól.

    [​IMG]

    = = = = =
    Chyba pierwszy raz odkąd gram zastanawiam się czy robić event.:(
    Wygląda, że trzeba się narobić (nagłowić, zarywać noce itp.) za "czapkę śliwek", bo nawet po zmianach nagrody nie zachęcają.
    I na dodatek 2 tygodnie trzeba na niego poświęcić.
    Lubię wyzwania, ale w tym evencie ich nie znajduję.-.-
     
  18. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Dzięki za poprawkę (przytykową, ale jednak poprawkę):) Błąd zapewne wynika z tego, że ustawiałem budowniczym a jedno poletko zajmuje u mnie Magiczne Drzewo, co mogło jakoś wpłynąć na ilość dużych pól.
     
    hiacynta lubi to.
  19. bacowa70

    bacowa70 Chodząca legenda forum

    Błąd nie zapewne wynika z tego, że ustawiałeś kombajnem, ale na pewno wynika z tego, że ustawiałeś kombajnem.
    Grasz już tak długo i wiele razy już to było wyjaśniane, że powinieneś to wiedzieć. Kombajn zawsze ustawia na Plantacji 40 dużych pól, tylko ręcznie można ustawić 41. I to, że miałeś tam postawione magiczne drzewko nie ma nic do rzeczy.
     
    hiacynta, hlnrys oraz krasnoludek10 lubią to.
  20. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Dzięki za przypomnienie (przytykowe, ale jednak przypomnienie). Z drugiej strony to dobrze, bo młodsi stażem gracze jak się zdecydują robić ten event, to nie będą musieli szukać po milionie wątków takowej informacji i dopytywać o to kogokolwiek - ułatwiliśmy im życie:D Ale na swoje usprawiedliwienie powiem, że mam też realne życie, w którym o wielu rzeczach muszę pamiętać, więc nie sposób wszystkiego zapamiętać a zakładać zeszyt(y)? Podziękuję, szkoda papieru i drzew, które na to idą8) Na komputerze, telefonie itp. też mam za dużo niezbędnych mi do życia dokumentów - odpada.



    Główna Łąka i Plantacja ustawiona już pod event. Pełnia Księżyca startuje dopiero jutro, więc... Wiadomo;)



    EDIT: Okazało się, że JEDNAK to była kwestia Magicznego Drzewa u mnie (oprócz tego, że kombajnu). Teraz stoi tak:
    [​IMG]
    A wcześniej stało gdzieś w tym miejscu:
    [​IMG]
     
    Ostatnie edytowanie: 29 maja 2024
    hiacynta i ata lubią to.