SianoGrosze :)

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika AsiaPelasiax, 16 stycznia 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. dyniowyfarmer

    dyniowyfarmer Forum Pro

    ja gram ledwo 6 mies mam 75 na farmie i 51 na wyspie ale raz jest potem nie ma
     
    AsiaPelasiax lubi to.
  2. Malinka_12

    Malinka_12 Koneser forum

    Długo nikt tu się odzywał, więc może ja coś napisze. Niezbyt podoba mi się ten pomysł, gdyż nie wyobrażam sobie życia farmera bez zwierząt:). Ja po prostu patrzę na targu jaka jest cena np. Kowhai i wystawiam to w podobnej lub odrobinę niższej cenie. Warto też zostawić sobie jakieś zwierzę hodowlane średniego poziomu i wystawić podczas jakiegoś eventu, gdzie jest w jakimś zadaniu. Ewentualnie można wystawić podczas Baby Boom, podczas którego proponuje sprzedawać perfumy, gdyż też się trochę zarobi:). Efekt gwarantowany. Ja na targu sprzedaje takie rzeczy, które nie są tanie. Sprzedaje w pakietach, ale niezbyt dużych. Mogą to być rośliny, zwierzęta i wiele innych rzeczy. Zawsze warto mieć jakiś zapas i sprzedawać podczas eventu. Ja na razie mam ok. 0,5 miliona sianogroszy, a zbieram na milion. Zarobiłam sprzedając kiedyś owcę kędzierzawą potrzebną do eventu. Pozdrawiam i czekam na sposoby, jak wy zarabiacie kasę:).
     
    Anetta41 lubi to.
  3. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    a potem tego nie trzeba oddać przypadkiem do rozbudowy? Czy wystarczy po prostu go produkować? Ja aktualnie sprzedaję hibiskus i staram się nadmiar roślin do eventu. Od jutra nadrabiam goździki, bo prawie całe uszlachetniłem(krótszy czas=więcej zbiorów i brak wstawania w nocy nieraz)... Z wodą rosną 13 h(akurat na dzień i na noc).
     
  4. Sekme

    Sekme Generał forum

    Sosu podstawowego nie da się dać do rozbudowy - to półprodukt, który się nie pojawia na liście z produktami. Za samą produkcję czegoś też dostajesz punkty.
    Do rozbudowy Dżemiarni oddawaj Poncze jajeczne albo Dżemy lawendowe - koniecznie przelicz, co wychodzi taniej.


    Goździki nie są dobrym wyborem - kosztują grosze. O niebo więcej zarobisz na rzepaku (9 h bez niczego) lub na czarnych jagodach (10 h bez niczego), które kosztują ok. 200-300 SG/szt. To jest aktualna żyła złota. Zmień pola na małe, wrzuć CMJ i ciesz się zyskiem :)
     
    Nutka lubi to.
  5. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Dla mnie są... Akurat do eventów ;)
     
  6. Sekme

    Sekme Generał forum

    Nie są, nie są.
    Policz jeszcze raz.
    Rzepak i czarne jagody są 2-3 razy droższe niż goździki, co oznacza, że za 1 szt. sprzedaną rzepaku lub jagód kupisz 2-3 szt. goździków, czyli nie tylko kupisz tyle goździków, ile potrzebujesz, ale jeszcze dodatkowo zarobisz kupę SG.

    A propos... do jakich eventów używasz goździków o_O Nie przypominam sobie żadnego, gdzie byłyby potrzebne...
     
  7. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Używam ich do nadrabiania wypadajek.
    PS. Na farmę wchodzę rzadko, ale szybko kończę roślinkę eventową.
     
  8. Sekme

    Sekme Generał forum

    Tym bardziej Cię nie rozumiem o_O Ekonomicznie to całkiem nie ma sensu... o_O
    Do szybkiego zbierania wypadajek metodą z użyciem SN używamy dużych pól (z kasztankiem - super pól), aby je obsiać wcale nie trzeba dużo goździków. Można hurtem kupić na targu i nie zawracać tym głowy. No ale, jak Ci się podobają goździki, to jasne, że możesz je sadzić :)
     
    blazers, zzizzie oraz Nutka lubią to.
  9. Pietruszki

    Pietruszki Młodszy ekspert

    Wiem, że to głupie pytanie, ale o co chodzi z tą dżemiarnią? Jak się robi te zawody itp?
    czy ktoś pomógłby mi się wzbogacić.:inlove: Mam 11 level.:sleepy:
     
  10. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    dzemiarnia i inne zawody są dopiero od 40 poziomu, takze musisz jeszcze troche poczekać, potem odblokowac zawod ;)
     
  11. Sekme

    Sekme Generał forum

    Dzielnica rzemieślnicza jest dostępna od 40 poziomu.
    Wtedy na planszy możesz wybrać jeden z 3 zawodów podstawowych - dżemiarnię, piekarnię lub kwiaciarnię.


    Dwa dodatkowe zawody - Alchemika i SPA - odblokowujemy na Drzewie Mądrości za gwiazdki. SPA jest dostępne od 70 poziomu.

    Poradnik do Dzielnicy Rzemieślniczej jest tu: >>KLIK<<
    Wątek dyskusyjny o Rzemiośle: >>KLIK<<
    A tu jest cały spis wszystkich poradników: >>KLIK<<
     
  12. Pietruszki

    Pietruszki Młodszy ekspert

    Serdeczne dzięki!
     
  13. FarmerVavamuffin

    FarmerVavamuffin Okazjonalny autor

    Hej :)
    1. Dlaczego Spa jest takie ważne wg Ciebie ?? Ma bardzo drogie produkty wytwarzania (np maśło orzechowe). Warto inwestować w alchemika, mam kwaciarnie 3 piekarnie 3 przetrownie 4, spa 2??

    2. Na Bahamie super Pola + przy zbiorze zjadamy ananasowe ciastko roumiem :p?

    3. Jakie roślinki wsadzić do szklarni ??
     
  14. Sekme

    Sekme Generał forum

    SPA nie jest ważniejsze od innych. To czy coś jest ważne, czy nie, zależy od tego, co akurat jest opłacalne na Twoim targu. Rok czy dwa temu SPA było opłacalne, ale na wyspie dawno nic się nie działo, więc atrakcyjność (a co za tym idzie też wartość) wyspowych dopalaczy zmalała, poza tym pozmieniały się też ceny.
    Żeby wiedzieć, co jest opłacalne na Twoim targu, musisz przeliczyć koszty poszczególnych przepisów i uwzględniając opłatę targową policzyć zysk. Prawdopodobnie wyjdzie Ci, że tylko niektóre (pojedyńcze) przepisy będą miały tę kwotę na plus. Wśród tych przepisów należy wybrać te, które będziesz chciał produkować. Dokonując wyboru porównywałabym zysk na 1 jednostkę cukru/soli/itp. (licząc cukier/sól/itp. nie zapomnij zsumować ilość z półproduktów).

    Przepisy z Alchemika przeliczałam jakiś miesiąc temu, na moim targu opłacalne to nie było. Może u Ciebie jest inaczej. W Alchemiku niedługo pojawią się nowe przepisy - BP będzie próbowało wyrównać ilość i rodzaj przepisów z innymi przetwórniami, może coś się ruszy z opłacalnością...

    Co do rzemiosła ogólnie - uważam, że warto mieć całość rzemiosła rozbudowaną na max. Kiedyś BP lubiło zaskoczyć graczy ciekawym przepisem z nienacka, więc lepiej móc go w każdej chwili odpalić i od razu zacząć na nim zarabiać, niż mozolnie czekać, aż się osiągnie jakiś tam poziom.

    Aczkolwiek, z tą rozbudową rzemiosła to jest też tak, że jak nie masz wiele SG, to zamiast ładować SG w rozbudowę rzemiosła, warto np. odblokować runę "Żywa legenda" i ma max ulepszyć puchary. Bezproblemowość wypadajkowa jest ważniejsza od rzemiosła
    .

    Dżem dyniowy jest lepszy i tańszy - działa na wszystkich polach.
    Ciastko ananasowe jest dobre wtedy, gdy na farmie (łąka główna, dzika i polana) nie masz ani jednego pola. Wtedy rzeczywiście lepszym wyborem jest Ananasowe, które zapewnia dodatkowe jednostki nie tylko z pól, ale i z drzew wyspowych.

    Trzecią możliwością jest CMJ, ale przy super polach szkoda na niego pieniędzy. Wbrew pozorom CMJ nie zawsze się opłaca, czasem jest tak, że wartość tych dodatkowych roślin, które on zapewni, jest niższa niż cena CMJ+Pinky, które zjemy. W takich sytuacjach opłaca się Dżem dyniowy.


    Zakładam, że nie masz pnącza kasztankowego, które było do wygrania w Dożynkach kilka lat temu, więc bonus, że rośliny rosną 1 sekundę jest Ci niedostępny.
    W takiej sytuacji zacznij uszlachetniać rośliny z listy 1-sekundowych i szukać uszlachetnienia "Miłość do SN" oraz wszystkich, które skracają czas wzrostu (całą tabelkę z tymi roślinami znajdziesz tu: Poradnik Nieoficjalny), w razie braku wypadajek będziesz mógł podgonić tę ilość korzystając z super nawozu i uszlachetnień. Te rośliny nie będą rosły 1 sekundę, ale i tak to będzie bardzo szybko (np. róże na zwykłym polu rosną 7 min., goździki - 43 min. i tak dalej - lista i czasu są w Poradniku Nieoficjalnym).

    Ogólnie, poza tym wątkiem sianogrosozwym, polecam uwadze następujące wątki:
    - Nieoficjalny Poradnik Farmeramy >>KLIK<<
    - Nieoficjalny Poradnik Farmeramy - Dyskusje >>KLIK<< - w dyskusjach rozmawiamy nt. poradników z Nieoficjalnego poradnika.
    - Szklarnia >>KLIK<<
    - Zawody z dzielnicy rzemieślniczej >>KLIK<<
    - Bahamarama >>KLIK<<
    - TARG - analizy, dyskusje >>KLIK<<
    - Hodowla kolorowych zwierząt >>KLIK<< - choć dużo więcej informacji jest w Mini-eventach, ale tam straszny burdel, bo wszystko w jednym worku.

    Poza tym wszelkie tabele z czasami, ilością PD, przepisami itp. informacje niezbędne do liczenia różnych rzeczy znajdziesz tu:
    - Ogólny spis poradników >>KLIK<<
    - Alfabetyczny spis treści - gra >>KLIK<<


    Powodzenia! :)
     
  15. karpik321

    karpik321 Mieszkaniec forum

    Sluchajcie mam pytanie.Mam 79 poziom i 50 443 578 sianogroszy.Czy to jest dobry wynik?
     
  16. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Bardzo dobry!!! Ja mam poziom 87 chyba a tylko około 3 mln SG:p;)
     
  17. karpik321

    karpik321 Mieszkaniec forum

    O to dobrze bo juz sie martwilam ze zle mi idzie.Dzieki i powodzenia
     
  18. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    to chyba zależy od tego ile się chce mieć pieniedzy i na co potrzebne...
     
  19. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Prawie (jak nie identycznie) tak jak w życiuxD
     
    chrumcia91 lubi to.
  20. karpik321

    karpik321 Mieszkaniec forum

    No sianogrosze zawsze sie przydadza im wiecej tym lepiej.Ja bardzo duzo sprzedaje na targu wszystko co tylko sie da