Opinie Sezon na Halloween - nowa funkcja w grze

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 11 października 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. skaliwa

    skaliwa Fanatyk forum

    Też podlajkowałam wszystkie posty, bo mam takie same zdanie o tym udziwnieniu( czyt. sezonie) , chyba znowu była burza mózgów tam na górze.... jak tu wyciągnąć od graczy ich kasę.... Raczej się nie skuszę, nagrody bardzo przeciętne. Jeżeli zdobędę jakieś żetony, to tylko za robienie eventów, ale te raczej wszystkie robię. Kolejna waluta wchodzi do gry.... nie za dużo tego?
     
  2. MYSZKA2005

    MYSZKA2005 Weteran forum

    poczytalam i wiem, ze specjalnie wysilac, przynajmniej przy tym sezonie sie nie bede:)
    jak cos ugram w miedzyczasie to dobrze, a jak nie to martwic sie nie bede.
    poczatek niezachecajacy jak dla mnie pchac sie do gory nie mam zamiaru. widze, ze inni tez jakos tak podchodza do tej nowej funkcji jak do raroga:)
    pozyjemy zobaczymy. dobrze, ze chociaz kazdy sezon jest niezalezny od poprzednich to jak pozniej bedzie cos wartego wysilku to nie bedzie zal, ze sie nie uczestniczylo w tej fascynujacej walce o. poki co nic:):):)
     
  3. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Poczytałam wpisy na węgierskim forum i jest jak u nas. Wiedzą jedno,że to wyciąganie towaru ze stodół i mobilizowanie do robienia eventów/misji, i że się to nie opłaci bo dostaniemy za to przysłowiowy "patyk od kiszki".
    Ko chce niech się w to bawi ale mnie nie bardzo interesują punkty sezonowe.
    Gdyby tak przeliczać np. wartość towaru w domku farmerskim i co za ten towar dostajemy to powiem szczerze, lepiej sprzedać na targu i kupić np. przetwory dające PD.
     
  4. Mcgregoro

    Mcgregoro Książę forum

    Ja znam tylko jeden sezon - "Sezon na misia"xD
     
  5. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    odnosnie tego fragmentu poradnika..
    Item ten jest otrzymywany jednorazowo, tj. gracz, który otrzyma go w danym sezonie, nie otrzyma go już w kolejnych sezonach.
    Wśród nagród bieżącego i kolejnych sezonów będą się znajdować ulepszenia przedmiotowego itemu zmieniające jego cechy - głównie wizualne. Item ma mieć charakter trofeum
    to w niemieckim poradniku jest zawarta zupelnie inna informacja,,,item ma byc zblizony do fabryki....no to chyba trzeba bedzie zbierac ulepszenia....
     
  6. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Nie będzie to łatwe
    zważywszy ile punktów trzeba zdobyć by zdobyć 1 ulepszenie

    czyli przez miesiąc i tylko miesiąc sporo zaliczyć albo eventów co raczej mało prawdopodobne
    pewnie najwięcej do uzbierania będzie kąciku zleceń
    lub w pakietach :pxD
    no ale na razie to to nie bardzo ogarniam ;)
     
  7. MYSZKA2005

    MYSZKA2005 Weteran forum

    jak mialaby to byc a'la fabryka to znaczyloby, ze trzeba dojsc, przynajmniej w tym sezonie do przedostatniego poziomu:(
    no nie wiem, czy bedzie mi sie chcialo. zobacze jak te znaczki beda wpadac z biezacych misji/zadan.
    jezeli bedzie malo brakowac to ....moze:)
     
  8. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    jest dylemat;)..chociaz jak sie czyta niemiecki poradnik to mozna wywnioskowac,ze niedlugo nastapi jego edycja dotyczaca np. itemu
     
  9. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Czytam,czytam i za nikakiego nie rozumiem ,może mnie przeniosło do chin8)
     
  10. MYSZKA2005

    MYSZKA2005 Weteran forum

    dobrze byloby miec kompletna informacje co do tego itemy, bo nasz faq nie zacheca do mobilizacji, zeby o niego walczyc do "ostatniej rzerzuchy" xD
     
  11. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Nie kupuję tego pakietu, bo te nagrody dodatkowe nie powalają na kolana raczej.

    Marcinek74 - no trochę przypomina tę nową część Kogla, ale tylko trochę.. No chyba, że też BP się skusiło na "coś dobrego" xD
     
    magdusia668 lubi to.
  12. nuka20

    nuka20 Hrabia forum

    Nudy. Miałam nikłą nadzieję na jakąś bardziej... "rozrywkową" atrakcję dołożona do sezonu, choćby mini gierkę. Nagrody do robienia czegokolwiek mnie nie zachęcą. Eventy robię bo lubię, a jak mi się nie chce - to mi się nie chce i w sumie jedynie ciekawa mechanika eventu może mnie zachęcić do zmiany zdania. Pewnie dla niektórych zwłaszcza tych "młodych" czy "bardziej ambitnych" będzie to atrakcja, ale chyba dla nikogo nie będzie to kopalnia...złota.
    Ale pochwalę BP za kolekcjonerski item, akurat to przyznaję, jest z ich strony dobrze przemyślane. Podłubię ...jak będzie mi się chciało.
     
  13. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Przeczytałem poradnik, polatałem trochę po zagranicznych forach.
    Ja to widzę tak:
    Ten sezon, to będzie "Niekończąca się opowieść".
    Item Trofeum jest przyrównywany do fabryki (jak pisał Norbi) i kolejne sezony maja zawierać następne nakładki.
    Myślę że to może być główny "motorek" w drodze do 300 lvl.
    Głównym źródłem Punktów Nagród Sezonowych będą zlecenia.
    Myślę że PNS z ewentów będą śladowe, jak teraz - 240 PNS z dwóch tygodniówek, na 16k potrzebnych do ulepszenia Trofeum.
    Tak na szybko (z DE), ze zleceń naliczyłem 800 PNS .
    (Norbi to na forum wkleił #12)
    Wykonując wszystkie, to w 20 dni nazbiera się na ulepszenie, tylko skąd brać tyle towaru?
    Może chcąc gonić PD warto będzie odpuszczać ewenty i produkować towar pod zlecenia?
    Czas pokaże.
    Pierwszy sezon spróbuję ogarnąć.
    ***
    Zrobiłem sobie taką podpórkę:
    [​IMG]
    Powyższa tabelka przedstawia minimalna średnią dzienną (581 pkt), potrzebną do uzyskania ulepszenia itemu.
    (Nie ważne skąd punkty pochodzą, czy są ze zleceń, z ewentów, za Farmarki, czy z itemu licencyjnego)
    Pozwala mi ona zorientować się, jak stoję z punktami sezonowymi.
    Czy mam wykonywać zlecenia, czy mogę coś odpuścić.
    I tak, dzisiaj zostaje 26 dni do końca sezonu.
    Wg tabeli powinienem mieć 1745 pkt, co w ewencie przekłada się na 8 pułap i 45 pkt. do następnego.
    Mam tyle, więc resztę dzisiejszych zleceń mogę odpuścić.
    [​IMG]
    Albo te "lżejsze" (rośliny, owoce) zrobić, żeby później mieć luz i nie robić tych "ciężkich" (klony, produkty).
    W każdym bądź razie pozwoli mi ona zorientować się w postępie sezonu i zdecydować, czy robić zlecenia, czy też nie.
     
    Ostatnie edytowanie: 18 października 2019
  14. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Rysiu - chyba to rozkminiłeśo_O
     
    magdusia668 i Majeczka13 lubią to.
  15. nuka20

    nuka20 Hrabia forum

    Nie chce nikogo dołować, ale według poradnika "Wśród nagród bieżącego i kolejnych sezonów będą się znajdować ulepszenia przedmiotowego itemu zmieniające jego cechy - głównie wizualne. Item ma mieć charakter trofeum. Więc to nie tyle zachęta dla goniących za PD, co wabik na "sroki" i kolekcjonerów. Być może, jeśli ten wabik będzie za słaby to BP coś do niego dołoży...ale myślę,że łapanie (poważnych) PD pozostanie w "oficjalnie płatnej formie". Swoją drogą gdzieś czytałam (chyba na niemieckim forum),że zbierając miliard PD dziennie, do 300 poziomu dojdzie się w ok 30 lat xD...To chyba nawet był bilion dziennie ...Także tego...chyba musimy sporo takich "petardowych" itemów nazbierać ;)
     
    Ostatnie edytowanie: 11 października 2019
  16. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    No nie wiem nie wiem

    item ulepszony o 500 PD
    za tyle towaru

    a ile tych ulepszeń będzie
    każde o 500 PD
    i razy towar
    ???

    szok

    Może robić eventy bo zabawa i dodatkowe nagrody też dające niezłe PD
    a dla PD produkować towar i zjeść Quiche ;)
     
  17. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Nie mamy szczegółowych informacji, co będą dawać ulepszenia, ani ile ich będzie.
    A to ich nie było 4? :p

    No to w telegraficznym skrócie:
    I. Wstęp do sezonu (2 dni)
    możemy podejrzeć nagrody i zdecydować, czy kupujemy licencję, żeby dostać trochę lepsze i itema, który będzie dawał dodatkowe punkty w trakcie trwania sezonu.
    II. Właściwy sezon (28 dni)
    1. Robimy eventy i zlecenia w spółdzielni. Dostajemy za to punkty sezonowe. Trochę punktów możemy też dokupić w Skleporamie za farmarki. No i są z tego itema, który dostaniemy jeśli wykupimy licencję
    [​IMG]
    Punktami sezonowymi wbijamy poziomy w sezonie. Za zdobycie kolejnych poziomów dostajemy nagrody.


    2. Oprócz punktów sezonowych z eventów możemy dostać żetony sezonowe
    [​IMG]
    Te żetony możemy zaś wymienić na bonusy w sklepiku sezonowym. Po zakończeniu sezonu niewykorzystane żetony zostaną wymienione na PD, TPD i SG, więc lepiej je wydać wcześniej :)



    Cała reszta poradnika to tabelki, obrazki, opisy itemów i inne szczegóły. Do zrozumienia idei wystarczy to, co napisałem wyżej.
     
    Ostatnie edytowanie: 11 października 2019
  18. Mcgregoro

    Mcgregoro Książę forum

    Chyba 5 ale nie jestem pewny:)
     
  19. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Sezon trwa miesiąc
    to jakieś 4 do 6 ulepszeń będzie jak nie więcej

    Po tym sezonie
    co będzie następny ??? I tak co miesiąc ? :eek:
    I następny nowy item plus ulepszenia ????

    To przez rok 12 takich itemów zbierzemy
    ciekawe gdzie gracze znajdą miejsce o ile w ogóle warto znaleźć dla nich takie miejsce

    albo ja źle to rozumiem :)
     
  20. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Ten item-trofeum jest tylko jeden. W sezonie będzie można zdobywać do niego ulepszenia. W następnych sezonach mają być kolejne ulepszenia tego samego itemu. Nie wiem, ani ile ulepszeń będzie w tym sezonie, ani ile jest planowanych wszystkich w ogóle. Tym bardziej nie znam szczegółów, co będą dawały.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.