Opinie Słodka gorączka

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika BA_Czerwona, 21 lutego 2024.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Tak samo na każdym nie będzie, ale nie sądzę by różnice w zysku były wielkie.
    Góra kilkadziesiąt milionów.;)

    Tylko najpierw trzeba odblokować runę pozwalająca zakupić 300 szt w koszyczku.
    I zarobić na wkład.
    Początkowo można handlować roślinami np do 50 lvl, w zależności na ile wystarczy SG.
    I trzeba pamiętać o zapasie na marżę targową.
    Jak masz minimum 230 baniek, to możesz w ciemno wykupować koszyczek przez tydzień i potem wystawić na targ.
    Zwróci się na pewno, a jaki będzie zysk, to faktycznie zależy od targu i od innych czynników: składniki paszy, wkład do ewentu, itp.
    W każdym razie handel badylami z koszyka nie koliduje z działaniem farmy.
    Wystarczą codzienne zakupy i raz na tydzień wystawić oferty.
    Jak masz czas i chęć, to możesz wystawiać zakupione rośliny codziennie.
    Przynajmniej będąc "na dorobku" (poniżej 230 mln SG).:p
     
  2. szary_ludzik

    szary_ludzik Wyjątkowy talent

    Lis ogląda nagrody od Królowej, a tu taki event się zaczyna.
    Tak biegał z koszyczkiem, że mu się w głowie zakręciło i próbuje się doliczyć ile, gdzie i jakich towarów mu brakuje?
    Robić, nie robić?
    Zacząć trzeba.
    Wylotki z bahamy mu nie po drodze. Ilości eventówki na palcach policzyć się nie da, za mało palców, ale i na forum jakoś dużo roślinek do posadzenia wyliczyli, a nagrody po takiej rozpuście u Królowej jakieś takie liche...
    No nie wiem.
    Coś zapewne trzeba będzie na targu dokupić, bo większość w Alpach lub w spółdzielni przepadło.
    Biznesu marchewka i sałata próbowałam na moim targu, ale tam to nawet w kryzysie piękna marchew na straganie gnije.
    Ewentualnie można sprzedawać nawóz, kury i kukułki, a reszta wraca do stodoły.
    A w temacie dużo eventów - mam takie wrażenie, że kiedyś było mniej eventów, a więcej zadań w spółdzielni, pojawiały się częściej i zawsze były w zapasie jakieś misje, które ratowały jak się skończył SN, SP lub farmarki czy gwiazdki.
    Teraz w spółdzielni nagrody jakieś takie... I misje rzadko się pojawiają.
    I w sumie szkoda, że nie można eventów, które się skończyły kontynuować jako misję w spółdzielni...
     
  3. gerda7

    gerda7 Czeladnik forum

    Dziękuję :) I za tą wczorajszą przesyłkę także jeszcze raz podziękowanie :inlove:
    500 kóz już w mojej stodole noclegowało :D a teraz losowanie przeprowadzają, które do odstrzału muszą się poświęcić,
    to znaczy do nowego ewentu pójdą xD
    Na wyspie także odblokowałam w Świątyni kilka posągów : ignam, papryka i bataty już rozsiane, jeszcze kaktusa muszę rozmnożyć. Ze względu na oszczędności kupuję w koszyku po 10/20 sztuk i to moja baza wyjściowa na rozmnażanie roślin . Jak więcej SG się dorobię to się tak rozdrabniać nie będę, tylko całymi setkami do stodoły zwozić .
    Na sceny I-VI mam więc już prawie wszystko, brak tylko 100 miłorzębu, lub 55 łasic, ale wstrzymałam się z zakupem , gdyż raczej tak daleko nie dojdę przez wypadajki .
    To bardzo dobry sposób, tylko że trzeba posiadać tak chociaż ośmiocyfrowy zasób SG , a ja sześciocyfrowym na razie obracam :)
    Od gerbery w górę to może za jakiś czas dam radę , a obecnie ratuje mnie tylko ta marchew, pszenica i rzeżucha (bo też i najszybciej na targu schodzą, oczywiście w tej promocyjnej cenie) ale mam kombajn, więc nie jest to jakoś uciążliwe .
     
  4. TheiaBloom

    TheiaBloom Naśladowca mistrzów

    Niby jestem już na 211, ale wiadomo wciąż jestem farmerem na dorobku i staram się robić wszystkie eventy, żeby zgarniać jak najwięcej dóbr, to z tym od początku mam takie meh i nadal nie wiem, czy go robić. Nawet wczoraj nie posiałam nic na wylotki i dopiero teraz posiadłam coś krótkiego, więc pewnie będę musiała mocno zakasać rękawy na Bahameramie żeby to nadgonić. Nie dość, że rośliny jest więcej, niż zwykle, bo zazwyczaj jest to ok 28 tyś, a teraz jest tego o kilka tysięcy więcej, to jeszcze trzeba oddać różne fanty :( jakby rośliny było mniej do posiania, to jakoś lepiej by to wygadało, zwłaszcza, że jedno piccolo nie zachwyca (w królowej np. były dwa do zdobycia). Chyba zrobię tylko do pnącza i na tym poprzestanę :oops::(
     
  5. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Zrobiłem male rozeznanie co do opłacalności zamiany kwiatów na zwycięzców.
    Dzisiaj miałem zbiór z większością pnączy (co 48h) i lekko licząc daje mi to bonus 31.000%
    Kwiaty w pasku - 37.410 PD, na polu - 11.636.464 PD.
    Mógłbym postawić 98 (główna) + 98 (dzika)+ 83 (leśna) + 75 (ozdobny) + 84 (latarnia) + 4 (słoneczniki) = 442 zwycięzcy.
    To jest podmiana 884 kwiatów.
    Z tych kwiatów wychodzi 884 x 11.630.000* = 10.280.920.000 PD (10 mld+).

    *Przyjąłem tyle, bo na latarni i słonecznikach nie ma bonusu z runy i tam kwiaty dają 11.627.111 PD.

    Teraz zwycięzcy.
    W pasku by to było 300 x 258 lvl = 77.400 PD
    Razy 31.000% = 23.994.000 PD
    Razy 442 itemy = 10.605.348.000 PD

    Czyli dzisiaj miałbym ok 320 mln PD więcej.

    Na pewno jest to więcej, z tym że co drugi dzień.
    Raz zbieram ok 10 mld+, co drugi dzień ok 12 mld+.
    Średnio dziennie wyjdzie pewnie poniżej 300 mln PD więcej.

    Z tym, że ja zbieram tylko raz dziennie.
    Czy to się opłaci zbierającym w punkt (jak zauważył Norbi)?
    Nie wiem.
    Nie wiem jak zgrywają zbiory itemów z pnączami.

    Sądzę, że item może mieć wzięcie w balonie, ja się nie będę szarpał.
    Pod mój rozkład zajęć na farmie on całkowicie nie pasuje.

    Tak, że w dalszym ciągu hamaczek, chyba że...8)
    Dalej czekam na ewentualne zmiany w FAQ.:p;)
    xD:cry:xD
     
    Ostatnie edytowanie: 22 lutego 2024
  6. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Macie o 2 godziny więcej czasu na przygotowanie się do wydarzenia ;) >>Ogłoszenie<<.
     
    krasnoludek10, IRENOWO oraz zuzia-zuzia lubią to.
  7. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

  8. -mala159-

    -mala159- Chodząca legenda forum

    Ryś nie czekaj,jak widzisz juz jest przesuniecie o 2h,pytanie czy ruszy event czy jednak bedzie sie ciąć 8),ja widzę ciemność a o 14 bedzie lament,że brak wypadalców xDxDxDxD
     
  9. Kgysta

    Kgysta Naśladowca mistrzów

    I znowu bedzie totalna burza na forum, dzial pytan i problemow rozgrzany do czerwonosci bo minela 14 i nie ma eventu albo ktos rosliny zebral i brak wypadajek....:sleepy::cry:
     
  10. ania12355

    ania12355 Chodząca legenda forum

    Stary trik BP. Przesunąć , niech siedzą po nocy...
    Kto się miał przygotować to to zrobił.
     
    Ostatnie edytowanie: 22 lutego 2024
  11. marmlada

    marmlada Fanatyk forum

    No i się doczekałeś :cry:xD:p
    Ja tez po cichu liczyłam na zmiany w FAQ
    W sumie chciałam zmiany czasu, to mam tyle, że nie itemów a eventu :cry:xD:p
     
  12. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Do końca eventu daleko, nawet jeszcze się nie zaczął, kto wie co się wydarzyxD:cry:xD
     
  13. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Nie wiem czy dobrym rozwiązaniem by nie było wyłączenie gry na te 2h.:p
     
  14. ania12355

    ania12355 Chodząca legenda forum

    Dodosy będą?
    Już się trochę przejadły.
     
  15. gerda7

    gerda7 Czeladnik forum

    Pewnie nie każdemu ta wiadomość będzie miła, lecz dla mnie wprost pożądana :p ale nie bijcie ;)
    Jestem dopiero na etapie gromadzenia towaru do sceny VII i właśnie odkryłam ( oraz zakupiłam) potrzebne leniwce . A teraz próbuję znaleźć te nauszniki , tylko co za zwierz je tworzy ? może ktoś podpowie, bo zanim znajdę to już na targu mogą być pustki .
     
  16. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Fabryka nauszników to warsztat koali:
     
  17. tosia14

    tosia14 Forumowy żółtodziób

    Już kolejny event? Dopiero tamten się skończył... Choć co maja robić wysokopoziomowy gracze, którzy zaliczyli już wszystkie misje w spółdzielni? xD Gorzej mają ci, którzy dopiero je robią :(
     
  18. gerda7

    gerda7 Czeladnik forum

    Dziękuję :)
    Musiałam odkryć 4 wcześniejsze posągi by się do tych koali dostać ( i wydać niemal wszystkie ZB ) ale nauszniki już czekają w stodole .
    To teraz mogę na leśnej , przez te dodatkowe godziny do rozpoczęcia zabawy, oddawać się mojemu ulubionemu zajęciu :p a chętnych zapraszam na targ 15 (o ile sobie dobrze ten targ obliczyłam ) po świeżą marchew i rzeżuchę xD prosto z pola idzie na stragan więc śmiało można brać i na kolejny sezon będzie jak znalazł :p
     
  19. incasent

    incasent Ambasador forum

    Masz już zrobioną misje "Pierzasta porażka" ?
    Jeśli nie, to warto ją zrobić, sporo złotych bananów wpadnie, a i przy dobrej cenie piór kilka milionów sg. zostanie :)
     
  20. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Będą zmiany w FAQ, ale sporo ich jest i trochę czasu to zajmie...

    Jeśli ktoś nie przeczytał Ogłoszenia - start eventu został przesunięty na godz. 16:00!
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.