Rzędy pnącza nakładające się na siebie.

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika madzik00, 16 stycznia 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy podoba się pomysł?

  1. Tak

    70,3%
  2. Nie

    18,9%
  3. Nie wiem

    10,8%
  1. madzik00

    madzik00 Okazjonalny autor

    Proponuję aby rzędy pnącza z eventów tej samej mechaniki jak np.
    Legenda Wikingów nakładały się na siebie.
    (oczywiście wszystkie bonusy sumują się.)

    Żeby nie powstawały kolejne rzędy z tego samego eventu tylko zdobyty już np. trzeci rząd działał jako nakładka.
    Osoby które nie posiadają rzędu-zdobywają jako podstawę z możliwością nakładania kolejnych.
     
    Ostatnie edytowanie: 16 stycznia 2019
    Andrzej_Kubata21, miwi45 oraz hlnrys lubią to.
  2. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Witam.

    Propozycja ciekawa i byłabym na tak, zastanawiam się tylko co z itemami z tych "nakładanych" rzędów, w jaki sposób byłyby umieszczane na chmurkach?
     
    Andrzej_Kubata21 i miwi45 lubią to.
  3. madzik00

    madzik00 Okazjonalny autor

    Witam.

    Umieszczanie poprzez kliknięcie itemu na chmurce. Tak jak teraz jest "młoteczek" z opcją zburz
    tak też będzie opcja dodaj z inwentarzu.
     
    Ostatnie edytowanie: 16 stycznia 2019
    Andrzej_Kubata21 lubi to.
  4. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Czyli po kliknięciu w dany item pojawiałyby się dwie chmurki, jedna z młotkiem a druga ze znakiem + lub napisem Dodaj, tak?
    Z tego co widzę w Historii eventów to w 2017 były dwie edycje tego eventu i w każdej był do zdobycia rząd chmur, czyli od 2016 do 2018 są już 4 rzędy i nawet wygodnie byłoby gdyby je połączył w jeden zwłaszcza dla Graczy klikających ręcznie. Tylko jest jeden problem a może nie ma, na tym się nie znam, ale widzę różne ilości i rozmiary itemów na poszczególnych rzędach, w jaki sposób umieściłabyś np. item 2x2 na chmurce 1x1? To tylko taki przykład, mam na myśli to, że itemy różnią się wielkością. I co z czasem w jakim bonusy byłyby gotowe do zebrania, jeśli przy jednym z rzędów bonus jest do zebrania np. co 168 h a przy innym co 9,5 h? Patrząc na magazyny (a tu byłoby podobnie) to czas hodowli jest liczony od tej zagrody/fabryki czy drzewa, których czas jest najdłuższy i raczej czekanie 168 h na wszystkie bonusy, te mniej wartościowe też nie byłoby według mnie opłacalne.
    Jak Ty to widzisz?
     
    Andrzej_Kubata21 lubi to.
  5. madzik00

    madzik00 Okazjonalny autor

    Co do starych rzędów chmur to bym nie łączyła ich ze sobą,niech zostaną tak jak jest.
    Natomiast kolejny event np. Uroki wędkowania do zdobycia będzie rząd chmur dający Pd,Tpd,Sg i przypuśćmy 1x super pasza z itemem 1x1, 1x2, 2x2 czas oczekiwania 11 h będzie można nałożyć na ten rząd z 2017. Wtedy chmurki zmienią kolor np na błękitny i w opisie będzie Uroki Wędkowania 2017,2019.
     
    Andrzej_Kubata21 i miwi45 lubią to.
  6. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Tak jak napisałam wyżej to dobry pomysł tylko technicznie niezbyt to widzę, bo jeśliby rzędy z powtarzających się co jakiś czas eventów miały być na siebie nakładane to za każdym razem trzeba by przykładać uwagę do ilości chmur, wielkości itemów no i najlepiej żeby bonusy miały taki sam czas do aktywacji w innym przypadku mogłoby to być niemożliwe ze względu na inną ilość chmur czy rozmiar itemów bądź nieopłacalne. Ale być może jeśli propozycja zyska poparcie Graczy i zostanie przekazana do Producenta gry to znajdzie się jakieś rozwiązanie.
    Pomysł dodaję do alfabetycznego spisu treści i owocnych rozmów życzę.
     
    Andrzej_Kubata21 lubi to.
  7. oset53

    oset53 Wszystkowiedząca wyrocznia

    Według mnie, jeśli by miały się rzędy chmur nakładać na siebie to takie które dają podobne bonusy,
    np. szybsza dojrzewanie warsztatów, zagród, Pd lub TPD, takie same skrzynki itd.
    a nie z podobnych eventów, bo w nich są różne bonusy.
    Jestem na Nie - gdyż utrudniłoby to korzystanie z chmurek jeszcze bardziej.
     
    Andrzej_Kubata21 lubi to.
  8. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Mogłoby to być coś na zasadzie rozwijanego menu.
    Jakaś ogólna grafika pnącza zbiorczego, bez konkretnych itemów.
    Chcemy zebrać wszystkie "Legendy" (akurat one padły tu jako przykład), to klik tak jak dotychczas, a jak chcemy odpalać pojedynczo, to klik w jakiś mały znaczek (strzałeczkę w dół) i rozwija nam się zawartość pnącza zbiorczego.
    Wszystko zostaje jak dotychczas, można dodać wcięcie, akapit dla rozwijanych gałązek, żeby było widać, że podlegają pod pnącze zbiorcze.
    No i dopisanie chowanej zawartości pnącza zbiorczego (rozwijanego menu), nie powinno być problemem, bo podobne elementy występują w grze, chociażby przy wyszukiwarkach.

    Coś jak wypunktowanie na forum:
    • pnącze zbiorcze "Legenda Wikingów"
      • Legenda 1
      • Legenda 2
    • kolejne pnącze
    • kolejne pnącze
    • pnącze zbiorcze
      • pod-pnącze 1
      • pod-pnącze 2
    Itd.
    Odpalamy zbiorcze, albo rozwijamy i odpalamy pojedynczo.
     
    Andrzej_Kubata21 lubi to.
  9. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    hlnrys jak dla mnie to za dużo kombinacji i nawet bez chmurkowego pomocnika wolałabym chyba jednak tak jak jest teraz. Bo zanim poklikałabym w te menu i wybrany rząd (musiałabym też pamiętać jaki bonus w jakim rzędzie jest) to już szybciej zebrałabym chyba bonusy z trzech czy czterech rzędów. No ale nie mam nic przeciwko takiej opcji, gdyby była to sprawdziłabym jak to wygląda, może i byłoby to lepsze rozwiązanie tak że zagłosowałam na tak. Gdyby się okazało, że to jednak utrudnienie to myślę, że nie musiałabym z tego korzystać.
     
    Andrzej_Kubata21 lubi to.
  10. seba8246

    seba8246 Forumowy żółtodziób

    Jestem na tak.

    Przecież osoba która tworzy eventy może się sie wzorować na tych co były.

    Przykładowo;

    Ma powstać event "gra w kości 2019"
    item-Jednoręki bandyta, Szczęściarz, Pokerowa twarz, dowolny item 1x1.
    bonus- 250 PD x poziom farmy, 250 TPD x poziom bahamy 1x skrzynia zabawnych zwierząt.
    czas oczekiwania 24h.

    Wzorowałem się pierwszym eventem z 2017.Takie same itemy, bonusy oraz czas oczekiwania.

    Dla tych co posiadają ten rząd chmur z 2017 podczas eventu automatycznie wskakuje na pozycje pierwszą na pnączu. (żeby nie szukać czy go mam.)
    Wrzucam kolejno itemy kliknięciem dodaj, tak jak nakładkę i jest ulepszony rząd.
    Wtedy bonus mamy 500 x poziom farmy,500 x poziom bahamy 2x skrzynia zabawnych zwierząt, czas 24h.


    Albo dla odmiany zamiast skrzynki z zwierzętami w evencie 2019 może to być 1 x skrzynka z super paszą (losowo x1,x2,x3,x5x10)
    Bonus będzie-(dla tych co mają rząd 2017) podwójne PD 1x skrzynka z zwierzakami i 1x skrzynka z super paszą.

    Nowe rzędy też mogą powstawać z nowymi bonusami.

    Dla mnie to zmniejszy choć troche klikania tych chmurek.
     
    Andrzej_Kubata21 lubi to.
  11. wercia8246

    wercia8246 Forumowy żółtodziób

    Fajnie by było gdyby powracały stare eventy np. z 2015 z bonusem 1szt. Chutnej marchewkowo-jabłkowym.
    Szczególnie dla tych graczy których w tedy jeszcze nie było lub nie udało się zdobyć chmurki.- a i chyba dla tych co mają już taką chmurke -jeden rząd ,jedno kliknięcie a bonus podwójny.

    Moja kuzynka ma już tych chmurek ponad 230, więc wiem ile czasu zajmuje jej( bez kombajna)zebranie pnącza.
     
    Andrzej_Kubata21 lubi to.