Opinie Rozbitek!

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 26 stycznia 2023.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. lidia1963

    lidia1963 Stary wyjadacz

    co to znaczy blokowac roslinki? juz kiedys chcialam to rozgryzc ale nie wiem jak? moze mi podpowiesz?prosze
     
  2. Pryku

    Pryku Komisarz forum

    Jasne :) Dajesz na przod dlugo robiace siena glownej super pasze, na baha jakies tygrysy czy pandy, na koniec wlaczasz eventowe, po 5h Ci system doliczy 5 bo nie masz nic w stodole, dokladasz i "wisi" Ci 10 sztuk... i tak ciagle az nie skonczysz roslinki. Jak dojdziesz do momentu zmiany kasujesz i wstawiasz nowa i rozpoczynasz nie z 5 czy 10 tylko z 50 czy iles tam.
     
  3. GreenHills

    GreenHills Hrabia forum

    Nie wiem skąd mi się to 8tys z kawałkiem wzięło. W pamięci liczyłam i wyszlo mi okolo 13 tys, potem wzielam kalkulator i nie wiem jak jak to policzyłam :oops:xD Słowo honoru. I nic mnie nie tknęło,że liczone "w pamięci" dało inny wynik. Dzieki za czujność ;) Już poprawiłam. Jak widać ,dosyc często się mylę w obliczeniach :oops:
     
  4. Mamcia493

    Mamcia493 Wielki mistrz forum

    Pryku, napisz to jasniej bo nic z tego nie rozumiem...pozdrawiam
     
  5. acard_150

    acard_150 Forumowy żółtodziób

    Sprawdzam w FAQ i wychodzi mi, że są inne nagrody w obu ścieżkach. Lepsze jeśli na początku wybierze się róże. Czy to możliwe? Chyba kiedyś sumarycznie były takie same bez względu na wybór pierwszej rośliny (wybór ścieżki).
     
    kudlaty147 i grania. lubią to.
  6. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Masz Piotrze rację ,miła odmiana:)
    Robię ,pnacze niczego sobie roślinę podgonimy złotym slotem wylotki wysiane iksorą a w trakcie eventu warzywami z maską tiki i alchemikiem:)
    Młyn nastawiasz na maksymalnie długie mielenie potrzebnej Ci paszy.Skoro rośliny dopisywane są co 5 godzin ,to musisz miec po prostu pustą stodołę ,wiec na końcu takiego młyna wsadzasz co 5 godzin dopisywane rośliny nie pozwalając na zmielenie.W ten sposób zbierasz nasiona na rozsiew drugiej xD
     
  7. Montwa

    Montwa Mistrz forum

    Doskonale to rozumiem. :)
    Ja pisząc, że tego eventu nie można sobie darować, mówiłem to ze swojej perspektywy tzn. ciułacza PD". ;)
    Ale jeśli ktoś ma inną koncepcję na farmę i nie skupia się wyłącznie za zdobywaniu PD, to nie dziwię się, że chęci może nie być. ;)
    Ja nigdy nie lubiłem tego rodzaju eventu, bo do użycia tylko jedna łąka, a potrzebna ilość wypadajek jakby tych łąk było 6 do użytku.
    No ale ja tym razem muszę zrobić. :)
     
  8. Pryku

    Pryku Komisarz forum

    w mlynie masz 3 miejsca... wiec np wstawiasz superpasze na 24h... w 2 dajesz 5 eventowki i czekasz. Po 5h Ci doliczy 5.. kasujesz te 5 ktore sie "produkuje" i wstawiasz 10, po nastepnych 5h... masz 15 itd.
    Jak zrobisz juz calosc 1 roslinki i mozesz siac 2 to kasujesz i nastepna rozpoczynasz majac te 50 na przyklad.

    Prosciej nie potrafie :)
     
  9. -troll-

    -troll- Chodząca legenda forum

    Wygląda lepiej niż urodzinowy ...
     
  10. GreenHills

    GreenHills Hrabia forum

    Z mojej perspektywy lepsze nagrody są kiedy jako pierwszy będziemy siać bambus :) Ilu graczy, tyle możliwości ;)
     
    bogusiania, kudlaty147 oraz grania. lubią to.
  11. Biba

    Biba Czeladnik forum

    Zawsze w tego typu eventach nagrody były takie same dla graczy bez względu na to , którą roślinkę najpierw się siało.
    Tym razem jest inaczej . Każdy gracz , który skończył event dostawał takie same nagrody. Czy to jest pomyłka w tabelkach czy kolejne "udogodnienie" dla graczy ?
    Siejąc najpierw różę dostane 1 kupon a jak zacznę od bambusa dostanę 2 kupony.
    Tak samo jest różnica w zagadkowych zagrodach itd.
    Czy kolejność wyboru roślinki powinna mieć wpływ na inne nagrody ?.
    Przecież wszyscy wysiejemy taką sama ilość , więc nagrody powinny być takie same a nie inne moim zdaniem :(
     
  12. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Biba, z tego co pamiętam na początku w eventach z tą mechaniką rzeczywiście nie było różnicy między nagrodami - niezależnie od tego, który wariant się wybrało. Jednak pod warunkiem, że ktoś robił wszystkie kroki. Jeśli ktoś poprzestawał na pierwszej części zadań, to różnice były.

    W późniejszych edycjach zaczęto nieco różnicować nagrody dodatkowe. Tylko te główne/najważniejsze są nadal identyczne w obu opcjach. Z tego co wypatrzyłam, zaczynając od krótszej rośliny zdobędzie się ogółem więcej zagadkowych drzew, natomiast zaczynając od dłużej - będzie w sumie nieco więcej farmarek, SNZ i kuponów. Jednak to też przy założeniu, że ktoś zrobi wszystkie kroki.

    W poradniku są publikowane tabele z nagrodami. Można więc sprawdzić, porównać i samodzielnie zdecydować co wybrać.
     
  13. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Jak to zaplanować?
    Sianie i wylotki tylko na jednym polu.
    Chyba pojadę na luza, na pieszo.
    Nie ma co się szarpać z dyniowymi i ściągać itemy z całości.
    Tu pnącze zwróci PD za zdjęte małpy z plantacji (90 szt.) za ok.3 miesiące, może szybciej, w zależności jak długo wyjdzie z sianiem.
    O ile sianie możemy dokładnie zaplanować, o tyle wylotki to jak zawsze niewiadoma.
    Sianie na 188 polach z CMJ daje na czysto 564 szt. badyla.

    Chyba zacznę od dłuższego bambusa.
    To będzie lepsze pod wylotki.

    Bambusa potrzeba 7.040
    12 zbiorów
    x 564 + 272 z rozsiewu (2 razy bez śmigieł).
    Z wodą i nawozem rośnie 5:46 - da się zebrać x4 na dobę i idąc na pieszo tego trzeba będzie pilnować.
    Jak dobrze pocisnę, to mam dwa rozsiewy po 52 min - 1:45h
    Czy dam radę jutro 2 zbiory na małych? - 11:30h
    Raczej nie, chyba żebym zbierał ok 3:15, jeśli zacznę o 14:00.
    Licząc jeden zbiór + na noc, to rano (sob. 28.01) zostanie 10 zbiorów - teraz musowo x4 na dobę.
    W pn. 30.01 ostatnie 2 zbiory bambusa.
    Wieczorem rozsiew róży.
    ---------------------------
    Róży potrzeba 13.510
    23 zbiory x 564 + 538 z rozsiewu (2 razy bez śmigieł, jeśli na pierwszy rozsiew uzbieram 40 map)
    Z wodą i nawozem rośnie 2:53
    Na małych posieje dopiero na noc.
    Rano wt. 31.01 zostaną do zebrania 22 zbiory - teraz musowo x8 na dobę?
    Rano 2.02 braknie 6 zborów - 18h - ewent do 22:00

    Czyżby się nie dało obu części na pieszo?
    Na ewent są 152h
    Bambus 12 x 6 = 72h + 2 rozsiew
    Róża 23 x 3 = 69 + 2 rozsiew
    Razem 145h - coś mi gdzieś ucieka.

    Jednak jutro muszę zrobić bambus x2 na małych.
    Zyskam 6h, co się później przełoży na dwa zbiory róży.
    Wtedy rano 2.02 brakną 4 zbiory - 12h.
    Powinienem skończyć ok. 21:00 - godzinę przed końcem ewentu.o_O

    Czyli na pieszo, to tak mocno na styk i to raczej z pilnowaniem.:oops:
    Jednakowoż da się.
    Zresztą pnącze jako nagroda główna jest za pierwszą część zadań i to jest do zdobycia całkowicie na luzie.
    W drugiej części jest pikolo, pytanie czy warto?

    Jeszcze o wylotkach.
    1750 na 6 dni - sporo, prawie 300 na dobę z jednej łąki.
    Przygotowanie konieczne - karnegia albo iksora (oba badyle najdłuższy czas podstawowy)

    Chyba tyle, jeśli chodzi o robienie na pieszo.

    Każdy bonus mile widziany, nawet +1/6h, przy czym ja bym bonusów szukał dla róży.
    Bambus jest wygodniejszy czasowo i ilościowo, zatem dla niego bonusy nie są tak potrzebne.

    Pnącze jest bardzo dobre i każdy kto się podejmie robienia ewentu, powinien zdobyć je bez problemu, czego wszystkim życzę.

    A teraz hyc w gumiaki i lecę przygotować plantację.
    Mam kłopot, bo mi się na niej jakieś małpy kajakarki (czółniarki?) zalęgły.8)
    xD:cry:xD
     
    Ostatnie edytowanie: 28 stycznia 2023
  14. grania.

    grania. Wyjątkowy talent

    Robię - zaczynam od dłuższej i chyba ją podgonię dyniowymi i kropelkami, bo w weekend mogę nie mieć czasu, na sobotę i niedzielę puszczę wspięgę z maską tiki na wylotki 2 x na dzień chyba uda mi się wejść, a po weekendzie zobaczę jak tam sytuacja wygląda i czy gonić z krótką po pikolaka. Jak z wypadalcami będzie słabo to nie ma co brnąć w sianie. Pnącze będzie, a resztę pożyjemy, zobaczymy...
    Za godzinkę posieję karnegię i czekamy...
     
    bogusiania, incasent oraz kudlaty147 lubią to.
  15. Mikkaja19

    Mikkaja19 Koneser forum

    To mój pierwszy taki event i dalej nie wiem o co chodzixD Trzeba zrobić pierwsze 7 zadań jedną roślinką a potem zmieniać i kończyć drugą? Czy może można w ogóle siać tylko jedną? Bo chyba nie można zrobić obu roślinek, czyli 24 zadania. Proszę wytłumaczcie mi to jak krowie na rowie :pxD
     
    bogusiania i kudlaty147 lubią to.
  16. Klaudyna37

    Klaudyna37 Czeladnik forum

    Już ci tłumaczę. Wybierasz tylko jedną ścieżkę, na której jest 12 zadań. Nie możesz jej potem zmienić. Różnią się one od siebie tym, którą roślinę potrzebujesz wysiać najpierw. Jeśli wybierzesz różę to w pierwszych 6 zadaniach ścieżki siejesz i zbierasz róże i oddajesz do zadań, gdy dotrzesz do 7 zadania dostajesz składniki drugiej rośliny i siejesz ją od 17 do 12 zadania. Jesli wybierzesz ścieżkę bambusa to najpierw siejesz bambus 1-6 zadanie, potem od 7 zadania siejesz i oddajesz róże. Roslinki są takie same, sciezki różnią się tym, od której zaczynasz i trochę nagrodami.
     
  17. Klaudyna37

    Klaudyna37 Czeladnik forum

    Przeliczyłam obie ścieżki i wyszło mi, że różnią się następująco:
    Ścieżka róży: 3 drzewa Faror, 6 drzew Kyushu, 6 drzew Merkury, 20 SNZ
    Ściezka bambusa: 3 drzewa Kyushu, 3 drzewa Merkury, 34 SNZ, 32 Farmarki i 500 TPD więcej.
    Reszta jest taka sama, jesli się nie pomyliłam.
    I teraz dylemat, bo i drzewa i Farmarki kuszą.
     
  18. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Ewent jest dwuczęściowy.
    Każdą cześć robi się inną rośliną.
    Jak zaczniesz różą, to kończysz bambusem i odwrotnie.
    Są minimalne różnice w drobnych nagrodach, w zależności jaką kolejność roślin wybierzesz.
    Dlatego w FAQ są dwie tabele: róża/bambus i bambus/róża.
    Możesz wybrać "ścieżkę" wg potrzeb i możliwości.
     
  19. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    eh tego typu event nigdy nie udało mi się zaliczyć w całości z braku wylotek :sleepy:

    więc na dużym luzie
    bambus i tylko w bambus pójdę

    Idę szukać kuponów
     
  20. Mikkaja19

    Mikkaja19 Koneser forum

    Dziękuję bardzo. Myślałam, że się te ścieżki zmienia albo robi obie. Już teraz wszystko wiem:inlove:

    Myliły mnie te 2 ścieżki. Po prostu trzeba wybrać tylko jedną:D Dziękuję bardzo:inlove:

    Posty połączyłam
    BA_Marion
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 26 stycznia 2023
    bogusiania i hlnrys lubią to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.