Rośliny eventowe

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika MOD_Zgredek*, 29 października 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Jaki dla Ciebie jest optymalny czas wzrostu roślin eventowych?

 1. Mniej niż 4 godziny

  6 głos(ów)
  15,0%
 2. 4-6 godzin

  17 głos(ów)
  42,5%
 3. 6-8 godzin

  4 głos(ów)
  10,0%
 4. 8-10 godzin

  6 głos(ów)
  15,0%
 5. 10-12 godzin

  17 głos(ów)
  42,5%
 6. Powyżej 12 godzin

  7 głos(ów)
  17,5%
Możesz zaznaczyć kilka odpowiedzi.
 1. MOD_Zgredek*

  MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

  W związku z dyskusją, która zawiązała się w wątku eventowym, chciałem rozwinąć temat i ogólnie porozmawiać o roślinach eventowych. Jaki czas wzrostu najbardziej odpowiada farmerom, a jaki najmniej? Czy farmerzy patrzą na wygląd rośliny albo jej nazwę? Czy wolą te realne, czy fikcyjne? A może komuś szczególnie się podobała roślina z jakiegoś eventu?


  Wątek nie jest założony "na zlecenie" Bigpoint i nie jest w żadnym stopniu wiążący.
   
  marzena5275, bacowa70 oraz zagma lubią to.
 2. zagma

  zagma Chodząca legenda forum

  Coraz mniej eventów siewnych robię, więc nie wiem, czy powinnam się w tym temacie wypowiadać.

  Chciałabym, żeby badyl rósł dłużej, ale przede wszystkim żeby było go mniej do wysiania. Obecne ilości powodują u mnie odruch :wuerg::wuerg::wuerg:. Gdzie te czasy, kiedy siało się 15- 18 tysięcy i zapominało o evencie po kilku dniach?  Nie patrzę na wygląd ani na nazwę badyla, uważam że najważniejsze są nagrody i przelicznik mojego wkładu pracy na ich pozyskanie, to mnie motywuje lub nie do ruszenia eventu.
   
 3. bacowa70

  bacowa70 Chodząca legenda forum

  To ile czasu mogę (czy powinnam) poświęcić farmie bez uszczerbku dla "reala" podpowiada, że powinnam zagłosować na roślinę, która rośnie 10-12 godz. I na tym kończy się "chcenie".:)
  Za tym aby rośliny eventowe jednak rosły krócej przemawia maksymalne wykorzystanie do ich wysiania, bonusów z koła czy ze skrzynek. Również wykorzystanie dyniowego prezentu jest tutaj ważne - gdy roślina (z wodą i nawozem) rośnie poniżej 5 godz. można przy jednym odpaleniu zebrać 3 razy, a jest tak, że rośnie np. 5:03 i trzeci zbiór już się "nie załapuje".
  Oczywiście nie może się to wiązać z sianiem ogromnych ilości roślin potrzebnych do eventu, bo tak jak pisze Magda, to już staje się niestrawne.
  Co do dziwacznych nazw roślin eventowych, to już zdążyłam się przyzwyczaić ale mroczne rośliny w dalszym ciągu wywołują we mnie lekkie, nazwijmy to "zaniepokojenie" - np. mózgokapusta . . . brr...-.-:cry:
   
  talarek1961, marzena5275 oraz zagma lubią to.
 4. julkalulka111

  julkalulka111 Książę forum

  Wolę siać rośliny długorosnące. Kiedyś lubiłam "przyglądać się" roślinom i ich nazwom /wolę normalne niż wydziwiane/,ale teraz gdy event goni event nie mam czasu na podziwianie roślin, zastanawianie się nad ich nazwą, i to coraz mniej mi się podoba.
   
  talarek1961 lubi to.
 5. MOD_Zgredek*

  MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

  Ja przyznam, że patrzę tylko na czas. Im dłuższe, tym lepsze. 12 godzin byłoby optymalnie. Można by było raz posiać rano, drugi raz wieczorem i w międzyczasie nie myśleć o farmie. Podlanie daje margines, żeby nie trzeba było siedzieć z zegarkiem w ręku. Można nawet coś krótkiego posiać w międzyczasie.
   
  talarek1961 i marzena5275 lubią to.
 6. BA_Marion

  BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

  Zdecydowanie zwracam uwagę na wygląd i nazwę roślin... Próbowałam sobie przypomnieć jak wygląda obecne eventowe zielsko... Pustka w głowie... Pamiętam na których łąkach sieję, pamiętam ile rośnie z wodą i z nawozem, wiem dokładnie kiedy z sianiem skończę, ale jak wygląda? Białe? Nie... Niebieskie? Też chyba nie... Różnokolorowe? Wydaje mi się, że nie... Przy czerwonym coś pikło... a, już wiem! Czerwone grzybki w białe kropki... xD Dokładnej nazwy z gry sobie nie przypomniałam. Chyba w ogóle nie zarejestrowałam jej istnienia...
  Na poważnie - zerkam na gify roślinek w poradniku. Czasem z uznaniem - wyjątkowo udana grafika, mogłoby to trafić do gry:inlove:, czasem - o matko, co to jesto_O Nazwy chyba mniej istotne, choć lubię gdy są zabawne, gdy zawierają jakąś grę słów. Encyklopedyczne nazwy jakoś nie pasują do zwariowanej gry farmerskiej.

  Jeśli chodzi o wzrost - chyba najbardziej odpowiadają mi rośliny z podstawowym czasem ok. 12-14 godzin. Zbieram rano i wieczorem i nie zawracam sobie głowy w ciągu dnia. Niestety takie w eventach chyba tylko sporadycznie się trafiają... Najbardziej nie lubię 4 godzinnych i krótszych. Mam wrażenie, że nic nie robię, tylko sieję i zbieram... Coś takiego mogę znieść przez 1-2 dni pełni, ale kilkudniowy event jest męczący.
   
 7. MOD_Zgredek*

  MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

  Prawie połowa farmerów chce 4-6 godzinnych roślin? Dla mnie to jest niepojęte. Możecie mi wyjaśnić, na czym polega Wasza strategia siania? Jak wygląda Wasz rozkład zajęć farmerskich? Ile razy dziennie dajecie radę zbierać? Korzystacie z komórki, czy z komputera w domu lub w pracy?
   
  talarek1961, olgs3 oraz Marrylan lubią to.
 8. MYSZKA2005

  MYSZKA2005 Weteran forum

  prawdopodobnie taki wybor to sprawa efektywniejszego wykorzystania bonusow, rzemiosla, maszyn.
  majac telefon i puffina mozna farme obrabiac w dowolnym czasie i miejscu.
  np. uruchamiajac kupon na kombajn 12h ile zbierzesz rosliny 12h, a ile 4h? podobnie z bonusem na zbiory +1, jak masz szczescie go wylosowac na kole, zbierzesz raz,a przy krotszej 4h roslince min. 2x
  a nawet jak sie uprzesz i przypilnujesz czasu 3x.
   
  talarek1961, bacowa70 oraz olgs3 lubią to.
 9. ania1713

  ania1713 Chodząca legenda forum

  Dla mnie optymalny czas na zbieranie to 6 lub 8 godzin. Zakładam, że czasy w ankiecie to czasy "na sucho" czyli bez wody, nawozu.
  Zatem 8-godzinna eventówka byłaby ok (taka czasami się pojawia, czyli zbieram co 6 godzin). Ale pasowałaby mi też 11-godzinna eventówka, czyli zbierałabym co 8 godzin i na noc też bez problemu by mogła być.

  A że 11-godzinna eventówka się nie pojawia (albo ja nie pamiętam), to głos na 10-12.


  Zakładam, że takich roślin potrzeba mniej, więc odpalać można jednogodzinne kupony. A na dodatek bonusy z koła +100% i +200% jakby zyskają na wartości, bo roślin na całość będzie trzeba mniej, a przyrost eventówki będzie taki jak dotychczas, czyli procentowy postęp w evencie wyjdzie na plus.
   
 10. MOD_Zgredek*

  MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

  Tak, czasy są "na sucho". Bez żadnych wspomagaczy.
  Niby można. Ale czy się chce?  Czy mając ustalony czas zbioru korzystacie z przypominajek w telefonach? Mnie się nigdy nie chce odstawiać takich manewrów i zawsze rośliny mam przetrzymane na polach :(
   
 11. hlnrys

  hlnrys Chodząca legenda forum

  W telefonie nie mam, bo nie mam (telefonu).
  Ale na PC korzystam często.
  Pod niebieskim inna gra.
  [​IMG]
   
 12. MYSZKA2005

  MYSZKA2005 Weteran forum

  jak masz bonus i czas na przypilnowanie, to czasami mozna z tego skorzystac, trudne to, ale
  to wszystko sprawa indywidualna czym dysponujesz, np. wiedzac, ze za chwile bedziesz musial odpucic jeden czy 2 zbiory, to mozna sie poswiecic i zminimalizowac straty:):)
  taki bonus to rarytas i trzeba go wykorzystac na maxa:):):)

  co do alarmu? zdarza mi sie ustawiac przypominajke w telefonie. najczesciej gdy trzeba zbiory robic 3x na dobe i w miare o rozsadnej porze zamknac farme a nie siedzie za dlugo , bo np, jest 1/2h do zbioru i szkoda odpuscic:)
   
  Ostatnie edytowanie: 2 listopada 2019
 13. abc2016

  abc2016 Chodząca legenda forum

  oczywiście :)
  mam stary telefon położony obok komputera i tam są przypominajki na większość zbiorów, jak była tak długa pełnia, to nie wklepywałam wszystkich, ale takie większe zbiory to zawsze wpisuję w ten telefon i mnie to jest to bardzo potrzebne
  nie wiem czy to jest prawda obiektywna, ale u mnie każde przetrzymane na polu rośliny dają mniej wypadajek
  staram się zbierać o czasie i np. w tym aktualnym evencie mam już wylotki na całość, a rośliny (bez bonusów) będą dopiero w poniedziałek rano....

  a jeżeli chodzi o czas wzrostu roślin eventowych, to im dłuższe tym lepsze :)
  owszem rarytas, ale.... każdą długą roślinę można skrócić SN, nawet 24 godzinna eventówka z SN, nawozem, wodą i dodatkami zmieści się w 6 h bonusie...
   
 14. marzena5275

  marzena5275 Chodząca legenda forum

  ależ oczywiście, że nie korzystam
  bo nawet gdy mam 5 minut do zbioru to potrafię zamknąć farmę bo coś ciekawszego mam do zrobienia, z rośliny eventowej chwast się nie zrobi to niech sobie poczeka ona na mnie a nie ja na nią

  co do wzrostu roslin to wybrałabym 8-12, im dłużej tym lepiej
  ja mam odwrotnie, sprawdzone w tym samym evencie na tej samej roslinie, z przetrzymanej wypadło więcej
   
  talarek1961, ***kacper*** oraz zagma lubią to.
 15. zagma

  zagma Chodząca legenda forum

  Nigdy, przenigdy, nawet dla pola specjalnej troski tego nie robię.
  Czas ustawiam jak ciasto piekę, albo wychodzę z domu i ktoś inny piekarnika musi przypilnować.
  Nie wyobrażam sobie inaczej.
   
  talarek1961, bacowa70 oraz marzena5275 lubią to.
 16. panoramaogrodnicza

  panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

  Nigdy nie korzystam z przypominajek telefonicznych, ale ....
  często się zdarza że całkiem podświadomie przypominam sobie o farmie w odpowiednim momencie. :pxD
   
  talarek1961 i bacowa70 lubią to.
 17. bacowa70

  bacowa70 Chodząca legenda forum

  Czasem ustawiam przypominajkę. :)
  Jeżeli mam aktywny bonus +100 czy +200 chcę go wykorzystać maksymalnie, (zwykle wiąże się to z chlapnięciem SN) to w telefonie załączam budzik. Zdarza się tak, że wychodzę wtedy z domu, zapomnę o farmie i nagle słyszę gdzieś w oddali (czyt. torbie) mój znajomy dźwięk - ...""" [​IMG]
   
  marzena5275 i talarek1961 lubią to.
 18. BA_Marion

  BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

  Korzystam z przypominajek on line. Takich z licznikiem czasu w widocznej części karty i z sygnałem dźwiękowym. Niby spędzam większą część dnia z nosem w komputerze i farma jest zawsze w tym czasie otwarta (gdzieś tam w jednej z licznych zakładek), ale gdyby nie te przypominajki, to pewnie żadnego eventu bym nie zrobiła... No chyba, że da się ustawić zbiory tak, żeby wpasowywały się w przerwy na kawę... W innym przypadku zaglądam - o!, jeszcze tylko 5 min do zbioru, zajrzę za chwilę i zaglądam... za godzinę, albo dwie i jeden zbiór w plecy...
  Optymalnie byłoby, gdyby eventowe zielsko rosło na tyle długo, że wystarczałyby zbiory w czasie mojego porannego i popołudniowego "czas na farmę". Niestety nie ma lekko...
   
 19. talarek1961

  talarek1961 Półbóstwo forum

  Na każdy czas znajdą się chętni ,ponieważ każdy ma swoje własne potrzeby,motywacje,czas na grę itd.
  Sama zaznaczyłam 2 odpowiedzi uwzględniając właśnie moje chęci i wszelkie możliwości.
  Z uwagi na "zamiłowanie" do gry i dość dużą ilość wolnego czasu -4-6 godzin przy ogromnych nazwijmy "chęciach" - byłoby idealne.
  Natomiast gdy mam mały "przesyt" gry to 10-12 godzin na 2-krotne zaglądanie na faremkę byłoby w sam raz.
  Oczywiście uwzględniając przy tym odpowiednio dobrane ilości ziela do wysiania;)
  Idealnym rozwiązaniem dla mnie byłaby opcja składająca się właśnie z tych 2 czasów z możliwością wyboru dla każdego gracza:)

  Natomiast ze zbiorami u mnie bywa różnie;)
  W ciągu dnia staram się ich pilnować zdając się na swoją pamięć,choć zdarza się,że real i tak mi na to nie pozwala i zbieram z solidnym opóźnieniemxD
  Czasem chwilowe drzemki dla odprężenia stają się o wiele dłuższe niż zakładałam:p i wtedy jest podobnie,nawet myśl o kończącym się najlepszym bonusie nic tu nie zdziałaxD
  Nocne zbiory u mnie od dłuższego czasu zdarzają się tylko wtedy,gdy cierpię na bezsenność lub z przyczyn zdrowotnych akurat się przebudzę:)
  Przypomnień żadnych nie nastawiam,zdarzyło mi się to może 2-3 razy przy okazji jakiegoś wymagającego eventu,na ukończeniu którego mi zależało a zbiory balansowały na granicy "starczy lub nie"xD
   
 20. MOD_Zgredek*

  MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

  Taki, który by dogodził wszystkim, to się chyba jeszcze nie narodził. A jeżeli nawet się narodził, to siedzi cicho i się nie przyznaje :D
  Po to jest ten wątek, żeby każdy mógł przedstawić swój punkt widzenia.