Raszple 50+

Temat na forum 'Kluby użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika Mirka, 12 grudnia 2017.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Alicjanastka

    Alicjanastka Chodząca legenda forum

    No i nie padało do tej pory. Ja już po SPA, siedzę przed Tv i oglądam The Wall. Wygraj marzenia, a za chwilę wezmę książeczkę i poczytam w łóżeczku. Dobrej nocki życzę Wszystkim.
     
  2. wiktaratuj

    wiktaratuj Wielki mistrz forum

    Dzieńdoberek, za oknem ponuro aż strach:(, chodźcie dziewczyny na kawę:)

    [​IMG]
     
  3. RosesFarm

    RosesFarm Chodząca legenda forum

    Witam - od rana pada, a wczoraj popołudniu przeszła taka porządna ulewa

    Alu - cebulkę szalotkę marynuję bo tylko ja i PM się nią zajadamy - obniża cholesterol :)



      • 50 dag małej cebulki, najlepsza byłaby szalotka
      • 2 szklanki wody
      • 1/2 szklanka octu
      • 2 łyżki cukru, łyżka soli
      • 2 listki laurowe, kilka ziaren pieprzu i ziela angielskiego

      • Obrane cebulki zalać przygotowaną marynatą
      • Zakręcić słoiki, wstawić do gorącej wody i gotować około 10 min. od momentu zawrzenia wody.
    [​IMG]

    W mojej spiżarni zawsze każdy znajdzie coś dla siebie- jednak ja i PM wolimy marynaty ostre, ale już dzieci słodko kwaśne... no i króluje u mnie papryka.. kiedyś z Bośni przywiozłam nasiona wielu jej odmian i cała szklarnia zarośnięta sadzonkami kolorowej słodkiej i ostrej papryki :)

    Ewent powoli zbliża się do końca- powinnam mieć już dzisiaj całość, pamiętajcie o Pełni

    Życzę miłej soboty i wypoczynku w niedzielę

    [​IMG]
     
    Ostatnie edytowanie: 25 sierpnia 2018
  4. Alicjanastka

    Alicjanastka Chodząca legenda forum

    Witam.
    Basiu dziękuję za kawkę, ja dopiero w realu piję xDxDxD.
    Ewka dzięki za przepis. Mój PM uwielbia. Ja sadzę taką małą cebulkę, u nas nazywa się gromadkowa bo rośnie w takich gromadkach /kupkach/ po kilka szt. Może się nada do przetworzenia.
    U mnie przed 5 tą rano trochę popadało.
    Dziewczynki życzę miłej soboty.

    Ps. Ewuś zapomniałam podziękować za śniadanko.
    Ja kiedyś też uprawiałam paprykę i pomidory na swojej działeczce.
     
    Ostatnie edytowanie: 25 sierpnia 2018
  5. wiktaratuj

    wiktaratuj Wielki mistrz forum

    U nas na to mówią "rodzinna";), idealna na marynaty i do surówek
     
  6. madzia6310

    madzia6310 Weteran forum

    Wpadłam się przywitać :D Widzę że zapracowane jesteście w domkach zamiast wypoczywać w wakacje. Ja robię tylko grzyby, uwielbiam, wnuczek nie jada dżemów (nie lubi o zgrozo!) a ja nie mogę, cukier. Tyle warzyw co ja jem (mały tylko ogórki) to kupię, nie mam komu robić przetworów :( Mam nadzieję że kiedyś to się zmieni jak mały będzie na swoim ale to jeszcze duuuużo wody upłynie :D
    U mnie leje od wczoraj ale mamy wypad zaplanowany, na powietrzu będziemy mało a w pomieszczeniach nam nie będzie przeszkadzała taka aura :D
    Buziaki zostawiam i zmykam :* :* :*
     
  7. ~czarodziejka

    ~czarodziejka Cesarz forum

    Dzień doberek Raszpelki :)

    Narobiłam się już dzisiaj więc siadłam i na kawkę przylazłam :)w nocy troszkę popadało a rano ciemno było jak w ... normalnie jak wstałam to nie mogłam się gapnąć , która to może być godzina :sleepy: o 10.00 słonko wyszło i tak już cały dzień piecze a na dworze jak w saunie-.-:cry:
    Piekę pasztet z cukinii bo jakoś w sklepie nic mi nie podeszło zeby na chlebek kupić i cóż było robić jak się chce coś dobrego zjeść :p
    Oczywiście o pełni zapomniałam -.- lecę posiać coś i wrócę poczytać co tam u was :)

    U nas na tą cebulkę co rośnie w kupkach mówią ruska :D
     
    Ostatnie edytowanie: 25 sierpnia 2018
  8. Alicjanastka

    Alicjanastka Chodząca legenda forum

    O kurcze teraz Was czytam i też zapomniałam, a dopiero przyszłam od psiapsiółki i już 22,30, trudno coś posieję dobrze, że żadnej misji nie ma. Ja jakoś myślałam, że jutro zaczyna się pełnia -.-, ale ze mnie gapa :(. To nic :):DxD....
    Fajną nazwę ma ta cebulka, w każdym rejonie inną xDxDxD.
    Życzę wszystkim dobrej i spokojnej nocki.

    [​IMG]

    Ps. Beatko a można jeszcze prosić o przepis na ten pasztet z cukinii ???



    Ps. Witam w chłodną i wietrzną niedzielę. Wczoraj po 21szej. znowu popadało i po tym deszczu dzisiaj jest znacznie chłodniej, ale ponoć od poniedziałku powoli wraca lato, więc niech już będzie poniedziałek xDxDxD. Raszpelki gdzieś się zapodziały. Życzę Wszystkim miłej niedzieli. Ja wybieram się z psiapsiółką na spacer, nie bardzo długi, taki około 5 km żeby trochę gnaty rozruszać.:D:D
     
    Ostatnie edytowanie: 26 sierpnia 2018
  9. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Dzień dobry:) Przetwory to nie moja bajka, ale ogóreczki uwielbiam jeść ze słoiczka:D
     
    Alicjanastka, RosesFarm oraz wiktaratuj lubią to.
  10. ~czarodziejka

    ~czarodziejka Cesarz forum

    Niedzielne witanko :)
    Jasne, że można :D
    2 spore cukinie
    3-4 jajka
    2 cebule
    20 dkg. sera gouda
    5 dużych ząbków czosnku
    0.5 szkl. oleju
    2 szkl. tartej bułki
    marchewka

    Cukinię wydrążyć i potrzeć na dużych oczkach posolić i odczekać chwilę żeby sok puściła. Lekko odcisnąć na porcję ma być jej 3 szklanki. Dodać utartą na grubych oczkach marchewkę ( ja daję 2 duże ), cebule pokrojone w kostkę ser na dużych oczkach, czosnek przez praskę , żółtka, olej a białka ubić i dodać na koniec . Jako, że wszystko jest surowe to ciężko z dosoleniem więc trzeba sobie jakoś samemu to liznąć. Ja daję dość dużo ostrej papryki i troszkę chili żeby to nie było mdłe. Wychodzi z tego 2 blaszki takie podłużne 20 cm.

    Posadziłam wczoraj mroczne i pojechałam do psiapsiółki na kawkę i ...wróciłam o 3 rano xD tak z głupia frant impreza wyszła aż się bałam, że rano będą mi "pająki tupały" ale jest ok :D
     
    Ostatnie edytowanie: 26 sierpnia 2018
  11. wiktaratuj

    wiktaratuj Wielki mistrz forum

    Tupot białych mew, hę?;)xDxDxD
    Nie ma jak spontanxDxDxD
     
  12. RosesFarm

    RosesFarm Chodząca legenda forum

    Dzień dobry .... deszczowo, mokro i zimno ....

    Kawkę przyniosłam z rana- tym razem zapraszam na taras pod daszek :)

    [​IMG]

    Ewencik zakończony w sobotę - dzis na całej farmie wystawiłam wszystkie t-sy z paska- trochę się tego nagromadziło , sieję potrzebne rośliny do stodoły i spokojnie czekam na kolejny ewent ....

    Życzę wszystkim miłego spokojnego dzionka z uśmiechem na twarzy :)

     
  13. danusia41

    danusia41 Komandor forum

    Witam z pochmurnego i zimnego Szczecina :cry::cry: Event skończyłam i też czekam na następny xD Nie wiem dlaczego teraz tak zimno się zrobiło :eek:
     
  14. 122qwazi

    122qwazi Fanatyk forum

    Witam.
    U nas o 6-tej było tylko 5 stopni. Teraz już trochę cieplej i słonko wylazło. :)
    Pnącze zdobyte, ale całego eventu chyba się nie uda. Brak tych chmieli i innego badziewa, bo stodoła przewietrzona :sleepy:
     
  15. wiktaratuj

    wiktaratuj Wielki mistrz forum

    No zimno jak pierun:cry:, czyżby już jesień? I to wcale nie złota...:cry:
    U mnie wylazło, a teraz znów się schowało:cry:, tyle że (na razie) nie pada... Zimno i w domu też się jakoś nieprzyjemnie zaczyna robić:(
     
  16. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Witam Raszpelki:) Event wczoraj skończony, na razie sieję soję do stodoły:)
     
    wiktaratuj, Alicjanastka oraz RosesFarm lubią to.
  17. Alicjanastka

    Alicjanastka Chodząca legenda forum

    Witam Wszystkie Raszpelki i Ciebie Tomku.
    U mnie rano było 7 st. Wiecie co ??? Poszłam do piwnicy zapalić w piecu i puściłam trochę tego ciepełka na dom, bo było chłodno. Teraz mi się zrobiło 24,5 st. a na dworze 20 st. Myślę, że będzie dobrze, ale noce bardzo zimne.
    Tak trzymać Beatko !!! Dzięki za przepis.
    A ja wyszłam z domu po 13 tej. poszłam z mamusią na spacer 1,5 godz. Wróciłam do domu na siusiu i poszłam z psiapsiółką na spacer i wróciłyśmy przed 19 tą. Niedziela minęła migiem...Miłego poniedziałku życzę Wszystkim. Event też skończyłam.
     
  18. wiktaratuj

    wiktaratuj Wielki mistrz forum

    A ja tak się przymierzałam do tego rozpalania, aż się na dworze zrobiło cieplej i mi napęd przeszedłxD
    Miłego wieczoru życzę wszystkim:)
     
  19. RosesFarm

    RosesFarm Chodząca legenda forum

    Witam cieplutko, zapraszam na letnio- jesienna kawusie z rana

    [​IMG]

    i życzę miłego dzionka pełnego słonka .... a dziś ma go być nieco więcej :)
     
    Alicjanastka i wiktaratuj lubią to.
  20. 122qwazi

    122qwazi Fanatyk forum

    Witam.
    Ewuś nie gniewaj się, ale mi to herbatą zalatuje. :pxDxDxD
    A ja z rana mus szatana. :p
    [​IMG][​IMG][​IMG]:pRower mnie wczoraj rozumu uczył. Bo się do córki na lody wybrałam po pracy - sprzedaje takie dobrusie, z naturalnych składników. I zeżarłam taką wielką gałę jagodowych, a rower powiedział" ja cię kurna napasę" no i se przebił oponę. No i spacer do domku 6 km w pantoflach na obcasie.:sleepy:
    Obiecałam mu dietę, więc zafundował mi spalanie kalorii.:pxDxDxDxD
     
    Ostatnie edytowanie: 28 sierpnia 2018
    Alicjanastka, RosesFarm oraz wiktaratuj lubią to.