Raszple 50+

Temat na forum 'Kluby użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika Mirka, 12 grudnia 2017.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. 1qwa

    1qwa Nadzorca forum

    A to nie szacun tylko ból pleców. xDNo i żeby DP nie budzić to zwlokłam się z wyrka no i tak sobie umyśliłam, coby na próżno nie łazić po chałupie. :)
    A truskawki z kawą ?-w ubiegłym roku cudo znalazłam i trochę zrobiłam z tego przepisu
    [ciach]
    Dziecię moje młodsze woli same truskawki, starsze nie widzi różnicy.:)xD

    Niestety linka musiałam usunąć, za dużo tam reklam itd
    MOD_Magiczna
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 8 czerwca 2015
    Alicjanastka i Mirka lubią to.
  2. annals388

    annals388 Komisarz forum

    xDxD Ja po jednym maratonie i przed drugim . Ewentu jeszcze końca nie widać. Wczoraj nie odkryłam kokosa / końcowej nagrody nie będzie :(/
    U mnie dzisiaj fajnie /pogodowo/, czekam na wnusię i idziemy odebrać "słodkie" wyniki , kupić kwiaty do mis / niecierpki cieniolubne/ muszą być w bardzo ostrych i nasyconych barwach :). Pozdrawiam zapracowane , zasmarkane i wszystkich innych.
    Nasza forumowa wnusia jest urocza i w tych oczkach są chochliki :inlove::inlove:
    Truskawki pożeram łubiankami , łubianki ocalam , ale nie żartując ok. 1 1/2 kg zjadam - kiedyś wolałam czereśnie. No cóż gusta i smaki się zmieniają.
     
    Alicjanastka i Mirka lubią to.
  3. matka_wariatka

    matka_wariatka Aktywny autor

    Dobry wieczorek Wszystkim Raszpelkom :D Ja dopiero po pracy, zbiory całodzienne zebrane i rzeczywiście Alicjo masz rację z cebulki całkiem sporo soli poleciało, a może to Mireczka ma rację, że im bliżej końca eventu tym lepiej leci ;) Tak czy siak, to chyba mimo wszystko niemożliwe abym uzbierała wystarczającą ilość soli, ale walczyć będę do końca ... :p Roślinki i gorgonię już mam i jutro wieczorkiem dostarczę to co będę miała i zobaczymy ...
    Teraz już kłaniam się i mówię dobranoc :) bo rano znów do kieratu na 12 godzin :mad:
     
    Alicjanastka, Mirka oraz tersea51 lubią to.
  4. annals388

    annals388 Komisarz forum

    Ja już oczka mrużę. Dobrej nocki:)
     
    Alicjanastka, Mirka oraz tersea51 lubią to.
  5. tersea51

    tersea51 Nadzorca forum

    Też mi powieki same opadają..kolorowych snów i przespanej nocki, moja pewnie będzie jak zwykle z przerwami, ale przyzwyczajona jestem;) Dobranoc
     
    Alicjanastka i Mirka lubią to.
  6. Mirka

    Mirka Baron forum

    [​IMG]

    Witam wieczornie... schłodziło się trochę... popadało... a nawet zagrzmiało...

    Danuś... za kawkę dziękuję... z Twoich rączek zawsze smakuje...

    Mariolka... zaciekawiła mnie ta truskawka z kawą... ale link MOD-ka ciachnęła... i nie wiem nadal co się z czym je... szkoda... wstałaś dziś tak jak ja... pobudkę mam zawsze przed piątą... staram się szybko sprzątnąć mieszkanie... przygotować coś na obiad... podać śniadanko tatce... i do pracy gnam...

    Alu... no i mężulek papa zrobił... miałaś go tylko dwa dni... a może aż dwa... na szczęście nie zostajesz sama... gratuluję zakończenia eventu...

    Aniu... jak Ty dajesz radę po tych maratonach... uściski dla wnusi... truskawki uwielbiam na "tysiąc sposobów"... ale najsmaczniejsze są z krzaczka...

    Taniu... mi też sypnęło solą... jutro chyba skończę event... niemożliwe... ja na szczęście mam tylko ósemki... soboty i niedziele wolne...

    Terniu... znowu masz kierat... słyszę, że mamuś ma się lepiej... to dobrze... buziaki dla niej...

    tak jak Wam i mi zamykają się oczęta... co rusz w klawiaturę łepkiem walę... słodkich snów... do jutra...


    [​IMG]


    Ewa Pilipczuk


    Po co ?


    Można żyć bez śpiewu ptaków,
    bez radości, zachwycenia
    tym, co kruche, jak kwiat maku,
    bez poezji, bez olśnienia...

    Nie śniąc nigdy o obłokach,
    tak z dnia na dzień, jak najprościej,
    w codzienności stawiać kroki
    bez fantazji, bez miłości...

    Nie całując bzu w ogrodzie,
    kiedy rosą lśniące kiście,
    bez tęsknoty, marzeń co dzień,
    bez słów wzniosłych i perlistych...

    Nie smakując muśnięć wiatru,
    nie nurzając się w zieloność,
    bez zachwytów nad dnia sacrum,
    gdy zachodnie zorze płoną...

    Bez tych szeptów, gwiazd na niebie,
    tkwić w spokoju dniem i nocą,
    bez czułości i uniesień -
    tylko po co?



    [​IMG]

     
    Alicjanastka lubi to.
  7. danusia41

    danusia41 Komandor forum

    Witam i pięknego dnia życzę [​IMG] Katarek się zmniejszył :D:D:D
     
    Alicjanastka lubi to.
  8. tersea51

    tersea51 Nadzorca forum

    DzieńdoberekxDDanusiu dzięki za kawę.. i cieszę się , że katarek Ci mija. A wracając do przepisu ciachniętego przez MOD - kę, to zapamiętałam z niego tyle: 1 kg truskawek, 1/2 kg cukru, 2 łyżeczki ( a może łyżki?)kawy rozpuszczalnej.. Mariolka, popraw mnie, jak cosik skopałamxD I trzeba rozpyrtolić truskawki z cukrem na tyle, by były wyczuwalne niewielkie fragmenty owocków i dosypać kawę, potem gorące do gorących i wyparzonych słoików i do góry dnem, by się zamknęły.
    .................
    A u mnie znowu dentystka na horyzoncie - szlag mnie za chwilę trafi, moja przesławna korona na dolnej 4 znowu poszła w tango i lata sobie na wszystkie strony.. mam tego dosyć..na razie Słoneczka, po kawie wracam do obowiązków.o_O
     
    Alicjanastka lubi to.
  9. 1qwa

    1qwa Nadzorca forum

    Witam Raszpelki.
    Podaję przepisa, bez linków.
    (Przepraszam Modku, to z lenistwa było, i mi się zabyło, że nie wolno. )
    • 1 kg truskawek
    • 0,5 kg cukru
    • 2 łyżki kawy rozpuszczalnej
    • (sok z połowy cytryny) -tego nie było w oryginalnym przepisie.
    Truskawki umyć, pozbawić szypułek. Oczyszczone truskawki umieścić w garnku i zasypać je cukrem, żeby puściły sok.
    ( Ja dodatkowo traktuję je tłuczkiem do ziemniaków, żeby ich rozciapkać-wtedy jest szybciej)
    Zamieszać truskawki w garnku i przestawić garnek na gaz nastawiając osłodzone truskawki na gotowanie. Gotować truskawki na małym ogniu od czasu do czasu je mieszając. Gdy truskawki zaczną gęstnieć, zacznie się z nich robić dżem dosypać do garnka kawę rozpuszczalną. Wymieszać kawę w dżemie i podgrzewać całość jeszcze chwilę do momentu, aż truskawki nie osiągną zadowalająco gęstej konsystencji. Gotowy, gorący dżem nalewać do słoiczków. Słoiki wypełnione dżemem odstawiać do góry dnem i pozostawiać je w takiej pozycji do momentu ostygnięcia.


    Kawy można dać mniej. Ja dałam 1 łyżkę tylko czubatą, a te z przepisu pewnie płaskie więc na jedno wychodzi, ale lepiej nie przedobrzyć. I dodaję jeszcze sok z połowy cytryny, jest wtedy bardziej klarowny.
     
    Mirka i Alicjanastka lubią to.
  10. danusia41

    danusia41 Komandor forum

    Zaczynają się truskawki na działce to ten przepis spróbuję :D:D Dzięki Mariolko za napisanie co potrzeba:D:D
     
    Alicjanastka lubi to.
  11. 1qwa

    1qwa Nadzorca forum

    A nie ma za co. A sok z cytryny to daję zawsze do dżemów bo są ładnie wyklarowane, nie mętnieją . A za truskawki trzeba się brać bo tanieją coraz bardziej. U nas już wczoraj były po 3 zł. Dzisiaj polało to znowu pewnie pójdą w górę, ale pogodę zapowiadają ładną, słoneczną. Bo ja na przetwory zawsze kupuję, bo te z działki zeżerają mi wszystko córcie , miąż i ****. Kto pierwszy dopadnie. :pxDxD
     
    Alicjanastka lubi to.
  12. Alicjanastka

    Alicjanastka Chodząca legenda forum

    Witam Raszpelki, nie zdążyłam Wam wczoraj powiedzieć dobranoc, jakoś mnie zmuliło i już przed dziewiątam byłam w łóżeczku a jak si e ocknęłam było po północy. Dzisiaj też kładę się wcześniej bo jutro wyjazd z mamusią do ortopedy na kontrolę, więc jak wrócimy to będzie już późno. Gotuję na jutro krupniczek to jak wrócimy, tylko się odgrzeje i będzie szybki obiadek. U mnie truskaweczki kupowałam po 5 i 6 zł chyba dlatego, że susza, nadal deszcz nie pada i nie prognozują w moich stronach, więc masakra. Dobranoc dziewczyki, życzę kolorowych senków do jutra.
     
  13. tersea51

    tersea51 Nadzorca forum

    Też przyleciałam życzyć dobrej nocki..
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    A truskawki u mnie jak u Ali, po 5 - 6 zeta kg, tańsze też są, ale zanim bym przyniosła do domu, to i rozdziabywać na dżem nie byłoby potrzeby:p podobnie jak Ania, przerzuciłam się z czereśni na truskawki, więc kupuję co najmniej koszyczek dziennie i w trójkę dajemy im radę bez problemu..na przetwory nie kupuję, bo zwyczajnie mi szkoda przerabiać te cuda, rąbię jak maszyna każdą ilość. Może jak cena spadnie, to skorzystam z przepisu Mariolki.
    Lecę na pysk, dziewczynki, dobranoc Teresa
     
    Alicjanastka lubi to.
  14. matka_wariatka

    matka_wariatka Aktywny autor

    Hejka Raszpeleczki :) ja jak zwykle dopiero z samego wieczorka i to tuż przed spankiem ;)
    Danusiu śniadanko i kawkę spałaszowałam na kolacyjka ;) taka wirtualna kawusia nie szkodzi na sen, dziękuję :)
    Mireczko miałaś rację, pod koniec eventu sypie solą i jest szansa, że i ja skończę evencik, brakuje tylko 47 wypadajek, może z rana wylecą i wtedy ostatnie zadanie przed pracą zakończę :) zobaczymy ...
    Teraz mówię dobranoc bo późnawo, a od rana znów paca. Jak tylko wrócę pochwalę się, czy udało mi się skończyć event. To do jutra ... :)


    Dzieńdoberek :)
    Hurrra - udało się :D:D:D:D:D:D:D
     
    Ostatnie edytowanie: 10 czerwca 2015
    Alicjanastka lubi to.
  15. danusia41

    danusia41 Komandor forum

    Witam i pięknego dnia życzę [​IMG] Event wczoraj skończyłam :D:D Dobra pogoda do pracy na działce :D:D
     
    Alicjanastka lubi to.
  16. 1qwa

    1qwa Nadzorca forum

    Witam Raszplusie. Miłego dnia życzę.
    [​IMG]
     
    Alicjanastka lubi to.
  17. matka_wariatka

    matka_wariatka Aktywny autor

    Witam ponownie :) rano wpadłam tylko na momencik pochwalić się i myk do pracy ;) Teraz wchodzę a tu takie pyszności czekają, w sam raz dla zmęczonego po pracy człowieka ;) Dziękuję Danusiu i Mariolko.:D
    Nic się niechwalicie co ciekawego dostałyście z tych tajemniczych drzewek i zagród. Jeśli chodzi o mnie to na farmie zagrody i drzewka dopiero postawiłam, to jeszcze nie wiem, a na bahamie poza zwykłymi ulepszeniami dostałam: 4 papugowce (więc jakby co to chętnie się podzielę), 2 karab, i 1 razy Amherstia i Cedrat. W summie jestem zadowolona, bo tych nie miałam :)
    Buziaki i do potem :)
     
    Alicjanastka lubi to.
  18. Alicjanastka

    Alicjanastka Chodząca legenda forum

    Witam Raszpelki wieczorkiem. Dzięki Danusiu i Mariolko za kawusię i pyszności do niej. Jastem dzisiaj jakaś zmęczona tym wyjazdem z mamusią do ortopedy, wróciłyśmy po 15 i zaraz dostałam wnuków bo córka miała pilny wyjazd a zięć w pracy i dopiero niedawno poszli do domku. Widzisz Tatianko-wiedziałam, że się uda, gratulki!!! Nie chwaliłam się co tam dało z tych tajemniczych, nic specjalnego tylko z czego się cieszę to 2 zagrody kiwi i 1 amherstia. Będę zmykać pod prysznic i na odpoczynek. A jeszcze chciałam przekazać, że z mamusi wymienionym kolanem ok. wszystko jest na miejscu i dobrze się goi, następna wizyta za 3 m-ce. Jak wracałyśmy ze szpitala kupiłam truskawki od takiego pana co stoi na poboczu po 6,50. 3 koszyczki, jeden dla mamusi i 2 dla nas, już piłyśmy koktail na bazie kefiru, trochę w całości i połowa skonsumowana :p:)xD. Życzę miłej nocki i pewnie do jutra, jeszcze tylko obrobię moje hektary. Dobranoc!!!
     
  19. annals388

    annals388 Komisarz forum

    Ja tylko wpadłam powiedzieć że żyję , jutro fabryczę. Ewent skończyłam ,Włodek nie , nie wystarczyło wypadajek .
     
    Alicjanastka lubi to.
  20. Alicjanastka

    Alicjanastka Chodząca legenda forum

    Szkoda Aniu, że Włodkowi się nie udało, ale jak ktoś pracuje to trudniej się gra niż tym co są w domku, buziole i dobrej nocki.