Rafa Koralowa, koralowce, meduzy, plankton, wodorosty.

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika Ernst69, 7 czerwca 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Co o tym myślicie?

  1. Super!

    44 głos(ów)
    61,1%
  2. Do bani!

    18 głos(ów)
    25,0%
  3. Czy ja wiem?

    10 głos(ów)
    13,9%
  1. Ernst69

    Ernst69 Młodszy ekspert

    • Informacje ogólne:
      • Nazwa: Rafa koralowa
      • Umiejscowienie: Na mapie mała wysepka na wodzie tuż obok Bahamaramy.
      • Sposób na odwiedzenie tego miejsca: Dostać się tam można tylko statkiem. Rejs pionierski na wyspę kosztuje nas 50 złotych bananów (8 komnata w Świątyni małp).
    • Wygląda i efekty dźwiękowe:
      • Lokacja stylizowana na morskie głębiny, brak budynków, młyna i kombajnu.
      • Wielkość 12 x 12 małych pól.
      • W tle muzyka - delikatny szum oceanu.
    • Zarządzanie:
      • Uprawy:Wodorosty ( Rogatek i Wywłócznik).
      • Zagrody: Koralowce, meduzy.
      • Warsztaty: Brak
      • Itemy: Siedlisko planktonu (dostarcza paszy dla meduz).
      • Dodatkowe itemy (do zdobycia na Farmerskim kole oraz jako nagrody z misji i eventów) ściśle związane z lokacją i możliwe do postawienia tylko w niej np. Zatopiona busola, Zagubiona kotwica, Błękitna perła itp.
    • Dodatkowe informacje:
      • Na Rafie nie wypadają narzędzia, sól i cukier i wszelkie inne rzeczy potrzebne do eventów.
      • Na Rafie nie jest dostępny nawóz, super nawóz, super pasza. super i turbo nawóz Zosi oraz woda.
      • Brak Chwastów.
      • Koralowce (gatunek Parzydełkowce) odblokowujemy w Świątyni małp po odblokowaniu Rafy koralowej (oferta cykliczna do max 5 sztuk koszt 1 koralowca 10 Złotych bananów drugiego 20, trzeciego 30, czwartego 40 i piątego 50). Wielkość zagrody 1x5. Czas wzrostu 72h. TPD 5000. Zbiór 2 x koralowiec. Nie wymaga paszy i wody
      • Meduzy (gatunek Parzydełkowce) odblokowujemy w Świątyni małp po odblokowaniu Rafy koralowej za 25 Złotych bananów, po odblokowaniu do kupienia w Galerii za 5000 SG. Wielkość zagrody 1x2. Czas wzrostu 12h. TPD 1750. Zbiór 1 x Meduza. Pasza 20 sztuk Planktonu
      • Plankton odblokowujemy w Świątyni małp po odblokowaniu Rafy koralowej za 10 Złotych bananów, po odblokowaniu do kupienia w Galerii za 1500 SG. Wielkość itemu 1x1. Zbiór 10 sztuk co 6h.
      • Rogatek (gatunek wodorost) odblokowujemy w Świątyni małp po odblokowaniu Rafy koralowej za 20 Złotych bananów, po odblokowaniu do kupienia w Galerii za 2000 SG. Czas wzrostu 12h. TPD 2000. Nie wymaga wody i nawozu.
      • Wywłócznik (gatunek wodorost) odblokowujemy w Świątyni małp po odblokowaniu Rafy koralowej i Rogatka za 25 Złotych bananów, po odblokowaniu do kupienia w Galerii za 2500 SG Czas wzrostu 15h. TPD 2500. Nie wymaga wody i nawozu.
      • Wszystkie PD są doliczane do paska Punktów Doświadczenia z Bahamaramy. Dzięki temu szybciej przechodzi się poziomy na wyspie.
     
    Ostatnie edytowanie: 8 czerwca 2018
    Majeczka13 i SperanzaE lubią to.
  2. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Ernst69 - Wprawdzie pomysł Rafy Koralowej już się przewinął przez forum, ale ten Twój dodaje do spisu treści.

    Uściśliłabym jednak wielkość. 12x12 - ale czego? Małych, czy dużych pól?
    Odpuściłabym chwasty. Skoro nie ma ich na farmie ani wyspie, to nie ma sensu wprowadzać na Rafie.
    Wielkość zagród powinna być jednak jednakowa, jak wszędzie, czyli 2x2 małe pola. Ale może gracze i twórcy będą mieli inną wizję zgodną z Twoją :)
    I jeszcze jedna istotna sprawa. Czy poza Siedliskiem planktonu będzie można ustawiać tam inne itemy? Skoro Rafa ma ułatwić zdobywanie TPD i przechodzenie poziomów na wyspie, to chyba powinna być taka możliwość?
     
    ***kacper*** lubi to.
  3. Ernst69

    Ernst69 Młodszy ekspert

    Dzięki za dodanie pomysłu, edytowałem temat według Twoich sugestii, oprócz wielkości zagród, wydaje mi się że taka jedna specyficzna była by ciekawa.
     
  4. farudna

    farudna Forumowy żółtodziób

    Podoba mi się to, że lokacja ma całkiem inną mechanikę niż pozostałe, powiew świeżości.
     
    Ostatnie edytowanie: 8 czerwca 2018
  5. Dyrek40

    Dyrek40 Forumowy żółtodziób

    Wreszcie coś innego (niewiele bo niewiele, ale zawsze to coś). a nie cały czas te same lokacje tylko inna nazwa, a mechanika ta sama w każdej z nich.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  6. Majeczka13

    Majeczka13 Chodząca legenda forum

    Zagłosowałam na tak. Brzmi ciekawie i zachęcająco. Coś innego mile widziane, ale te banany :(. Cóż trzeba zbierać, może pomysł spodoba się i twórcom gry :D.
     
  7. puniak3

    puniak3 Moguł forum

    pomysł może i fajny ale te ilości bananów powalają rok zejdzie żeby to poodblokowywać :(:(:(:(
     
  8. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Zgadzam się. Ja dopiero co ostatnio Wodospady skończyłem odblokować za ZB a jeszcze do misji potrzebuję ponad 200.
     
  9. donatka69

    donatka69 Mistrz forum

    Nawet nie doczytalam do końca i oddałam głos na NIE ( do bani )
    Nie i jeszcze raz Nie dla kolejnych pól !
     
    Ostatnie edytowanie: 18 czerwca 2018
    krasnoludek10 lubi to.
  10. puniak3

    puniak3 Moguł forum

    mi też jeszcze sporo brak bananów by odblokować wszystko u małpiszona a gram już dość dłuuugo a tu znowu coś życia zbraknie by się poodblokowywać :cry::cry::cry::cry:
     
    krasnoludek10 lubi to.
  11. Ernst69

    Ernst69 Młodszy ekspert

    Zgadzam się z tymi Bananami i w zasadzie myślałem nad tym żeby wprowadzić nową "walutę" np. Magiczne kokosy (coś na wzór gwiazdek z drzewa mądrości), sam gram prawie od początku istnienia Farmy (z krótka przerwą) i mam jeszcze trochę rzeczy do odblokowania za banany (według mnie za mało bananów dostajemy w stosunku do ilości jakie trzeba dać za odblokowanie głupiego drzewka, to bardzo zniechęca do gry).
     
    puniak3 i krasnoludek10 lubią to.
  12. puniak3

    puniak3 Moguł forum

    całkowicie się z tobą zgadzam a w misji żeby dostać 1 lub 2 banany też wymagają chorych ilości masz rację zniechęca
     
    krasnoludek10 lubi to.