Równiejsze szanse dla wszystkich

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika artoni, 30 listopada 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy chcesz zmiany godzin ogłaszania ewentów i nadawania poradników ewentowych na godziny wieczorne

 1. Tak

  57,6%
 2. Nie

  42,4%
 1. zzizzie

  zzizzie Chodząca legenda forum

  A serwer rzęzi... 8)xDxDxD
   
 2. wiocha5

  wiocha5 Książę forum

  nie , nie chcę zaczynać eventu o 18 dałem tylko przykład....
  równie dobrze twoim tokiem myślenia godzina 14 też jest kiepska ...bo strefa czasowa jak napisałeś niekiedy jest nawet kilkugodzinna...
  ale zapominasz o jednej rzeczy ....Gra jest niemiecka i w Niemczech nie będą się zastanawiali się nad tym, która godzina jest w jakucku czy innych częściach Rosji...
  Skoro jesteś taki wybitny w dziedzinie geografii to zapewne wiesz, że w Europie - nie popadajmy w skrajność w innej strefie czasowej są (Portugalia, Wielka Brytania, Islandia... jest w rozumieniu UNII EUROPEJSKIEJ w innej strefie czasowej i wynosi ona zaledwie jedną godzinę względem pozostałych krajów Unii ) ...Oczywiście, nie mów mi o Białorusi - bo również mógłbyś mi mówić o Korei Północnej...

  Nie rozumiesz zamysłu...trudno..
  Dyskusję z tobą uważam za zakończoną
   
  Andrzej_Kubata21 lubi to.
 3. MaDzo

  MaDzo Cesarz forum

  Widze,ze jak się ktoś zawiesi na własnym pomyśle to żadne argumenty na nie nie są w stanie dotrzeć.
  Skoro sami decydujemy czy i o ktorej rozpoczynamy robienie eventu to jakie znaczenie ma wyznaczenie nowej sztywnej godziny?
  Pomysl z 30.11.2014 r doczekał sie reaktywacji 5.02.2019
  Nikt z osob decyzyjnych przez 4,5 roku nad nim sie pochylił wiec może po prostu nie ma nad czym
   
 4. ania1713

  ania1713 Wszystkowiedząca wyrocznia

  Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził... :sleepy:

  Moja mama zawsze nam (dzieciom) tłumaczyła (gdy ktoś wyskoczył ze sprawiedliwym traktowaniem), że nigdy nie będzie w stanie nas traktować tak samo/sprawiedliwie. Ale jeśli koniecznie chcemy być tak samo traktowani, to będzie moim braciom kupować podpaski, a mnie... (i tu nie pamiętam, bo zawsze leżałam ze śmiechu xD )

  Nawet jeśli zmienią godziny rozpoczynania eventów, to następnego dnia pojawi się pomysł, by przywrócić "stare" godziny.

  Czytając Twoje posty mam wrażenie, że sam nie wiesz czego chcesz... 14 - źle, 18 - źle ... :sleepy: po prostu chcesz, żeby było inaczej niż jest teraz
   
 5. MOD_Zgredek*

  MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

  Całkiem zacnie. Zaczynamy wszystkie eventy jednocześnie. Pierwszy (a jak ktoś oszczędza na Zośce i bonusach z koła, to nawet dwa pierwsze) rozsiewy się zmieszczą obok siebie. Potem na kilka dni pauza, żeby nazbierać wypadajek i po ok. tygodniu zaczynamy uruchamiać zapauzowane eventy :music:
  Albo nawet możemy iść dalej. Siejemy, pauza, dojrzewa, start, zbieramy. Siejemy, pauza, dojrzewa, start, zbieramy. Siejemy, pauza,... :D:D
   
 6. wiocha5

  wiocha5 Książę forum

  ja napisałem przedział ( wiesz co to oznacza ? Przedział liczbowy to spójny podzbiór liczb rzeczywistych, czyli zbiór o jednej z poniżej opisanych postaci kolokwialnie mówiąc ...zakres liczbowy od - do ) .
  dlatego dałem przedział godzinowy aby ustalił to BP . Lepiej 18 niż 14
   
  Andrzej_Kubata21 lubi to.
 7. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  A mnie bardziej pasowało tak jak było dawno, dawno temu czyli jak eventy startowały o godz. 9-10, ale ja wstaję wcześnie i "pracuję w domu", tak że przy drugiej kawie akurat rozsiewałam roślinki i do wieczora na spokojnie miałam wystarczająco badyla na wszystkie małe pola. Większości Graczy wtedy takie godziny nie odpowiadały bo w tych godzinach to oni akurat są w szkole czy w pracy i jedni chcieli o 12-tej (bo na 14-tą do pracy), inni od 16-tej (bo akurat wrócą z pracy czy szkoły). Mam na myśli oczywiście tylko polskich Graczy bo opinii w tym temacie z innych krajów nie znam, w każdym bądź razie wtedy Producent zdecydował, że 14-ta (naszego czasu) będzie najdogodniejsza dla większości i bardzo wątpię aby teraz coś się zmieniło. No ja bym nie chciała żeby eventy zaczynały się jeszcze później, dla mnie ta 14-ta to już jest późno :)
   
  miwi45 i Andrzej_Kubata21 lubią to.
 8. Rielle78

  Rielle78 Aktywny autor

  ta to ciekawe jak zaliczyć eventy bez polepszaczy i pomocnika>:(
   
  wiocha5 i Andrzej_Kubata21 lubią to.
 9. MOD_Zgredek*

  MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

  Tak zwyczajnie. Bardzo rzadko używam czegoś ekstra. Na większość eventów polegających na sianiu jest jedna metoda: systematyczność. Wtedy wystarcza woda i chutney.
   
 10. Rielle78

  Rielle78 Aktywny autor

  Przy założeniu że jeden na naście godzin wystarczy to po pierwsze jest za drogi i trudno dostępny ,a po drugie ilość na cały rok gry wynosi ok.stu-.-
   
  Andrzej_Kubata21 lubi to.
 11. Andrzej_Kubata21

  Andrzej_Kubata21 Hrabia forum

  Grając systematycznie można używać chytney'a tylko wtedy gdy są eventy z uprawami. A podczas zwykłych zbiorów dżem z dyni.
   
  cyfrzakk, kalinamala oraz zzizzie lubią to.
 12. zzizzie

  zzizzie Chodząca legenda forum

  Albo zwyczajnie zarobić na zakup tego chutneya ;)
   
  cyfrzakk, miwi45 oraz Andrzej_Kubata21 lubią to.
 13. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  Chociażby sprzedażą zwykłego nawozu podczas takich eventów jak ten, cena cały czas jest wysoka i na wyspie można sobie ten nawóz produkować :)
  A można też poprosić o ten przetwór innych Graczy w tym wątku, być może ktoś chętnie pomoże: Prezenty codzienne - luty 2019.

  A co do pomysłu to widzę, że popierających jest nieduża przewaga i jeśli Producent się nad nim pochyli to ja jednak mam nadzieję, że godziny startu nie będą przesunięte na późniejsze, zwłaszcza, że w późniejszych godzinach dział techniczny gry być może już odpoczywa i w razie jakiejś awarii (różnie bywa) mógłby być problem i usuwanie mogłoby się przeciągnąć a tego chyba nikt by nie chciał. Jak dla mnie to niech już zostanie jak jest :)
   
 14. foczunia84

  foczunia84 Cesarz forum

  Drogi?Trudno dostępny?Na którym jesteś poziomie?5?10?Siejąc marchewkę można na niego zarobić.
   
  zzizzie, MKMK2002 oraz miwi45 lubią to.
 15. Andrzej_Kubata21

  Andrzej_Kubata21 Hrabia forum

  pnącze farmerskie gryzmoły daje co 48h 25000 PD,10000 TPD , 1x chutney marchwiowo-jabłkowy
   
 16. MOD_Marion

  MOD_Marion Forum Moderator Team Farmerama PL

  Parę lat temu może i bym zagłosowała na tak, teraz jednak dostęp do mogilnych urządzeń łączności z netem jest tak powszechny, że w niczym nie przeszkadzają mi obecne godziny startu i zakończenia eventu. Tak jak nikomu już nie przeszkadza, że w czasie pracy zadzwoni się do domu, tak i nikomu nie przeszkadza, że przez 3 minuty coś tam postuka się na tablecie... Normalna sprawa. No i od godz. 14 spokojnie zdąży się rozsiać najdłuższą nawet eventówkę i do wieczora wrócić do małych pól.
   
 17. niki1990

  niki1990 Komandor forum

  Przede wszystkim każdy jeden event powinien się kończyć o północy, zamiast o 14 to raz. Dwa, powinny się zaczynać najpóźniej o 7 rano, trzy poradnik dzień wcześniej do godziny 6:30 powinien być dostępny.
   
  cyfrzakk lubi to.
 18. MOD_Zgredek*

  MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

  ...że farmę można ze sobą zabrać nawet do grobu ;)

  Dlaczego o północy? Ludzie, którzy pracują od 14 do 22 mają wrócić zmęczeni i od razu włączać kompa, żeby jeszcze zebrać ostatnie zielsko i zagrać kilka minigierek?

  Dlaczego ma się zaczynać o 7 a nie o 5? Wszak ci, którzy pracują od 6 nie będą mogli zasiać od razu. A ci, którzy pracują od 8 nie zdążą zebrać. No i jeszcze są tacy jak ja, dla których każda minuta spędzona rano w łóżku jest bezcenna. Mają się męczyć i wstawać wcześniej tylko po to, żeby coś posiać?

  Standardowo poradniki są zamieszczane na forum dzień przed startem eventu. Ostatnio zdarzyło się raz czy dwa, że jakiś drobiazg został w ostatniej chwili przyspieszony i poradnik ukazał się dopiero kilka godzin przed uruchomieniem wyprzedaży. Ale była to sytuacja jednorazowa i dotyczyła tylko jakiejś promocji czy wyprzedaży, a nie dużego eventu.
   
 19. ania1713

  ania1713 Wszystkowiedząca wyrocznia

  Można sobie sparafrazować na potrzeby godzin rozpoczęcia eventu

  [​IMG]

  Każdemu inna godzina będzie pasować i nie ma szans by nie znalazł się ktoś komu dana godzina (czy to nowa czy to stara) nie będzie odpowiadać. Uważam, że 14:00 jest optymalna. Nie zawsze zaczynam równo ze startem eventu, nieraz mam kilkugodzinne opóźnienie i też zdążę
   
 20. talarek1961

  talarek1961 Półbóstwo forum

  Wiadomo,że każdemu nie dogodzi i każda godzina startu znajdzie swoich zwolenników jak i przeciwników.
  Osobiście ,odkąd gram bywało,że pracowałam: na 1 zmianę(6-14) ,na 2 zmianę(14-22),w dwóch firmach(5-22 a czasem powrót w późnych godzinach nocnych)-dodam-nie licząc dojazdów)),a zdarzało się również,że miałam dłuższy urlop od pracy;)
  Obecnie pracuję w tzw.wolnym wyborze czasu pracy,najczęściej jednak jest to co drugi dzień od 8-12 a w sezonie letnim codziennie od 7-10 lub 12-ej.
  Generalnie w każdym przypadku mogłabym sobie ponarzekać na godziny startu,jako że jestem "rannym ptaszkiem" a często też "nocnym markiem"i byłoby dla mnie albo za wcześnie albo za późno:p
  Zdecydowanie jednak jestem przeciwna startom późniejszym niż 14-ta,która dla mnie i tak jest już zbyt późnaxDxDxD