Opinie Puchar farmy

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika BA_Czerwona, 12 czerwca 2024.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. -mala159-

    -mala159- Chodząca legenda forum

    u mnie rybny wygląda tak:

    [​IMG]

    zostało mi pereł na ...pierwsze pnacze,skrzynki otwieram wszystkie razem jutro rano ;) ,ze sklepu zgarnełam:piccolo i 2x skrzynki z bonusami :)
     
  2. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Dzisiaj tylko papugoryby dały perły i to jedyne dwie:cry::cry: Strasznie się dłuży ten event:sleepy:
     
    hapsak89 i bogusiania lubią to.
  3. e-MK-a

    e-MK-a Okazjonalny autor

    Jasne, że to nie ma żadnego znaczenia, pic na wodę - fotomontaż. Cała ta gra to jedna wielka losowość i wciskanie kitów.
     
  4. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Fakt - jedna wielka losowość, ale... nie dalej jak wczoraj pojawiły się głosy niezadowolenia z faktu że (podobno) u Królowej zamieniono ,,losowość,, (picollo) na nagrodę gwarantowaną (zagrodę) - i co to biedne BP ma zrobić i jak Graczom dogodzić, gdy z losowością im źle, ale bez niej to chyba jeszcze gorzej :music:
    Zrobiłam dziś 40 połowów zwykłymi przynętami i około 30 premium - merlin trafił się 16 razy a ośmiornica 15 i niemal wszystkie wyłowiłam na obrzeżach pierwszego i drugiego paska od środka (przy styku ciemno niebieskiego z tym jaśniejszym niebieskim ) - pereł na stanie obecnie 28 sztuk.
     
    Ostatnie edytowanie: 28 czerwca 2024
  5. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Marliny można złapać w każdym miejscu łowiska. Jak Fortuna dopisze, to nawet w teoretycznie słabych obszarach wyłowisz ich parę pod rząd:) Ja jednak celuję w ten wąziutki szary paseczek w chwili gdy rozświetla się piękną zielenią. Mam wtedy gwarancję, że nie wyłowię makreli używając zwykłej przynęty, a gdy korzystam z luksusowej, to mogę trafić wyłącznie marlina, ośmiornicę lub rozdymkę. Nic gorszego.
    Jakie ryby można złowić w poszczególnych obszarach zależnie od przynęty pokazuje ten obrazek:
    ryby.png

    No i póki co (odpukać:)):
    upload_2024-6-28_10-24-57.png

    Marliny wyłowiłam 28 razy, ośmiornice - 31, rozdymki - 32, papugoryby - 30 a homary 8 razy.
     
  6. freska_kreska

    freska_kreska Ambasador forum

    Dziękuję, nie wiem czemu pomijałam tę grafikę ;D głupiutka ja ;D
    U mnie króluje papuga ... tak bardzo jej nie chce, że aż lgnie do mnie ;DD
     
    hapsak89 i krasnoludek10 lubią to.
  7. bogusiania

    bogusiania Analityk forum

    Ja też staram się trafiać w ten cieniutki, szary pasek, na styku z jasno niebieskim, drugim od góry. Często mam marliny. Nie wiem, ile ryb złowiłam, bo nie zapisuję - kiedyś chyba można było to sprawdzić. Makrela złowiona 1 sztuka, rzadkich pereł na stanie 42. Udanych połowów :)
     
  8. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Obecnie także można sprawdzić :)
    [​IMG]
    wystarczy najechać kursorem myszki na ten paseczek przy ikonkach (między rybami a skrzynkami) i wyskoczy powiadomienie ile tych rybek udało nam się złowić.
     
  9. hapsak89

    hapsak89 Moguł forum

    O dzięki za podpowiedź, nie wpadłam na to :oops: moje statystyki nie powalają -.- ale co tam, gram dalej:p Uzbierałam na skrzyneczkę i mi dało parasolkę w kropki
     
    krasnoludek10 i kalinamala lubią to.
  10. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    Nie ma jakiejś większej filozofii w trafieniu w zielone, więc nie rozumiem po co ta "gierka" i tracenie czasu, skoro i tak jest totalna losowość. Kilka razy specjalnie celowałam w jak najgorszy wynik i wypadały lepsze ryby niż przy idealnym.Przy idealnym częściej wychodzą te z dolnej połowy. Chociaż nie szkodzi, bo podejrzewam, że wszystko jest tak poustawiane, że jak ktoś zbiera regularnie to i tak zdobędzie do końca trwania eventu wszystkie perły.
     
  11. szary_ludzik

    szary_ludzik Wyjątkowy talent

    Zapomniałam dzisiaj o miśku. :(
    Nadal nie wiem, który to szary pasek.
    Co złowię to moje.
    Perły na pnącza przygotowane, piccolo złapane.
    Muszę teraz tego lwa ujażmić, aby program telewizyjny nakręcił i dużo przepustek skołować, bo mi statyści tupią na farmie...
     
  12. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Ale wysyp pereło_Oo_Oo_O Ja mam dopiero 16 i nijak więcej nie chce wpaść8)
     
    hapsak89 lubi to.
  13. freska_kreska

    freska_kreska Ambasador forum

    Czy tylko mi dziś nie dopisało pereł do stanu?
     
    krasnoludek10 i bogusiak80 lubią to.
  14. bogusiak80

    bogusiak80 Fanatyk forum

    Mnie wczoraj ,taka losowość.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  15. freska_kreska

    freska_kreska Ambasador forum

    ech...czyli trzeba screenować i pilnować :<
    dziękuję za odpowiedź :)
     
    krasnoludek10 i bogusiak80 lubią to.
  16. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Perełki dopisują się w chwili "zacięcia" wędki. Widać to na tej animacji - liczba pereł zwiększa się chwilkę przed otwarciem się okna z wynikami połowu. Dopiero później otwiera się kolejne okno z informacją o nagrodach (w tym perłach), ale to już "po fakcie".
    Podobny mechanizm jest na kole fortuny - nagrody dopisują się w chwili puszczenia koła w ruch:)

    ApplicationFrameHost_BC4NIlbGFv-ezgif.com-optimize.gif
     
    bogusiania, hapsak89 oraz krasnoludek10 lubią to.
  17. bogusiak80

    bogusiak80 Fanatyk forum

    Dziękuję za informację.Będę zwracała większą uwagę na ilość pereł przed łowieniem.
     
    hapsak89 i krasnoludek10 lubią to.
  18. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Czyli tu też nagrody dopisują się w momencie kliku, i nie ma znaczenia w którym miejscu jest pierścień?
    Tak by wynikało z obserwacji.
    Marlina można trafić (jak każda inną rybę) klikając pierścień w każdym miejscu.
     
  19. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    W chwili "zacięcia", nie "zarzucenia" i jak najbardziej ma znaczenie, w którym miejscu w tym momencie znajduje się pierścień.
    Oczywiście, że marliny można trafić w każdym miejscu łowiska, nawet na najgorszej przynęcie. Ale jeśli trafisz idealnie, a nie byle gdzie, to np. na luksusowej przynęcie możesz złowić tylko marlina, ośmiornicę lub rozdymkę.
     
    krasnoludek10 i hlnrys lubią to.
  20. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Tak, chodzi o zacięcie i tu mam wątpliwości, czy położenie pierścienia ma znaczenie.
    Bo jeśli mechanizm jest taki jak na kole, to jednak znaczenia nie ma.

    Rodzaj przynęty determinuje tylko pulę nagród (gatunki i ilość).
    I nic do tego nie mam.
    Wpływ na szybkość animacji pomijam.
    -------------------------------------------------------------------------------------------
    A że BP nigdy nie poda jasnych zasad co do losowości, to się klika celując środek.
    Być może tak samo bezcelowo, jak próby zatrzymywania koła na określonej nagrodzie.

    Jednakowoż staram się klikać jak najlepiej.
    I strasznie mierzi jak za 'oczko' dostaję 'płotki', a za przestrzały wpadają 'rekiny'.
    Wszędobylska losowość.:(:wuerg:>:(
    -----------------------------------------
    BP losowość podzielił równo.
    Jedni trafiają wszystko, inni nawóz.
    xD:cry:xD
    ----------------------------------------
    Jeszcze 11 dni.:oops:
    Jakoś przeboleję.;):p


    Pomarudziłem, norma wykonana.;):p8)
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.