Przetwory rzemieślnicze dające PD/TPD

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika miwi45, 2 stycznia 2021.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy produkty zwiększające PD/TPD powinny być zakwalifikowane do kategorii srebrnej ?

 1. Zdecydowanie tak

 2. Zdecydowanie nie

 3. Jest mi to obojętne

 4. Tak, ale po odpowiednich modyfikacjach pomysłu

Wyniki będą widoczne dopiero po głosowaniu.
 1. miwi45

  miwi45 Weteran forum

  Dzień Dobry,
  przeglądając moje zasoby różnych przetworów, odkryłam, że wielu z nich w ogóle nie wykorzystuję. Np. taka porządna Zielona matata - 50% TPD z drzew, roślin i roślin specjalnych, Drink "Vanilla Sunrise" - 75% PD dla grupy "inne rośliny" itd. Powód prosty - to złota kategoria, gdzie są tylko 2 sloty. Moja propozycja zmiany, to:
  przekwalifikowanie produktów dających PD/TPD na kategorię srebrną.
  Widzę 2 podstawowe argumenty, przemawiające za takim pomysłem:
  - rozruszanie tych produktów w grze, a co za tym idzie również rzemiosła jako takiego
  - dodatkowa możliwość zdobycia punktów poziomu, co w obecnej odsłonie gry, wymagającej miliardów aby wbić wyższy poziom, może zachęcać graczy do ich wyrobu/kupna/ sprzedaży.
  Za takim rozwiązaniem przemawia też fakt, że doszły elementy gry, które wykorzystujemy w złotych slotach (bonusy do stodoły). Jest ich dość sporo do zdobycia i w eventach i w misjach. Obłożenie złotych slotów jest więc dość spore, a ilość slotów nie wzrosła.
  Gra nie traci też na atrakcyjności, bo ciągle slotów jest na tyle mało, że ich użycie wymaga dalszego myślenia i dokonywania wyborów. Dlatego też, jestem zdecydowanym przeciwnikiem zwiększania liczby slotów, na rzecz korekty kategorii.
  Zapraszam do dyskusji :)
   
  Ostatnie edytowanie: 2 stycznia 2021
 2. talarek1961

  talarek1961 Półbóstwo forum

  Zdecydowane moje Tak:)
  Nie jestem zdecydowanym przeciwnikiem dołożenia slotów ;) bowiem jest cała masa przetworów,bonusów,których chętnie użyłabym jednocześnie a miejsca w slotach brak:(
  Przy takich ilościach Pd potrzebnych do przejścia kolejnych poziomów to i dodatkowe sloty byłyby całkiem fajniusiexD
  Jednak Twoja propozycja przekwalifikowania na srebro podoba mi się i byłaby pomocna a i myślenie nadal by nam pozostało;)
   
 3. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  Również jestem na Tak, głównie drugi argument do mnie przemawia bo też potrzebuję teraz miliardów PD a te przetwory zwłaszcza +75% dla kwiatów, roślin i warzyw u mnie nigdy nie mogą "dopchać się" do slotów, bo te złote ciągle zajęte przez bonusy dla PD/TPD.

  Wątek dodaję do alfabetycznego spisu treści i owocnych rozmów życzę.
   
 4. lubieplacki135

  lubieplacki135 Nadzorca forum

  jestem na tak :)
  przydadzą się wiosenne pożądki w bonusach
  troche pd by przyszło
  a tego nikt nie odmuwi;)
   
 5. Nede

  Nede Czeladnik forum

  popieram przedmówców--jest rzeczywiście brak miejsc w złotych slotach. a i srebrnych slotach też mogłoby przybyć miejsc--przecież to żaden problem--wszystko to co produkujemy w fabryczkach rzemiosł nie można użyć. Dochodzą jeszcze bonusy wygrywane w eventach czy też w misjach--makabra. Góra powinna to rozpatrzeć, bo to my gramy i znamy bolączki. Hurra popieram ten pomysł :cry:
   
 6. magdusia668

  magdusia668 Fanatyk forum

  jestem na tak :) dzielnica rzemieślnicza stoi odłogiem od dawna , bo przetworów mamy po kokardę , ale brak slotów . jak dla mnie to obie wersje są na tak .
   
 7. panderoza56

  panderoza56 Młodszy ekspert

  Zdecydowanie na tak,niektórych mam aż po tzw. kokardę i nigdy tego pewnikiem nie spożytkuję
   
 8. krasnoludek10

  krasnoludek10 Chodząca legenda forum

  Jestem jak najbardziej na tak:) Na moim poziomie, aby przejść na kolejny, potrzebuję bardzo dużo PD a korekta kategorii zaproponowana przez Ciebie znacznie ułatwiłaby ich zdobycie:) Dodatkowo bardzo często muszę usuwać jeden produkt przed zakończeniem czasu jego działania, żeby wstawić inny a jest to na dłuższą metę bardzo nużące, męczące a przede wszystkim marnuje się (nazywajmy rzeczy po imieniu) w ten sposób bardzo dużo produktów (w znaczeniu roślin i wszystkich kategorii, nie stricte* nawozu i innych takich) a niejednokrotnie również sianogroszy, co mi się zdecydowanie nie podoba.

  *łac. ściśle, dokładnie
   
  hiacynta, magdusia668 oraz miwi45 lubią to.
 9. MOD_Zła

  MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

  grzes500 - Twój post usunęłam, ponieważ swoje poparcie dla pomysłu wyrażasz głosując na "Tak", a w postach pożądane są komentarze na temat tego poparcia, dlaczego pomysł Tobie się podoba, itd.. czyli dyskusje na temat pomysłu.
   
  hiacynta i krasnoludek10 lubią to.
 10. farmerinha

  farmerinha Koneser forum

  Bardzo mi się podoba ten pomysł :) Bardzo często się zdarza, że próbuję coś odpalić a tu "wybacz, ale masz już zajęte wszystkie sloty".
   
 11. kizi_mizi

  kizi_mizi Zaawansowany

  Jestem na tak, nie gram tak długo jak niektórzy ale do tej pory niektórych przetworów nie użyłam (szkoda złotych slotów). A punktów do zdobycia z poziomu na poziom coraz więcej. Przydałoby się podgonić i trochę oczyścić magazyny bo robactwo wyżre zapasy xD:p;)
   
 12. Hesarenka64

  Hesarenka64 Baron forum

  Jestem na tak, coraz więcej przetworów kisi się w pasku. Termin przydatności nie mija ;). A punktów przydałoby się zdobywać więcej
   
 13. kudlaty147

  kudlaty147 Ambasador forum

  jestem na tak tez bym sie ich pozbyl
   
 14. cypiswp

  cypiswp Nadzorca forum

  Zwiększenie ilości złotych slotów to super pomysł. Gra się rozwinęła, weszły bonusy za sianie konkretnych rodzajów roślin, a dzielnica rzemieślnicza stoi, bo nie ma sensu produkować czegoś, co trudno wykorzystać. Tak już na marginesie, może w jakimś evencie wprowadzić jako nagrodę przepis na babeczkę. 7 lat minęło odkąd można było ją wygrać, to kosmos. To jest coś z czego się korzysta każdego dnia. Właśnie skończyłem ankietę dla Bigpointa i tam było o wiele o komunikacji i wpływie graczy na rozwój gry. To ciekawe jak to się przełoży i czy ktoś nasze głosy przeczyta. Zwiększenie liczby złotych slotów i srebrnych też by się przydało, wpłynie na ceny tych produktów rzemieślniczych na rynku. Teraz CMJ, babeczka, pesto, ciastko ananasowe w cenie, a reszta w cenie barszczu.
   
 15. hiacynta

  hiacynta Cesarz forum

  Głosuję na tak. Poszła bym nawet nieco dalej i proponowała nawet dwa diamentowe. Gdyby to ode mnie zależało dałabym tyle ile BB wrzuca nam ofert zakupów za realną kasę.
   
  miwi45 lubi to.