Prywatność.

Temat na forum 'Archiwum - pomoc' rozpoczęty przez użytkownika hlnrys, 24 stycznia 2023.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Muszę to cyklicznie potwierdzać.[​IMG]
    Tylko na kliencie.

    Czy ktoś również tak ma?

    Dlaczego u mnie klient (i tylko klient) wymaga tego, zdaje się okresowo?
     
  2. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Może masz w ustawieniach systemowych cykliczne czyszczenie pamięci, tak się przynajmniej dzieje po wyczyszczeniu pamięci przeglądarki.
     
  3. ulcia50

    ulcia50 Okazjonalny autor

    Ja też tak mam -ale nie zdarza się to często i nie gram na kliencie
     
  4. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    ulcia50 na przeglądarkach tak jak napisałam, informacja pojawia się po wyczyszczeniu pamięci przeglądarki.
     
  5. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    W przeglądarce może tak, ale zaznaczyłem dwukrotnie, że to się dzieje tylko na kliencie.
    I nie, nie mam takich ustawień w przeglądarce.
    Nawet gdyby były, to o podobne potwierdzenia wołałyby wszystkie strony.
    Woła tylko klient (który zresztą w żaden sposób nie jest powiązany z żadną przeglądarką, a tym bardziej z jej ustawieniami).
    Dlaczego?
     
  6. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    hlnrys wiem, że masz na myśli klienta i napisałam, że "Może masz w ustawieniach systemowych cykliczne czyszczenie pamięci", czyli pamięci podręcznej komputera, w której zapisywane są dane gry lub robi to automatycznie jakiś program czyszczący typu CCleaner.
     
  7. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Nie używam żadnego "czyścika", zresztą o ile pamiętam i nic się nie zmieniło, to żaden nie obsługiwał klienta Farmeramy.
    Czyszczenie cykliczne pamięci podręcznej komputera?
    Hm, znowu masówka.
    Jeśliby tak było, to kasowane by były dane wszystkich gier/stron, a pyta tylko klient.
    Zresztą przyznam się bez bicia, że nie bardzo wiem o jakie ustawienia systemowe chodzi i gdzie ich szukać.
    Możesz poinstruować?
    ******************
    Jeśli chodzi o to, to odpada:
    [​IMG]
    Zresztą nie widzę tu ustawień cykliczności.
     
    Ostatnie edytowanie: 24 stycznia 2023
  8. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Pierwszy z brzegu rekord wyszukiwania:
    Kliknij opcję Pamięć podręczna systemu i dzienniki systemowe, a następnie kliknij opcję Pokaż, aby wyświetlić wszystkie zbędne pliki. Aby zwolnić miejsce na dysku, kliknij przycisk Oczyść.

    Ja już też nie pamiętam kiedy takie czyszczenie robiłam, nie korzystam już też z Advanced....., ale coś mi świta, że można właśnie w ustawieniach systemu ustawić automatyczne czyszczenie pamięci przy zamykaniu systemu lub robić to ręcznie co jakiś czas.
    Niestety takich instrukcji od BP nie otrzymujemy, musiałbyś przejrzeć informacje w internecie, na pewno znajdziesz odpowiednie dla systemu operacyjnego, którego używasz.
    A pisałeś też kiedyś i podawałeś sposób na czyszczenie ciasteczek w kliencie, nie czyścisz ich już?
    Z tego co znalazłam na szybko:

    "Pamięć podręczna funkcji optymalizacji dostarczania w systemie Windows 10 oczyszcza się automatycznie. Pliki są usuwane z pamięci podręcznej po krótkim czasie lub gdy zajmują za dużo miejsca na dysku. Jeśli jednak potrzebujesz więcej miejsca na dysku, możesz ręcznie wyczyścić pamięć podręczną."

    Czy masz jeszcze jakieś pytanie?
     
    Ostatnie edytowanie: 24 stycznia 2023
  9. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Z tego co widzę u siebie na Win10, jest też taka opcja:

    cz.png

    Ja mam ją wyłączoną bo mam dużo wolnego miejsca.
     
  10. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Mam tak samo ustawione, więc nic się samo nie usuwa.

    Napiszę jeszcze raz:
    Nie używam żadnego czyścika, nie usuwam też plików ręcznie.
    Mimo tego klient, wręcz z regularną miesięczną dokładnością, wymaga powyższego potwierdzenia.
    Dzieje się tak od dawna, jeśli nie od początku wprowadzenia klienta.
    Chciałbym po prostu wiedzieć dlaczego.
    Jeśli ja nic nie czyszczę, to kto/co ?:oops:
    Zapytam wprost:
    Czy klient ma okresowe auto czyszczenie (co by tłumaczyło jego zachowanie)?
    Może coś na serwerze?
    Bo jakaś przyczyna być musi.:p
     
  11. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Nic nam na ten temat nie wiadomo, gdyby było okresowe czyszczenie klienta to też taka informacja byłaby w poradniku a z tego co otrzymaliśmy to między innymi:
    , nie sądzę jednak żeby to miało jakieś znaczenie przy pojawianiu się informacji o prywatności.
    Ale jest taka możliwość, o której wyżej wspomniałam:
    Czy masz jeszcze jakieś pytanie?
     
  12. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    To fragment z całości odnoszącej się w sumie do ręcznego czyszczenia dysku.
    https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/wyczyść-pamięć-podręczną-optymalizacji-dostarczania-c0e93802-5800-5554-7380-594014a6089b

    Sama odręczna funkcji optymalizacji dostarczania w systemie Windows 10 i jej auto-czyszczenie dotyczy windows update i sklepu MS.

    https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/optymalizacja-dostarczania-windows-update-a-prywatność-bf86a244-8f26-a3c7-a137-a43bfbe688e8

    Klient tutaj się nie wpisuje.

    Widzę, że tylko mnie to ciekawi, a skoro "problem" jednostkowy, to...:(
    Po prostu zamknij.
     
  13. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    W takim razie temat zamykam.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.