Opinie Poszukiwanie skarbów II

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 15 maja 2024.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Aisha1969

    Aisha1969 Ambasador forum

    jest dobrze zdobyłam naklejkę :inlove:xDxDxD
     
  2. niebo016

    niebo016 Generał forum

    W ostatniej chwili zdecydowałam robić Poszukiwanie skarbów. Wielokrotne zadanie zrobię jeden raz. 4 figurki wystarczą.
     
  3. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Widzę , że nie masz za bardzo cierpliwości do tego... rozpisywania xD:cry:;) pozwól więc, że ja to zrobię :p
    I rozsiew : na dużych polach
    zbiór - w zależności od dodatków ( chiutnej i śmigła)
    10 x 5 (bez dodatków) = 50
    10 x 7 (chiutnej bez śmigieł ) = 70
    10 x 8 (śmigła bez chiutneja) = 80
    10 x 10 (oba dadatki) = 100
    II rozsiew - też na dużych polach - no i tych pól może być obsiane od 50-ciu do maks. 88
    i zebrane z nich też różne ilości :music: ale na rozpisanie ich szczegółowo to też mi może cierpliwości nie starczyć :pxD:cry:
    więc odniosę się tylko do tego, z czym Tomkowa chińska matematyka sobie nie umie poradzić
    po II-gim rozsiewie z dużych pól zbierzemy : 88 x 7 + 12 = 628 ( bez śmigieł) , a ze śmigłami :88 x 10 + 12 = 892
    odejdzie nam z tego 404 do rozsiewu na małe poletka :
    628 - 404 = 224 , lub 892 - 404 = 488 i to jest to co mamy ,,z rozsiewu,,
    - no brakuje do tych 672, ale...
    ale pomijając tamto ,,ale ,, trzeba po prostu zrobić 19 zbiorów i ...
    i będzie po ewencie .

    -------------
    oj trudno się otrząsnąć z tego zakręcenia matematyką Tomka (a od dwu dni mnie ono trzyma i puścić nie chce .xD:cry:xD:cry:)
     
    Ostatnie edytowanie: 16 maja 2024
  4. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Nie.
    Po rozsiewie będzie w tym przypadku 628 lub 892.
    Tyle będzie w stodole.
    Późniejsze sianie na małych trzeba liczyć netto, bo na zasiew już jest w tych 628, czy 892 i tego nie wliczam.
    Dlatego licząc co do sztuki potrzeba 19 zbiorów (netto ) + po rozsianiu mieć 672.
    Znaczy najpierw mieć minimum 672 po rozsiewie, żeby potem spokojnie zebrać 19x na 404 małych.
    672 z rozsiewu + 19 x 1.212 = 23.700
     
  5. renia111979

    renia111979 Ekspert forum

    za godzinkę koniec z sianiem, zostaną wypadajki 8)

    Podziwiam Waszą cierpliwość o_O;):p , ja bym dostała pokręcenia.
    I byłam przekonana, że faq czasem jest zakręcony jak twist, ale wyliczenia Tomka, szczególnie te do poprzedniego eventu to było mistrzostwo świata w matmie xD
     
  6. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    I dlatego robiłem oba rozsiewy na dużych polach ze śmigłami:p:D

    Tak marudzicie, że nie rozumiecie tej mojej "chińskiej" matematyki a w rzeczywistości większość z Was rozumie ją doskonalexD:cry:xD;) A to, że nauczycielem nie zostanę, bo nie potrafię tłumaczyć? Wiem to nie od dziś, bo też brak mi cierpliwości, zwłaszcza jak ktoś nie umie się skupić na nauce, tylko skupia się na wszystkim innym wokółxD:cry:xD
     
  7. bacowa70

    bacowa70 Chodząca legenda forum

    I znów jakiś babol jest w evencie.:(
    Zrobiłam cały a nie mogę wyprodukować wszystkich itemów pomimo, że mam potrzebne przedmioty.

    [​IMG]
    Brak mi następujących itemów:
    - Statek rozbitka
    - Mapa skarbów
    - Mięso kotwiczne
    - Drzewo obserwacyjne
    Czy też tak macie?
     
  8. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    a wystarczylo by umiescic w nieoficjalnym poradniku jak obliczyc ilosc zbiorow w zaleznosci od dostepnej ilosci malych pol;)
     
  9. Aisha1969

    Aisha1969 Ambasador forum

    pliss nie rób nam tego Twoje rozpiski wielu graczom pomagają mi wystarcza spojrzeć na rozpiskę i wiem co i jak wysiać :inlove::(:cry: 4 kroki mam już za sobą
     
  10. renia111979

    renia111979 Ekspert forum

    nic jeszcze nie oddalam, bo brak wypadalców
    Pliss nie rób tego, dzięki Twojemu rozpisywaniu wielu z nas kończy eventy, jak koło nie dopisze, i ci co nie mają odpowiedniego poziomu
     
  11. hapsak89

    hapsak89 Mistrz forum

    Nie zwracaj uwagi na marudów. Mi i mnóstwie innych graczy Twoje rozpiski i wyliczenia ratują farmerskie życie i wyjaśniają najbardziej pogmatwane eventy. Jesteś dla nas bezcenny, no dla mnie na pewno:p wkładasz mnóstwo pracy i serducha w to forum i za to bardzo Ci dziękuję i doceniam Twój trud:)
     
  12. bogusiak80

    bogusiak80 Fanatyk forum

    Jeśli możesz przemyśleć tą decyzję na spokojnie to nie rób Nam tego.Twoje rozpiski są naprawdę pomocne.Każdy kto ma inne zdanie niech zachowa je dla siebie.Ja korzystam i dzięki temu kończę eventy.Dzisiaj w powietrzu są jakieś złe fluidy i Wszyscy nerwowi.Mam dopiero drugi rozsiew na dużych polach na 2-ch łąkach.Koło było łaskawe ale samopoczucie mam do bani i nie wiem ile posiedzę w grze.Powodzenia w "piraceniu"
     
  13. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    :eek:
    Ejjjj... no Ryś...kiedy tak to ja już usuwam te moje... wywody

    No i przecież uprzedzałam że zakręcenie Tomkową matematyką jeszcze mnie trzyma :p:cry:

    ==================
    A teraz skoro już usunięte to co Cię zirytowało , mam nadzieję, że jednak te ewenty będziesz nam nadal rozpisywał
    bo jak nie Ty to kto ? No sam powiedz, kto :p.
    Ponadto byłoby bardzo niesprawiedliwie, by z powodu rozeźlenia na mnie(czy też moją pisaninę), wszyscy inni na tym ,,ucierpieli,,:oops:
     
  14. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    zapalnik byl w innym miejscu....;)
     
  15. ShaGGy778

    ShaGGy778 Komisarz forum

    Nie pierwszy raz niestety ten "zapalnik". :sleepy:


    U mnie niedługo pierwszy zbiór na małych polach, powoli do celu. ;)
     
  16. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Ów "zapalnik" po prostu chce zrozumieć poczynania innych farmerów, nic więcej;) A że bardzo często wychodzi na tym jak Zabłocki na mydle? No cóż... "Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba". To nie tak, że do Rysiowych rozpisek coś mam (bo nie mam). Po prostu jestem ciekaw też innych podejść i dlatego je zgłębiam;)


    Chyba największym błędem by było napisanie "To nie ja, to Chyłka", więc dlatego pragnę bardzo przeprosić wszystkich pokrzywdzonych. No, ale jak to mawiają... Nie da się zadowolić wszystkich;) Chcesz zgłębić inne techniki? Źle, bo części nie pasuje. Na bieżąco piszesz ile czego masz czy uprawiasz na głos swoje rozkminy? Też źle, bo znowuż części nie pasuje:sleepy: Zatem na dzisiaj się zamykam i sieję różę czy coś innego na noc, bo od rana znowu badyl a według mnie nie ma sensu badyla rosnącego 5-6h bez wody siać na ów porę.


    EDIT: Róża posiana. Na stanie 2104 kotwiczanda z 23700 oraz 394 butelki z 1325.
     
    Ostatnie edytowanie: 16 maja 2024
  17. ShaGGy778

    ShaGGy778 Komisarz forum

    Tego to akurat wystrzegaj się jak najbardziej, szczególnie na forum. :eek: Nie wszyscy muszą to czytać. ;) Lepiej stworzyć sobie arkusz w excelu, jak tak koniecznie chcesz sprawdzać swój postęp eventowy po każdym zbiorze. ;)
     
  18. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Za późno się dowiedziałam :p;) ale nic to
    grunt że Ryś nadal będzie robił rozpiski :D:inlove:
    I właśnie go namawiam by jaki kącik terapeutyczny założył, dla wszystkich zmęczonych , zdołowanych, lub wkurzonych tymi... ewentowymi zmaganiami :p
     
  19. zefirek55

    zefirek55 Zaawansowany

    Evencik skończony, pnącze odpalone i czekam na hodowlany:) Życzę wszystkim wspaniałego weekendu a ja pewnie w góry się wybiorę, pieszo na szlak:)
     
  20. Aisha1969

    Aisha1969 Ambasador forum

    półmetek ,10 kroków za mną 8 itemów zrobionych (nie wiem po co ale jak dają to biorę)xD

    coś się dzieje z farmą zniknęły mi wszystkie wejściówki no to sobie pokręciłam ehhhh
    p.s przelogowałam się kilkakrotnie i nic nie pomaga

    [​IMG]

    znalazły się ale dlaczego w tym miejscu ?
     
    Ostatnie edytowanie: 17 maja 2024
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.