Opinie Poszukiwanie skarbów II

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 15 maja 2024.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Eviana

    Eviana Team Leader Team Farmerama PL

    Witajcie Farmerzy!

    Chcesz wybrać się na poszukiwania skarbów? Piraci znaleźli mapę prowadzącą do ukrytych skarbów i potrzebują twojej pomocy. Rozpocznij już teraz swoją piracką przygodę!

    [​IMG]

    [​IMG]
    Czwartek, 16.05.2024, godz. 14:00

    [​IMG]
    Środa, 22.05.2024, godz. 22:00

    [​IMG]


    Pozdrawiamy,

    [​IMG]

    Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
     
    Aisha1969 i kudlaty147 lubią to.
  2. gangrion

    gangrion Okazjonalny autor

    Po pierwszym przeczytaniu poradnika jakoś mnie nie kręci ten event.
     
  3. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Poradnik nawet dobrze napisany, ale po co tyle wersji itemów... Chyba tylko dla nowych graczy, bo większość wyjadaczy albo nie ma gdzie ich wystawiać, albo woli na łąkach umieścić inne... Oczywiście znajdą się też tacy, którzy bardzo lubią piękne itemy, ale pewnie jest ich niewielu. Wartości PD też dość małe. W sumie kusi tylko +10% PD/TPD na końcu, ale to też będą raczej znikome ilości8)
     
  4. Mastiff41

    Mastiff41 Czeladnik forum

    Witam. Trochę odpocząłem więc spoko zabieram się za robienie. Pozdrawiam.
     
  5. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Jak dla mnie pas.
    PD z pnącza mogę odpuścić, skrzynię też.
    [​IMG]

    Itemy co prawda lepsze od nieumarłych i chomiczych (na farmie/wyspie), jednak mam jeszcze zapas parasolek.
    Ten ostatni daje też 10% PD.
    U mnie nie znajdzie zastosowania, mam 20 lepszych w pasku.
    [​IMG]
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    Do samego pnącza:

    20.700 - badyl kotwiczado (5:30, woda + nawóz 3:58)
    1.160 - wylotka butelka ze wskazówką (rośliny i drzewa)

    Ilości standardowe na dwie łąki (główna i dzika).
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dodatkowe wersje itemów wymagają dodatkowych 3 powtórzeń zadań powtarzalnych (łącznie x4).
    400 + 600 = 1.000 x 3 = 3.000 badyl
    20 + 35 = 55 x 3 = 165 wylotka

    Na całość:
    23.700
    kotwiczado (19 zbiorów x 1212 = 23.028 + 672 z rozsiewu)
    1.325 butelka ze wskazówką.
    ----------------------------------
    Wygląda na bezproblemowy.
    Pnącze i itemy dobre dla początkujących farmerów.

    Ja odpoczywam po trudach PST.:oops:
    Chyba, że coś się zmieni w FAQ.:p
     
    Ostatnie edytowanie: 15 maja 2024
  6. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Ej jaki nudny event [​IMG]dawać komiksy :pxD

    właściwie to event do pominięcia


    no ale itemy fajne , podoba mi się item Statek Piracka czaszka i Wieża strażnicza :inlove:

    po statek to
    kotwiczado - 4400
    wylotki -135

    żeby zbudować wieżę to już trza daleko
    kotwiczado 15000
    wylotki 555

    całość czyli pnącze i możliwość zbudowania 4 itemów
    kotiwczado 20700
    wylotki 1160

    łąki przygotuję i do jutra przemyślę co z tą wyprawą piracką :sleepy:
     
    Ostatnie edytowanie: 15 maja 2024
  7. ~czarodziejka

    ~czarodziejka Cesarz forum

    Ja pasuję, nie zdejmę kwiecistych dla marnego pnącza.
     
  8. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Dwa rodzaje itemów wydają się interesujące. W przeliczeniu na poletko dają więcej PD/TPD niż muchołapka, z tego ostatni daje dodatkowo bonus. Inna sprawa, że mój Miecio nie patrzy na przydatność i jak widzi 16 różnych itemów, to te 16 itemów kategorycznie chce mieć i nie ma z nim negocjacjixD Znów będę SN chlapać, bo wydarzenie na 2 łąkach... Trudno:oops:
     
  9. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    A można 4 razy zbudować jednej wersji item ? Pewnie nie :(
     
  10. florentyna

    florentyna Stary wyjadacz

    zgadza się :)

    KrokKotwiczadoButelkaPowt
    12000
    2115
    32200
    4804x20
    52300
    6120
    7130
    816004x400
    9135
    102400
    112500
    121404x35
    132600
    14140
    15150
    1624004x600
    17155
    182800
    19160
    202900
    237001325
     
  11. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Nie da się. Jak któryś zbudujesz, to okno z nim jest przekreślone z napisem "wyprzedane". Widać na gifie:)
     
  12. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    A wrzucić do oazy i sklonować?;):p
    xD:cry:xD
     
  13. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Właśnie przede wszystkim Ciebie miałem na myśli mówiąc "bardzo lubiących grafikę":p;)

    Pewnie coś tam porobię, choćby trochę z nudów:sleepy:
     
  14. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    No nie wiem... nie wiem... :music:mapa jest , większą lub mniejszą bande piratów będzie sobie można wystrugać (na powtórkach) , ale... gdzie to tych skarbów trza szukać , bo w nagrodach to nijak ich się dopatrzeć nie mogę :p
    Już samo słowo ,,skarby,, kojarzy mi się z jakąś skrzynią, lub kufrem wypełnionym różnymi bogactwami , a tu... 6 drzewnych zagadkowości to co najmniej 2 klony cukrowe + coś ciut od nich ,,lepszego,, - podobnie z zagrodami ... a 4 imprezowe to na bank jakaś żółć, jakaś jodła lub orzech włoski, perfumy lub gwiazdki i przy odrobinie szczęścia garsteczka któregoś z nawozów. :( Dla takich skarbów to nawet szkoda kombajna uruchamiać.
    Tak jakbym go jednak uruchomiła to tylko dla tych krokodylkowych piracików, które Mietce wpadły w oko - i mi tu wzdycha jaka to szkoda , że nie można ich więcej , bo jakby tak 10 się dało, to na pnączu prezentowałyby się uroczo :inlove:
     
  15. ShaGGy778

    ShaGGy778 Komisarz forum

    Ja zrobię, a co mi tam. :) Event wydaje się bardzo prosty. Sianie do misji nudzi mnie potwornie, za wolno pojawiają się efekty xD więc trzeba czymś łąki zająć, a itemy same w sobie ładne. :music: Szkoda, że nie są 1x2, można by było na zapas naprodukować na pnącza. xD

    Pewnie będzie można je wymieniać na GT, więc te 10 szt. wcale nie są takie nierealne. :)
     
  16. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    No dobra o piratach już wiem
    teraz ciekawa jestem tej nowej mechaniki :pxDxD:cry:xD może ten nowy machnę ;)xD
     
  17. bogusiak80

    bogusiak80 Fanatyk forum

    Ze mną to na razie nie wiadomo:p.Dla bezpieczeństwa wysieję roślinę pod wylotki tylko,że dopiero wieczorem bo zapomniałam ściągnąć zagrody i nakarmiłam zwierza.:cry:Itemy ładne,rzeczywiście coś nowego.Tak Nas chcą zaskoczyć,urozmaicić grę a My tylko narzekamy bo się nie opłaca:music:.Co będzie to będzie weekend będę miała trochę zajęty ale zaczynam i nie marudzę bo znowu koszykami musiałabym się ratować.:(
     
  18. WERONII

    WERONII Mieszkaniec forum

  19. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    O :) i to jest jakieś wyjście awaryjne z którego będzie można skorzystać (o ile oczywiście nasz Olimp pozwoli)
    nawet ..pewniejsze,, od tego
    xDxD
    w oazie toby 4 sztuki w jedną zmiksowało i wyszedłby z tego piracisko o gabarytach kumpla niedźwiedzia xD:cry: a taki na chmurce 1x 1 nijak się nie zmieści , a znów zsunąć cztery chmurki razem to jest tylko w naszych bogów mocy .
    Pozostaje mi więc tylko jakąś odezwę do farmerskiego ludu wystosować:music: Mietka już nawet początek zaczyna układać :
    Farmerki i Farmerzy ...
    Panie i Panowie...
    Bracia i siostry...

    i nie może się zdecydować która z tych wersji będzie najbardziej odpowiednia :p ale do kolejnego G&T jeszcze zdąży
    a teraz tylko pokrótce napiszę, że wymienię 6 innych pirackich itemików (ew. jakiś inny ,,fant,, ) na te z krokodylkiem , więc gdyby ktoś był chętny to proszę by takiego krokodylka wziął i zatrzymał dla mnie :)

    no mechanika jest - rolowanie zadań xD tylko że nie nowa, bo w sezonach znana nam już od lat. I jeszcze to ,,tworzenie,, itemków, ale też znajome bo w sumie niczym się nie różni od strugania drzew w Alpach ; dajesz to lub to i wychodzi Ci śliwka lub morela... :music:
    No chyba że jutro przy starcie z jakąś ,,nową mechaniką,, się zetkniemy.
    A ewent rób, rób :) i jednego krokodylka dla mnie wystrugaj :pxD
     
  20. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Aż przerażony zajrzałem w kalendarz czy nam Olimp dwóch eventów na raz nie wcisnąłxD:cry:xD Weź nie strasz, kobietoxD:cry:xD
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.