Porady doświadczonych graczy

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika TETUNIA, 29 stycznia 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. denira3370

    denira3370 Młodszy ekspert

    gdzie zbudować menażerię i manufakturę III bo w warsztacie nie mogę a zrobiłem zadanie III w spółdzielni i mam II
     
    krasnoludek10 lubi to.
  2. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Opisy misji są mylące.
    Za zrobienie misji dostajesz tylko plany dzięki którym możesz te magazyny rozbudować.
    Ale żeby je mieć (magazyny) to musisz kupić za FL.
    Tu przykład menażerii, nie kupuję, więc mogę wziąć 5 szt. :)
    [​IMG]
    Pierwsze magazyny są za darmo, o ile mogę tak nazwać gwiazdki i złote banany.
    Tu jest wszystko co chcesz wiedzieć o magazynach, a boisz się zapytać:;)

    https://board-pl.farmerama.com/threads/magazyny-menażeria-manufaktura-i-ogród-dendrologiczny.36200/
     
  3. denira3370

    denira3370 Młodszy ekspert

    czyli robienie misji w spółdzielni jest bez sensu bo oddałam zwierząt hodowlanych np. za 9 000 000 zdobyłam schematy i nic mi z tego bo jak nie kupię podstawy menażerii za 299 fl to do ...
     
    hlnrys i krasnoludek10 lubią to.
  4. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Dokładnie tak, niestety.:(
    Pytania o te misje pojawiają se co jakiś czas, jednak nikt nic nie robi, żeby opisy były wystarczająco jasne.>:(

    Jest tak:

    Menażeria III

    a mogłoby być np. tak :

    Menażeria III (plany)

    I myślę, że to by wystarczyło, aby nie pojawiały się pytania dotyczące tych misji.

    A może to celowe?
    Jak ktoś wywali kupę towaru na same plany, to może prędzej się skusi na wydanie 299 FL.
     
    Ostatnie edytowanie: 21 marca 2021
  5. denira3370

    denira3370 Młodszy ekspert

    dzięki za informacje, po wnikliwym przeanalizowaniu za zrozumieniem o co może chodzić doszłam do tego samego - najpierw pisałam do pomocy ale jak zwykle odpowiadają zawile , długo nie zajmowałam się tym tematem (a gram od ponad 10 lat) w końcu postanowiłam "ulepszyć" menażerię i ... kiedyś było prościej. Zastanawiam się (i znajomi też) co my tu jeszcze ... Ale to chyba tak jak w życiu (zwłaszcza obecnie) co to się dzieje i po co to komu ... Po co nam ulepszają ? aby zagmatwać ...?

    a powinno być jeszcze - najpierw kup podstawę za Fl
     
    krasnoludek10 i hlnrys lubią to.
  6. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Niektóre, a nawet większość misji jest dla wyższych poziomów nieopłacalna, przynajmniej dla mnie (poz.242) ale może mam już za duże wymagania ;)
    W każdym razie w poradniku wszystko jest dokładnie opisane: Magazyn - Menażeria, Manufaktura i Ogród dendrologiczny.
    W grze w każdej misji też widoczne są nagrody jakie otrzymamy za wykonanie zadania, w tych z magazynami nie ma niestety wśród nagród magazynów (oprócz upiornych menażerii i ogrodów dendrologicznych z misji Upiorna menażeria i Upiorna menażeria II i Niesamowity ogród dendrologiczny I i II). W tych ostatnich wyjątkowo są wśród nagród magazyny na strefę pełni.

    Za te misje z magazynami budynków co prawda nie dostajemy ale nie można powiedzieć, że oddajemy tam między innymi kolorowe zwierzęta o dużej wartości a nic w zamian nie dostajemy. Te nagrody w postaci kilku milionów PD czy SG, czy też super pasza, super nawóz, itd... nie są takie złe :)
     
    olgs3 i krasnoludek10 lubią to.
  7. denira3370

    denira3370 Młodszy ekspert

    usiłuję tu zrozumieć i dojść do ładu
    mam menażerię II i manufakturę II a dlaczego nie mam I
    mam trop manuf II i trop ogr dendr I a niesamowity ogr dendr I mam 2 x
    mam upior men II a nie mam I i nie mam upior manuf.
    Na drzewie i piramidzie wszystko odblokowane
     
    krasnoludek10 lubi to.
  8. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    denira3370 oznaczenie II to rozbudowany magazyn do poziomu drugiego (żółte ulepszenie), czyli np. Menażeria podstawowa I posiada 4 sloty na zagrody, możesz ją rozbudować (klikając Uzyskaj więcej gniazd) jeszcze o 4 sloty, czyli najpierw o 2 sloty do poziomu II i o kolejne 2 sloty do poziomu III (ulepszenie pomarańczowe):

    Podstawowy magazyn ma 4 sloty do umieszczania zagród.
    [​IMG]
    Podstawowa wersja Ogrodu dendrologicznego udostępnia 6 gniazd.

    [​IMG]
    Dostępne będzie jedno ulepszenie, które odblokuje kolejne 2 gniazda. Łącznie możemy mieć 8 slotów.


    Podobnie jest z Upiornymi - Menażeria i Ogród oraz Manufakturą i Ogrodem dendrologicznym na wyspie.
    Upiornej manufaktury nie ma w grze.
    W wyżej podanym poradniku znajdziesz wszystkie informacje.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  9. denira3370

    denira3370 Młodszy ekspert

    dzięki za wyjaśnienia ale dalej nie rozumiem
    skoro mogłam ulepszyć poziom I na II to dlaczego po zrobieniu misji III w spóldzielni nie mogę ulepszyć II na III
    robię te misje III IV V bo zbieram nagrody czy aby ulepszyć na wyższy stopień czy po to by kupować podstawę kolejną na Fl bo zrobienie kolejnej misji nic mi nie da w tym względzie
    jestem tu ponad 10 lat mam228 i jestem coraz starsza więc i chyba głupsza a może upierdliwa
    a wszędzie mam po 8 gniazd
     
    Ostatnie edytowanie: 22 marca 2021
    krasnoludek10 lubi to.
  10. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Jeśli dobrze pamiętam, to 8 gniazd w tych ogrodach itp. to maksimum, więc nic dziwnego, że nie możesz ulepszyć bardziej;) Chyba że coś się w międzyczasie zmieniło i o tym nie wiem:p:) Możliwe również, że źle zrozumiałem Twój post8)
     
  11. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Wszystkie magazyny tak jak jest napisane w poradniku - mogą mieć maksymalnie 8 slotów, więc skoro masz już po 8 slotów w swoich magazynach to masz rozbudowane maksymalnie.
    Po 1 magazynie z każdego rodzaju odblokować możemy na Drzewie mądrości (na farmę) i w Świątyni małp (na wyspę), kolejne magazyny można już tylko kupić, innej możliwości na zdobycie nie ma.
    Schematy, które między innymi zdobędziesz w kolejnych misjach oznaczonych III, IV czy V będziesz mogła wykorzystać jedynie do rozbudowy magazynów, które kupisz w Galerii handlowej za floreny.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  12. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Chyba wiem o co ci chodzi.
    Do kupienia jest jeśli dobrze pamiętam 5 plus jeden za gwiazdki magazynów i tyle jest też misji.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  13. stoone1

    stoone1 Weteran forum

    To ja w temacie, ale nieco z innej strony. W poradniku jest by czasy umieszczanych przedmiotów w budynkach były jak najbardziej zbliżone, a co z ulepszeniami? W sensie najlepiej liczyć od podstawy a ulepszenia nie mają znaczenia czy w trakcie lokowania produktu xD najlepiej uwzględnić czasy już po nałożeniu ulepszeń?
     
    Ostatnie edytowanie: 30 kwietnia 2021
    krasnoludek10 lubi to.
  14. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    oczywiscie,ze trzeba zgrac czasy nakladek;)
     
  15. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    Witajcie.
    Co jeszcze zrobić, żeby szarłat był 1-sekundowy ?

    Mam: uszlachetnienia: miłość do SN (i wczesne dojrzewania, ale ten nieaktywny, bo chyba niepotrzebny, a może jednak ???)
    Pnącza: kasztanek i to drugie 5% dla SN (nie pamiętam nazwy) Rozumiem, że oba muszą być aktywne ?
    No i oczywiście niewinność i kerstol.

    W uszlachetnieniach jakoś nie widzę już nic pasującego, a może trzeba jeszcze zjeść serum szczęścia i tynkturę ? ...ale to wszystko na raz o_O żeby rosło 1 sekundę ?
     
    krasnoludek10 lubi to.
  16. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Witaj kaska860.

    Wystarczy jedno aktywne w slocie uszlachetnienie ale koniecznie to, które zresztą jak napisałaś już masz:

    sn.png

    Do tego w slotach biała niewinność i kerststol i jeden z dwóch bonusów z rzędów chmur, które wymieniłaś. Możesz też aktywować obydwa rzędy jeśli je posiadasz i wtedy w slocie wystarczy biała niewinność.
     
    hlnrys, krasnoludek10 oraz kaska860 lubią to.
  17. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    O dzięki za taką szybką i konkretną odp. :) To tak dużo tego nie trzeba. Muszę teraz poczekać na pnącza i przetestować. Poprzednim razem odpaliłam świeżutkie uszlachetnienie, ale czegoś musiałam zapomnieć...albo białej/kerstola albo jednak pnącze zakończyło swoje działanie, bo coś mi nie wyszło :p.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  18. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    No właśnie trzeba zwracać uwagę na czas działania tych bonusów z rzędów Święto kasztana/Żniwa 2014 lub Zioła faraona - rząd chmur (obydwa działają przez 6 h), no i nie zapomnieć o białej i alternatywnie kerststolu, aktywować to oczywiście przed podlaniem szarłatu na super polach super nawozem ;)
     
    krasnoludek10, kaska860 oraz hlnrys lubią to.
  19. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Atena była szybsza i właściwie wszystko opisała.
    Dorzucę tylko to (mała autoreklama:p):
    [​IMG]
    Nawet nie trzeba wody i zwykłego nawozu.
    + miłość do SN:
    [​IMG]
    I wtedy sianie tylko na super polach:
    [​IMG]
    Tu możesz sprawdzić w dowolnej konfiguracji kerst/biała/pnącza:

    https://hlnrys3.000webhostapp.com/1.Rośliny_Farma.htm

    Runę masz odblokowaną?
     
    Ostatnie edytowanie: 16 maja 2021
  20. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    :D Dzięki!
    Runę mam oczywiście odblokowaną.
    "Zioła faraona" i kasztankowe mają ten sam czas, więc zawsze odpalam jednocześnie
    Czyli potrzebuję tylko odpalić białą niewinność i mogę jechać z tym koksem :p:)
     
    krasnoludek10, iza_79 oraz hlnrys lubią to.