Porady doświadczonych graczy

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika TETUNIA, 29 stycznia 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. {Monia}

    {Monia} Komandor forum

    Na G&T możesz powalczyć o drzewka cukrowe.
    Jedz też Obatzter - zwiększa szansę na wypadanie cukru o 10%
    Siej to co najdłużej u Ciebie rośnie, im dłuższy czas dojrzewania tym większa szansa na wypadajki.
     
    toDzasta, MOD_Kleopatra oraz Sekme lubią to.
  2. FAJNAFARMAXXXL

    FAJNAFARMAXXXL Hrabia forum

    bardzo dziekuje- naoewno skorzystam
     
  3. Sekme

    Sekme Generał forum

    Fakt, masz rację - na różnych targach są różne sytuacje, dlatego nie ma bata - Excel w dłoń i trzeba dokładnie liczyć <== to jest główna i najlepsza porada dla każdego gracza.
    Wreszcie cena wieńców wiosennych wróciła do normy, a i wielkanocne drożeją :) Może wreszcie dzielnica wróci na stare dobre tory :)
     
    blazers, toDzasta oraz MOD_Kleopatra lubią to.
  4. Anuszki

    Anuszki Półbóstwo forum

    A tego Marcela czy też Matkę Kurkę :D to gdzie mogę nabyć? Pewnie za florki? :eek:
     
  5. agi31

    agi31 Chodząca legenda forum

    można nabyć za PLN-y , nazywa się to licencja na Super Przyjaciela i kosztuje, 7,38 zł, jeśli płacisz sms-em
    ja mam tego Przyjaciela - czyli Marcela Lub Matkę Kurkę za punkty ze szkoły farmerów, koszt przyjaciela to 150 punktów, a dostępny jest chyba od 3 poziomu poważania :)
     
    toDzasta lubi to.
  6. Proszę poradnik >>>Super Przyjaciele z Farmy >>>>:)
     
  7. talarek1961

    talarek1961 Półbóstwo forum

    Dodam jeszcze jeden sposób-umów się z sąsiadami na wzajemne obdarowywanie się cukrem poza eventami-kilku takich i każdego dnia troszkę go wpadnie.
     
    Nutka i toDzasta lubią to.
  8. FAJNAFARMAXXXL

    FAJNAFARMAXXXL Hrabia forum

    bardzo dziekuje za wszystkie rady- przeszlam 2 poziom w przetworni- ale teraz juz pod gorke- dam rade, nigdzie mi sie nie spieszy.
     
  9. Anuszki

    Anuszki Półbóstwo forum

    Dziękuję za podpowiedź ale za drogi dla mnie ten przyjaciel ;)
     
  10. wilandra

    wilandra Analityk forum

    Witajcie kochani :) Jestem na 80 poziomie farmy, gram praktycznie od premiery gry w Polsce z przerwami. Na pewno są wśród Was Ci, którzy specjalizują się w sadownictwie, czy tam hodowli. Czy ktoś z Was znalazł jakiś sensowny sposób na rozmieszczenie dostępnego inwentarza. Chodzi mi tu oczywiście o czas miedzy eventami, bo na czas ich trwania przynajmniej ja farmę remontuje :)
     
  11. onkapinka

    onkapinka Nadzorca forum

    wilandra

    Nie ma jednego jedynie slusznego sposobu gry. Sama musisz znalezc swoj sposob na te gre i wyznaczyc swoje priorytety.
    Czy chcesz szybko przechodzic poziomy, czy raczej zarabiac sianogrosze, czy chcesz miec zrobione wszystkie eventy itp...
    Kazda z tych opcji wymaga innego sposobu gry i innych "ustawien" na farmie.Nie chce sie tu na ten temat rozpisywac, ale dokladne informacje znajdziesz na tym forum ...(postaram sie pare ciekawych watkow znalezc i tu wkleic.

    Polecam NPF
     
  12. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    wystawiaj zagrody i warsztaciki ktore ci są porzebne, albo co chcesz sprzedac zeby zarobic SG. trzeba sobie opracować jakąś strategię. każdy ma swoje priorytety i według nich wyciaga z paska drzewa/zagrody i sieje ;)
     
  13. wilandra

    wilandra Analityk forum

    Tak też kombinuje, warsztaty mam przy dzewku z gwiazdkami, na głownej sieje, a na dzikiej kombinuje z zagrodami, ale wystawiajac nawet po jednej brakuje miejsca :D
     
    wolf031973 lubi to.
  14. wolf031973

    wolf031973 Książę forum

    Rozumiem, że inwentarz to zagrody i fabryki? :)
    Najlepiej zaopatrzyć się w 44/88/128 szt każdego podstawowego typu zagród (ambitniejsi mogą pokusić się o pomarańczowe). I wyjmowować komplecik, gdy jest potrzeba. A później do paska. Trzymanie na co dzień po jednej (kilku) szt z każdego rodzaju zagród, to przy obecnej ilości zwykłych zagród i TSów, jest niewykonalne, bo kto nadąży z produkcją tylu rodzajów paszy? (Kupowanie nie zawsze się opłaca, np u mnie na targu pająk: 2500SG, karma: 3700SG)
    Już nie mówię, że z powodu różnych czasów wzrostu część z tych zagród długo stoi gotowa i czeka na nasze wejście na farmę.

    Co do fabryk -również najlepiej je wyjmować w miare potrzeb i grupować wg czasu dojrzewania (12h, 24h, 36h, 48h), by zbierać wszystkie razem.
    Pozdrawiam;)
     
  15. onkapinka

    onkapinka Nadzorca forum

    Nie trzeba przeciez wszystkiego produkowac we wlasnym zakresie. ..
    Produkuj np. tylko najbardziej oplacalne zwierzeta lub produkty czy tez siej tylko rosliny ktore w przeliczeniu na godzine daja najwiekszy zysk...Za zarobione SG mozna kupic potrzebne do eventow produkty, zwierzeta lub rosliny.
     
    panoramaogrodnicza i zagma lubią to.
  16. wilandra

    wilandra Analityk forum

    O dzięki wolf, ciekawy to system i musze go wypróbować :)


    Okapinka ja na przykład zrezygnowałam z produkcji kur :) sałat i krotko rosnących rzeczy :) Bardziej mi chodzi o Wasz system rolnictwa od eventu do eventu
     
  17. onkapinka

    onkapinka Nadzorca forum

    Moj system to, robienie PD. Tak wiec wszystko w drzewach XXl ...plus premium i odpalanie wszystkiego z jajami, sowani, smokami
    itd..itp...wiencem wiosennym i dzemem wielkanocmym.Na glownej lace mam pare nowych zagrod(przewazne jak cos ciekawego z nowosci wpadnie z Ts-ow..i wyprodukowane w nich zwierzaki sprzedaje na targu.Aktualnie: zolwie, zimorodki i dziobaki i kiwi. Niekiedy na pare dni wstawiam komplet zagrod dla np. bobrow lub kameleonow(zeby miec wlasne na klonowanie).Na Bahamie to samo..w zasadzie same drzewa ...Ze sprzedarzy"chodliwych" owocow robie kase..
     
    Sekme i zagma lubią to.
  18. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    ja na leśnej polanie mam same zagrody i warsztaciki, które sa mi potrzebne do misji które robie teraz w spółdzielni. opórcz tego mam 1 mega chlew i jedna megakoziarnie, do nich neonowa koziarnie i rozowy chlew, oprócz tego kurnik i królikarnie neonowa-dla paszy dla anakond(jestem zosia samosia i sama robie wiekszosc; ) ), patrząc od najstarszych misji mam zagrody. jeśli np. potrzebuje iles tam lisów i innych zwierząt czy produktów do misji to wystawiam wszystkie zagrody jakie mam. jak mi brak miejsca, to po prostu czekam aż liczba którą muszę oddać się uzbiera i wtedy te zagrody ściągam i stawiam kolejne. w ten sposób malymi kroczkami robie misje. juz mi ich nieduzo zostało. dookoła leśnej, dzikiej i głównej mam drzewka-każdego po 2 sztuki w postaci XXL(no chyba ze nie mam, ale wtedy tez mam 3 sztuki), tylko solnych mam wiecej, koziomleczodrzewow i jajecznych. na głównej i dzikiej mam same pola i sieje sobie żeby uzupełniac stodołę. kilka pol na drzewka jeszcze oddałam bo wszystkie rodzaje sie nie zmeisciły. a no i jesli mam misje z potrzebnymi owocami drzew to mam ich tez wyciagniete wszystkie jakie mam. i powolutku sobie robie.
    jak w zgaduli mówią co bedzie potrzebne to tez zaraz wyciagam z paska ;)
     
    Nutka lubi to.
  19. wilandra

    wilandra Analityk forum

    to widzę żę też podobnie robimy, ja w misjach na pd licze przede wszystkim
     
    chrumcia91 lubi to.
  20. wolf031973

    wolf031973 Książę forum

    Koniecznie wypróbuj. U mnie działa od kilku lat i nie narzekam.:)

    Z kur nie rezygnuj całkowice. Opłaca sie je wystawić krótko przed eventami z sianiem, bo szybko produkują nawóz a nawóz ma wtedy dobrą cenę. Inwestycja w 128 kurników może się zwrócić w jeden event.
     
    Sekme i wilandra lubią to.