Porady doświadczonych graczy

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika TETUNIA, 29 stycznia 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. koniczynka57

    koniczynka57 Forumowy żółtodziób

    Witam wszystkich! Ja teraz z innej beczki. Chce sąsiadowi podarować np. drzewo jak mam to zrobić. Z góry dziękuję za podpowiedź
     
    krasnoludek10 lubi to.
  2. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Drzewo można podarować innemu graczowi tylko podczas eventu Handel, podarki, wymiana - Gift&Trade.
    Wyjątkiem są kurczaki w Szkole Farmerów. Ale tam jest tylko parę podstawowych drzewek do podarowania.

    Na przyszłość zapraszam z takimi pytaniami do działu Pomoc. Tam szybciej otrzymasz odpowiedź. :)
     
    krasnoludek10 lubi to.
  3. kklaudiaaa

    kklaudiaaa Aktywny autor

    hej
    doradzcie mi jak zdobyc wiosła w jak najwiekszej ilosci?
    rosliny eventowej mam w nadmiarze bo sialam na malych polach, ale wypadajki nie chca leciec.
    Macie jakies rady?
     
    krasnoludek10 lubi to.
  4. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Najlepiej siać długorosnącą uszlachetnioną w szklarni roślinę, dodatkowo skracając jej czas wzrostu przetworami z alchemika.
    Moim sposobem jest sianie uszlachetnionej cebuli, z eliksirem przeznaczenia i kamieniem filozoficznym rośnie wtedy z wodą i zwykłym nawozem 8.36 zamiast 15.00 można obrócić prawie 3 x w ciągu doby.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  5. kklaudiaaa

    kklaudiaaa Aktywny autor

    nie mam uszlachetniej. ale zadam pytanie, sadzic dlugoterminowe rosliny na malych polach? jest wtedy wieksza szansa na wypadajki?
     
    krasnoludek10 lubi to.
  6. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

     
    krasnoludek10 lubi to.
  7. kklaudiaaa

    kklaudiaaa Aktywny autor

    dzieki za pomoc :) teraz tylko zostalo mi sie modlic o wiosla zeby zdobyc pnacze, bo rosliny mam w nadmiarze
     
    krasnoludek10 i hlnrys lubią to.
  8. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Który masz poziom ?
    Polecam malinę, z alchemikiem da się zebrać 2 razy na dobę..
    Zresztą dobierz sobie roślinę wg pasującego Ci czasu.
    Polecam pliki z linku w mojej sygnie.
    Najtaniej wychodzą "inne" (dlatego podałem malinę)
    Zestaw bonusów 4% i 6% na moim rynku kosztuje ok 100.000 SG
    Alchemik + woda + nawóz i małe pola.

    Alchemika trzeba zażyć przed posianiem rośliny.
     
    Ostatnie edytowanie: 23 lipca 2018
  9. Reniarama

    Reniarama Generał forum

    Dzien dobry.

    Chcialabym zaproponowac taka skromna porade, dla graczy ktorzy sa na dorobku farmy, lub mysla o tym aby zdobyc rzeczy niezbedne dla farmy.

    Prosze aby nie odebrano mojego postu jako wymadrzanie sie lub porade dla doswiadczonych, nie taki mam cel.

    Byc moze juz niedlugo G&T, warto juz teraz pomyslec co chcecie zdobyc i czym dysponujecie.

    Kazdy gracz poczatkujacy moze nie miec nowosci, zasobnej stodoly, ale ma mozliwosc zdobycia narzedzi, czy to w misjach, czy uprawiajac regularnie pola.
    Wiec warto sprawdzic w warsztaciku, jakie podstawy warsztatow, jestes w stanie zbudowac. A byc moze i pozbierana z misji super pasza, bylaby pomocna do zrobienia chociazby warsztacikow pomaranczowych.
    Tu kazdy z osobna zna swoje mozliwosci.
    Podczas G&T, gracze zajmujacy sie produkcja, poszukuja takowych dobroci, w miare razsadnych propozycji w balonie.
    Wiec moja rada bylaby taka, nie szukac dobroci w watku G&T, gdzie mozna zostac zlekcewazonym, tylko wystawic propozycje w balonie.

    Ja z mojego doswiadczenia, tak zdobywalam itemy aby je wystawic na farmie i zrobic poziom 100, ktory byl najtrudniejszy.
    Moi sasiedzi wiedza ze najbardziej czego mi ciagle brakuje to narzedzi:) bo ciagle jeszcze je wykorzystuje aby miec na wymiane G&T i zdobyc to czego mi potrzeba.
    Misja " Herbarium" byla przeze mnie okupywana i wydawalam krocie sg na owoce, w taki sposob zdobywalam brakujace narzedzia.

    Moja rada nie musi byc tematem do rozmow, ale moze ktos po przeczytaniu pomysli nad takim zdobywaniem rzeczy potrzebnych i nie zastapionych.
    Czasami zdobyc tylko 1 drzewko za zrobiony warsztacik, daje ogromna frajde.
     
    SperanzaE, morellaa oraz krasnoludek10 lubią to.
  10. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Reniarama jeśli chodzi o niektóre narzędzia zwłaszcza te najpotrzebniejsze czyli deski, młotki, dachówki czy cegły to jest sposób na zdobywanie większych ilości w krótszym czasie. Mam na myśli uszlachetnienia ze Szklarni. Warto sprawdzić, bo np. bonus dla desek (10 razy większa szansa uzyskania 1 x deska podczas żniw) można zdobyć uszlachetniając takie rośliny jak: Chmiel, Konwalia, Orchidea czy Rabarbar. Podobnie jest z bonusami dla młotków, tutaj np. przy uszlachetnianiu Róż można zdobyć bonus, który daje 150 razy większa szansa uzyskania 1 x młotek podczas żniw, itd... W tej tabelce znajdują się wszystkie informacje: Tabela-bonusy.
     
  11. Reniarama

    Reniarama Generał forum

    Ateno, dziekuje za dobra rade, wiem o tym bonusie ze szklarni. Tylko ze u mnie problemem jest to, ze nie uprawiam prawie wogole roslin, wiec wypadalnosc mam tylko z drzew i zagrod.
    Rosliny jedyne ktore sieje to eventowe, o ile robie event, oraz przy wlaczeniu kasztanka, wtenczas z super pol leca dobrze.
    Najbardzie zawsze brakuje mi desek, poniewaz byl taki okres gdzie duzo budowalam rozowych warsztatow, a tam potrzeba duzo desek. Teraz znalazlam inny sposob na zdobycie podstaw warsztatow, bo na G&T znajde z pewnoscia w balonie takie cudo.
    Ale rowniez juz nie buduje tak duzo, wiec to co mi wypadnie z pol, wystarcza. Najwazniejsze ze mam juz powiekszone do max menadzerie i manufaktory.
    Jestem troche wyrachowanym graczem :Dobliczam korzysci, co z czego i do czego:Dwiec nie oplaca mi sie teraz uszlachetniac roslin dla lepszej wypadalnosci narzedzi, poniewaz trace pola na zarobieniu kasy :D W swoim egoizmie:p:D postanowilam wykorzystac balon G&T aby zdobyc to czego mi potrzeba.
    Ateno, milo ze zainteresowalas sie moim problemem:). Twoja rade wezme pod uwage wrazie SOS.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  12. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

  13. Reniarama

    Reniarama Generał forum

    Rysiu, mam kurzy domek.
    Pisalam wyzej do Ateny, moj problem juz nie jest tak ogromny jak kiedys, zaczelam inaczej myslec, kombinowac, i nie buduje juz tak duzo jak kiedys wiec z prezentami od sasiadow daje rade.
     
    Marrylan, krasnoludek10 oraz hlnrys lubią to.
  14. superirena

    superirena Aktywny autor

    Witam nie znalazłam wątku o którym chcę napisać. Chodzi o manufakturę II. Czy jest ulepszeniem manufaktury z drzewa mądrości czy osobny budynek na warsztaty. Za odpowiedź z góry dziękuję
     
    krasnoludek10 lubi to.
  15. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    superirena witam. Masz na myśli misję ze Spółdzielni o nazwie Manufaktura II?
     
    krasnoludek10 i superirena lubią to.
  16. superirena

    superirena Aktywny autor

    tak o tę misję chodzi
     
    krasnoludek10 lubi to.
  17. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Jeśli chodzi o misję, to za wykonanie zadań Manufaktury nie otrzymujemy. W nagrodach są między innymi schematy, które potrzebne są do rozbudowy magazynu. Na farmie możemy mieć 3 manufaktury, z czego 1 odblokowujemy na Drzewie mądrości a 2 można kupić w Galerii handlowej po 299 florenów każda.
    Wszystkie informacje na temat magazynów znajdziesz w poradniku:
     
    krasnoludek10 lubi to.
  18. superirena

    superirena Aktywny autor

    Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Można założyć dużą kłódkę bo nie mam pytań
     
    krasnoludek10 lubi to.
  19. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    superirena bardzo proszę a podyskutować na temat gry czy pytać o inne kwestie z nią związane możesz tutaj spokojnie, tego wątku nie zamykamy.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  20. cyfrzakk

    cyfrzakk Cesarz forum

    bardzo polecam robienie tych wszystkich misji manufaktura ogród dendrologiczny czy menażeria, zwykłe, tropikalne czy niesamowite, nie ze wzglęgu na schematy ale tam są potężne ilości SG do zgarnięcia :D
     
    krasnoludek10 lubi to.