Porady doświadczonych graczy

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika TETUNIA, 29 stycznia 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Zerknij do ....PORADNIKA ...w pierwszym poście masz informacje na temat interesujących Cię itemków :)
     
    TETUNIA lubi to.
  2. pusia24_48

    pusia24_48 Baron forum

    Dziękuję:D
     
    TETUNIA lubi to.
  3. Anuszki

    Anuszki Półbóstwo forum

    Niemal dwa miesiące(bez 10 dni) zajęło mi przejście na następny poziom, ten jeden floren nagrody to kpina xDxDxD -.--.--.- :cry::cry:
    Edit: 28-09-2015
    zobaczę ile teraz zajmie mi przejście poziomu :p
     
    Ostatnie edytowanie: 8 października 2015
    magdalena, toDzasta oraz chrumcia91 lubią to.
  4. kheme

    kheme Analityk forum

    Czy ktoś mi może powiedzieć o co chodzi z tą rafą?
     
  5. talarek1961

    talarek1961 Półbóstwo forum

    Nawet nie chce pisać ile zajmuje mi przechodzenie na kolejny poziom obecniexD,ale jeszcze tylko*niecałe 3mln i będzie;)
    Jednak nie o tym tutaj chciałam teraz napisać:)
    Mam pytanie do doświadczonych Mentorów,jako że od niedawna dostąpiłam tegoż zaszczytu;)
    Czy będąc na 1 poziomie poważania opłaca sie brać jakąkolwiek nagrodę-np.przypadkowe zwierzę hodowlane?,czy lepiej zbierac te pkt.na ciekawszą nagrode na wyższych poziomach?-z tego co czytałam to one nie przepadają
    Czy ktoś dostał(o ile brał) jakieś ciekawe zwierzę?
     
  6. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    tylko 2 miechy? xD ja dwa meichy temu wbilam a jestem mniej wiecej w polowie. jeszcze tylko ponad 13 mln PD mi brakuje do kolejnego xD moze do konca roku wbije, chociaz wątpie xD
     
    Nutka, kheme oraz talarek1961 lubią to.
  7. FAJNAFARMAXXXL

    FAJNAFARMAXXXL Hrabia forum

    W jaki sposob mam rozbudowac- Przetwornie warzyw i owocow- nie robiac tych przetworow. Moze mi ktos pomoc i podpowiedziec?
     
  8. Agata00755

    Agata00755 Chodząca legenda forum

    Najlepszy sposób to zjadać dziennie 5 przetworów na rozbudowę ( poncz jajeczny lub dżem lawendowy). Można je na targu kupić, ale najlepiej do tego coś produkować jednak i odkryć runę:
    [​IMG]
     
    Kasialka i toDzasta lubią to.
  9. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    a do rozbudowania szybciej piekarni i kwiaciarni co polecacie ? :)
     
  10. FAJNAFARMAXXXL

    FAJNAFARMAXXXL Hrabia forum

    Bardzo dziekuje za rade- chetnie bym sama produkowala, ale dopiero odblokowalam przetwornie i mam malo cukru-musze uzbierac. Jak dozbieram gwiazdek to odblokuje ta rune na drzewie- dopero odblokowalam wyspe.
     
  11. Agata00755

    Agata00755 Chodząca legenda forum

    piekarnia - babeczka pinkie pie lub np. ciasteczko z szałwią

    kwiaciarnia- biała niewinność
    coś poleciało:)
     
    ***kacper***, Nutka oraz toDzasta lubią to.
  12. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    to zostane przy ciasteczkach bo tańsze :p
    dziekuje :)
     
  13. agi31

    agi31 Chodząca legenda forum


    witajcie :)
    ja osobiście byłam rozczarowana tymi zwierzakami, wzięłam je ze 3 razy :oops:
    zbierałam punkty na wyższe poziomy i teraz biorę przyjaciela co daje prezenty - Marcel albo Matka Kurka i jakieś inne drobiazgi, w zależności od stanu moich punktów
    życzę pracowitych Kurczaczków :)
     
    talarek1961 i toDzasta lubią to.
  14. talarek1961

    talarek1961 Półbóstwo forum

    Dziekuję-tak też myślałam;)ale wolałam zapytać.
    Ja dopiero zaczęłam i troszke tych"eventowych" kurczaczków juz sie przewinęło:pale 2 mam całkiem extra,brną do przodu jak burza:).Jeden co prawda niemowa;)ale juz nie nalegam choć piszę codziennie a drugi to nawet kontakt tel.juz mamy:D
    Może kolejni też tacy będą:).
    A punkciki dopiero przy koncówce 1 poziomu więc do Marcelka czy kurki daleko-ale sie zbieraja;)
     
  15. Sekme

    Sekme Generał forum

    Moim zdaniem nie warto wydawać gwiazdki na te ulepszenia typu więcej PD do przetwórni - tzn. na drzewie jest dużo więcej o wiele bardziej wartościowych run. Jeśli już wszystkie cenne runy są odblokowane i nie ma co robić z gwiazdkami, wtedy owszem można, ale jak rozumiem, FAJNAFARMAXXXL, jesteś na razie na dorobku i nie masz dużo gwiazdek.

    Moim zdaniem w chwili obecnej w dżemiarni nie opłaca się nic produkować, a już na pewno nie na początkowych poziomach.
    Gdy jeszcze CMJ miał dobrą cenę, to dżemiarnię opłacało się rozbudowywać wg takiego schematu:
    1. Do poziomu 3 nic nie produkujemy (zbieramy cukier), codziennie zjadamy 5 szt. ponczu lub ciasteczek z lawendą (przeliczyć, co się bardziej opłaca)
    2. Na poziomie 3 produkujemy sos podstawowy i codziennie zjadamy 5 szt. przetworów (sos podstawowy jest potrzebny do produkcji CMJ na 4 poziomie)
    3. Na poziomie 4 produkujemy CMJ i nic nie zjadamy - z czasem poziom 5-ty sam się uzbiera.
     
  16. ogi70

    ogi70 Stały bywalec

    Witam.
    Wiele zależy od targu.
    Na moim to właśnie produkty z dżemiarni są jedynymi opłacalnymi towarami z rzemiosła na których można sporo zarobić i są to zyski rzędu 30-40 tys na czysto za produkt po odliczeniu kosztów produktów oraz prowizji.
     
    Sekme i ross2 lubią to.
  17. FAJNAFARMAXXXL

    FAJNAFARMAXXXL Hrabia forum

    Wszystkie wasze rady sa bezcenne-napewno skorzystam- bardzo dziekuje.
     
  18. iwona1957

    iwona1957 Komisarz forum

    Mam takie pytanie - sorry, jesli nie w temacie. Mam nowa sąsiadkę, jest na 10 poziomie. Czy jak wysle jej mufinek truskawkowy to będzie mogła go użyć i nabić sobie troche punktów? Bo nie wiem jak to jest z tym rzemiosłem...
     
  19. -tunga-

    -tunga- Aktywny autor

    Tak, w stodole jest zakładka ''Spiżarnia" i tam na półkach stoja wszystkie wyroby rzemieślnicze podarowane, wygrane na kole fortuny ew. wygrane w eventach.
     
  20. FAJNAFARMAXXXL

    FAJNAFARMAXXXL Hrabia forum

    Mam jeszcze jedno pytanie-czym moge zwiekszyc ilosc cukru na mojej farmie?