Porady doświadczonych graczy

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika TETUNIA, 29 stycznia 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. isthislila

    isthislila Okazjonalny autor

    Drodzy,. pamiętacie event Świetlikowy Festiwal sprzed kilku miesięcy? Był to event typu Bingo i zastanawiam się, czy często pojawia się coś w tym stylu. Wiem, że nie ma tego w kalendarzu w tym miesiącu ale... Ktokolwiek to kiedyś wcześniej widział? Ktokolwiek wie?
     
  2. lwa

    lwa Aktywny autor

    drodzy moi:)może doradzicie mi co zrobić?Otóż w misji do ogrodu mam oddać zwierzaki,zostało mi już około półtora miliona:/ufff:)
    Teraz moje pytanie;które zwierzaki lepsze?czy może żabę latającą sprzedac(300 tys targ)a w spółdzielni tylko 21000,więc gdy ją sprzedam coś kupić o poziom wyższy?z drzewa co mogłam odblokowałam i oddałam do misji.Proszę o podpowiedz:)dziękuję
     
    Sekme lubi to.
  3. Sekme

    Sekme Generał forum

    Masz na myśli te nowe misje z tymi nowymi magazynami?

    1. Olać te misje i nic nie oddawać. W chwili obecnej nie ma sensu ich robić. Z magazynów nie wypadają wiertarki, więc nawet, jak zrobisz misję, to i tak nie rozbudujesz magazynu.

    2. Jeśli koniecznie chcesz zrobić tę misję, to przelicz równowartość i cenę zwierząt. Może zwykłe zwierzęta będą lepszym wyborem, niż kolorowe (choć przy obecnych cenach...). Nie zawsze te towary, które mają najwyższą równowartość w stodole są najlepszym wyborem. Bez policzenia opłacalności każdego ze zwierzaków, nie ma sensu dotykać tych misji - można bezsensownie utopić miliony SG i sprawić tym dziką radość BP - oni właśnie na to liczą, że gracze się zachowają bezmyślnie i będą oddawać to, co mają, lub to, co ma najwyższą równowartość, zamiast to, co rzeczywiście wychodzi najtaniej.
     
  4. lwa

    lwa Aktywny autor

    tak,chodzi o nowe;/skusilam sie na ogrod;/wiem,wiem,ze glupote zrobilam,ale coz,mowia Polak madry po szkodzie,prawie spajtowalam przez te jedna misje,ale juz mi tylko 1300000 pozostalo i te ze zwierzakami do oddania
     
    Sekme lubi to.
  5. Sekme

    Sekme Generał forum

    To, że wykupiłaś magazyn, to nie problem. Po prostu nie rób na razie tych misji. Dopóki nie odblokują wypadania wiertarek, nie ma to sensu. Poza tym chyba czekają nas kosztowne eventy z kolorowymi zwierzakami, więc warto mieć poduszkę finansową i zapas w stodole. Misje nie uciekną.
     
  6. lwa

    lwa Aktywny autor

    Dziekuje,pewnie tak zrobię
     
  7. peterek_w

    peterek_w Nadzorca forum

    Witam, to znowu ja :D
    Jakoś tak wyszło, że podczas tych moich iluś lat gry (a właściwie przerw :p) ani razu nie brałem udziału w dożynkach. Ciągle za to czytam o nich na forum i z ciekawości zacząłem przeglądać stare poradniki i nie powiem, lekko się zdziwiłem. W "święcie kasztana" (oj warto było chyba się bić o to pnącze :p) do oddania były zwierzęta o wartości 750 000 tysięcy, i jeśli dobrze zrozumiałem, były to "czyste", niepokolorowane zwierzęta, bo te miały swoją oddzielną kategorię. Zacząłem się zastanawiać, że do listopada jest jeszcze trochę czasu, więc może czas by się jakoś przygotować. Oczywiście może być tak, jak w zeszłym roku (czy dobrze patrzę, że był to event "grzybobranie"?) i nie będzie konieczności oddawania żadnych zapasów ze stodoły. Jednak wolę być przygotowany.

    A teraz koniec wywodu, zadaję w końcu pytanie: jak się przygotować do tego wydarzenia? Nie mówię tu o zajęciu jakiegoś miejsca w top 500/1000, o tym nawet nie marzę :p Chciałbym po prostu mieć jakieś szanse, na wypadek, gdyby ponownie były potrzebne takie ilości np. zwierząt.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję :)

    PS Jeżeli coś źle zrozumiałem, przekręciłem/zabiłem sens, to proszę o korektę i nakierowanie na odpowiedni tor jak najszybciej :D
     
  8. PitchforkOfDoom

    PitchforkOfDoom Wielki mistrz forum

    Z reguły podstawowe dożynki nie były problemem. W opisanych było zwierzaków za 750 tys. SG. Ja z reguły robiłam takowe zadania bobrami ( przed kolorowaniem bardzo tanie były), potem kukułkami ( na początku tony ich były na targu za grosze). Jeśli chodzi o zwierzaki, to dobrze jest je kupowac, bo rosną długo, a są stosunkowo tanie. Na obecną chwilę to na targu 17 najlepiej kupowac świnie i konie, bo po około 900 SG są, tyle co indyki. Kukułki już osiągnęły wysokie ceny (1800 SG), ja chyba swoje sprzedam i kupię konie :)
    Wartosc kukułki - 154 (cena na targu - 1800 SG) , konia - 189 (cena na targu - 900SG). Dobrze teraz chodzą żaby (około 8000 SGT), to hodowac żaby, sprzedawac i kupowac konie:p
     
    abc2016, tosia oraz toDzasta lubią to.
  9. peterek_w

    peterek_w Nadzorca forum

    Czyli niestety nie ma jakiegoś łatwiejszego sposobu? Ten znałem, myślałem, że może się uda inaczej, o ja naiwny xD

    Żaby bym chętnie hodował, gdybym tylko miał jajka xDxD:cry:
    Mam gdzieś jeszcze arkusz z opłacalnością zwierząt z NPF, to go sobie pouzupełniam o nowe zwierzęta i będę stosował :D Przy okazji może (za kilka lat w takim tempie...) zakończę misję "Zawody rolnicze", która mi spędza sen z powiek :cry:
     
    abc2016 i tosia lubią to.
  10. tosia

    tosia Nadzorca forum

    a mógłbyś udostępnić ten arkusz? Byłabym wdzięczna,sama szukam go ale nie umiem znaleźć, ślepa jestem chyba:(
    mnie misja "zawody rolnicze" ostatnio załamała:)i w desperacji wrzuciłam mase zwierza oczywiście pasek ani się ruszył:D więc obecnie ją omijam:p
    u mnie 2 koniki w cenie 1 kukułki, więc muszę iść tym tropem i może wreszcie uda się skończyć ten koszmar:)
     
  11. slawek56

    slawek56 Czeladnik forum

    hej
    czy wypadają wam wiertarki z magazynów?- mi jeszcze nic nie wypdło, a mam je od początku i jeszcze nic mi nie wypadło...
     
  12. tosia

    tosia Nadzorca forum

    farmerce -mala159- wiertarka wypadła, dziś w mini-eventach pisała o tym szczęśliwa:)wyleciala z pomaranczowych żab:)
    wiertarki wylecą prędzej czy później, niestety trzeba cierpliwie czekać:)
     
    Nutka lubi to.
  13. wesołepole

    wesołepole Aktywny autor

    Ja mam jedną, jakiś tydzień temu mi wypadła... Cud,normalnie CUD!
     
    tosia lubi to.
  14. peterek_w

    peterek_w Nadzorca forum

    https://board-pl.farmerama.com/index.php?threads/nieoficjalny-poradnik-farmeramy.10622/#post-81562

    Ja się zatrzymałem jeszcze na etapie 150 tysięcy, może zanim zamkną grę kiedyś mi się uda dotrzeć prawie do końca xD xD xD
    Ja się zastanawiałem czy nie wrzucić 666 pand ze świątyni, ale chyba je poklonuję i sprzedam na targu - to chyba się bardziej będzie opłacało.


    Mam jeszcze inne pytanie: jak myślicie, co powinno się najpierw odblokować na drzewie mądrości w pierwszej kolejności? Sam mam odblokowaną niewielką część i chętnie bym poczytał :D
     
    abc2016 i tosia lubią to.
  15. tosia

    tosia Nadzorca forum

    ślicznie dziękuję:D:D

    nie wrzucaj pand, lepiej je sprzedaj i kup konie:D:D (aby je wrzucić do misji) albo pokoloruj i sprzedaj a za kase kup konie:p:pto będzie dużo lepsze, bo sporo zarobisz:)

    gdybym zaczęła teraz przygodę z gwiazdkami to "żywa legenda" byłaby priorytetem, nie musiałabym biegać z tymi pucharami:)oczywiście po drodze odkryłabym turbomłyn i lepszy nawóz,większy obornik i woda, wiadomo leśna, bahama,ogród i rzemiosło:)ale to musisz sam sie zastanowić co dla ciebie ważne i odkrywać to co tobie się przyda na farmie:)
     
    Ostatnie edytowanie: 10 sierpnia 2016
  16. gosiulka87

    gosiulka87 Aktywny autor

    witam. mam dwa pytania. wiem z forum że niektórzy na wyspie maja dużo baobabów i za nic nie chcą ich sciagac, dlaczego?
    a drugie pytanie czy jest jakas zaleznosc przy produkcji zwierzat w oazie od tego czy uzyje perfumy czy nie? chodzi mi o to czy wypadają lepsze zwierzęta z perfumami?
     
  17. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    tu nie chodzi o baobaby na bahamie, tylko o tzw baobaby czyli drzewa nawozowe
    perfumy jedynie skracają czas hodowli w oazie :)
     
  18. gosiulka87

    gosiulka87 Aktywny autor

    dziękuje,a te nawozowe to co daja? i skad je wziąć?
     
  19. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    drzewa nawozowe dają Super nawóz, super nawóz zosi bądź turbo nawóz zosi-w zależności ktore się ma, obecnie nie są do zdobycia
     
    toDzasta lubi to.
  20. marit76

    marit76 Czeladnik forum

    witam !!! jakie to drzewo morskie winogrono ??? co trzeba odblokować ??? pozdrawiam !!!