polityka BP

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika kacperek50, 13 grudnia 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. kacperek50

    kacperek50 Mieszkaniec forum

    nie rozumiem dlaczego stworzyli tę grę,jeśli gracze pozbawieni konta bankowego są pozbawieni
    możliwości rozwoju gry,a to oznacza że ta gra jest nieporozumieniem,bo czy to jest sprawiedliwe,na pewno nie,jeśli dalej będą tak myśleć to ta gra jest bezsensowna,powinna być informacja że jest to gra dla graczy z kontem bankowym,rozumiem że powinni zarabiać ale są sposoby inne na zarobek a nie traktować graczy na dwie kategorie,uważam jest to nie ludzkie,
    zmieńcie swą politykę wobec tysięcy graczy i nie dzielcie ich na dwie kategorie,gram już parę lat i jest konieczność zmiany tej polityki ,a widzę że nic się nie zmieniło w tej kwesti, ma tej bezsenownej ,beznadziejnej polityki BP
     
  2. Sookie

    Sookie Chodząca legenda forum

    Możesz grać nie wydając pieniędzy. Potrwa trochę dłużej zdobycie tego czy tamtego ale w końcu zdobędziesz. Inna metoda niestety nadal sprawdzająca się to metoda na "biednego żuczka" lub pan-daja podczas gt.A poza tym-dlaczego nie mam mieć przywilejów jeśli mam ochotę wydawać gotówkę na tę grę?
    Pozdrawiam i mimo wszystko życzę miłej gry:)
     
  3. MOD_Kirito

    MOD_Kirito Guest

    Witam :)

    Na wstępie zaznaczam, że poniższa opinia jest opinią gracza który już trochę gra w farmę jak i inne gry firmy.

    Widzę, że odwieczna dyskusja nadal trwa. Kacperek50 niestety jako gracz nie jestem wstanie się z tobą zgodzić. Gra jest udostępniona w modelu darmowej gry z mikro transakcjami, jest to bardzo popularny model występujący zasadniczo w 99% przypadków na rynku. Jednak tutaj trzeba pamiętać o kosztach utrzymania serwerów, grafików, programistów, tłumaczy + wielu innych stanowisk pracy, które po średnio bądź bezpośrednio wiążą się z grą. To wszystko nie jest oczywiście za darmo, firma też musi mieć zysk jeśli chce się utrzymać na rynku. Więc pojawienie się mikro transakcji wydaje się zupełnie logiczne i na miejscu.

    No ale pojawia się zawsze nasze subiektywne odczucie. Grać można i bez inwestycji, tak naprawdę masz te same możliwości co osoby które zakupiły pakiety. Fakt, że wszystko trwa ciut dłużej ale każdy może dojść do wszystkiego.
    Drugą stroną medalu, jest fakt że pakiety/floreny mogą ale nie musza wszystkiego przyśpieszyć. Bo co z tego jeśli coś zakupisz a nie wiesz jak tego używać :) Albo nie masz czasu się logować.

    Na samym początku zaznaczyłem że jest, to odwieczna dyskusja. Nie ma tutaj jednego wyjaśnienia i jeden strony "mocy". Zawsze ilu jest graczy tyle będzie opinii na ten jeden temat. Jednym to nie przeszkadza, drudzy uważają to za nie uczciwe.
     
  4. Sookie

    Sookie Chodząca legenda forum

    Czyli,ze jeżeli ktoś kupi sobie t.s.-y za realną gotówkę to to jest nieuczciwe ale jak potem podczas g&t odda je za darmo innemu graczowi to już będzie uczciwie ?
    Jest jeszcze jedna metoda zdobywania rzeczy podczas g&t "na wnuczka" czyli "bo wnuczek zaczął grać i chciałabym mu podesłać"
    Dobrze,że są gracze,którzy chcą za to czy za tamto zapłacić bo dzięki temu w ogóle możemy grać.BP to nie Caritas utrzymywać się z czegoś musi.
     
  5. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    W jaki sposób według Ciebie powinien zarabiać twórca gry?
     
    wolf031973 lubi to.
  6. Mariolka7214

    Mariolka7214 Wszystkowiedząca wyrocznia

    Wnioskuję z wypowiedzi, że powinien być filantropem 8)


     
  7. foczunia84

    foczunia84 Cesarz forum

    Po pierwsze - mam konto a nigdy nie musiałam korzystać z niego,aby cokolwiek kupować w grze,wystarczył telefon.A takie urządzenie,to chyba mają nawet dzieci w podstawówce.
    Po drugie - gra jest darmowa,można grać,awansować,kończyć eventy bez żadnych nakładów finansowych.
    Po trzecie - jeśli ktoś tworzy grę,to chce na tym zarabiać.Chyba autor zdaje sobie z tego sprawę.I mnie to nie przeszkadza,że płacę za fajną grę,która przynosi mi radość.I oby jak najwięcej graczy,wydawało realne pieniądze,bo tylko dzięki temu farma istnieje.
    Po czwarte - nie rozumiem określenia "beznadziejna polityka".Firmy powstają po to aby przynosić zyski i to jest logiczna polityka.
     
  8. wolf031973

    wolf031973 Książę forum

    Nie rozumiesz? No to Ci wyjaśnię. Stworzyli grę, by zarabiać. Powiem więcej: stworzyli tę grę dla graczy z kontami bankowymi i dla graczy, którzy chcą za grę płacić. Więc doceń, że BP w ogóle dopuszcza do gry osoby, które nie płacą, bo wcale nie musiało tego robić.

    Ktoś wymyślił fajną grę. Dzięki pracy wielu osób (programistów, informatyków, administracji) możemy się tą grą cieszyć. I sprawiedliwe jest, by te osoby otrzymały zapłatę za swoją pracę. I sprawiedliwe jest, byśmy to my (gracze) im zapłacili, skoro korzystamy.

    a jednak nie rozumiesz...
    ...bo gdybyś rozumiał, to wiedziałbyś, że jest to sprawa życia lub śmierci gry a nie żadna "polityka". BP nie może zrezygnować z zarabiania pieniędzy, tak jak Ty nie możesz zrezygnować z oddychania.

    Tak, mnie też się marzy jedna kategoria: tych, którzy grają i płacą (najlepiej abonament), rozumieją, czemu tak być musi i nie piszą głupot na forum.
     
  9. Marianka2011

    Marianka2011 Stary wyjadacz

    Kacperek50 -myślę że ta dyskusja Twoja wogole jest nie potrzebna nie chcesz nie graj a jeśli grasz to graj na miarę swoich możliwości