pnącze lub item dające złoty banan

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika bombardier1981, 12 września 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

czy chcecie taki rząd chmur dający złotego banana

 1. tak

  55,9%
 2. nie

  44,1%
 1. bombardier1981

  bombardier1981 Czeladnik forum

  Tak jak w temacie może szanowni twórcy gry dali by wreszcie jakieś pnącze gdzie dawałoby złotego banana , wejściówki mamy , pasze , nawóz itp też , a pnącza lub itemu dającego złotego banana brak , a potrzeba ich sporo przecież do odblokowania wszystkiego na baharamie.
  Rząd chmur można by było zdobyć albo w Evencie , albo w misji albo za realne pieniążki - pakiet rzędu -20 -40zl , lub w postaci itemu dającego 1 banana na 24h np. Wiadomo to wszystko zależyod twórców gry.
   
  Ostatnie edytowanie: 13 września 2018
  magdusia668 lubi to.
 2. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  Rzędu chmur co prawda nie ma, ale był taki event Dożynki 2013, w którym Gracze, którzy znaleźli się na liście TOP otrzymali taki item Kociana Jones dający 1 złotego banana co 120h. Później o ile się nie mylę można było też kupić podobny item za PLN.

  Jeśli chcesz zaproponować rząd chmur, z którego bonusem byłby złoty banan czy też złote banany, to napisz proszę w jaki sposób byłby ten rząd chmur do zdobycia, w evencie, misji czy może do zakupu za floreny/PLN (jaką wartość proponujesz)?

  Do pomysłu dołącz proszę niezbędną ankietę. Aby to zrobić kliknij nad swoim postem po prawej stronie Narzędzia tematu i tam wybierz "Dodaj głosowanie". Jak powinna wyglądać ankieta dowiesz się tutaj: >> Ankieta.

  Czas na naniesienie poprawek oraz dodanie ankiety pozostawiam do jutra, do godz. 17:50.
   
 3. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  Pomysł został uzupełniony, tak więc dodaję do alfabetycznego spisu treści i owocnych rozmów życzę.
   
  magdusia668 lubi to.
 4. miwi45

  miwi45 Książę forum

  Jestem na nie. W misjach i eventach naprawdę można zdobyć ich sporo. I zdobywanie idzie w miarę rytmicznie - proporcjonalnie do osiąganych poziomów/wyników w grze. I tak, uważam, zbyt wiele dobroci mają początkujący gracze. Każda gra, nawet taka z pozoru prosta "klikaczka" powinna mieć też walory szkoleniowe. Powinna uczyć cierpliwości, dążenia do celu stałą, systematyczną pracą, godzenia się z porażkami i mobilizowania do dalszej pracy. Ludzie na wysokich poziomach mają potężne zapasy bananów, z którymi nie mają co zrobić. Tak więc - nie.
   
  Ewa2951 i krasnoludek10 lubią to.
 5. niki1990

  niki1990 Komandor forum

  Tak, ale od pewnego poziomu. Np . na 90 poziom powinno się takie drzewko dostawać. ewentualnie od franka po 500 kolejnym zalogowaniu
   
  Ostatnie edytowanie: 22 września 2018
  anja1547, krasnoludek10 oraz cyfrzakk lubią to.
 6. MOD_Elena

  MOD_Elena Guest

  Tak czytam i myślę, jakie drzewo? jako item?
  A u Franka banany bywały w nagrodę za codzienne logowanie.
  Pomysł dotyczy pnącza lub itemu dającego złotego banana.

  Osobiście jestem na "Nie" - ponieważ tak jak pisze miwi45 uważam że w misjach, w eventach sporo bananów nam dają, plus banany za przejście poziomu.
  Zapas bananów mam od jakiegoś czasu i nie tylko wystarczyły ale i zostały po odblokowaniu nowości ze świątyni.
  Porównywalnie obecnie nie można tego samego powiedzieć o gwiazdkach na farmie.
   
  krasnoludek10 lubi to.
 7. niki1990

  niki1990 Komandor forum

  syty głodnego nie zrozumie. Najlepiej, gdyby nie wypowiadały się osoby z nadmiarem, a tylko te, które mają niedobór. mi np brakuje dokładnie 435 szt do zjechania całej świątynii, więc bym się ucieszyła z czegoś takiego. o gwiazdkach nie wspomnę, bo tu lekką ręką ze 2 tysiące szt, zwłaszcza po ostatniej aktualizacji. Poza tym weź poprawkę na to, że zostało jeszcze 27 pól z kłódką w świątynii, więc bananów jeszcze ci może zabraknąć
   
  Ostatnie edytowanie: 22 września 2018
  krasnoludek10 lubi to.
 8. MOD_Elena

  MOD_Elena Guest

  Może i braknąć oczywiście, nie odkryję wszystkiego za jednym podejściem wówczas, jednak wiem że odkryję szybciej niż kiedykolwiek.
  Tu nie o sytość chodzi :) Piszę z obserwacji własnych nie z nadmiaru.
  Każdy z nas ma inne podejście i potrzeby i dobrze.
  Ja pisze od siebie, mając porównanie wcześniej a obecnie - pamiętam czasy mozolnego zbierania bananów - na początku gwiazdki były wszędzie a bananów znacznie mniej, ale z upływem czasu aż do dziś to się zmieniło, chociażby w eventach przez ostatni rok nie sięgając dalej.
  Popatrz nawet w obecnie trwającym evencie ilość bananów do wygrania a ilość gwiazdek.
  Przy eventach na wyspie wiele osób poodkrywało co potrzeba walcząc dosłownie o każdego banana z misji, o czym pisali w wątkach eventowych.
  Ja na dzień dzisiejszy w spółdzielni utknęłam by zrobić jakiekolwiek zadanie, bo wymagania rosną i rosną.
  Za przejście poziomów 5 bananów a 1 gwiazdka.
  Franek rzuci bananami.
  Pomijam już fakt że najpierw była farma a potem wyspa i dla mnie wyspa jest jakby dodatkiem w tej grze,
  wiec to też kwestia podejścia do gry.
  Banany są droższe - fakt ale sukcesywnie potrzeba ich mniej w porównaniu z gwiazdkami.
  W świątyni na dzień dzisiejszy mam użyte 2878 bananów odkryłam co chciałam i co potrzebne, pominęłam posągi na klientów bo z nich nie korzystam i bananów trochę zostało a obecnie już poziomu na wyspie tak szybko się nie przejdzie w moim przypadku.
  Porównywalnie na drzewie mam 15440 punktów,
  do odkrycia jeszcze są punkty ale gwiazdek mi brakło.

  Gdyby ta "sytość" była w miarę równa, to po 8 latach powinnam mieć i tu i tu a tak nie jest.
  Reasumując to zdobywanie bananów owszem nie jest od razu, ale jest zrównoważone jak do tej pory moim zdaniem.

  Ale to tylko moja opinia, każdy może mieć odmienną i jak najbardziej również zachęcam wszystkich do dyskusji.
   
 9. skaliwa

  skaliwa Fanatyk forum

  Każdy z nas mozolnie zbierał i gwiazdki i banany, nic z nieba nie spadło. Niki, jesteś na 99 poziomie, na Bahamie 330, wiec nie możesz mieć tyle, co gracz na wyższym poziomie, to chyba normalne. jest mnóstwo ( aż za dużo ) misji w spółdzielni, eventów z bananami do wygrania, gwiazdkami także, trzeba tylko systematycznie grać, to wszystko zdobędziesz w swoim czasie. Nie piszę o sobie, ale gdy byłam na tych samych poziomach, to o wiele trudniej było cokolwiek zdobyć. Teraz gra wyraźnie przyspieszyła, event goni event, ale też nagrody są o niebo lepsze, niż kiedyś. Spokojnie wszystko nadgonisz, tylko graj, nie biadol.
   
 10. ania1713

  ania1713 Wszystkowiedząca wyrocznia

  Jeszcze dwa miesiące temu byłam na pozycji "głodnego" i brakowało mi do odkrycia wszystkich roślin/zwierząt ok.200 ZB. Misje, misjami - coś tam się pozbiera, ale jednak większość ZB dostaje się z eventów.

  Teraz jestem na etapie, że wszystkie rośliny/zwierzaki (nie dotyczy hodowlanych) odkryte. Na farmie mam 100. poziom (od wczoraj), a na wyspie 350 - trochę więcej niż Ty, ale porównywalnie. Nie jestem fanką itemów, jednak te lepsze które mam są na wyspie, więc razem z tym co zbieram wychodzi, że co tydzień lub dwa przechodzę poziom.

  Obecnie mam ok. 100 ZB na plusie. W obecnym evencie można zdobyć 24 ZB (realnie dla przeciętnego gracza 9 ) ale to i tak dużo. Ale banany, bananami - można zdobyć tyle TPD, że samemu się przeskoczy poziom czy dwa
   
 11. niki1990

  niki1990 Komandor forum

  No ja mam codziennie od 800 tys do miliona tpd z samego pnącza, także powolutku, pomalutku zbieram. Ale np jak był ten event z codziennymi misjami, to ja dwóch rzeczy nie miałam odblokowanych
   
  krasnoludek10 lubi to.
 12. JOLAKAROLA

  JOLAKAROLA Forumowy żółtodziób

  i tu się z Tobą zgadzam. Gram na farmie prawie 5 lat. Banany na ten moment zdobywam z trudem. Nie zapominajcie o ludziach dorosłych , którzy pracują po 12 lub 24 godziny... Ucieka nam czas i czas skończenia eventów. Moim zdaniem pomysł z bananami na chmurach jest dobry. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i życzę udanej nadchodzącej niedzieli.
   
 13. oset53

  oset53 Komandor forum

  Swego czasu/nie pamiętam kiedy/ można było kupić za realną kasę item - Świątynia Złotego Banana
  Mam takowy i daje jednego złotego banana chyba raz na tydzień/coś koło tego/.
  Już wiem, co 168h.
  Może BP wznowi sprzedaż tego itemu- kto wie.
   
  Ostatnie edytowanie: 14 stycznia 2019
  Andrzej_Kubata21 lubi to.
 14. MobilisA075

  MobilisA075 Weteran forum

  Ja jestem na nie, jest dużo ich w spółdzielni, a np. w obecnym evencie zdobyłem ich prawie 100.
   
 15. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  AgnieszkaS0603 z tego typu pytaniami zapraszam do działu Pomocy: Pytania techniczne a jeszcze lepiej ze zgłoszeniem do PT: Pomoc Techniczna, tam jest możliwość sprawdzenia kiedy zostały dopisane złote banany. Tutaj Twój post usuwam.