Opinie Pizza party

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 8 czerwca 2021.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Eviana

    Eviana Team Leader Team Farmerama PL

    Witajcie Farmerzy,

    Czas na pizza party! Gaston de Bulion otwiera restaurację i wszystkie zwierzęta chcą spróbować jego przepysznych smakołyków! Odwiedź pizzerię Gastona, zagraj w nową serową minigrę i zdobądź wyjątkowe nagrody!

    [​IMG]


    [​IMG]
    Środa, 09.06.2021, godz. 14:00

    [​IMG]
    Wtorek, 15.06.2021, godz. 22:00


    [​IMG]


    Pozdrawiamy,

    [​IMG]

    Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
     
    zefirek55 lubi to.
  2. McSnake

    McSnake Czeladnik forum

    Pnącze ciekawe, event robię.
    Martwią mnie trochę wypadajki, na szczęście nie są one niezbędne:(
     
  3. skaliwa

    skaliwa Fanatyk forum

    I już na samym wstępie mi sie nie podoba, bo..... siejemy na leśnej :oops: a tam mam jak nazwa pola wskazuje prawie same drzewa, nie liczę paru menażerii itp., przede wszystkim stoją tam baobaby i co? muszę je przenieść na dziką! A ja nie cierpię takich rewolucji.
    No co zrobić.... robić, nie robić, oto jest pytanie.....8):sleepy::p
     
  4. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Nie podoba mi się.
    Podstawowe 50 gier nie gwarantuje działającego pnącza.
    Brakujące itemy są na pułapie 10.000 pkt.
    Potrzeba by 200 pkt za gę, żeby to zdobyć w podstawowych krokach.
    No, ciekawe:

    Celem jest przygotowanie jak największej liczby pizz, z jak największą liczbą dodatków. Za podstawową pizzę otrzymuje się 10 pkt., za każdy dodatek (ten sam lub różne) - po 5 pkt.

    Punkty są naliczane na bieżąco w momencie zakończenia danej pizzy, czyli gdy znajdą się na niej 3 dodatki (te same lub różne). Usuwana jest wtedy z pieca i można w tym miejscu przygotowywać kolejną.

    Dodatki to papryka, pieczarki i bazylia. Im bardziej je zróżnicujemy na pizzy, tym więcej punktów otrzymamy:
    [​IMG]
    Przykładowo: za pizzę, na której będą 3 takie same dodatki (np. 3 x papryka) otrzymamy 25 pkt., jeśli zaś będą to wszystkie 3 rodzaje dodatków - 35 pkt.

    Jeśli nałożenie danej karty spowoduje jednoczesne zakończenie więcej niż 1 pizzy, do powyższej punktacji otrzymamy kolejny bonus:
    [​IMG]
    Przykładowo: jeśli pizze będziemy kończyć pojedynczo, to za 3 szt. z 3 różnymi dodatkami otrzymamy łącznie 105 pkt., jeśli natomiast uda nam się zakończyć je jednocześnie - zdobędziemy 142 pkt.


    Dodatkowo rozwałka leśnej.>:(

    Na 50 gier potrzeba (1 darmowa):

    49 x 290 pomidorków = 14.210/600 = 23 zbiory (13.800) + 410 rozsiew
    czas 4h, z wodą 3:12, 4-5 dni siania

    49 x 135 kulka = 6.615/550 = 11 zbiorów (6.050) + 565 rozsiewu
    czas 8h, z wodą 6:24, 4 dni siania

    49 x 40 pszenica = 1.960
    tyle chyba każdy ma w stodole.

    To tak z grubsza.
    Zbiory zaokrąglone.
    Z głównej można zebrać 606 szt. pomidora, z leśnej 552 szt. kulki

    Jakoś nie mam przekonania.
    W nagrodach 2.670 PNS.
    I teraz muszę się zastanowić, czy to jest ten moment, w którym olewam sezony i odpalam hamaczek.
     
  5. Miśkowo

    Miśkowo Chodząca legenda forum

    Coś ostatnio bardzo promują Bahamę.. Ciekawe czy mają w tym jakiś przyszłościowy cel, czy szukają nowych bonusów na pnącze?
    Coś się upiecze, a ile to czas pokaże ;)
     
  6. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Zanim zaczniecie lamentowaćxD, to zwróćcie uwagę, że na cały event potrzebujemy niemal tyle samo punktów ile w poprzedniej edycji, podczas gdy o 50% wzrosła liczba kart będących do wykorzystania w każdej grze (było 10, jest 15). Bardzo ładnie przełoży się to na wzrost liczby punktów, jakie będziemy zdobywać w grach:) Poprzednia edycja nie wydawała mi się trudna, ta wygląda na łatwiejszą. Widzę też, że zwiększono nagrody za liczbę zdobywanych punktów, choć już poprzednio były niezłe... Moje konto z farmarkami ładnie wzrośnie:)
    Trochę szkoda, że Leśna jest wykorzystywana, nie lubię jej burzyć. Dobrze, że rzadko się zdarza taka konieczność:music:
     
  7. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Łukasz na to pytanie potrafią odpowiedzieć twórcy,być może MODzi też coś wiedzą.
     
  8. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Jaką średnią za grę miałaś podczas testów?
     
  9. Miśkowo

    Miśkowo Chodząca legenda forum

    Iza, nawet jak wiedzą to nie powiedzą ;)
     
  10. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Nie zwracałam na to większej uwagi, ale myślę, że poniżej 200 punktów za grę trudno będzie zejść... Na tyle wystarczy zrobić 6 pizz z 3 różnymi dodatkami. Przy 15 kartach na grę wydaje się to banalne...
    Pamiętam, że w poprzedniej edycji miałam średnią sporo ponad 200 przy 10 kartach...
    A jak powiedzą, to bardzo szybko przestaną wiedziećxD:cry:
     
  11. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Sądzę, że te dodatkowe 5 kart nie jest po to, aby ułatwić grę.
    Będzie większy rozrzut i pewnie kształty będą tak dobrane, aby za prosto nie było.
    Oczywiście zawsze można elementy wymienić używając łopaty.
    I sądzę, że w tym kierunku BP poszło.
    Oazy w ruch!
    Pewnie najdalej jutro będzie OO - wyprzedaż SP.
    xD:cry:xD
     
  12. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Ojej nic nie rozumiem :oops:
    a poprzedniej wersji nie robiłam to nie mam rozeznania czy łatwo czy trudne czy warte zachodu


    no ale się przygotuję jakby co [​IMG] nigdy nic nie wiadomo xD


    Mnie też nie :sleepy:
    a aby dojść do pnącza to potrzeba ... ??
     
  13. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    A po co Ci te oazy... Łopaty same wypadną z upraw. Innego zastosowania niż do wymiany kart tym razem nie mają, więc będzie można sobie wymieniać, a wymieniać...
     
  14. Miśkowo

    Miśkowo Chodząca legenda forum

    Tylko co po wymianach, jak w pewnym momencie wpada ten sam kształt i składnik i nic się nie chcę zmienić, tak przynajmniej było w ostatniej edycji..
     
  15. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Elu dlatego nie drążę tematu, zagadki w tej grze są smaczkiem który mnie zawsze korci ,żeby odkryć co autor miał na myśli:)
     
  16. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Tak, 50 gier do pnącza.
    Z tych gier trzeba nagrać ponad 10.000 pkt, żeby załapać dwa brakujące itemy, które nie są gwarantowane za liczbę gier.
    Albo siać na więcej gier, żeby zdobyć itemy.
    Stąd moje pytanie o średnią.
    Potrzeba minimum 200 pkt za grę, żeby zdobyć 2 itemy za pkt. (nie za liczbę gier) i odpalić pnącze w 50 grach.
    I tu znowu wchodzi losowość.
    Jak układy będą słabe, to może być tak, że się pnącza nie odpali.
    Wiem, wiem, czarno widzę, ale taka możliwość niestety istnieje.

    A ile ich wyleci z upraw?
    W OO jest wyraźne wskazanie na oazy.
    No i:
     
  17. -mala159-

    -mala159- Chodząca legenda forum

    u mnie hamaczek,nie bede rozwalać leśnej,tego nigdy nie ruszam,tam są baobaby i niech tak zostanie a PNS -trudno bede karmić darmozjady i tak wyciagne ze Sezonu to co chce :)
     
  18. zygmunt59

    zygmunt59 Okazjonalny autor

    dodatek do pizzy pieczarki skad wziasc
     
    Marzenakruczek i hiacynta lubią to.
  19. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Będą się pojawiać na kartach, podobnie jak papryka i bazylia.
     
  20. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    A na koniec podejdzie kelner i wręczy rachunek.;)
    xD:cry:xD
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.