pietruchin48

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika pietruchin48, 3 listopada 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Biere , trzeba korzystać , bo ktoś inny skorzysta , tylko muszę mieszkanie zmienić .:p A może Piotr by chciał ?
     
  2. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    a ja mieszkam na wysokim parterze, ale kiedyś mieszkałam na 9 piętrze, winda była tylko rzadko z niej korzystałam, z psem po schodach biegałam codziennie:)
    Emi przy tych okrągłych, pofalowanych i trójkątnych, oddajesz roślinkę a oni Ci dają klucz jaki chcą, nawet gdybyś ty go nie chciała;)
     
  3. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    Pewnie ,że bym chciał ale klatki schodowe tak ciasne , że ani schodów ruchomych ani windy nie ma gdzie wcisnąć . Trza się wspinać . Własnie pani rehabilitantka kazała mi schodzić po nich tyłem :) nawet łatwe to jest:)
     
  4. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    A co ty rak , żeby tyłem chodzić ? Czego to lekarze nie wymyślą , musze spróbować .
     
  5. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    a jak na kogoś wpadniesz to będziesz miał miękkie lądowanie

    jak jutro pójdę do skrzynki na listy to spróbuje
     
  6. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    To podobno świetne ćwiczenie na obolałe kolana . Z rozpędu próbowałem wchodzić tyłem ale to jest już zadanie naprawdę trudne :)
     
  7. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    No tak zawsze wejść jest raczej trudniej niż zejść, chociaż miałam kiedyś u Babci na wsi kota co właził na dach komórki i później strasznie miauczał bo zejść nie umiał:oops::)
     
  8. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Hejka
    Zaglądałam tu dziś kilka razy, ale w głowie była pustka. Cieszę się, że jesteście.
    Potem połaziłam po forum, szukałam wpisów Chrisa.
    Sama nie wiem dlaczego.
    Strasznie przygnębia mnie ta nasza kruchość i zdanie na los.
    To dobrze Piotr, że nie masz windy. Bo byś z niej korzystał. A tak, zawsze to jakiś wysiłek. A pomysł rehabilitantki wydaje mi sie dziwny lekko. A może to tylko twój żart.
    Ja mam 4 bez windy. I bardzo dobrze.
    Ja bardzo nie lubię wind i zawsze dobrowolnie pakuje się na schody. Czasami nawet truchtem. Ot tak zwyczajnie, takie wyzwania sobie, może gupie, stawiam.
     
  9. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    nawet gdyby to był żart to i tak muszę spróbować
     
  10. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Piotr! A czy ktoś proponował Ci ortezę na kolano?

    Pewnie, że spróbuj, może nawet spodoba Ci się.
     
  11. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    Ale to nie jest żart . Schodzenie normalnie po schodach naprawdę boli a schodzenie tyłem o wiele mniej , więc gdy chodzi o odciążenie kolan to działa i zajmuje niewiele więcej czasu . A co do pięter to życzę byś przy tym 4 piętrze nigdy nie miała problemów z kolanami ja dziś chciałbym mieć windę lub chociaż schody ruchome od Emi :)
     
  12. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    jak mi się spodoba to będę wchodziła i schodziła tyłem do skrzynki na listy, a co nikt mi nie zabroni
    Winda to jest fajna sprawa jak działa prawidłowo

    mój kuzyn poszedł po bułki( komórek jeszcze nie było) i nie wracał przez pięć godzin, ciotka przez ten czas ciągle w oknie siedziała( na 11 piętrze mieszkali) i zamartwiała się gdzie on jest,
    w końcu się ubrała i chciała wyjść go szukać, okazało sie że winda zatrzymała się pomiędzy10 a 11 piętrem
     
  13. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Pytałam Cie o ortezę na kolana. Jako środek pomocniczy, odciążający kolana.
     
  14. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    Ortezy jak zapewne doskonale wiesz stosuje się po zabiegach czy też po urazach stawów a ja mam potężne zmiany zwyrodnieniowe . I tu się wszystko wali bo by zostać zakwalifikowanym na zabieg rekonstrukcji kolana trzeba przejść przez małą gehennę . Najpierw kilka turnusów rehabilitacyjnych czasem faktycznie dających trochę ulgi . Każdy turnus to około pół roku . Potem jeśli boli dostaje się skierowanie na operację . Dziś to minimum dwa lata bliżej trzech . Pozostaje troszeczkę oswoić się z bólem i nauczyć kilku ważnych sztuczek jak choćby schodzenie tyłem po schodach . Za pieniądze można wszystko załatwić szybko ale brak florków a największą barierą jest fakt ,że to zabieg nie dający żadnych gwarancji sukcesu. Trzeba mieć z tym życ . Acha i rowerek stacjonarny wspiera kolana pod warunkiem że kręcimy w tył :)
     
  15. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Przykro mi Piotr, bardzo. To poważniejsza sprawa! Trzymam kciuki, tylko tyle mogę.
    Mój szef jest moim guru i jako fachowiec-rehabilitacja medyczna, i jako człowiek. Gdybyś tylko czegoś potrzebował, nie wiem , porady, sprawdzić coś, dowiedzieć się, jestem do twojej dyspozycji. Wystarczy słówko.
     
  16. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    Dziękuję :)
    A czy wiecie ,że staliśmy się dziś najbardziej rozgadanym pokoikiem :) i to zaledwie w pięć miesięcy i kilka dni . Plociuchy :)
     
  17. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Polazłam , na schody i to wcale nie jest złe , ale mnie kolana nie bolą , jeszcze .;)
     
  18. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Plociuchy plotły i niejedno wyplotły.
    Lew nie stał z boku, wciąż był na widoku.
    Nawet gdy nie mruczał, wilkowi nie dokuczał,
    śledził przebieg zdarzeń, czasem daleki od jego marzeń.
    Pięć miesięcy z bicza strzeliło, choć lwisko się trochę byczyło.;)
     
  19. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

    jejku Emi witaj myślałam że o nas zapomniałaś :) dasz rade tak jak my wszyscy :Dwitaj Marcinie i witajcie wszyscy domownicy i goscie :)
     
  20. -katie1234-

    -katie1234- Komandor forum

    Wracam z pracy. Wchodzę na forum, a tu ta tragiczna wiadomość.
    Dlaczego?? Co się stało?? Choroba czy wypadek?? Ktoś coś wie??
    Miałam okazję parę słów z Krzysiem przez sówkę zamienić.
    Smutno. Przykro. Ciężko.
    Moje dzisiejsze problemy z którymi tu dzisiaj przyszłam są niczym w porównaniu z tą stratą.