pietruchin48

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika pietruchin48, 3 listopada 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Przeczytałam przepis na patelnię. Ponoć wychodzi miękki jak wrappy. Ale to równie dobrze mogę kupić gotowe wrappy.:D
    A do paschy zabieram sie od lat. :cry:Zawsze wszystkiego jest za dużo.:D
     
  2. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    Się zaśliniłem na te potrawki i napisałem posty po sobie . Ale nic się nie zmieniło :) robię zawijańce !!! Sam !!! I to będzie wydarzenie :) Na ciasta nigdy chętnych nie brakuje ale o tym nawet nie myślę . To wogle jest jakieś gupie takie ! Kiedyś chciałem zrobić niespodziankę wybrałem jeszcze nie z netu ale z ksiązki kucharskiej najłatwiejszy przepis na ciasto i do roboty . Po czterech godzinach wojny ledwo się wyrobiłem ze sprzataniem kuchni , wietrzeniem i wyniesieniem dowodów mojej działalności do śmietnika !!! Inni ciach trach mach i pyszne ciacho gotowe . To nie jest sprawiedliwe !!!
     
  3. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    No to zabierz się za jakiś prosty, sprawdzony już przez kogoś przepis i na pewno uda się.:) Ciasto ucierane z jabłkami zawsze musi wyjść. Albo inne włoskie, też z jabłkami i orzechami. Ewentualnie można je tylko spalić.:D
    Możesz też kupić gotowe małe ptysie - bez nadzienia. Zrobić masę budyniową lub bitą śmietanę, przekroić ptysie. Nałożyć masę i posypać cukrem puderm lub polać roztopioną czekoladą.
    Widzę, że nikt nie robi pasztetów. A ja owszem. Mam taki jeden sprawdzony z orzechami.
     
    Ostatnie edytowanie: 22 marca 2016
  4. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    Tyłek tam, pasztet to mi z tego ciasta wtedy wyszedł .
    Kupuję pasztet bo bez pasztetu z ćwikłą nie wyobrażam sobie świąt :)
     
  5. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    No i właśnie, ćwikła. U mnie to zawsze jest czerwony chrzan. Bardzo ostry:inlove: I oczywiście własnoręcznie, hm..., choć nie moimi rączkami :D, tarty.
    A oprócz niego oczywiście biały z posiekanymi jajkami i śmietaną.
    Jeśli chcesz przepisy na proste i szybkie ciasta, to służę. :)
     
  6. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    Gupio spytam sorki ale to jest potrawa czy to coś z gatunku ćwikły np .do wędliny ?
    Za przepisy na ciasta bardzo dziękuję :) To nie pora by psuć sobie nastroj a co ważniejsze to ja sobie to ponczowe zjem na miejscu lub bajaderkę i starczy mi na długo :) jak wiesz ja wolę te rzeczy z półmisków i waz niż z talerzyków deserowych :) np jakiś ciekawy farsz do jajeczek :) u nas jest zwykle z duszonej pieczarki i żółtka lub z wędzonej makreli z drobno posiekanym ogórasem kiszonym i majonezem :)
     
    Ostatnie edytowanie: 22 marca 2016
    dantic3, barozd oraz marzena5275 lubią to.
  7. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    ja o czymś innym myślałam, bo przepisu na lawasz z patelni nie znam, ale nawet bym go nie próbowała robić, bo dostęp do niego mam
    Pasztet kupuje, tez od lat w jednym miejscu, mój mąż nigdy nie chciał ich jeść, ale ten uwielbia francuski posypany grubo mielonym zielonym pieprzem
    ale przepis możesz podać kiedyś spróbuje na pewno
     
    dantic3, barozd oraz pietruchin48 lubią to.
  8. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    Widzę ,że z męzem Marzenki bym się o jedzonko nie pozabijał xD.
    Dla mnie rozgryzienie kawałka pieprzu kończy najsmakowitszą ucztę :) choć nie wyobrażam sobie by go nie było wszędzie byle pod postacią drobniutko zmieloną :)
     
  9. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    to jedyny pasztet, który on je:)
    pierwszy raz jak go kupiłam to tylko troszkę dla siebie, i nawet nie zdążyłam go spróbowaćxD

    górnej warstwy nie trzeba jeśćxDja ją zawsze zostawiam, ale środeczek jest pycha

    i przepis na bakławę
    w razie czego pytać:)

    2 małe opakowania ciasta francuskiego;
    3 jaja;
    1,2 szklanki cukru pudru;
    800 gramów pokruszonych orzechów włoskich;
    1 opak. cynamonu;
    1 łyżeczka ekstraktu waniliowego

    syrop
    250 gramów miodu;
    100 gramów cukru;
    0,3 szklanki wody;


    Oddzielamy białka od żółtek i ubijamy je na sztywno ze szczyptą soli. Później stopniowo dodajemy cukier puder nadal ubijając.
    Dodajemy cynamon, wanilie ciągle ubijając
    Wsypujemy pokruszone orzechy włoskie, mieszamy delikatnie łyżką

    Ciasto dzielimy na cztery części
    Wałkujemy ciasto do wielkości blachy
    Dwie warstwy lekko opiekamy w piekarniku w temperaturze 180°C
    nie może być upieczone
    Surową warstwę ciasta kładziemy na spód. Smarujemy masą białkowo-orzechową. Przykrywamy następną niedopieczoną warstwą.
    Powtarzamy czynność czyli masa białkowo-orzechowa, niedopieczona warstwa ciasta, masa białkowo-orzechowa, na to położymy ostatnią warstwę surowego ciasta.
    Wierzch smarujemy żółtkiem rozbełtanym z łyżką wody.
    Ciasto kroimy na romby Nie przekrawamy warstwy na spodzie
    każdy romb można ozdobić orzechem włoskim,ale nie jest to konieczne

    Wszystko pieczemy w temperaturze 180°C na środkowej półce piekarnika
    ok 30 minut
    na ostatnie 5 min. można przełożyć na dolną półkę piekarnika

    Gotujemy wodę i rozpuszczamy w niej cukier, chwilkę gotujemy,dodajemy miód ciągle mieszając gotujemy ok 5 min
    Wyciągamy baklawę, przekrawamy romby razem do samego spodu.
    Zalewamy syropem.
    zostawiamy na min 2-3 godziny, a najlepiej na 5 w temperaturze pokojowej

    orzechy nie mogą być mielone tylko pokruszone, prze siekane nożem
    można użyć 3 ciast francuskich, jeżeli mamy blachę w takim rozmiarze co płat ciasta, wtedy tylko 1 ciasto lekko podpiekamy
     
  10. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    No zwyczajnie! Czerwony chrzan jest z dodatkiem buraczków i przypraw, a dla odmiany biały chrzan jest z posiekanymi jajami, śmietaną i przyprawami (sól, ocet winny, cukier). Wszystko jako dodatek do wędlin, mięcha i pasztetu i czegokolwiek tam.
    Robię jeszcze sos tatarski. I z niego jestem znana w okolicy;)xD Dopasowanie pewnych przypraw sprawia, że jest tak aromatyczny, tak aromatyczny, tak.........:cry:, ja sie tak nie bawię.:cry: Mam takie ssanie teraz:cry:
    Chyba trochę zbyt wcześniej z tematem gotowania zaczęliśmy;) Trzeba było w czwartek:D

    A o czym myslałaś?

    Ja to w ogóle się dziwię, że Piotr sam nie robi pasztetu.
    Panowie znani są z tego, że potrafią niezły pasztet zrobić.;):pxD
     
  11. barozd

    barozd Wszystkowiedząca wyrocznia

    Witam
    o jejku jakie tu pyszności są.
    Ja robię pasztet ze śliwką , jajka z łososiem, pieczarki faszerowane, swojska szyneczka i kiełbaska. Ciasta nie potrafię upiec , więc tradycyjnie w cukierni zamówię:) też pyszne jest:p
     
  12. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    :inlove:jajka z łososiem:inlove:
    Nie pozwolę się dłużej dręczyć.xD:cry:xD Zmykam:D
    A z dodatków u mnie to: grzybki marynowane, patisony konserwowe, dynia marynowana (obowiązkowo), papryka też marynowana i czosnek bezwzględnie marynowanyxD oraz kiszone, kiszone,kiszone:inlove: ogórki.
    Dość, basta. Idę sie uśpić.:p
     
  13. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

    witam wiosennie :D ale tu pyszności :D juz slinka cieknie :)byle do świąt ,a pózniej obżarstwo :D mniam jak ja kofam jeść :inlove:

    [​IMG] kura nie chce dopuścic psotki do jajek :D
     
  14. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    ja myślałam żebyś poszła na mój ulubiony dworzec we Wrocławiu, może sprzedają tam jakiś kebab ormiański,a jak nie to poszukała jakiegoś handlujących ormian i zwyczajnie ich poprosiła o lawasz bo chciałabyś spróbować jak smakuje,
    tu na śląsku żaden by Ci nie odmówił, chyba że Ci z Wrocławia to jakieś skąpe są
    jakie spać 15 jestxD
     
    dantic3 i pietruchin48 lubią to.
  15. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    Z przepisu Marzenki na bakławę to mnie napewno by wyszedł pasztet z sosem łososiowym i pokruszonym jajkiem w occie xD
    Ja to jeszcze uwielbiam smalczyk zlany z pieczonego mięcha . Z ciemnym chlebkiem . Tak na deser :)
    Skoro są tacy co pyszności ich drażnią to drugą częścią tematu są jeszcze tradycje zwiazane z Wielkanocą :)
    Jak byłem dzieckiem moja Babcia nie odpuściła żadnemu małemu upiorkowi polknięcia jednej wierzbowej koćki z palemki :)
    Miało to chronić przez cały rok od chorób wszelakich :) Pół roku w roku co roku , prawie do końca podstawówki miałem zapalenie któregoś ucha więc jak widać sposób Babci sprawdzał się idealnie :) . Moja Córcia też dostawała czasem koćkę do połknięcia ale bardziej dla zabawy :) Dziś ta tradycja to już tylko wspomnienia :) Lany Poniedziałek wiadomo woda lała się wiadrami choć tu w mieście wydaje się to tradycja moooocno okaleczona :( Zawsze zazdrościłem tym chlopakom oblewającym panny gdzieś na wioskach dokładnie tak jak nasza tradycja nakazuje :)
     
  16. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    xD Nic mnie tradycją nie będziesz zciemniał. A kto posty dziś z oszołomienia przepisami, mnożył?
    A i smalczyk jeszcze z mięska dołożył. Taki z delikatną galaretką. Pełen aromatu i przypraw, a może nawet z cebulusią:inlove:
    I pamiętaj o mnie jak będziesz wcinał to ponczowe.xD:cry:xD:cry:
     
  17. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    U mnie spłonęła dzisiaj jedna z lepszych knajp w mieście . Szkoda ,bo pięknie położona , a jedzenie jak marzenie .
    A przez wasze posty , chodzę głodna i czekam na święta . xD
     
  18. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    :(oj to smutne i przykre, że tak komuś akurat przed świętami sie pechowo zdarzyło.
    Witaj Ewa w klubie niegłodnych lecz pożądających smakowitości.xD;):p
     
  19. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Podpalenie to było , zemsta . A święta to taki fajny czas , to poczekamy cierpliwie .:p
     
  20. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    Gulp , gulp to ten smalczyk z galaretką .............
    Myslałem ,że to tylko chlopy takie coś lubią