pietruchin48

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika pietruchin48, 3 listopada 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. -katie1234-

    -katie1234- Komandor forum

    Ziarnko prawdy zawsze się znajdzie :D
     
  2. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    xDxD a jak się skupimy, to i całą piaskownicę prawdy znajdziemy;)
     
  3. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

    a mnie tyle zagadek ominęło :D ale świetne te wasze prace :inlove:brawo wy :D
     
  4. -katie1234-

    -katie1234- Komandor forum

    Brawo Ja :D Ojej nie wiadomo do jakich sekretów gospodarza się dokopiemy :D Byle by nas potem tam nie zakopał :D
     
  5. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Zajrzałam, ale nikogo nie zastałam. Pisanki robicie?;) Czy też sobie śnicie?
    Teraz dopiero widzę, że Filip i Oskar też u Kasi na sukience królują. :D
    Dobranoc, kolorowych snów :)
    A na dobranoc bajeczka. :D
     
  6. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    Gospodarz nie zakopie nikogo :) prędzej sam wlezie za akwarium bo może faktycznie go tu za dużo jest i odstrasza gości ....
    Ale póki co za pasem święta i chciałem przypomnieć że miały w tym okresie królować tutaj obyczaje i przepisy kulinarne związane z nimi :) Proponuję nie oglądać się na innych bo to okres gdy trudno zebrać się jednocześnie ale pod hasłem Wielkanoc z moich stron po prostu opisujcie coś czego waszym zdaniem nie ma gdzie indziej :) Jestem bardzo ciekawy tego tematu bo Warszawa jest chyba najtragiczniejszym miejscem w tej kwestii . Jedyną tradycją dosyć fajną jaka mi się kojarzy jest od wielu lat jazda na prawdziwym ośle w Niedzielę Palmową proboszcza z kościoła w Lasku Bielańskim . Ten osioł imieniem Franciszek ( nie na cześć papieża bo był Franciszkiem sporo przed nim ) wraz z dwiema owcami od lat mieszkają w zagródce opodal kościoła :)
    O kuchni nie opowiem nic bo to miejsce które tylko regularnie czyszczę z zapasów :)
    Ja też życzę kolorowych snów :)
     
  7. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Dobrze, że mi przypomniałeś, bo już od kilku dni planowałam zapytać Marzenkę czy szykuje coś armeńskiego na święta.
    U mnie zwyczajnie i bardzo, bardzo tradycyjnie.:) I zawsze jaja faszerowane na różne sposoby. No i baby, babeczki;)
    Dobranoc:)
     
  8. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    Dzień dobry

    Moje święta też raczej bardziej po polsku
    barszcz biały z kiełbasą białą i jajkiem( żurku nie lubie)
    jajka faszerowane, szynki( od kilku lat zamawiane u jednego producenta,
    otwierają o 6 a o 7 już ich nie ma bo wszystko sprzedane), babka
    i dodatkowo coś innego( choć dla mnie to już jest normalne)
    *pilow z rodzynkami( bakaliami)- smakuje tylko w Wielkanoc, zawijany w lawasz
    *pstrąg gotowany albo pieczony w lawaszu:)
    *z ciast to miodownik lub baklawa

    I glodna się zrobiłam
     
  9. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Dzień dobry :)
    Święta u mnie też tradycyjne , jaja , biała kiełbasa i szynka zamawiana ze wsi , jajeczny zawijaniec , sałatki różnego rodzaju,
    oczywiście babki i sernik , oprócz tego dużo gości i radości .
     
  10. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    :D O lawaszu już nam kiedyś opowiedziałaś. Ale zakładam, że glinianego pieca nie masz.
    Zatem zostaje piekarnik lub patelnia. A może jeszcze coś innego. Więc jak, Marzenko, go pieczesz i jaki wychodzi? Bardziej chrupki czy miękki?
    Pilow będzie na słodko?
    I bardzo proszę na przepis na baklawę.:)
    W kuchennych tajemnicach tu na forum, znalazłam coś przedziwnego. Tarta żurkowa. :oops: Chyba zabraknie mi odwagi spróbować to zrobić. Ale może kiedyś.
    Jest tam też sernik z rzodkiewką i szczypiorkiem. :D I to już bardziej do mnie przemawia. Jak już pojawia sie nowalijki, spróbuję.

    :) Prawie jak u mnie. Tyle, że jest nas już teraz dużo mniej.
    Co to jest jajeczny zawijaniec?
     
  11. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    sernik musi być:)
    szynka moja to też prawie wiejska:p no może wiejsko-miejska;), sałatka jarzynowa z jogurtem
    czasami robię roladę szpinakową z jajkiem

    i jak to moje dziecko nazywa "wojna na jajko";)xD
     
  12. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    :D Znam tę wojnę. Natłuką, natłuką, a potem nie chcą ich jeśćxD
     
  13. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    lawasz kupuje, można kupić w Warszawie, kto akurat jedzie to zbiera zamówienia i przywozi:)
    kiedyś jedna ormianka wypiekała bliżej mnie , miała dom i zbudowali sobie taki piec, ale już przestała:(
    na słodko:inlove::inlove: cały rok czekam na to
    piecze siostra od męża, poproszę o przepis i podam:)

    dlatego u mnie panuje zasada jak Ci się stłukło to od razu zjadasz
     
  14. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    jajeczny zawijaniec to jajko zawiniete w szynkę i obwiązane szczypiorkiem ,Jajka gotujemy na twardo , kroimy w kostkę , doprawiamy solą, pieprzem i majonezem , bierzemy duże plastry szynki , kładziemy na nie sałatkę jajeczą , zawijamy i obwiązujemy
    szczypiorkiem , pycha . :)
     
  15. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    Hello :) aż mi żołądek zassało o świcie gdy przeczytałem pierwsze posty :)
    Ewa ja też chcę wiedzieć co to ten jajeczny zawijaniec ?
    A baklawa to jakie ciacho Marzenko ?

    O to musi być pycha i nawet ja się mogę porwać na zrobienie takich delicji :)

    Twoje posty połączyłam. Jeśli chcesz coś dopisać, to korzystaj proszę z opcji "Edytuj"przy poprzednim swoim poście.
    Proszę zapoznać się z poradnikiem --->KLIK
    Tutaj można poćwiczyć --->Wątek do ćwiczeń

    SMOD_Atena.
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 22 marca 2016
  16. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Podoba mi się. Ja robię podobnie z sałatka jarzynową. Takie roladki. A część z nich zalewam galaretką z kurczaka czyli rosołu.:)
     
    Ostatnie edytowanie: 22 marca 2016
  17. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    bardzo słodkie z miodem może wieczorkiem podam przepis
     
  18. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Naprawdę jest dobre , a że robię to tylko na wielkanoc to wszyscy już czekają , taka tradycja nasza , domowa .
     
  19. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Czy ktoś robi paschę wielkanocną?
     
  20. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    ja nie, choć mam w planach kiedyś spróbować

    a co do lawaszu to możesz też go spróbować;)