pietruchin48

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika pietruchin48, 3 listopada 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    Bywam w krzaczorkach u Eli leguralnie , gdzie indziej sporadycznie .
    Forum siadło i jakoś słabo widzę nowe perspektywy przed nim .
    Mruczenie do siebie to chyba jakaś oznaka starości a tych coraz więcej i bez tego ;).
    Opowiadać o chwytaniu rybci czy nowych robótkach powstałych na Bielanach ?
    Sobie :)?
    O farmerskich wyczynach ?
    Moze nawet bym chciał ale takich nie mam :p
    Już nawet g&t odpuszczam bo nikt nic nie chce w zamian za podarki i czuję się jak naciągacze którzy tylko w tym czasie pojawiają się by wyłudzić coś fajnego .
    Ale Super Cie zobaczyć Ann :)
    Naprawdę się cieszę i pozdrawiam z gupawym ale serdecznym grymasem na pysku :)
     
  2. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Ja bym o tych robótkach poprosiła :)
    A i dobrą rybcią też nie pogardzę :D
     
  3. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Fakt, przerobiliśmy tu tyle, że łatwiej wyliczyć czego tu nie było.
    To specyficzne forum.
    Bo ile można o farmerowaniu.
    Każdy z nas ma poziom i doświadczenie takie, że nic go już nie zaskoczy.
    Chce to robi, nie chce też dobrze. Jutro, pojutrze zrobi się to samo.
    Zatem o czym tu pisać?
    Rybcie, robótki.....zawsze "chwytały":D
     
  4. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    Nic nie zaskoczy powiadasz ?xDxDxD
    A jak nazwać wizytę po latach milczenia dwóch przesympatycznych jakby nie było właścicielek tego kąta i to jednego dnia ???
    Dla mnie bomba !!!
    Super Cie widzieć Wilczyco !xD
    Brakuje Twojej sygny I Twoich tekstów .
    Szkoda dawnych klimatów choc jak powiada klasyk :" Był czas przywyknąć "
    Za to tamtych chwil forumowych nie zabierze nam nikt .
    Jak to często , coraz częściej słychać .
    Ech kiedys to były czasy .
    Fajnie Dziewczyny:inlove: zaskakujcie starego jak najczęściej a moze jeszcze Ktoś przypomni sobie że tu przesiadywał ględząc niekoniecznie o farmowych rozsadach i wypadajkach ;).
     
  5. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    xD
    To żeś podsumował:inlove:
    No szkoda, szkoda.
    Tyle, że kto, jak i jaki żar do tego ogniska dosypie?

    "A jak nazwać wizytę po latach milczenia dwóch przesympatycznych jakby nie było właścicielek tego kąta i to jednego dnia ???
    Dla mnie bomba !!!"

    A co? Marzanna też tu dziś była?xD Nie przeglądałam
    Taaak, skoro Ci tak miło, to.....kto ma najbliższe urodziny?
    Marzanna i chyba Kłapouchy będą lepiej pamiętać ode mnie.
    To może dobra okazja, żeby się spopisać;), powspominać, cuś drinknąć, potańczyć;)
    No i oczywiście stół zastawić, wszystkimxD

    "...zaskakujcie starego jak najczęściej a moze jeszcze Ktoś przypomni sobie że tu przesiadywał ględząc niekoniecznie o farmowych rozsadach i wypadajkach ;)."
    W starym piecu diabeł palixD



    Zawsze to jakiś sposób
    Palić inaczej czyli od góry
    Może to jakiś pomysł, metaforyczniexD

    PS
    Marzanny nie było
    Wpadła Zła, ale bez zawieruchy
    Krasnal był w kwietniu. Teraz to już chyba Krasnolud. Ile to on może mieć teraz na liczniku?:eek:

    Nie bardzo już pamiętam co wolno, a co nie.
    Regulamin długi, a noc krótka:oops:
    Ale na czuja to chyba się zmieszczę.
    Wklejam bo pasuje xD, chyba raczej i śmiesznie


    Pewien dziadek z siwą brodą,
    co mądrości posiadł,
    ujrzał raz dziewczynę młodą
    o imieniu Zosia.
    Odkąd branka spadła z nieba,
    oczy mu się śmieją,
    gotów duszę diabłu sprzedać.
    Eliksir nadzieją,
    by co zdechło, mogło ożyć,
    a co leży – stanąć
    jak na koniu rycerz w zbroi
    przed kochanki bramą.
    Jak to zrobić? Gdy był młody,
    w szkole chemii liznął,
    wtedy wlewał kwas do wody,
    przypłacając blizną.
    W końcu dopracował przepis:
    cukier, drożdże, woda –
    gdy się breja w napój zmieni,
    truchłu mocy doda.
    Zaczął do księżyca gadać,
    podgrzewając zaczyn,
    by w lusterku zamiast dziada,
    Erosa zobaczyć.
    Z poświęceniem, żądny pokus,
    łyk za łykiem sączył,
    chcący stać się równym bogu,
    choć się język plącze.
    Z eliksirem przegiął deczko,
    raczkując jak dziecię,
    które weszło do łóżeczka,
    siusiu zrobić w becie.
    Starzec myślał, że potrzeba
    matką wynalazków,
    lecz i rozum wiele nie dał,
    na problemy z laską.
    Po co marzyć o kochance,
    gdy i tak nic z tego –
    czas utopić zęby w szklance
    razem z alter ego [​IMG]

    Twoja kolej, dodaj coś o babci
    Co też babcia może ze starego pieca wystrugać?;)
     
    Ostatnie edytowanie: 23 czerwca 2022
  6. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    No rozpędziłem się troszeczkę ale to z radości . Po duuugiej nieobecnosci zajrzała też Ann . Marzenka być moze już nawet o farmeramie nie pamieta . Choc czy to mozliwe by zapomniec o tak fajnej kompaniji jak tu onegdaj dokazywała ?:p
    xDxDxD
    Pasuje i poprzeczka zawieszona od razu tak wysoko że jej z dołu nie widać ;) więc jak tam o babci cos dorzucic?
    Pomysle , poszukam ale dopiero w sobotni wieczor .
    O 7 zaczynam 24 godzinny dyżur w szpitalu bez dostepu do farmy a potem trzeba troszkę odespać .
    Tymczasem kolorowych Mili :)
    A gdy sen zmorzył Piotrusia z aniolkami usia siusia ....
     
  7. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    A kogóż to moje oczęta widzą, waderówek:D Kopę lat:D

    Dzień dobry wszystkim:)

    PS. Piotrze - tych lat nie odda nikt, tych lat nie odda nikt:music:
    PS2. Wilczyco - a po cóż mi mówić ile mam lat, zróbmy z tego konkurs:p Kto zgadnie, ten wygrywa satysfakcję. A do tego... Absolutnie nic, gdyż uśmiech na twarzy jest najlepszą nagrodąxD:cry:xD
     
  8. cypiswp

    cypiswp Nadzorca forum

    Doberek Wszystkim :) Trochę mnie nie było, to już w latach można liczyć. Życie mi się całkiem wywróciło, a czasy takie nastały, że czasu brak. Kiedyś sam sobie mieszkałem i miałem czas na przyjemności i pogadać się dało, a potem się "ustatkowałem" i z przyjemności niestety musiałem zrezygnować. 17 miesięcy temu zostałem tatą i czas mi się całkiem skompresował. Dość o sobie, co tam u Was słychać i jak Wam się w tych "pięknych" czasach żyje?

    W związku z dużą ilością książek, które ostatnio czytam. (Szkoda, że większość o puciu i kici koci). Pozwolę sobie na odrobinę poezji, przez zdecydowanie małe p.
    Żył w Afryce lew ponury
    Który z tego był w krąg znany,
    że dość ostre miał pazury
    i chodził nie uczesany.

    Żył na farmie lew dorodny
    lśniące futro, grzywa ruda,
    który z drutów robił cuda.
    Za to zawsze uczesany
    i przez wszystkich był lubiany.
     
    Ostatnie edytowanie: 24 czerwca 2022
  9. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    :D
    To się nazywa wiadomość dnia!
    No gratulacje.
    Czyli największe zmiany to u ciebie.
    Jednak z przyjemności coś zostało.
    Śmigasz poziomy na Farmie, a ja z ledwością na kole ci siedzę. To zapewne z powodu nocnych zmian tacierzyńskich;)

    Witaj Krasnoludzie :D
    I ty wiernie trzymasz się farmerowania.
    To jest właśnie fenomen tej gry
     
  10. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Coraz rzadziej, ale jednak trzymam się obsesyjnie na tym tonącym statkuxD:cry:xD Zapewne dzięki ludziom albo przez nich (interpretację wybierzcie sobie sami), ale trzymam:pxD:cry:xD

    PS. Cypisie - gratuluję tatusiowania:) Opowiadaj jak tam jest w tej krainie, najlepiej każdy dzień, bo jest to zapewne dość mało prawdopodobne znając moje szczęście życiowe, ale może też kiedyś zostanę tatą:) A że wrażliwy człowiek ze mnie, to na pewno lepszym od mojego ojca, który od wielu lat mojego życia nie jest w nim obecny (i chyba to nawet lepiej z mojego punktu widzenia).
     
  11. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    :)

    Specjalnie dla ciebie Tomku mały wykład w sprawie szczęścia

    Szczęśliwy człowiek, czyli jaki?
    Kiedy myślimy o szczęśliwym człowieku, często przed oczami pojawia nam się obraz kobiety bądź mężczyzny w średnim wieku, z rodziną, domem i stabilnym życiem zawodowym. O! Taki człowiek! On na pewno jest szczęśliwy, przecież osiągnął w życiu wszystko, zarówno na tle zawodowym jak i rodzinnym. Mniejsza część z nas myśli o tym jak wyglądało jego życie kilka lat temu, jakie miał dzieciństwo i co musiał przejść, żeby być w tym miejscu, w którym jest.
    Innym razem przed oczami pojawia nam się całkowite przeciwieństwo – jakiś asceta bez rodziny, mieszkający gdzieś wysoko w Himalajach czy biedna kobieta z Afryki, która ma dziewięcioro dzieci i każdego dnia walczy o to, by jej dzieci nie chodziły głodne. Czym więc charakteryzuje się człowiek szczęśliwy? W jakie ramy możemy go ująć i w końcu czy jest jakaś skala szczęśliwości, na której możemy zmierzyć własne szczęście?
    Skala szczęśliwości

    Nie istnieje skala szczęśliwości, dlatego, że nie istnieje skala miłości, złości czy smutku. Dlaczego? Dlatego, że uczucia i emocje są względne. Dla jednego powodem do smutku będzie śmierć bliskiej osoby, a dla drugiego zgubiony portfel. Nie, nie prawdą jest, że każdy płacze jak zgubi portfel. To samo odnosi się do pojęcia szczęścia. Jedna osoba poczuje szczęście, kiedy rano obudzi ją słońce, dla drugiej osoby powodem do szczęścia będzie wycieczka do Ameryki. I dobrze. Każdy ma prawo do szczęścia i każdy ma swoją skalę szczęśliwości. Warto jednak, żebyśmy wyrobili w sobie umiejętność bycia szczęśliwym na co dzień, bez względu na spotykane przez nas sytuacje.
    Ludzie szczęśliwi to nie ludzie, których nie spotykają przykre sytuacje, ale ludzie, którzy potrafią się w trakcie nich uśmiechać.

    Dla mnie szczęście to małe radości, które spotykają nas każdego dnia. No, może prawie każdego dnia. Warto szukać powodów do szczęścia, w zwykłym, codziennym życiu. “Szarość dnia codziennego”, “U mnie nic ciekawego” – takie pesymistyczne myśli na pewno nam w tym nie pomogą. Życie nie jest szare, kiedy nie pozwolimy mu takim być. Jak to nic ciekawego? A poranna rozmowa z przyjacielem, spacer w lesie, pączki na kwitnących drzewach, kawa w ulubionej kawiarni, wieczór z książką – czy to nie są ciekawe, dające nam radość sytuacje? Każdy z nas nosi w sobie wiele powodów do radości, a takie małe radości dnia codziennego to puzzle, które składają się w piękny obrazek zwany szczęściem.


    A wiesz jak możesz osiągnąć szczęście?
    Po prostu
    Pokochaj to co już masz :)

    Czcionkę zmniejszyłam do dozwolonej wielkości - 4

    SMOD_Atena
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 25 czerwca 2022
  12. PoloMit

    PoloMit Komandor forum

    Dodałabym jeszcze, że wszystko zaczyna się w głowie, o tym co myślimy sami o sobie, na ile akceptujemy siebie takimi jakimi jesteśmy z całym swoim inwentarzem, czy rano uśmiechamy się do swojego odbicia w lustrze i powtarzamy sobie, że dziś jest nowy dzień, który niesie nadzieję i będzie lepszy od poprzedniego. Każdy jest kowalem swego losu.
    Szczęście to stan umysłu, więc warto myśleć o sobie pozytywnie.
    Myślę, że z wykładu nie tylko jeden Tomek skorzysta;), przyda się nie jednemu.
     
  13. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Hej
    Wszystko ok co napisałaś.
    Stan umysłu, zgadza się
    Co do umysłu, to temat rzeka.
    Ale........emocje, emocje, emocje
    To temat nie rzeka, ta sprawa beznadziejna :cry:, jeśli chodzi o naszą kontrolę, wpływ.
    Tu działa czysta chemia:cry:, reakcje, neurony, sygnały do mózgu itd
    Powyższe działa błyskawicznie.
    Zostaje, chyba, natychmiast położyć się spać, przy pomocy lub bez, i przespać tę chemiczną reakcję naszego organizmu.
    Obudzić się potem i na spokojnie, bez już chemii, z domieszką może kawy albo niekawy, działać.
    xD:cry::cry:
    I tu możemy sobie otwarcie powiedzieć:
    Człowiek jest wielki ze swoimi możliwościami.
    Ale też i słaby, maluczki, z powodu swojego ciała.
    Co do duszy, nie wypowiadam się. Ale, że coś jest na rzeczy nie mam wątpliwości.
    Myślę, że wszystko już w temacie napisaliśmy, jako laicy.
    Fachowcy nie wiele więcej wniosąxD, bo niby z czego.
    Sami wiemy najlepiej co i jak u nas w trawie ;)
    Wystarczy myśleć;)
    I to jest sztuka najtrudniejsza ze sztuk.
    Co nie?:D

    Osobiście o sobie mogę rzec jedno:
    Nie jestem ani szczęśliwa, ani nieszczęśliwa
    Mnóstwo chwil, które uskrzydlają zaliczyłam i zaliczam.
    Boję się, naprawdę, kiedy jest zbyt dobrze.
    Bo wiem, bo gdybam, że zaraz trachnie coś i gdzieś.
    Zatem jaka jestem?
    Ostrożna:D:D:D:D
    I w szczęściu i nieszczęściuxD
     
    Ostatnie edytowanie: 25 czerwca 2022
  14. PoloMit

    PoloMit Komandor forum

    Masz rację bez emocji i okoliczności towarzyszących niewiele by zadziałałoxD:cry: a dyskutować można by długo;)

    I tak naprawdę w niewielkim stopniu z tych drzemiących w sobie możliwości korzystamy:)
    duszą to kto inny niech się lepiej zajmie xD:cry: prędzej ksiądz lub jak komu potrzeba egzorcystaxD:cry:
    mnie bardziej jednak interesuje stan umysłu, poniekąd w pewnym stopniu ze względów zawodowych;)
    Zdecydowanie, ale jeszcze z tego myślenia mogłoby coś konstruktywnego niekiedy się wyklućxD:cry::cry:

    Osobiście jestem niepoprawną optymistką i uważam siebie za szczęściarę:inlove:xD,
    chociaż często mam stromo i ostro pod górę, spadam na dół, nie ma lekko;),
    ale szybko się podnoszę, wyciągam wnioski i idę dalej:)
    a jak się już wdrapię na górę to na szczycie okazuje się... że warto było...
    satysfakcja gwarantowana i dodatkowa energia się przydaje na dalsze działania;):)
    staram się podchodzić do życia zdroworozsądkowo, chociaż bywa z tym różniexDxDxD (ech te emocje:cry:),
    lubię wyzwania... no i niekiedy balansuję na krawędzi... chyba ,,ryzyko" to moje drugie imięxD:cry::cry:
    Ale dobrze mi z tym i chyba już inaczej nie potrafię funkcjonowaćxD,
    a bez tych upadków to nie wiedziałabym jaką jestem szczęściarąxD:cry:
     
  15. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    No proszę mam wrażenie ze Ktos odpalił starą niczym kronika filmowa tasmę z chatki xD.
    Twarze z lat zamierzchłych sie ukazały ale tez i nowe sympatyczne buzie .
    Super ze jestescie z usmiechem witam Wszystkich ,nawet jesli to tylko chwila.
    zdecydowanie nie o mnie zwrotka no moze poza ta dorodnością ;)
    a tu oprócz Afryki pasuje wszystko ale w koncu jak juz ktos kiedys powiedział : nie mysl ze jestes pępkiem wszak tylko autor wie kogo miał na mysli xD
    Witaj . Wielkie gratulacje . Uwierz nic to że czasu mniej , obecne chwile z pewnością na dłużej zostaną w pamięci i nie raz wspomnisz je z usmiechem . Te wolne chwile przeciez wrócą kiedyś .
    Witaj Tomaszku :)
    Dla mnie jednak dalej Krasnoludku nie krasnoludzie i tak pewnie zostanie.
    Chyba nie ma i nikt nigdy nie stworzy uniwersalnego dla wszystkich wykładu o szczęściu niestety .
    Każdy z nas widzi je inaczej , dla kazdego z nas czym innym ono jest .
    To co dla jednego z nas jest szczęściem maluczkim dla innego jest niedościgłym marzeniem i nie zawsze będzie to bogactwo .
    Nie wszystko da się kupić za kasę .
    Każdy z nas jest bogaty inaczej .
    Jest jeszcze miłość , przyjaźń , zdrowie , rodzina , bezpieczeństwo, hobby i miliony innych . Ważne by umieć to coś odnaleźć .Ważne by nie dać zepchnąć się w mrok a jeśli już się to stanie umieć się z niego wydobyć i tego Wam życzę .
    Moze za wysoko mam nochal ale kiedyś tu w tej chatce udawało się tworzyć małe szczęścia :).
    Dorzuciłaś do pieca Wilczyco .
    Od zawsze ponoć faceci są zbyt prości by zrozumieć i odgadnąć Wasze pragnienia .
    W końcu to babci łatwiej powiedzieć jak rozpalić w jej piecu i którą stroną do niego dorzucić ale obiecuję przemyśleć zagadnienie xD
     
  16. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Tyle wpisów, za co się złapać.
    To może od końca:D
    Nie tylko, że babci łatwiej, xD
    W naturze kobiety leży, że....
    -ma się dziać
    -problemy, owszem somxD, ale po to, żeby je przekształcić na nieproblemyxD, no bo inaczej jak????
    - różne mamy osobowości i upodobania, ale zawsze chodzi o jedno. Do przodu!
    - łatwo, w żadnym przypadku nie jest, ale albo my ich/to/one/ono, albo nas te takie siakie i owakie. W żadnym przypadku nas, nie ma bata, bo co dalej?
    Tak, takie baby somxD Stąd moja opinia, że, to Adama żebro, oj, Adamom było zbyteczne, za to Ewom dało mocxD
    Do pozostałych postów, potem.
    Długie pisanie sprawie nudzi czytelnikówxD

    A wyczuwam, że PoloMit podobnie w duszy gra, jak mnie:inlove:
    Rewelacja,że Cypis znajduje te odrobine czasu, żeby tu zaglądnąć
     
  17. PoloMit

    PoloMit Komandor forum

    Witam Gospodarza:)
    jak atmosfera sprzyjająca to i chętniej z krzaków można wyjśćxD
    Też tak cosik mi się zdaje, że to podobne klimaty, od razu przyjemniej do kogo gębę otworzyćxD
     
  18. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Gębę otwieramy
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG][​IMG]

    to w sprawie otwartej gębyxD
    Wybierz, któryś z powyższych obrazków, a powiem ci kim jesteśxD:cry:xD
    To żart oczywiście
    Przy okazji chętnie popatrzę na panów z otwartą , o ile to w ogóle możliwe. Bo chyba tak:p
    Siebie to widziałabym tak....
    [​IMG]

    Ale to oczywiście subiektywnie
     
  19. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    Wśród zieleni na ławeczce
    siadły dwie matrony .
    Poplotkować no a jakże
    o czasach minionych.
    Moja droga rzecze pierwsza
    czy to tajemnica ?
    Jak to robisz powiedz proszę
    Mimo wieku oczy błyszczą, rumienią sie lica.
    Żaden sekret miła moja zapamiętaj sobie
    W twoim piecu musi ciągle tlić się pewien ogień.
    Ech kochana po tym ogniu nawet dym odfrunął
    Choc tam w głebi czasem marzę .
    By raz jeszcze jakiś Jazon ruszył po me runo .
    No wiadomo siły mierzyć trzeba na zamiary
    Żadne ciacho ale chociaż jakiś fajny stary .
    Więc wyjdż z krzaków druga prawi i ogarnij nieco
    A zapomnisz że czas pędzi że tak lata lecą
    Wypnij piersi , krok ogarnij , zakołysz biodrami
    Każdy facet na to patrzy wolimi ślepiami.
    Twarz łagodną miej i miłą o tak piękna mina
    I na plotki wbijaj czasem w chatkę pietruchina .
    Bo nie pożar , chrust czy węgiel czasem skry roznieca
    Taki ogień buchnąć może zawsze w każdych piecach.
    ;):)
    A teraz niech Ktos zdolniejszy do ognia dowali
    I ogarnie interpunkcję ja idę zapalić :p
     
  20. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Dokładnie, Piotrze, wspomnień nie kupisz za żadne pieniądze, wiary... Mógłbym wymieniać jeszcze wiele rzeczowników, ale trwałoby to w nieskończoność:p Z resztą podobnie jest z tym co za pieniądze kupić możesz i czasem (a chyba nawet bardzo często) te dwa bieguny się ze sobą zazębiają, bo jedno nie istnieje bez drugiego (przynajmniej na przykładzie wspomnień, wiary niekoniecznie);)xD:cry:xD

    Dobranoc wszystkim:)