pietruchin48

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika pietruchin48, 3 listopada 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

    wyrosło mi takie drzewo leszczyna południowa pierwsze słysze o takim :music:a królowa małpa skapa jakas mało do koszyczków łapałam -.-i na dodatek sie zacina
     
  2. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ona się nie zacina, to ty za wysoko podjeżdżasz myszką 8)xD
    Serio xD

    Dobra, ta szarlotka (Piotrze, wybacz):
    Szarlotka jest sypana, czyli roboty malutko.
    Dla mnie byłaby chyba za mało słodka, no ale diabetycy pewnie wiedzą, jak to bezkarnie dosłodzić.

    - 1,5 kg jabłek (startych na tarce - w przepisie na drobnej tarce, ja bym użyła takiej grubej - i solidnie odciśniętych)
    - 1,5 szklanki kaszy manny
    - szklanka mąki
    - 4 łyżeczki stewii (mało, ech)
    - 1/2 szklanki płatków owsianych
    - 2-3 łyżki dowolnych otrąb
    - 2-3 łyżeczki cynamonu
    - 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
    - 3/4 kostki margaryny (bardzo zimnej, może być z zamrażalnika) - swoją drogą nie wiem, jak się ma do cukrzycy prawdziwe masło, ale ja bym to jednak na maśle piekła, w ilości 185 g oczywiście

    Blaszkę (np tortownicę, taką troszkę większą czyli np 22-24 cm) solidnie wysmarować (ja - masłem).
    Piekarnik nagrzać do 180 celsjuszy.
    Wszystkie suche składniki (czyli bez jabłek i bez tej margaryny/masła) starannie wymieszać.
    1/3 tej mieszaniny wsypać do tortownicy, na to dać połowę jabłek, przykryć kolejną 1/3 suchego, na to reszta jabłek i na koniec reszta suchego.
    Na wierzch idzie margaryna (albo masło) - w tym przepisie pokrojona na cienkie plasterki, ja bym to starła na grubej tarce.

    I już - piecze się to 50-60 minut.
    Nie wiem, jak ta konkretna, ale ogólnie szarlotka sypana to nie tylko cud natury, ale też i pychota, więc polecam (no, ciut bym tego cukru więcej sypnęła, ale ja się nie znam).
     
    Ostatnie edytowanie: 24 lutego 2020
  3. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

    no moze ;) a i tak jestem zadowolona cos tam darmowego wpadło :)
    przepis przepisałam na pewno zrobie :)dziekuje
    dzień dobry :)
     
  4. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Szczerze...?
    Jak dla mnie to ten przepis jest trochę przekombinowany, ktoś wyraźnie próbował tam upchać wszystko, co wtedy uchodziło za zdrowe, te płatki owsiane, otręby... a do tego margaryna, dziwne.
    Klasyka gatunku to w równych częściach manna, mąka i cukier, do tego proszek do pieczenia no i masło. Oraz jabłka rzecz jasna, troszkę cukru do tych jabłek i cynamon.
    Rozumiem, że w tym przepisie ograniczono do minimum ten nieszczęsny cukier - za to nie wiem, jakim cudem otręby mogą zastąpić akurat cukier.
    Ale tak na moje oko ta wersja powinna wyjść całkiem spoko (choć niesłodka), dlatego podrzuciłam przepis ;)
    Daj znać, czy to się naprawdę nadaje do zjedzenia 8)xD
     
  5. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

    szczerze :Djak najszczerzej :D
    powiem ci tak kupowałam ciasteczka owsiane i bardzo mi smakowały teraz sobie je czesto sama pieke :)mniam
    z tych produktów co podałas tez coś wyjdzie:D na pewno dam znać ;)
     
  6. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    No jestem furiat to prawda ale cwiczę silną wolę i moze nikogo nie rozszarpię ;)
    Piszcie ile dusza zapragnie a jesli jeszcze ktoś tu wrzuci pomysły pod tytułem co mozna w miarę bezkarnie podgryzać wieczorem przy kompie to może nawet dam się pogłaskac po grzywie :p
     
  7. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

    też pierwsze słyszę o tym drzewie- no przespałam chyba :sleepy:
    czyli Gratki :D:inlove:


    xD
    wszelkiego rodzaju ziarenka :psłonecznik, dynia, płatki np. cynamonowe te dla dzieci na sucho, biszkopty :p- są i w wersji dietetycznej, paluszki, słomka ptysiowa, ciasteczka owsiane :D, wafelki :inlove:
    owoce np. winogrona,
    albo kabanosy suszone :p

    To co? dasz się pogłaskać? xD

    Dobry :)
     
  8. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Bezkarnie.
    Wieczorem.
    Sugerowałabym udziec młodej zebry.
    Tylko skąd wziąć tego kompa?! o_O
    Też masz wymagania -.-
     
    agucha31, pietruchin48 oraz grakula16 lubią to.
  9. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    A taki to już dawno upieczony i przepis wisi :p


    pyszny słodki ale jest jeden mankament w tym przepisie
    zawsze go mało xD

    No teraz to bardziej normalny przepis niż ten wyżej
    coś mi świta że już go kiedyś dawno dawno temu robiłam

    no koniecznie wypróbuję [​IMG]
    bo z tego co pamiętam
    wtedy zapomniałam proszku do pieczenia :sleepy:
    mimo że był twardy to dało się go schrupać


    Dobry :)
     
  10. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ten normalny przepis to po jednej szklance mąki, cukru i kaszki... mały proszek do pieczenia (czyli chyba taki na pół kilo mąki), cukier waniliowy i pół dawnej kostki masła czyli 125 g wg wagi. Do tego kilo jabłek (startych na grubej tarce), trochę cukru do posypania tych jabłek, cynamon (jak kto lubi)... no i lukier, 3 łyżeczki mleka, pół szklanki pudru i skórka otarta z cytryny.
    Warstwy - suche (3 warstwy) na zmianę z jabłkami (2 warstwy), a na wierzch to masło też starte na grubej tarce.
    Proporcje na tortownicę powiedzmy 22 cm (jak będzie za mała, to się środek nie dopiecze), temperatura pieczenia 200 celsjuszy, czas jakieś 45 minut.
    Lukrem polewa się gorące ciasto (a ja zawsze robiłam podwójną porcję tego lukru, no co poradzę że lubię).
    Ogólnie baaardzo mniam :inlove:
     
  11. ania12355

    ania12355 Chodząca legenda forum

    Witam
    Robił ktoś taką "szarlotkę"?
    Jabłka przekroić na połówki i ładnie wydrążyć gniazda nasienne.
    Tyle jabłek,żeby na blaszkę starczyło.
    Do miejsca po gniazdach nasiennych ja wkładam jagody goji lub rodzynki.
    Tzw. ciasto to zmiksowana mąka z masłem i cukrem w proporcjach 2:1:1
    Tym posypuję te jabłka . Piec do zrumienienia( upieczenia) tej kruszonki.
    Już znikam...
    Troszkę proszku do pieczenia można dodać i wierzch posypać cynamonem.
     
    Ostatnie edytowanie: 26 lutego 2020
  12. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Cobbler :inlove:
    Pycha :inlove:
     
  13. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Ja to znam jako crumble. Uwielbiam ze śliwkami albo brzoskwiniami. Świetny jest też z rabarbarem, wiśniami. Może coś pomodzę w weekend...:music:
     
  14. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Crumble i cobbler to właściwie wymienne nazwy, chyba zależne od okolic ;)
    Ja to lubię troszkę bardziej przetworzone, czyli owocki podgotowane z cukrem i zaprawione lekko mąką (ziemniaczaną), żeby pod tą kruszonką zrobił się taki gęsty sosik.
    Ech bardzo mniam :inlove:
     
  15. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    Dobry
    Tyle przepisów a do każdego potrzebny jest piekarnik:cry:
    , a ja jabłek mam 10 kg a piekarnika jeszcze niexD I co ja mam biedna począć :p
    Bezkarnie możesz wszystko o ile oddasz to mixD
     
  16. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Kurcze no.
    Proponowałam jabłkowe tiramisu to nie.
    Nawet jakąś szarlotkę (typu apple pie, czyli transoceaniczną) znalazłam.
    Też nie.
    Marudzisz 8)xD
    Weź zrób duuużo farszu do apple pie, upakuj w słoiki, pozamykaj jak dżem - i niech czekają na piekarnik.
    Z dziesięcioma kilogramami jabłuszek trochę ci przy tym zejdzie, nawet nie zauważysz, jak ten bezpiekarnikowy czas szybko minie 8)

    ***

    Piotrze, wybacz - już naprawdę się zamykam.
    Ale to nie moja wina, zostałam sprowokowana 8)xD
     
  17. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    Wszystkiego to nie oddam Marzenko :)
    Ci co mnie znają wiedzą że nie jestem chytrus ale są takie lwie przysmaki którymi dzielenie się przychodzi mi z trudem lub wogle nie wchodzi w grę ;):p
    Te przkąski które teraz wcinam oddam Ci wszystkie smacznego :)
    Hm... Jak oprzeć się stwierdzeniu że przysłowia są mądrością narodów ?
    Chłop swoje baba swoje :p
    Jak wół napisane piszcie ile dusza zapragnie a tu wybacz już zmykam albo wręcz głucha cisza :).
    Ja naprawdę lubię kulinarne pogaduchy choc sam w temacie mam tak mało do powiedzenia aż mi gupio .
    No ja jestem ten od degustacji pyszności przygotowanych przez innych xD
    Choć chyba mam jeszcze jeden talent nie wiem czy można nazwać go kulinarnym ?:p
    Dawniej gdy w rodzinie obowiązkowe były tzw spotkania rodzinne pod tytułem urodziny , imieniny , rocznice w naprawdę sporym gronie ,już na dzien dobry dostawałem zadanie wykonania czegoś fajnego z przekasek oferowanych przez gospodarzy imprezy.
    Jakoś dawałem radę a moje "dzieła" z owoców , wędlin czy słodkości zawsze cieszyły się uznaniem dorosłych którzy namiętnie uwieczniali je na fotkach i dzieci które jeszcze namietniej zjadały je zaraz po sesji z apetytem xD.
    Czasem miałem dosyć tego wujku ,a potem dziadku , zrobisz mi też takiego ludzika czy autko czy drzewko do zjedzenia ?
    Fajne to było .
    Zuzka doleciała moja sówka do Ciebie ?
     
  18. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    czasem i mi się zdarzaxDxD
    a ona na ciepło będzie, bo ja bym chciała taką ciepłą szarlotkę
    Wczoraj próbowałam zrobić ciasto na patelni8)( przepis taki znalazłam,wypróbować od biedy trzeba go było), ale nie wyszło.I nie wiem czy to wina patelni czy przepisu-.-
    czasu na to nie mam,szybciej te jabłka zjemy niż ja je przesmażęxD


    takie na przykład bryłki:pale tych to bym Ci nawet nie zabrała
    aż taki skromny to Ty nie bądź, a te rybki w cieście :inlove:
     
  19. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    No może nie bryłki ale jesli dodac brakująca literkę to przykład jak najbardziej trafiony:)
    A skoro sporo o kulinariach na których się nie znam, to taka zagadka, tym razem nie muzyczna ;)
    Co to za potrawa ?
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  20. Cardamon

    Cardamon Analityk forum

    Witaj :). Wydaje mi się , że to przygotowanie do tzw przekładańca , brakuje mięsa , masła i cebuli , które wkłada się pomiędzy nakrojone kromki chleba i do tego słoik kwaszonych ogórków :p bo garniec okowitki jest niezbędny do trawienia ;).
    Taką potrawę podaje się w Kolbuszowej w gospodzie CK Galicja.
    [​IMG]
    Pozdrawiam :).
     
    Ostatnie edytowanie: 29 lutego 2020