pietruchin48

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika pietruchin48, 3 listopada 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    możemy się i tak podzielić;)
    słodziaka wyszukałaś :inlove:taka kuleczka:inlove:
     
  2. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    No mam nadzieje, że sie dobrze przygotujesz:D
    Ale żeby nie było wątpliwości, że do tego fachu trzeba się dobrze przygotować, co pewnie zajmuje wiele lat albo i dłużej;)xD
    ot taki warszawski przykład. No i w ogóle jest to przykład na to, że sprawa jest poważna8)

    Pani Alicja, szukając pomocy, trafiła do małego kościółka przy ulicy Czarneckiego na Żoliborzu, gdzie egzorcysta - ksiądz Jan - w każdą środę odprawia mszę egzorcystyczną. Przychodzą na nią ludzie, którzy szukają pomocy przeciw rzuconym na nich klątwom. Należy wziąć ze sobą wodę i sól, które ksiądz podczas mszy święci. Potem pić tę wodę i posypywać solą wszystkie kąty mieszkania oraz drzwi wejściowe, aby złe duchy nie miały dostępu.

    W którąś środę pojechałam na Żoliborz, by tę mszę egzorcystyczną zobaczyć (rozpoczynała się o 19.00). Szukając kościółka, spóźniłam się prawie kwadrans. Wewnątrz zastałam tak wielu ludzi, że z trudem udało mi się wcisnąć do środka. Klęczały tam staruszki obok brodatych intelektualistów, seksowne panienki obok gospodyń domowych w średnim wieku, ogoleni na łyso dresiarze obok panów o wyglądzie biznesmenów. Wszyscy powtarzali tekst wydrukowany na małych kartkach rozdanych przed mszą. Powtarzały się tam słowa: "Od klątwy i uroku uchroń nas Panie". Po mszy udało mi się zamienić parę słów z żołnierzem służby zasadniczej, który zerkając na zegarek, klęczał tuż koło mnie. Jak się okazało, wykorzystywał przepustkę, by w kościele odczynić urok, który ktoś rzucił na niego w wojsku. Od tego uroku dostawał karcer, nagany, psuła mu się broń.

    - Mama kazała mi iść na egzorcyzmy - powiedział. - Moja dziewczyna ma do mnie złość, to i moją służbę psuje, z diabłem trzyma. Teraz listy od niej posypuję solą święconą.
     
  3. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    :)
    kiedyś już go miałam ,:)
     
  4. kaniape4410

    kaniape4410 Fanatyk forum

    Szacun dla Lesia za animacje xDxDxD
     
  5. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    Nie powinno się komuś źle życzyć( klątwa, urok, bez znaczenia) bo wczesniej czy później i na nas się ono skieruje

    Ale można przecież byc dobrą czarownicą jak włoska Befana,przynosząca dzieciom prezenty 6 stycznia:)

    maluszki są słodkie
     
  6. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Temat czarownic, wbrew pozorom, to nie jest błahy temat. Historia miejsca kobiety w społeczności, to historia smutna, tragiczna i krzywdząca.
    Wieki musiały upłynąć, żebyśmy dziś mogły być odważnie kobietami lub czarownicami. Jak kto woli.

    Fragmencik z wywiadu z Wojtkiem Eichelbergiem (psycholog itd)
    "....Jak ta przeszłość, historia ujawnia się dziś?

    Cała historia czarownic jest bardzo silnym obciążeniem w psychice wielu kobiet. Nawet nie uświadamiamy sobie, jak silnym. Spotykam się z tym w terapii i w życiu. Palenie czarownic trwało 300 lat! Ponoć zginęło około dwóch milionów kobiet. To w nowożytnej historii Europy zbrodnia bez precedensu. Rozciągnięta na wiele pokoleń eksterminacja ludzi zabijanych za płeć i przekonania. Czym to się różni od zabijania za przynależność do napiętnowanej rasy i religii? Istnieje coś takiego jak zbiorowa podświadomość grup np. tej samej płci, rasy, wieku. Skutki stosów są analogiczne do transgeneracyjnych psychicznych konsekwencji zagłady Żydów. Potomkowie ofiar nadal doświadczają psychicznych skutków Holocaustu. Potworne doświadczenie kobiet traktowanych jak śmieci, które wypalano żywym ogniem, tworzy do dziś w ich psychice ogromną barierę lękową. Boją się porwać na pełną autonomię, na całkowitą wolność.

    Z czym konkretnie kobiety mają problemy?

    Ciągle mają np. trudności w uwalnianiu się od złych związków, toksycznych i przemocowych partnerów. To jest lęk przed złamaniem tabu, przed samodzielnością: "Czy sobie poradzę, czy świat mnie zaakceptuje, czy też zostanę wyklęta, bo np. porzuciłam męża i dzieci?". To strach przed tym, że wszelki bunt może zostać straszliwie ukarany przez męski świat. Działa bardzo silnie w podświadomości kobiet. Przypuszczam, że z tego powodu nie wyszły jak dotąd z inicjatywą postawienia pomnika męczeństwa czarownic. W każdym razie chrześcijańska Europa o takiej inicjatywie nic nie wie....."
     
  7. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    czasami nie sprawiedliwie były oskarżane o czarną magię

    Polacy mieli własne sposoby na rozpoznanie wiedźm. Powszechnie wierzono, że czarownica nie zdoła okrążyć kościoła trzykrotnie podczas procesji wielkanocnej. Ksiądz patrzący na wiernych przez monstrancję także potrafił wskazać popleczniczkę diabła. Mieszkańcy Kalisza i okolic wierzyli natomiast, że mężczyzna, patrząc w oczy czarownicy, nie zobaczy w nich swojego odbicia, a diabła. Wiedźmę identyfikowano także po tym, że "w czasie rezurekcji siedzą w kącie i żrą kiełbasę". Stosowano też swego rodzaju wabik na wiedźmy - parzono napary ze specjalnych gatunków ziół. Pierwsza kobieta, która przekroczyła próg domu, była czarownicą.
     
  8. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    :D
    no to już chyba uświadomiłyśmy ZłejxD, że jej świeckie wykształcenie nie wystarczyxD
    A swoja drogą trzeba przyznać, że mamy szczęście.
    Dziś możemy byś wszystkim, bo kto kobiecie zabroni?:D
     
  9. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    tylko by spróbowałxD

    Kolorowych snów, do jutra
    dziękuje Wszystkim za miły dzień:)
     
  10. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Zła ma świetne doświadczenie rodem ze średniowiecza :)
    Mieszanie mikstur w kotłach leży w jej naturze i jest jednym z ulubionych zajęć :D
     
  11. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    cmok cmok [​IMG]
    Muszę przyznać, że dawno sie tak tutaj nie ubawiłam:D Co oznacza, że również wszystkim dziękuję:inlove:
    Taki jeden gamoń lew
    chyba zasnął, jego pech;)xD
    I choć damy tu pląsały,
    czarownice humor miały,
    nawet ziewnąć nie był łaskaw,
    na SP zbiera zastaw?;):D
    A gdy znajdzie się SP,
    kto obudzi wtedy mnie?;)xD

    Oj tam! Oj tam! Wszak wiemy, że mieszać, to każda z nas potrafi;)xD
     
  12. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    otóż nie zasnął musiał jeszcze zrobić event u renza bo po pracy już nie bedzie czasu
    dobrze że Wam się wieczór udał
     
  13. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Eh! Udał i owszem:inlove: Jak za starych czasów;)xD
    A ty dalej z młotem walczyszxD
    Popieram, grunt to pewna ręka:)
    Daj znać czy SP się znalazła.
    Bo może być i tak, że słonie klonowałeś. A one duże! Pomidorów, orzechów i kukurydzy;) zeźrą wiecej:D
    Widzę, że Cypis zagląda. Akurat na sabatxD
     
  14. cypiswp

    cypiswp Nadzorca forum

    Ahoj! Czarownice i Czarodzieje :) Jestem biedniejszy o pnącze melonowe i bogatszy o przygodę :) Pożeglowałem, śledzi pojadłem, a dziś na siłomierzu zgarnąłem co trzeba :) O Bolkowie była mowa. Jeździłem tam kiedyś na festiwale muzyki gotyckiej, piękne czasy :)
    Jakieś psy i koty mi po farmie biegają i chcą jakieś pnącze. Ja zwierzakom nie odmawiam, więc się biorę do roboty.
    A dla Was piosenka na dobranoc

    Miło żeglować, ale być z Wami równie miło :D
     
  15. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    xDxDxD
    no widziałam, że podążasz i czekałam, czekałam aż budzik;) nastawiłam.
    Bo mam taki inteligentny budzikxD a nawet interakcyjnyxD
    Walcz, bo global sam się robi;)xD
    No i ostatnie zaklęcie;)

    [film usunięty]
    Dzień dobry:music: i od razu kawusia:D i nie tylko:D

    [​IMG]

    treści na forum niedozwolone usunęłam,
    MOD_Ananke
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 22 czerwca 2017
  16. cypiswp

    cypiswp Nadzorca forum

    Czytałem co się działo, jak mnie nie było.
    Taki budzik to skarb, od rolexa lepszy :)
    Kawkę zostawię na rano, kolorowych snów Ci życzę. Jak bym myślał 100 lat, to bym milszego powitania po powrocie nie wymyślił, dzięki :D
     
  17. .stokrotka1951.

    .stokrotka1951. Chodząca legenda forum

    Dzień dobry :) świeżej kawy zrobiłam , zimna nie smacznaxD
    [​IMG]
    Wczoraj nie miałam czasu na forum ale mogłam Was poczytać , pośmiałam się serecznie , dziękuję:)
     
  18. MOD_Ananke

    MOD_Ananke Guest


    chyba że mrożona na upały :p dzień dobry :)
     
  19. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Doberek !
    Zapach świeżej kawy mnie zwabił , jak zawsze pyszna . :)

    --------------------------------
    Danusia sobie pykła 108 / 341 g r a t u l a c j e !!!!!!
     
    Ostatnie edytowanie: 22 czerwca 2017
  20. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

    Dobry
    - Gratuluję Danusi, Halince i Wszystkim tym co tam poziomki wbijają po kryjomu xD
    no wieczór był widzę super xD