pietruchin48

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika pietruchin48, 3 listopada 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    No to witaj w klubie, Wadera;) Ja też tylko z Tofisiem - moim piesełem:( Ale ja nie mogę za długo siedzieć - jakiś (khen, khen) zrobił tak, że pojutrze idzie się do szkoły-.- Pomimo tego szczęśliwego ostatniego dnia roku 2016:)
     
    Ostatnie edytowanie: 31 grudnia 2016
  2. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Zgadzam się, że ten-jakiś (khen, khen) niefajnie zrobił. Przydałoby sie jeszcze wolne do piątku. Nie można mieć wszystkiego, niestety.
    Ale 1,5 miesiąca strzeli jak.....z bicza i będą ferie. Pamiętaj, że my ferii nie mamy.;) Ani 2 miesięcy wakacji.
    Czyli......masz lepiej:D
    Jutro się jeszcze wyśpisz.
     
  3. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

  4. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Dobry wszystkim

    Ja tylko na chwilkę aby Was złym humorem nie zarazić ;)
    Korzystając z chwili chcę Was wszystkich uściskać i życzenia zostawić, dla Gospodarza chatki i wszystkich bywalców i tych co w krzaczkach ten domeczek odwiedzają .
    [​IMG]

    Do Siego :D
    Kuligiem chciałam do Was przyjechać,
    lecz kare konie nie chciały czekać.
    Porwały sanie, mkną pod gwiazdami
    a ja zostałam sama z życzeniami.
    Ale gdy tylko okno otworzycie,
    w świeżym płateczku życzenia złożę,
    w gwiazdce co spada tutaj z obłoków
    będę Wam życzyć: DOBREGO ROKU !
     
  5. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    :)
    Wieczór gwiazdy zapalał, już ostatni raz w roku.
    Księżyc wyszedł na patrol, by mieć wszystkich na oku.
    I w ten dzień w domu został, wziąwszy rozwód z monetą
    Niesłuchany artysta, z nieczytanym poetą.

    W kuchni obaj usiedli, na rozchwianych zydelkach
    gdzie jedynym stajonem była pusta butelka
    I częstując się petem, w ciszy tej dookoła,
    Spoglądali na czajnik jak im kapie na toast.

    Tylko raz przed dwunastą jak by im się zdawało,
    że gdzieś szampan wystrzelił przełamując nieśmiałość.
    I słuchali przez chwilę i orzekli, to nie to.
    Niesłuchany artysta, z nieczytanym poetą.

    A gdy północ wybiła wysączyli samogon
    i życzenia złożyli przed nieznaną im drogą.
    I spokojnie zaczęli się w bezsenność układać
    w tych wierszach jak świerszcze dawno spały w szufladach.

    A na koniec raz jeszcze wysączyli po jednym.
    I tak minął Sylwester jak dzień jakiś powszedni.
    Choć naprawdę to nie chciał być aż takim ascetą.
    Niesłuchany artysta, z nieczytanym poetą.

     
  6. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    I nie wstanę w poniedziałek, bo ledwo co zwlekam się z łóżkaxD
     
  7. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Ponieważ wiedza nie tuczy;):D, to ja tak króciutko.
    Jak to się zaczęło z tym Hucznym Sylwkiem:D

    Otóż historia nocy sylwestrowej sięga starożytności…

    Grecka wróżka – Sybilla przepowiedziała, że w roku 1000 nastąpi koniec świata. Zagłady dokonać mia uwięziony w lochach Watykanu smok Lewiatan. Według ludowych opowieści w roku 317 bestię pokona i ujarzmi papież Sylwester I. Sybilla twierdziła, że potwór wybudzi się z wielowiekowego snu właśnie w nocy z 999 na 1000 rok i zniszczy istniejącą cywilizację.

    Gdy zbliża się przepowiadany czas spełnienia wróżby, w Watykanie urzędował papież Sylwester II. Nie tylko ludność Rzymu, ale i ca ej Europy w napięciu, strachu i przerażeniu oczekiwała nadejścia pamiętnej nocy. W społeczeństwie zrodzi o się logiczne skojarzenie, że skoro Sylwester I uwięzi smoka, to Sylwester II będzie tym, który go uwolni. Zatrwożeni ludzie oczekiwali na zagładę. Niektórzy chowali się w domach, inni modlili się, a jeszcze inni odprawiali religijne pokuty.

    Wybiła północ. Lewiatan się nie pojawił, a świat nadal istniał. Szczęśliwi i uradowani ludzie wybiegli na ulice miast, by świętować kolejny Nowy Rok. Rozpacz zamieniła się w bezgraniczną euforię, której towarzyszyły śpiewy, tańce i strumienie wina. Wówczas po raz pierwszy papież udzielił błogosławieństwa „Urbi et Orbi - Miastu i Światu”. Nazwy wszystkich zabaw i balów, odbywających się na przełomie grudnia i stycznia, pochodzą od imienia tego papieża.

    W taki oto sposób narodziła się tradycja radosnego i hucznego witania Nowego Roku. Również od tego momentu, każdego roku papież błogosławi całemu Światu.

    A do Polski Sylwek dotarł dopiero w XIX wieku.
    Jednak wielkie bale organizowano jedynie w bogatych domach arystokracji. Bogacze toasty wznosili tokajem – białym, deserowym winem węgierskim.
    Przeciętny człowiek spędzał ten dzień w rodzinnym gronie.
    Z Sylwestrem związane są liczne ludowe tradycje, np.: wypiekanie „bochniaczków i szczodraków” (chlebów i bułeczek). Przynoszącym zdrowie, szczęście i pomyślność pieczywem, obdarowywano domowników.
    Gospodarz nie mógł zapomnieć o żadnym z gości, dlatego specjalnie dla nich wypieka „gościńce”.
    Piotrze!!!
    Czy masz już dla nas przygotowany gościniec?
     
  8. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

    powitawszy w ostatnich godzinach starego roku :)
    życzę wszystkim :)

    [​IMG]:)
     
  9. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    [​IMG]
    Sylwester jest dniem próby.
    Dla naszego organizmu,:D manier, :Drelacji z płcią przeciwną,:D:D tanecznych umiejętności :D
    i zdolności pirotechnicznych.-.-
    Zastanówmy się więc, czy podołamy.
    Bo może lepiej spędzić tę noc z ruskim szampanem i .......koncertami w TV.:D
    Dwójka w Zakopanem,
    TVN w Warszawieo_O
    Polsat W Katowicach.
    A Wrocek?:D:inlove:
    Tegoroczny sylwester 2016 w Rynku rozegra się pod batutą Szanownego Pana Sylwestra Wrocławskiego,:D
    co oznacza, że wezmą w nim udział tylko uznani artyści związani z Wrocławiem.
    Wielki koncert podsumuje rok, w którym Wrocław był Europejską Stolicą Kultury, i rozegra się aż na dwóch scenach. :music::inlove::D
    Wczoraj je widziałam.
    Zamierzenie jest takie, że ostatni dzień bieżącego roku powinien zapaść w naszą pamięć jako swoista eksplozja wrocławskości. :D:inlove:
    A kto może to zapewnić?
    Oczywiście wrocławscy twórcy, którzy również przez cały 2016 rok wspierali Europejską Stolicę Kultury.
    Sylwestra na wrocławskim Rynku we współpracy z telewizyjną publiczną Dwójką, w tym roku nie będzie.
    Smutni jednak nie jesteśmy,:D ponieważ uważamy – z TVP czy nie – pierwsze skrzypce powinny zagrać w Rynku, na tym ostatnim w roku koncercie pod grudniowym niebem, Gwiazdy najbliższe wrocławianom.
    Chociaż te tylko krążące wokół Wrocławia (czyli w krzaczorach:p)również szanujemy.:D

    Mało tego!!!
    Nowy Rok zostanie przywitany we Wrocławiu z rozmachem, ale bez pokazów pirotechnicznych, aby nie uprzykrzać tej nocy zwierzętom.
    Miasto zachęca także wszystkich wrocławian do zrezygnowania ze sztucznych ogni na swoich osiedlach.
    :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:

    Nie na jednej, a na dwóch scenach na zmianę będą grać i śpiewać wrocławscy artyści.
    Nazwy obu nie są przypadkowe.
    Zostały nazwane oraz rodzaj muzyki i dobór artystów występujących na tych scenach odpowiadać będzie odwiecznej konkurencji rozumu i emocji w sztuce – MÓZGU i SERCA :inlove:
     
    Ostatnie edytowanie: 31 grudnia 2016
  10. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Wadera - Sybilla to moja ulica:D Przypadek? Nie sądzę:pxD I wierny zostanę swej kochanej stolicy serca od około 10 latxD
     
    Ostatnie edytowanie: 31 grudnia 2016
  11. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Dzień dobry :)
    Ja tylko przelotem z życzeniami szczęśliwego Nowego Roku :)
    [​IMG]

    I już zmykam, nie zakłócam spokoju :)
     
  12. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    O żesz Ty!!!!:D
    Ależ zakłóć, ile pary w paluch starczy, zakłóć;):D
    Z oczywistych względów nie mogę o to poprosić Krasnoluda:DxD:D
     
  13. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Przepraszam - oglądam wszystkie kanały po trochu:) Wadera - wolę nie wiedzieć o co chodzixD
     
    Ostatnie edytowanie: 31 grudnia 2016
  14. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Nie wiem, co Waderówek miała na myśli, ale on to już rozkminia ;)
    [​IMG]
     
  15. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    Od dawna wiem, że mądry gość z Ciebie. To duża umiejętność nie wchodzić w szczegóły, nie dopytywać się o co chodzi, kiedy nie jest się pewnym o co chodzi. A przypuszcza się, że się wie o co chodzi.;):)

    xDxDxDxDxD
    Ale zobacz jak subtelnie:inlove:

    [​IMG] ;)
    Trafione czy zatopione, Krasnoludzie?
     
  16. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Aleś mi teraz namotała we łbiexD Wadero - sama oceń;) Pizzy niestety nie będzie:( Wyłączyli wszystkie promocje:cry:
     
    Ostatnie edytowanie: 31 grudnia 2016
  17. pietruchin48

    pietruchin48 Chodząca legenda forum

    Gdy się pocałują czule ze sobą
    Ustawione w górę pionowo
    Dwie wskazówki
    Na zegara magicznej tablicy
    Gdy wystrzelą szampany
    Gdy wybuchną petardy
    Gdy rozjasni się niebo
    Blaskiem rac wystrzelonych z ulicy
    Niech obejmie Was mocno
    Ramię kogos bliskiego
    Niech dobiegnie Was szept czuły Kogoś
    Niech Rok Nowy otworzy
    Marzeń Wrota szeroko
    Niech prowadzi Was Szczęścia Drogą
    pm

    Dla Was Wszystkich :) Domowników , Sasiadów , Gości i Obserwatorów ode mnie :)
    A gościńce sorki !!!
    Kto jak kto ale Wilczyca doskonale wie że kuchenka od zawsze na zawsze w tym domku nie jest miejscem dla mnie . Więc nie zwalaj nic na mnie tylko zawijaj rękawy i do dzieła Gospodyni !!! Jak potrafisz znajdź i Drugą Panią Domku do pomocy :)
     
    Ostatnie edytowanie: 31 grudnia 2016
  18. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Tylko dzięki Wam mój Sylwester będzie udany;):)
     
  19. -katie1234-

    -katie1234- Komandor forum

    Teraz mi się tak wspomniało, jakie imiona dostały Twoje Reniferki :D ??
     
  20. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    He, he.
    Oto mój gościniec dla Was
    [​IMG]
    No nie narobiłam sie przy nim specjalnie:D
    Piotr! Mam nadzieje na twoją wersję:)

    Chcesz liczyć? Licz na siebie? To dobre powiedzenie jest.
    A zabawa wymaga wkładu wszystkich uczestników:DOczywiście liczy sie poczucie humoru zrozumiałe dla innych:)


    Śpiewał i grał do końca:inlove: