panoramaogrodnicza

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika panoramaogrodnicza, 21 maja 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Dokładnie tak: nie ma znaczenia, bo item jest przypisany w momencie jak skrzynia ląduje na koncie.
    Tak samo tajemnicze drzewa i zagrody.
    Dlatego nie rozumiem trzymania pikolo w pasku, aż nazbiera się więcej.
    Przecież może w nim być florenowiec i zamiast pracować na polu, to siedzi w pasku.
     
  2. ChibiWeiWuxian

    ChibiWeiWuxian Zaawansowany

    Super, dziękuje za rozwianie mych wątpliwości :D
     
    antonina-farmerska i hlnrys lubią to.
  3. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Kolejne ewenty z wymaganym dosyć wysokim poziomie na farmie.
    W hodowlanym poziom 85.
    Kości od 80.
    Przecież nic z tych poziomów nie jest w ewentach wymagane.
    Ewent hodowlany na wyspie wymaga większego poziomu na farmie, niż ewent siewny na farmie?

    Mam nadzieję że będą konsekwentni i wszelkie wyprzedaże też uzależnią od poziomu.
    Tak żeby było bez mieszania: wszystkie dostępne od 100 lvl.

    Co się zmieniło, że ewenty nie są już dostępne po tutorialu (lvl 3)?
     
  4. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Dobre pytanie - co się zmieniło ?
    a jeszcze lepsze - dlaczego się zmieniło ?
    Najwidoczniej na farmie mamy już bardzo mało młodych/nowych graczy , których takie ,,wykluczenia,, mogłyby bardzo zniechęcić do gry,
    a na tyle dużo ,,klonów,, że BP postanowiło cośkolwiek zmobilizować do orania te bardziej leniwe :palbo też je zniechęcić - no trudno zgadnąć bo dla zwykłego śmiertelnika nieodgadnione (i niepojęte) są zamierzenia bogów
    - moich mobilizować nie musi , bo już od miesięcy Mietka je utrzymuje w stanie ciągłej mobilizacji xD:cry:no chyba że jej się ewidentnie nie chce to odpuszcza na dzień lub dwa :p
    no nie ma co udawać... ani zaprzeczać , bo...
    świat farmerski tak stworzony
    że gdzie spojrzeć wszędzie klony...
    i te polne i cukrowe...
    i co rusz się rodzą nowe...

     
  5. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    abo
    by łatwo nie było na '' bokach '' dorwać item
    i tak zostanie
    i myślę że to jest dobre posunięcie


    ale w kościach
    nie widzę po kiego zwiększono zakres poziomowy [​IMG]
    czyżby jasiek temu winny :eek: e chyba nie a już na pewno nie klej
    chyba
    zresztą gracz na niższych poziomach a raczej bez sporych zasobów to ma niewielkie szanse na ugranie całej prawej
    xD

    super :inlove:xD i cała prawda
    mnie ostatnio sporo tych klonów no ale na otarcie łez XXL xD

    Dobry [​IMG]
     
  6. ChibiWeiWuxian

    ChibiWeiWuxian Zaawansowany

    Możecie mnie poprawić jeśli źle rozumiem wizje posiadania kilku kont?:music: Doczytałam ale i też na swój rozumek, że można wysyłać sobie prezenty a nawet wypadajki, można też na GT przesłać zagrody, warsztaty, drzewka ale minusem jest brak możliwości przesyłania florenów, sianogroszy oraz plonów/owoców drzew. Targi można mieć różne więc to już odpada. Więc tak naprawdę konta są tworzone wyłącznie do eventów? Jeśli farma A i B podchodzą do eventu, obydwa zdobywają itemy to farma B oddaje wszystko farmie A by ta miała szybciej wyższy poziom? A farma B jest traktowana po macoszemu?o_O O to chodzi w tych multikontach?
    Przypomina mi to książke/film "Bez mojej zgody" gdzie drugie dziecko "stworzono" by pomóc w walce z chorobą pierwszemuxD
     
  7. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    zawsze mnie zastanawiala ich naiwnosc..dobre rzeczy byly dostepne na bokach prawie za darmo;)
     
    agniecha$ lubi to.
  8. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Z tymi poziomami to nie chodzi o multi.
    Chociaż może poniekąd...
    Ograniczenie jest po to, żeby mało graczy robiło i wtedy serwer nie będzie zdychać.
    Widać spowolnienie kombajnu nie zdało egzaminu, to próbują tak.
    Zobaczycie, że jutro gra nawet się nie zająknie.
    Tak będzie śmigać.
    xD:cry:xD
    ----------------------------------------
    A wystarczy dopłacić za serwer.8)
     
  9. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    No aż się muszę zapytać , które to te rzeczy były dostępne na bokach ,,prawie za darmo,, ? Piccolaki ? Cytrynowe paskudy ? A może te itemowe petardy, którymi ostatnio nas Olimp łaskawie raczył ? :music:...
    Jeśli ktokolwiek zdobył cokolwiek na bokach kosztem tańszym niż na głównej to jest prawdziwym szczęściarzem
    :p zaś ja to chyba totalną niedojdą jestem, bo nie udało mi się do tej pory niczego ,,prawie za darmo,, na tych bokach zdobyć :cry:
    A to stwierdzenie
    to pod czyim adresem - czyżby naszego Olimpu?
    - jeśli tak to powiem tylko tyle, że ... naiwnością jest ,,posądzanie,, naszych bogów o naiwność - są sprytniejsi ( i bardziej przedsiębiorczy) niż wszyscy farmerzy razem wzięci :p
    Jeśli zaś o to chodzi...
    to napiszę tak
    - posiadanie kilku kont to nie wizja a maniera - i takich zmanierowanych farmerów mamy całkiem sporo we wszystkich nacjach :pxD;)
    - posiadanie kilkunastu to lekka nadgorliwość - lub jak kto woli, szczególne zamiłowanie do uprawy roli
    - kilkudziesięciu , to już nieumiarkowanie - choć akurat nasi bogowie za grzech tego nie poczytują , a przypuszczam że raczej uważają za chwalebne
    - zaś posiadanie kilkuset to już ... ewenement który podobno występuje w tym naszym farmerskim świecie , ale równie dobrze może to być tylko zwykła bujda i ściema :music:
    Tej pierwszej i drugiej grupy posiadaczy (czyli kilku i kilkunastu bocznych kont) ja osobiście do multi nie zaliczam bo... jak to pewien góral powiadał ,,trzy drzewa na krzyż to jeszcze nie las ,, xD:cry:

    A tak bardziej serio , by w pełni zrozumieć i ocenić tą ,,ideę,, posiadania bocznych klonów należy samemu choć jedną/dwie sztuki takowych potworzyć i przez jakiś czas tam pogospodarzyć :p
     
  10. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    pierwszy z brzegu przyklad..item malpi obrot z dni sasiada..dajacy +35% pd badz tpd z zbiorow przez 2h..kosztowal wtedy 49 fl....w moim i nie tylko moim przypadku "kosztowal" jedynie zalozenie sporej ilosci farm..codzienne logowanie wymagalo tylko odebranie tam bonusu z itemu sezonowego.ktory wtedy dawal skrzynie pd do tego jak sie komus jeszcze chcialo robil jedna misje czasowa z fl...a jesli gwiazdek bylo sporo zbieralo sie jeszcze fl z drzewa madrosci
     
  11. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    xD:cry:xD

    leżę nie podnosić


    coś w tym jest
    graczy jest milion a bocznych dwa miliony :p xDxDxD skubańce mają większą siłę pchania xD
    jak dla mnie wystarczy eventy na polu specjalnej troski
    dość dobre tam itemy pnącza często skrzyneczki z szansą na piccolo itp
    a roboty mało i nie ma potrzeby posiadania wymagających zasobów

    ale to ja tak widzę :) każdy ma swój własny cel dla tych bocznych kont
    jak farma B będzie traktowana po macoszemu nie da rady zrobić eventy dla farmy A

    i tak jak pisze kalinamala
    a mnie otrząsa brrr brrr [​IMG] na samą myśl o tworzeniu :sleepy: kurde tyle klikania brrr

    nie mam ( jeszcze ;):p ) ale na swój sposób rozumiem i oceniam na +
    i pewnie gdybym jednak potworzyła , to moja idea by się różniła :)
    zanim potworzył te kilkaset event się skończył [​IMG]
    ***
    no ale nie martwcie się
    epoka bocznych nawet jak ten \\trend \\ poziomowy się utrzyma nie dobiegł końca :p zwiększyli poziom trudności no xD
    a co to dla Was
    pikuś :pxD

    Dobry [​IMG]
     
  12. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    jest jeszcze jeden aspekt tych kont i nie mozna o tym zapominac....wiekszosc towaru jaki mozna kupic na targu..ma swoje korzenie wlasnie na nich...
     
    agniecha$, kalinamala oraz grakula16 lubią to.
  13. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Ale rozumiem że na każdej z tych ,,sporej ilości ,, farm trzeba było za niego dać te 49 florków, czy tak ?
    A jeśli tak to w Twoim i nie tylko Twoim przypadku nie dostałeś ich taniej, a jedynie więcej ...
    ponadto dla mnie posiadanie (i w miarę systematyczne uprawianie) bocznych farm, a zakładanie ,,sporej ilości,, nowych kont dla jakiegoś ,,jednorazowego zysku,, (lub utrafienia tego samego targu co główna farma) to dwie bardzo różne... ,,idee,, - albo jak kto woli dwie bardzo różne ,,cechy,, naszej ludzkiej natury :music:i o ile rozumiem i akceptuję tą ,,pierwszą,, (u siebie jak i innych) o tyle trudno mi zrozumieć i zaakceptować tą ,,drugą ,, :p
    Możliwe , że naszemu Olimpowi też i stąd te zmiany w dostępności ewentów czy innych wydarzeń - i to się bogom winno chwalić 8)
    a jeszcze więcej by się chwaliło, gdyby i te klony cukrowe cokolwiek zredukowali xD:cry:przynajmniej na kole i w tajemniczościach :p
    mnie też otrząsało - do czasu aż...degustacja przerodziła się w nałóg :p chociaż te 4/5 ,,kielonków,, dziennie to jeszcze nie tak źle w porównaniu z tymi kilkudziesięcioma którymi co niektórzy się notorycznie uraczają xD:cry:
    xDxDxD
    żeby tylko dwa to nie byłoby tak źle - jest pewnie o wiele więcej tylko że tak z połowa to takie ,, nietrafione,, twory które można do zombiaków przyrównać - ani to żywe ani martwe :p
    Z tym się zgodzę, choć ten towar to głównie sałata, marchewka , rzeżucha i te inne z początkowych poziomów
    Pewnie nie, ale ten ,,trend poziomowy,, być może nieco przystopuje ich nadmierny przyrost
    A ja myślę że poniekąd o nie właśnie chodzi - o ukrócenie owej ,,darmochy,, - i stąd te wszystkie działania typu zmniejszenie wypadalności tych lepszych fantów ze skrzynek i wszelkiej maści tajemniczo-zagadkowości... zmniejszenie ilości bonusów na kole... teraz zwiększenie poziomów w dostępności ewentów czy misji... no i po trosze troska o serwery :p
     
    agniecha$ i hlnrys lubią to.
  14. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    user X..jedna boczna na ktorej kupil 30 malp za realna kase i przeslal na glowna...user Y..30 bocznych fl darmow
    maja tyle samo... chyba tego drugiego to mniej kosztowalo
     
  15. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Tyle że ten X załatwił sprawę w 5 min.
    Y musiał założyć 15 kont, zrobić tutorial.
    Następnie przez 15 dni wchodzić na każde z tych kont i zbierać skrzynię PD z pucharu.
    Do tego zrobić misję 'restauracja' z sałatą.
    Tak robiłem.
    Wykonałem pracę.

    Za tę pracę dostałem tyle samo itemów, co gracz X, który je kupił za kasę, którą otrzymał za inną pracę.
    Efekt końcowy jest ten sam.
    Obaj maja taką samą ilość itemów, obaj wykonali pracę.
    Czy praca Y jest gorsza od pracy X?

    W żadnym razie gracz Y nie dostał itemów za darmo.
    Wykonał określoną pracę, w określonym czasie.

    Czy kosztowało go to mniej?
    30 małp to ~1.500 FL.
    Taki pakiet w sklepiku kosztuje 200 PLN.
    Przyjmując najniższa stawkę 25 pln/h, to jedna dniówka.
    Czy zdobycie 30 małp na 15 kontach zajęło 8 h?
    Mi nie.
    Przygotowanie kont włącznie ze zrobieniem tutorialu, licząc 5 min. na konto (jestem szybki), to 1:15 h.
    Potem codzienne wchodzenie na 15 kont i zbieranie skrzyń:
    Na każde konto 1 mi. - 15 min dziennie x 15 dni* = 3:45
    Łącznie poświęciłem 5h.
    200 PLN/5h = 40 PLN/1h - za taką stawkę wykonałem pracę.
    Więc jeśli X ma stawkę godzinową niższą, to tak.
    Gracza Y kosztowało to mniej.
    Ale nigdy nie darmo.

    *liczę 15 dni, bo tyle razy minimum trzeba było zebrać skrzynię, żeby podbiła PD na potrzebny poziom.
    Chyba że ktoś miał farta i dostawał ze skrzyni 5 mln PD w pierwszym podejściu.
     
  16. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    No niby tak, ale...
    ...ale właśnie Ryś doskonale wyłuszczył to moje ,,ale,, :D;)
    i o to mi właśnie chodziło
    - na tych bocznych nie ma niczego za darmo, ani prawie za darmo, za wszystko trzeba w taki czy inny sposób ,,zapłacić,,
    i wszystko ma taką samą wartość co i na farmie głównej
     
  17. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    masz racje..tutaj czas a tam kasa..rzeczy nieprzeliczalne;)
    ale ten typ bocznych to nie tylko malpy...dostales tam item dzieki za pomoc;)..daje imprezowe wejsciowki ..z nich mozna miec przeciez darmowa sp...powiesz ,ze na glownej tez mamy i to o wiele wiekszej ilosci...tylko,zeby to na niej miec trzeba bylo poswiecic mase godzin by robic te setki eventow..a na bocznej tylko krecenia....i uwierz mi starczylo by tej sp na boku na epickie tance...brak tylko odpowiedniego poziomu
    przeciez nie powiedzialem ,ze za darmo..tylko taniej...a to jest chyba roznica
     
  18. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Norbi nie wymiguj się teraz :pbo przed tym ,,taniej,, było że ...
    a to też jakby nie patrzeć jest chyba jakaś różnica xD;)
     
  19. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    moze i masz racje:p
     
  20. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Wróciłam.:) Cieszycie się?:)
    A tu roboty a roboty, nie wiadomo w co ręce włożyć.;)xD
    Dzień dobry.:)