panoramaogrodnicza

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika panoramaogrodnicza, 21 maja 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Bilonge

    Bilonge Cesarz forum

    Witam
    Obecny problem występuje od czasu jak BP zmieniło animację podczas zbiorów. O tego czasu gra zaczęła mulić niemiłosiernie i żadne Twoje zapewnienia typu słaby internet, słaby sprzęt, ciasteczka. itd. nie mają zastosowania. A co do ilości graczy to teraz na bank jest mniej od tego co było w latach świetności farmy
     
  2. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Zgłaszaliśmy to niejednokrotnie i nie tylko nasza, polska Ekipa, zgłoszenia Graczy były przekazywane ze wszystkich for, na których się pojawiały.
    Dział IT zajmował się tymi zgłoszeniami a w efekcie otrzymaliśmy informację, że po przeprowadzonych pracach gra działa płynnie u Graczy, u których wcześniej występowały problemy i nic ponadto.
    Ja zrozumiałam to tak, że tak już zostanie żeby wcześniejsze, widocznie poważniejsze problemy nie powróciły a w kilkusekundowym opóźnieniu BP nie widzi problemu.
    W związku z tym wg mnie warto właśnie zadbać jak najlepiej o to żeby oprogramowanie i system były na bieżąco aktualizowane, od czasu do czasu czyszczona pamięć a połączenie z internetem stabilne, tak żeby po stronie Gracza nic nie powodowało dodatkowych opóźnień czy przerw.
    A co ilości Graczy to zgoda, z pewnością na dzień dzisiejszy jest o wiele mniej ale też gra to już nie jest to co było kiedyś. Pomyśl jak bardzo jest obecnie rozbudowana, ile teraz jest danych zapisywanych w bazach, to nie ma co porównywać do lat świetności i "lekkiej" wówczas gry i być może to też sprawia, że gra często spowalnia czy zawiesza się podczas startów eventów kiedy nowe dane są wgrywane na każde konto, na które Gracz się loguje.
     
  3. nuka20

    nuka20 Hrabia forum

    "Ciułacz" to osoba która ma tylko jedno konto, może coś dla testów (mini gra), albo nawet sobie prowadzi dwie farmy, bo lubi ( i każda żyje własnym życiem). To nie jest osoba która czerpie korzyści z multigrania.
    Zwłaszcza masowego, bo tak ilość kont ma znacznie (np dni sąsiada). A konto boczne, to każde konto z którego czerpie się korzyści - nie tylko to, ze wspólnym targiem.
    Proszę nie nadawać mojemu terminowi "ciułacz" nowego znaczenia, ani nie wkładać mi pośrednio na klawiaturę słów (i teorii) których nie użyłam.
    I tak, "szybkość nadgarstka" ma znaczenia. Bo jeśli ktoś na tych samych bonusach potrafi wycisnąć więcej... ten ma więcej.
    Bardzo prosta matematyka.
    Jeśli mam np 6000 wejściówek i/lub stada tańczących, to kto więcej na nich zyska? Osoba która wyklika podczas jednej sesji 300k czy taka która wyklika 30? (wrzosówki które rok temu wkleiłam razem z kołem zajęły mi chyba coś około 2h)
    Oczywiście może są jeszcze jakieś pomoce, o których nie mamy pojęcia. Nie wiem, ale by mnie to nie zdziwiło.
    Tak w ramach sprostowania. Chociaż wątpię w sens.

    ***
    Dzień dobry i do widzenia.:)
     
    Ostatnie edytowanie: 1 lipca 2024 o 15:25
  4. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    a to od kiedy sa slowa,ktorych uzywanie jest przez Ciebie zastrzezone?????
    bedziesz nam tutaj off modowac????
    obecna krolowa karnawalu byla idealnym eventem dla ciulaczy..co to dzialaja na kilku bocznych..zdobycie nowosci drzewiasto-zagrodowych nie wymagalo wysiania duzej ilosci eventowki...dla nich ten towar bedzie przydatny w czasie gt..by wymienic na rzeczy potrzebne im na glownej farmie...typu jasiek moze cos z neona
     
  5. nuka20

    nuka20 Hrabia forum

    Ok, to coś nagle popularne się zrobiło. Proszę zatem byś używał przynajmniej w tej dyskusji innego. Wtedy nie będzie nieporozumień.
    Mod nie mod. O jakość i czytelność dyskusji powinien dbać każdy.
     
  6. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    bo Ty go uzylas i myslisz ,ze skopiowalem bo nie znam innych slow?
    czy Ty czasem nie przesadzasz
    zejdz juz z tego Topu..
     
  7. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Eeech, gospodyni nie ma i już znowu kłótnie... Co jest z tą pogodą ostatnio, że wszyscy tacy nerwowi8)


    EDIT: Jak ta gra muli>:(:mad::mad: Przez to raczej nie dokończę telewizyjnego:(
     
    Ostatnie edytowanie: 1 lipca 2024 o 18:01
  8. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    A jak sie ma moja obecność w topie z muleniem farmy,według mnie nijak.Zasoby i ciągłe inwestowanie chociaż wiem ,ze nie jest ono ani lubiane ani specjalnie popierane przez graczy.No cóż może dzieki takim jak ja farma ciagle ma dochód.8)
     
  9. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Domyślam się, że bez odpowiednich inwestycji i zasobów nie ma szans na lokatę na liście najlepszej 10, tyle tylko, że ciężko korzystać z zasobów jak są ciągłe problemy, chyba że te problemy aż tak nie utrudniają gry.
    A inwestowanie w grę jest według mnie normalne, to jakby nie patrzeć jest jakiś rodzaj rozrywki a Gracze, którzy grają nie inwestując powinni doceniać właśnie tych płacących bo między innymi dzięki nim mogą grać za darmo.
    No ale cóż, zawiść i zazdrość czasami wymyka się spod kontroli i niekiedy można się ze złośliwymi komentarzami spotkać ale przejmować się nie warto bo nikt nikomu do portfela nie powinien zaglądać ani interesować się tym na co wydaje swoje pieniądze.
     
  10. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Dzięki mnie trochę po części też, bo ostatnio się skusiłem i kupiłem floreny8) A gra jak muliła tak muli:sleepy:
     
  11. AladdinSane

    AladdinSane Komandor forum

    nawet jak logujesz się na 3 czy na 300 to i tak w tym konkretnym czasie działasz na jednej farmie !!
    no i wątpię, żeby jedno drzewko tak drastycznie spowalniało całość
    jakby mrówka podłożyła nogę słoniowi!!


    tak to działa....

    mało realne

    ilu farmerów tak będzie działało??!!
    gra pada zawsze po odpaleniu nowego eventu lub kilku naraz, co by świadczyło raczej o dużej ilości aktywnych logowań w tym samym czasie, a nie o multi kontach "w tle" obciążających przepustowość serwera.
    zapewne AI decyduje w czasie realnym o konkretnych parametrach serwera
    żeby nie przepłacać!! - po co jechać ciężarówką po pudełko zapałek do kiosku za rogiem??!!

    a gra nie jest jakimś cyborgiem rozgrzewającym serwery do czerwoności
    trochę się pozacina, farmery wqurzone piszą, a BP w zależności od skali awantury zarzuci jakieś fanty w ramach przeprosin....

    i siejemy dalej

    pamiętam z czasów prehistorycznych awanturę na fa.de o skromną jabłonkę
    i niemieckie farmery dopięły swego - jako jedyna dojrzewa w 12g.
    a nie w 20 jak wszystkie inne "zwykłe" drzewa
    ;);)
     
    Ostatnie edytowanie: 2 lipca 2024 o 09:08
  12. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Gospodyni jest i czyta, mam nadzieję, że choć czasem ze zrozumieniem. Gdzie Ty widzisz kłótnie? Jest dyskusja, czasem ostra, czasem może niezbyt zrozumiała dla czytającego, ale cóż to już problem czytającego.;)xD
    Dzień dobry.:)
     
  13. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Dzień dobry [​IMG]
    herbatka bo ziąb okropny :sleepy:
     
  14. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Dzień dobry:)
    Miałam tu wpaść w piątek na poprawiny razem z Mietką oczywiście , bo skoro Gospodyni zapraszała to już nie dałoby rady jej nie zabrać:p ale miałyśmy ten krótki wyjazd i...
    i na tym wyjeździe nowe zwierzę domowe wypatrzyła - i oczywiście bez zwierza ze sklepu za nic wyjść nie chciała. Nie miałam wyjścia więc zainwestowałam 35 zł. i teraz...

    [​IMG]
    teraz mam w domu takiego ,,typka,, ( ten jest z netu - bo nie umiem wstawiać własnych zdjęć - ale niemal identyczny jak mój - a właściwie nasz ).
    Pewnie co niektórzy na jego widok pomyślą ,,fuj, to szczur ! za nic bym takiego w swoim domu nie chciał/a,, - ja też do niedawna tak właśnie myślałam, a teraz... teraz bym go już za nic nie oddała - jest słodki :inlove: choć charakterek nieco zadziorny , a przy tym bałaganiarz (klatka po nocy wygląda jakby w niej nie jeden maluch ale całe stado urzędowało ). No i oczywiście strasznie ciekawski - wszędzie się pcha, wszystko go interesuje... na szczęście póki co poznaje swoje otoczenie bardziej przez nos niż ząbki - choć liczę się z tym że z czasem może być na odwrót i zacznie wszystko podgryzać... może nawet i mnie samą, bo do paznokci u rąk już się dobiera :p ale mam nadzieję , że oprócz tych paznokci nic innego mu we mnie nie posmakuje xD:cry:xD a i same paznokcie to może tylko taka jego skłonność do manicure :music:
    Lecz nie piszę tylko po to by się nowym nabytkiem pochwalić - podczytując wcześniejszą dyskusję tak się zaczęłam zastanawiać nad niektórymi stwierdzeniami (i nie tylko) i doszłam do wniosku, że lepszego ,,antidotum,, (dla siebie ) na te wszystkie Miecine ciułacze skłonności , jak i (dla BP) na niedomagający serwer, nie mogłabym chyba znaleźć :p
    Choć po prawdzie to nigdy nie praktykowałam tej ,,formy działalności,,o_O
    i nawet nie miałam pojęcia , że można jednocześnie logować się na ,,x,, farm . Choć z drugiej strony pytanie ,,po co ?,, na tych trzech czy więcej, kiedy w danej chwili mogę tylko jedną farmę obsłużyć (zebrać , zasiać, czy co tam jeszcze ) To jaki sens otwierać/logować się na więcej ? by czasu nie tracić na przelogowywanie ? by ,,zaoszczędzić,, sobie roboty ? A może by jak najmniej być uwiązanym do kompa? - oczywiście przez BP , bo to przecież firma robi co może by graczy do tego kompa uwiązać - najlepiej na stałe 8) Sami gracze nie są temu winni , choćby mieli i po 20 tych klonów albo i więcej - tam przecie wszystko samo im się robi , a nawet samo teleportuje na konto główne ... No wybaczcie, ale takie i podobne refleksje mnie naszły po lekturze niektórych wpisów (i nie tylko tych tutaj w domku)
    Ja też kłótni nie zauważyłam , a dyskusja... przyznaję bez bicia , że cokolwiek się w niej pogubiłam i... i np. już nie wiem czy te 100 klonów jednego ,,obszarnika,, jest dla serwera mniejszym obciążeniem niż sto farm setki ,,ciułaczy,, - czy może na odwrót ...:cry:xD:cry:
    No ale nie mam czasu się nad tym głowić bo trzeba iść ,,typka,, na wybieg wypuścić i jakim smaczkiem go uraczyć :p
    Miłego popołudnia i wieczoru Wam życzę
     
  15. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Lubię.:) Małe to to, a mądrością nie jednego dużego przewyższa.:) Będziesz miała dużo pociechy z tego typka, a może Typka, bo nie wiem jakie imię mu nadacie.
    Były czasy kiedy hodowaliśmy te małe zwierzaki albo własne albo na wczasach u mnie były, bo właściciele wyjeżdżali na urlop. Książki można pisać, a Ty to wiersze chyba.;) Każde inne, każde z własnym niepowtarzalnym charakterkiem, z własnymi pomysłami na życie, Teraz tylko zdjęcia mi zostały i fajne wspomnienia.:)
    A z rzeczy nieoczywistych, to dzisiaj polubiłam Alpy, tak tyciu, tyciu, ale jednak. Ewenty teraz kończę szybko, a przyzwyczajenie wejścia na farmę zostało i co by tu zrobić? Ano pojechać kolejką linową i zebrać to i owo w Alpach. Jest co robić.:pxD
     
  16. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    O to super że też lubisz :) a jeszcze lepiej , że już masz duże doświadczenie w opiece nad takimi ,,typkami,, - ja dopiero się uczę (najwięcej przez internet) a teraz w razie czego to i do Ciebie będę po naukę, czy poradę przylatywać :p
    A co do mądrości to rzeczywiście mądre stworzonka - ten w ciągu dwu dni nauczył się robić kółeczko , gdy chce dostać przysmaczek - ponadto wykluczył Mietkę ze stada, gdy zobaczył ile tych klonów poza główną farmą wyhodowałaxD:cry:xD;) i za to najbardziej go lubię .
    Teraz Mietka ma dylemat , co jej więcej korzyści i radochy dostarczy ; te klony , czy może jednak ten typek (jeszcze w sumie bez imienia, bo wnuczce podoba się Fifek, a zaś mnie bardziej pasujące doń to Tosiek - najprawdopodobniej ostatecznie zostanie Tofiś :music:i też byłoby odpowiednie , bo to i słodkie, i ,,klejące się,, (do człowieka) i czasem trochę fikuśne w swym rozbrykaniu ...
    Jeśli zaś o Alpy chodzi to u mnie nadal nie wzbudzają najmniejszej sympatii, ale też przestały budzić aż taką antypatię jak wcześniej :p I nawet czasami tam w nie się przetelepię coby kolejka nie zardzewiała , ale to tak raz na kilka/kilkanaście dni.Ostatnio tam nie wchodziłam i nie miałam aż takich problemów z farmą jak inni Gracze (szczególnie przy wizycie Królowej) :music:być może to moje przypuszczenie, żę ,,im dalej,, od Alp, tym farma lepiej chodzi, jest mylne, ale przynajmniej u mnie rzeczywiście jest dużo lepiej, im mniej tam na te wysokości zaglądam - a jak tylko zajrzę to zaraz coś (więcej)
    zaczyna szwankować ponad to, co już chyba na stałe w mniejszym lub większym stopniu będzie niedomagać .
     
  17. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Ależ zbieg okoliczności - mój rodzinny pies tak się nazywa:p;) Sąsiadów zaś onegdaj to Bobik - może takie imię uraczy Was obie:D??? Wszakże kto nie lubi bobu (czy też Boba, np. Budowniczego)xD:cry:xD

    Dobranoc.
     
    kalinamala lubi to.
  18. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Eee... to nie wiem czy typkowi spodoba się takie ...pieskie imię :p A już na ,,bobka,, to zareagował zbyt dosłownie i poszedł do kuwetki xD serio . :music:Chyba zostanie ,,typkiem,, przez duże ,,te,, - i nie takim spod ciemnej gwiazdy, a niepowtarzalnym, uroczym Typkiem z którym wręcz wskazane jest ,,się zadawać,, jak najdłużej i jak najczęściej .

    A tak w ogóle to
    Dzień dobry wszystkim :)
    Poradnik do nowej zabawy już przestudiowany , nagrody przepatrzone i decyzje w kwestii robienia/nie robienia podjęte, czy jeszcze co niektórzy czekają na... te ewentualne zmiany ? :p
    Ja przynajmniej po żetony i piccolaka z itemem dającym ,,+ do zagród,, się przelecę po planszach - 3 ładunki niby niewiele , ale odpowiednio wykorzystane zawsze jakąś korzyść dadzą . A dalej to już w zależności od chęci i losowości - jak coś z koła rzuci to będę siać na więcej , a jeśli nie, to znowu sady wystawię
    bo zapas niektórych owocków się wyczerpuje .
     
  19. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Ja dalej się męczę z obecnym eventem, bo skrzynie bonusów nijak nie chcą dać na plony a koło dało tylko 2 x "+1" na 6h, więc idę szukać imprezówek w skrzynkach:p Darmowych z resztą też, bo same się nie wykręcąxD:cry:xD W ruch poszły kerststol, BN, Super Pola i Super Nawóz, ale będzie tylko jakieś 3-4 tys. badyla, więc nadal za mało na żetony-.-8)-.- A jeszcze się okazało, że dzisiaj wypadł mi teatr (pierwszy raz od dawien dawna), bo mamy koleżanka nie chce (nie wnikam dlaczego) a jutro obrona licencjatu (o niej to już wiem od dość dawna, ale co z tego jak Promotorowi i Recenzentowi nie spieszy się z recenzjami:sleepy:)xD:cry:xD Promotor to mnie w ogóle poganiał a sam źle nacisnął przycisk przez nieuwagę i tym samym opóźnił proces APD-owania i JSA-owania:p;) Z resztą Promotor sam jest trochę sobie winien, bo nie poinformował mnie w porę, że może tylko w pierwszym tygodniu:music:


    Dzień dobry ciepłe, ale nie upalne:)
     
  20. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Jeszcze nie raz Cię zadziwi.:)

    Mniej więcej wiem o co chodzi, już kilka razy plansze były. A nagrody? Jakie przydzielili takie będą. Zawsze ewenty lubiłam, a teraz mają dla mnie dodatkowe wartości.
    Myślę, że korzystniejsze jest żmudne sianie na małych z cmj, niż bezskuteczne szukanie bonusów i sianie na superpolach bez bonusów.
    No to trzymamy kciuki.:)
    Dzień dobry.:)
     
    krasnoludek10 i hlnrys lubią to.