panoramaogrodnicza

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika panoramaogrodnicza, 21 maja 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

  2. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Witam :)
    No nie wiem :music:ale wygląda mi to raczej na odskok niż doskok :p;)
    - do niedawna i Gospodyni przynajmniej tak z doskoku tu zaglądała a ostatnio ... no gdzieś się zapodziała :music:
    może nie powinnam pytać, a jednak zapytam tak nieśmiało, czy ktoś z Was wie gdzie Ona się zapodziewa :p
    Ze świetlikami też się wczoraj uporałam - z pomącą tych gachów xDsą nieźli , a w większej bandzie pewnie będą jeszcze lepsi .
    Do ukończenia hodowlanego trochę mi tych pałeczek jeszcze brak, ale po taniości dorobię.
    W tych ,, nieszczęsnych,, Alpach zaś to póki co więcej się rozglądam po wszystkich zakamarkach i pamiątkowe fotki strzelam, by mieć porównanie ,,sprzed,, i ,,po,, zapowiadanych zmianach :p
    Oj tam - hucz ile tchu xD;) tylko łacinę zastąp pismem obrazkowym - Regulamin przepuści a mnie Mietka bez problemu przetranslatoruje xD:cry:xD albo i sama na łaciński sobie przełożę :p
    Ja bym raczej powiedziała, że specjalnie tak ułożone zadania by skłonić nas do sięgania po... wszelkiego rodzaju wspomagacze, których już na wstępie dano ,,bogatą,, ofertę . Nawet gwiazdki migusiem mogą sobie uzupełnić ci, którym ich brakuje do odblokowania alpejskiej nowości .
    Co zaś do ,,drzazg,, to jest ich wiele i jeszcze więcej będzie, gdy dojdą zagrody/zwierzaki , oraz pasza dla nich :sleepy:a w zamyśle BP ma jeszcze i warsztaty ... i wprowadzenie jakiegoś systemu zadań, co dla mnie już brzmi upiornie , choć może nie będzie bardziej upiornym od tego co dotąd zostało wprowadzone:music:
    Farma daje swobodę działania/wyboru co i kiedy chcę sobie dłubać , Alpy tą swobodę ograniczają do minimum - i dla mnie byłoby to nawet do przyjęcia, gdyby nie obawa, że w przyszłości (być może nawet nie tak dalekiej) zaczną ją także i na farmie ograniczać.
     
  3. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    o [​IMG]
    No poskręca mnie
    O tu [​IMG] [​IMG] [​IMG]


    co gorsze Dolina Szarotek naszą Elę zniechęciły i sporadycznie nawet na farmę wchodzi :(
    agniecha huczy z agniechą łaciński wersja obrazkowa xD

    [​IMG] ,[​IMG] ,[​IMG] , [​IMG] a wygrana no nie wiem , parzcie sami [​IMG]


    I jak nie taki trudny co xD
    Przyjrzałam się tym wspomagaczom
    ale prawdę mówiąc jakoś nie widzę korzyści / możliwości z ich wykorzystania
    za mały magazyn

    jedno z drugim nie współgra
    na farmie jak kupimy pomocników lecimy od pnącz do ogrodów i na łąki
    tu pomocnik to ja nie wiem co miałby robić ? no chyba że ja tego nie rozumiem :oops::sleepy::oops:
     
  4. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    "Tu" pomocnik ma kosztować...8)
    xD:cry:xD
     
  5. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Alpejskie zmagania

    Start Doliny Szarotek 7. 12 . 2022

    Stan Doliny Szarotek 17 .06 . 2023
    ( 18 poziom ) mam 123420 APD
    [​IMG]

    ***
    Stan 23.07.2023
    20 poziom 146765 APD
    [​IMG]

    ***
    Stan 19.08.2023
    21 poziom 167980 APD
    [​IMG]

    ***
    Stan Doliny Szarotek 21.09.2023
    (22 poziom ) 190490 APD
    [​IMG]

    ***
    Stan Doliny Szarotek 12.10.2023
    23 poziom 213495 APD
    [​IMG]

    ***
    Stan Doliny Szarotek 16.11. 2023
    24 poziom ( 241630 APD)
    [​IMG]

    ***
    Stan Doliny Szarotek 23 .12. 2023
    25 poziom ( 271050 APD )
    [​IMG]

    ***
    Stan Doliny Szarotek 20.01.2024
    26 poziom (306230 )
    [​IMG]
     
    Ostatnie edytowanie: 20 stycznia 2024
  6. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    O , to dobrze , że Ela relaksu zażywa w realu :) choć niedobrze , że przez alpejskie zniechęcenie na farmie - i tutaj - nie bywa - no Dolina jest solą w oku dla wielu, ale... nie ma co przez nią i do farmy się zniechęcać - przynajmniej jeszcze nie :p
    o_O Nooo... na oko niby nie, ale z przetłumaczeniem Mietka się ociąga :pchyba nie wie jak to czytać : z lewej do prawej,czy odwrotnie xD:cry:xD
    xD
    a im więcej kosztuje tym wszechstronniej uzdolniony być musi
    Ho ho o_Oskaczesz po tych wysokościach jak górska kozica , a powiadasz , że Ci nie idzie :p;)
    ja dopiero ( i aż) w połowie 17-stego jestem - choć gdybym przez ostatni miesiąc nie zostawiła Doliny odłogiem pewnie dziś miałabym podobnie - albo już miałabym jej totalnie dosyć .
     
  7. Miśkowo

    Miśkowo Chodząca legenda forum

    Bry słoneczne :)
    Odskok, doskok, podskok, uskok i jeszcze inne skoki - to wszystko przez te wysokości w Alpach :p, trochę tam działam ale bez większego pośpiechu i na pewno nie skaczę tam, jak kozica :)

    Pięknej niedzieli :)
     
    agucha31, krasnoludek10 oraz agniecha$ lubią to.
  8. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    - wysiadł, wysiadł !!!
    xD:cry:xD
     
    agucha31, krasnoludek10 oraz Miśkowo lubią to.
  9. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Dobry

    się nalatałam sprawdzając czy ogarnęłam co trzeba było ogarnąć eventowo


    Zapraszam do mnie na odpust
    będziemy strzelać ( wiwat alpy :pxD ) z kapiszonów xD



    gdybym tak się nie ociągała tylko jak kozica gnała tobym teraz łatwiej miała ;)xD

    zapisałam sobie stan by mieć porównanie czy nowość przybliży cel
    Myślę że warto mieć sporo zaliczone /zrobione zanim wlezie nowy obszar
    obecnie farmerzy którzy dopiero zaczną alpejskie zmagania mają na start pod górę i to stromą :sleepy::)


    oswajam się z mroźnymi Alpami
    wysokości jak wysokości
    czekam na lepsze atrakcje taka lawina na przykład :pxD to było by coś


    ciągły deficyt użyźniacza i pewnie te inne co jeszcze nie mam odkryte będą

    *******
    Tak mnie naszło :sleepy::cry:


    kupię użyźniacze 25 szt = 1 floren

    dzielnica rzemieślników - przepis na 5 szt użyźniaczy = 5 gwoździ + 1 obornik + 5 woda

    Dam 3 klucze - 5 gałęzi -3 bursztyny -1 koszyk -1 wieniec
    za 2 słownie dwa użyźniacze zbieracze łopat i inne rzadkie

    skrzynia niespodzianka koszt 500 000 sianogroszy - po 10 użyźniaczy zbieracze łopat i inne rzadkie

    1000 razy większa szansa na wypadanie użyźniacza z szarłatu pszenicy wszystkiego

    [​IMG]
     
  10. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Witam :)
    Na odpust za daleko , ale do alpejskich wiwatów chętnie się przyłączę :D tylko te kapiszonowe to trochę za skromne , więc coś huczniejszego wyszperałam
    [​IMG]
    teraz tylko odpowiednio to rozmieścić
    zrobić : Bam!... Bang!!... Boomm!!... BUUMMM!!!
    i... niech po Dolinie wszelki ślad zaginie :pxD
    też od rana próbuję ogarnąć co trzeba
    i mam tak

    [​IMG]
    a mojej biednej szkapinie to już nogi od tego pętelkowania /strugać, sadzić strugać, zbierać, strugać.../ całkiem pokrzyżowało:cry:xD:cry:

    Echh no... mieliśmy się

    [​IMG]
    takimi widokami zachwycać na tych wysokościach i niby taki obraz nam się jawi po wejściu w Dolinę
    ogrody niby cudne jak tu
    [​IMG]
    ale niestety to tylko powierzchowny obraz
    tak jak i lasu
    [​IMG]
    Łatwo ulec złudzeniu, że ziemia alpejska urodzajna - ale w rzeczywistości to ona
    [​IMG]
    nie tylko tak jałowa bo prawdziwe ,,oblicze Lasu i Ogrodu wygląda tak
    [​IMG][​IMG] [​IMG]
    jak te dwa monstra od lewej - to od prawej pojawi się dopiero przy wprowadzeniu alpejskich zagród/zwierzaków :music:
    I chyba rzeczywiście Alpy po to zostały wprowadzone, by nam farmy żywcem pozeżerać - teraz to jest jeszcze mało odczuwalne dla większości - szczególnie długoletnich Farmerów, bo mają co na to pożarcie rzucać a alpejskie obszary tylko częściowo odkryte, lecz gdy już będzie cała leśna i ogrodowa odkryta /+ zwierzakowa/ to dopiero zasoby farmy zaczną niknąć w oczach :music:
    - wszelkie ,,hamulce,, w tych górach /limity magazynowe, znikomy przyrost APD, odkrywanie po kawałeczku każdej z łąk, itp./ są po to byśmy nie dostrzegali ,,prawdziwego oblicza,, Alp , no ale brzydoty nie ukryje najpiękniejszy strój (grafika) ani makijaż (wszelkie udogodnienia jak choćby to dodanie slotu )
    o_O A co to Cię tak naszło, bo nie mogę rozkminić :music:gdzie te użyźniacze chcesz kupić ?
    i te skrzynie to niby jak ... by dano nam możliwość zakupu w czerwonym koszyczku, czy ... no nie wiem
    może mi to przetłumacz tak z polskiego na farmerski :p
     
    Ostatnie edytowanie: 18 czerwca 2023
  11. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    nie mogę [​IMG]

    aż sprawdziłam czy mi się tak nie krzyżują xD
    pierwszy w koszyczku czerwonym
    drugi wiadomo wygram przepis i w dzielnicy se zrobię
    trzeci na GT oferta
    czwarty w zatoce piratów
    piąty w szklarni jako bonus

    to tak z przymrużeniem oka ;)xD tego ni ma i nie będzie
    eh
    nie mam jak produkować modrzewia europejskiego :cry: użyźniacza brak
     
  12. Cardamon

    Cardamon Analityk forum

    Furda piksele trzeba cieszyć się małym dobrem w pobliżu nas :).

    Zaprzyjaźniłem się z kotką sąsiadki. Nazywa się Łajza - kotka , nie sąsiadka ;).

    [​IMG]
    Czasami siadam w ogrodzie na ławce ze zwierzakiem na kolanach i patrzymy beznamiętnie w dal myśląc na czym by zaczepić wzrok
    i coś potarmosić :p.

    Nie wydałem złotówki jak to się zdarzało w wirtualnym świecie a satysfakcji ze wspólnie spędzanych chwil sporo,
    czego i Wam życzę :inlove:.
     
  13. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Wyjechałam na 3 dni, tak zabalowałam, że wróciłam po 2 tygodniach.xDxDxD
    Taki niespodziewany urlop i od pracy i od domu i od farmy i od forum.;)
    No ale jestem na trochę, powoli ogarniam nowości z Alp, niestety ciągle to nie jest moja bajka.:oops:

    Fajne są takie przyjaźnie, też mam taką zaprzyjaźnioną kocicę Iwkę, która mając własny dom, jak tylko przyjeżdżam, wyprowadza się do mnie.:)

    Dzień dobry.:)
     
  14. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Dzień dobry:)

    QUOTE="panoramaogrodnicza, post: 2565202, member: 7201"]Wyjechałam na 3 dni, tak zabalowałam, że wróciłam po 2 tygodniach.xDxDxD
    Taki niespodziewany urlop i od pracy i od domu i od farmy i od forum.;)
    No ale jestem na trochę, powoli ogarniam nowości z Alp, niestety ciągle to nie jest moja bajka.:oops:[/QUOTE]
    Czyli wyjazd był udany pod każdym względem, kiedy aż tak się przedłużył - i super :)
    Też bym chętnie gdzieś na dłużej wybyła, by odetchnąć od wszystkiego... , ale nie mogę - jeszcze nie :sleepy:Farma trochę mi takiego oddechu dawała, lecz przez alpejskie nowości i ona przestaje być odskocznią - Alpy to absolutnie nie moje klimaty :wuerg: chyba za stara już jestem na taką ,,zabawę,, jaką tam nam zaoferowano :oops:
    ----------------
    ups - coś mi chyba edytowanie nie wyszło
     
  15. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Dzień dobry :)

    No
    widzę gapiów na spacerze ten ten okrzyk łajzo ty jedna gdzie się szlajasz xD



    fajny kicia
    te ślepia
    ciekawe co se myśli
    No w końcu złapałaś neta

    tęskniliśmy :inlove:

    moja przerwa tak pod koniec czerwca
    ale myślę że tak długa nie będzie
    nie wytrzymam ;)xD mnie za mocno świerzbi :pxD

    Elu weź te alpy na luzie ale jako wyzwanie na miarę szalonego farmera xD będzie niezła bajka

    Daj edycję i wstaw [ na samym początki przed QUOTE

    Jaka tam stara
    trzeba się piorunem przystosować bo wyginie nasz farmerski świat jak słodkie dinusie xD
    wiem wiem
    inny niż na nizinach i nas nieźle tarmosi i gnie
    ale sama se wyobraź co się będzie dziać , jak dodadzą kosmos xD

    ***

    Użyźniaczy brak :cry::cry::cry:
     
  16. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Czy Wam też tak dzisiaj farma zamula?
    Nie ładuje, nie odświeża - kwiatuszki albo owieczki.>:(
     
  17. Marcinwin

    Marcinwin Moguł forum

    Mam to samo, nic nie można zrobić, wszystko trzeba kilka razy klikać aby załapało.
     
  18. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Dokładnie.
    Nerwa mam.>:(
     
  19. KsiądzxD

    KsiądzxD Ambasador forum

    Klient śmiga, wszystko pozbierane.
     
  20. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Komu śmiga, temu śmiga.
    U mnie zamula na wszystkim.
    Przeskoczyłem nawet na linuxa i to samo.
    Wszystko wokoło śmiga, tylko farmerama ma czkawkę, zwłaszcza w alpach.
    To cała łąka drzew morelowych:
    [​IMG]

    Wycięli i wywieźli w nocy.:cry:>:(