panoramaogrodnicza

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika panoramaogrodnicza, 21 maja 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    Anka odpowiedz jest bardzo prosta...sporo osob nie ma bladego pojecia co moglo dawac to pnacze a druga grupa pewnie mniej liczna nie chce sie wychylac bo ich zainteresowanie moze sugurowac,ze jest na granicy sekundowosci;)...a sama dobrze wiesz jak to u nas jest z pewnymi tematami
     
  2. ania12355

    ania12355 Chodząca legenda forum

    Panoramko to teraz wiem czego szukasz.
    Czekamy na G&T
     
    Ostatnie edytowanie: 16 stycznia 2022
  3. jagoda1953

    jagoda1953 Chodząca legenda forum

    No właśnie też to zauważyłam i myślę fajnie idzie narobić zwierza puki błąd jest hahahaha

    A ja już aż się boję pisać, bo nawet podziękowania zmażą

    Ale Wam dziewczyny tu bardzo dziękuję za Waszą pracę

    Zasada farmy że tak się wyrażę jak w realu

    Pracuj, siedź cicho, nie wychylaj się i ciesz się że masz robotę (grę)
    A tak w ogóle
    Dzień dobry i życzę spokojnej niedzieli

    Nie to co chciałam się wkleiło , no trudno
     
    Ostatnie edytowanie: 16 stycznia 2022
  4. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

    Od jakiegoś czasu tak jest, że trza by tu siedzieć w tej gierce non stop - niestety ja na emeryturę muszę jakoś zapracować- wolnego nie mam od realu:p
    Wręcz przeciwnie, po tylu latach, to czas spędzony w grze powinien być wręcz symboliczny;)

    Zresztą nie ma zachęty ku temu, by siedzieć, bo tak naprawdę idziemy w kierunku hurtowych produkcji, dopalaczy- wspomagaczy- to jak produkcja taśmowa zmechanizowana- to już nie to:(
    I ten chory pęd ku przepaści :music:- bo dna nie widać- nie ma,
    z takiego szczytu góry nie schodzisz- tylko trza paralotnię mieć albo cuś :p
    Była walka z botami itp a w sumie firma wprowadza takie luki i rozwiązania, że powoli sami robią za bota:p

    W dodatku dają coraz mniej od siebie i będą dawać jeszcze mniej- bo trend dajmy mniej, a więcej farmerów się namnoży (multi) się sprawdziło idealnie;
    dajmy mniejsze nagrody- więcej ludzi zrobi zwykły event.

    Niby zawsze tak było - pamiętacie walkę o naklejki :pxD:cry:- ale wtedy śmialiśmy się, żartowali, atmosfera była a teraz jedynie strategie, wyliczenia, za chwilę większość graczy będzie grała na jedno kopyto, szukała tego samego- spirala się kręci.
    Zostało Ci sporo w stodole nie płacz- dostukasz 3 x tyle :D

    Dobry :)
     
  5. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Odnośnie tego pnącza wyspowego, to mam nadzieję, że jednak doczekamy się oficjalnego ogłoszenia co i jak z nim i dlaczego jest źle.
    A może ktoś tam czegoś nie podpiął i poprawią.:)
    Walka BP z botami trwa podobnie jak u nas walka z pandemią.8)
    A żebyś wiedziała, że zostało, to na przykład zapasik, który nie został ruszony.:pxD

    [​IMG]
    Dzień dobry.:)
     
  6. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    A jak były itemy/pnącza miśkowe to było ogłoszenie? :sleepy: Były pytania w dziale ogólnym i tyle co człowiek tam doczytał.

    Zresztą nawet jak się zapytamy w ogólnym, to i tak poza danym zapytaniem niczego nie zmieni. Bo opis pnącza w grze (już nie tyle w poradniku) nie jest zależny od naszej ekipy - przynajmniej mi się tak wydaje. Bo przecież opis pnącza nie będzie brzmiał: skraca czas zagród wyspowych o 25%, bonus nie sumuje się z rzemiosłem, itemami (i tu wymienić i dopisywać w razie pojawienia się nowych itemów), pnączami (wymienić - podobnie jak z itemami - wypisać).

    Tutaj mi to już zajmuje 3 linijki xD

    Co nie zmienia faktu, że zrobili graczy w butelkę :oops:
     
  7. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Prościej i łatwiej było by napisać nie skraca z innymi itemami , rzemiosłem i pnączami , a gdy coś się zmieni to poinformujemy.
    Zależny jest bo to ekipa powinna dowiedzieć się jak to jest i napisać.
     
  8. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Aniu,ogólnie opisy nawet poszczególnych itemów są malo precyzyjne.
    W FAQ-itemach też powinny być jasno powiedziane można postawić na rozbitkach czy OO a tak nie jest dlatego trudno spodziewac się,że będą precyzyjniejsze sugestie jak działają jakieś pnącza.To tylko ciężka praca Twoja ,Ryśka i całej reszty zaangażowanych w to userów otworzyło nam zwykłym siewcom sałaty ich działanie xD
     
  9. Miśkowo

    Miśkowo Chodząca legenda forum

    Bry wieczorne :)
    Opisy itemów są mało dokładne to jedno, a dodatkowo mi osobiście brakuje jeszcze podziału w pasku Dekoracji na takie zwykłe, które dają tylko PD/TPD oraz na takie, które dają np. jakąś skrzyneczkę. W pasku mam mnóstwo itemów, jak je zdobywam, to nie zawsze stawiam je na polu mimo że coś dają dodatkowo, nie zapisuję ich nazw i ich nie zapamiętuję, a jak mam później przeglądać wszystkie itemy, najeżdżać na nie i sprawdzać czy coś dają dodatkowo, żeby móc je wykorzystać to ja podziękuję. Chyba że jest jakiś sposób, żeby szybko wyłapać takie itemy i ja coś przeoczyłem?8)
     
  10. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Robiłam dziś miejsce na wybiegu na nowy item ,przeszukałam wszystkie itemy itak jak napisałam nie ma jednoznacznych opisów w zwiazku z tym niektóre zdejmowałam i sprawdzałam czy moge je przenieść na wybrzeże rozbitków;)
    Nawet brakuje opisów ,że dają skrzynkę czy tylko tpd i pd
     
  11. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Dzień dobry :)
    Wybaczcie , że tak wpadam , lecz temat Opryskiwaczy niezmiennie mnie interesuje, więc podczytuję wszystko co się o nich pisze.:p
    Czy chodzi o to ,,Świetlikowe święto II-1,, ?
    Jeśli tak.,to przecież jest wyraźnie napisane , że ,,przyspiesza produkcję w zagrodach wyspowych o 25% przez 36h ,, więc raczej wszyscy rozumieją co to znaczy
    ( nawet jeśli sobie nie potrafią dokładnie obliczyć owego %-tu , zwłaszcza z innymi bonusami)
    Czyli, że są już blisko osiągnięcia sekundowych zagród ? :music:No nie bardzo rozumiem , ale mniejsza z tym .
    Nie należę do żadnej grupy i nie bardzo się rozeznaję w tym ,,jak to u nas jest z pewnymi tematami,, więc mogę się otwarcie przyznać, że obecnie moje ,,możliwości,, przekraczają o 20% granicę sekundowości zagród - bez dodatkowych bonusów typu pnącza, rzemiosło, itemy . W sumie żadna to pociecha , bo brakuje mi odpowiedniego zaplecza ( pasza) by jak najefektywniej owe ,,możliwości,, wykorzystać.
    A wracając do owych grup, to przypuszczam , że są też i tacy, którzy
    ...I choć wiedzą
    nie powiedzą
    i nie dowiemy się...
    ( obym się myliła w tych przypuszczeniach):music:
    A to dlatego , że osobno skraca od czasu podstawowego, czyli o te 25% ze 100%, ale z innymi ,,dopalaczami,, już nie od czasu podstawowego odlicza a od pozostałego , więc..
    te 15% ,,zapasu,, nie było żadnym zapasem.
    Rzemiosło i pnącze ,,Królowej,, ( oraz Wielkanoc2012) sumują się z Opryskiwaczami - ,,niańki,, nie mam więc nie wiem jak jej bonus jest naliczany ,ale przyjmując , że też się sumuje powinno wyjść tak:
    60% (opryskiwacze) + 30%(rzemiosło i gałązki) = 90%
    (czas rośnięcia ważek w minutach) 960 - 864 = 96 i - 10 (pasza) = 86 =1h i 26 minut - na tyle powinno skrócić bez pnącza dożynkowego
    u sąsiadki - jak piszesz było - to 2h i około 10 minut . W kalkulatorze po zaznaczeniu 3 opryskiwaczy, pnącz ,,niańki,, i ,,królowej,, oraz rzemiosła pokazuje 1h 26 min. dla ważek - natomiast bez pnącza ,,królowej,, wychodzi 2h 52 min i 48 sek , co daje 173 min ( po zaokrągleniu)
    odejmując od tego 25% pnącza świetlikowego :
    173 - 43 = 130 min = 2h i 10 minut
    i tu nasuwa się wniosek , że sąsiadka najprawdopodobniej nie uruchomiła pnącza ,,królowej,, - albo też w TOP-owym ferworze uruchomiła to drugie -
    ,,Królowa karnawału III ,, - a jeśli go nie posiada - i uruchomiła właściwą gałązkę - ... no to nie wiem czym wytłumaczyć te 2h i 10 minut.:(
    Odnośnie zbierania , to dość często tuż po zebraniu (ręcznie) znów pojawia się znaczek, że zagroda jest do zebrania - albo system nie łapie, lub też robi to z lekkim opóźnieniem w stosunku do czynności - to samo z zapisywaniem, ostatnio przy zbieraniu roślin prawidłowo dopisywało mi je dopiero po przejściu na inną łąkę. U Twojej sąsiadki sytuacja jakby odwrotna; po zebraniu dopisywało , lecz po przejściu na drugą łąkę zwierza w stodole nie było. Gdzieś tam było pisane, że przejście z jednego obszaru na kolejny to w jakimś stopniu odświeżenie gry - no i skoro te zagrody miały rosnąć 2h i 10 minut , więc zwierz się nie mnożył - a paszy ubyło ponieważ ona została podana ,a następnie zagrody skasowane i wystawiane od nowa i od nowa karmione...
    Ufff... rozpisałam się :p tylko nie wiem czy w miarę zrozumiale - i czy to choć trochę będzie pomocne :music:
    Dobrego dnia wszystkim życzę:)

     
    Ostatnie edytowanie: 17 stycznia 2022
  12. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Myślę, że jeśli to pnącze odbiega właściwościami od innych pnączy to należy nam się chociaż wyjaśnienie, jakieś zasady jednak powinny obowiązywać. Pytanie w ogólnym może zobligować ekipę do spytania wyżej co i jak.
    Dobrze, że jesteś, zdaje się że trochę doświadczeń w tym temacie masz.;) Ja na razie tylko podczytuję, produkuję paszę i mam nadzieję, że BP w końcu mnie obdarzy kilkoma opryskiwaczami. Ciekawa jestem ile to paszy potrzeba na taki seans z opryskiwaczami?
    Popołudniowe dzień dobry.:)
     
  13. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Właśnie skończyłam szkolenie, które trwało 3 godziny i które tak naprawdę ograniczało się do tego, że pani nam pokazywała jak oglądać i zapisywać na później filmy na youtube'ie >:(:mad:>:(

    A to łącznie ma być 40 godzin. [Pogięło] kogoś, bo inaczej nie jestem w stanie tego wyrazić słowami. Szkolenie goni szkolenie, ale zdecydowana większość [nawóz] warta. To dzisiejsze pobiło wszelkie rekordy -.-

    Napisałam przed szkoleniem i teraz weszłam, by przeczytać odpowiedź a tam nic :oops: jak będzie odpowiedź, to dajcie mi proszę znać, bo ja zapomnę, że tam coś pisałam.

    Post edytowałam i rozumiejąc Twoje wzburzenie poprawiłam, to co powinno być poprawione.
    MOD_Zła
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 17 stycznia 2022
  14. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Aniu trzeba było napomknąć ,ze znasz zasady działaniu YT,bo grasz w farmeramę i tam nieraz trzeba linki do tego portalu zamieścić:):):)

    Post edytowałam i poprawiłam cytat jak w oryginale.
    MOD_Zła
     
  15. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Odpowiedź się pojawiła. :p

    Widzę, że szkolenie wyprowadziło Cię z równowagi...
     
  16. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Dzięki. A no wyprowadziło* W tym miejscu powinny się pojawić te znaczki, które Zgredek ma w sygnaturce z tym takim ludkiem.

    *a jestem ogólnie cierpliwą osobą ;)

    Nie rozumiem po co robili test na wejście. A trafiłam do grupy zaawansowanej, no ale jak to ma być poziom zaawansowany, to ja nie chcę wiedzieć jaki jest podstawowy...

    Jak się pani przerywało albo pytało o coś pod kątem przedmiotu, którego się uczy, to pani się rozwodziła i lała wodę, że hej, więc lepiej się nie odzywać. Tzn. ja o nic jej nie pytałam :p tzn. cisnęło mi się tylko jedno pytanie... xD

    Możemy już skończyć? :p
     
  17. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Bardzo Cię rozumiem.
    Moja córka wymyśliła, że licencjat z informatyki to za mało i poszła na studia magisterskie. Większość grupy warczała na nią, ża za szybko robi zadania i zawyża poziom projektów. Prowadzący tez nie byli zachwyceni, bo zadawała trudne pytania. W końcu któryś zapytał, co ona robi na tych studiach, skoro to wszystko wie... Ona liczyła na to, ze dowie się czegoś więcej, a nie będzie to powtórka z licencjatu. Poszła sobie gdzie indziej. Wybrała tym razem studia niezwiązane z jej pracą, żeby mieć jakieś wyzwanie
     
  18. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Ale nawet dyrektorka w trakcie mi dzwoniła, że to co za (cenzura) szkolenie, bo ona chociaż nie jest informatyczna, to niczego się nie nauczyła :sleepy:



    Co do córki... naprawdę? :eek: ale to pokazuje, że na uczelni są prowadzący, którzy tam nie powinni się znaleźć. Dobry nauczyciel ma wiedzę większą niż ta którą naucza/wykłada i nie boi się takich pytań. Fakt, czasem trzeba umieć się przyznać, że coś trzeba sprawdzić, bo się nie wie/nie pamięta.

    Dlatego w szkole nauczyciel ma studia skończone I-wszego lub II-ego stopnia. A dzieci mają frajdę jak o coś zapytają a im mówię, że to dopiero na studiach ;)

    A co do córki, to przykre bardzo. Tzn. nie studiowałam informatyki, ale na magistrze jest coś więcej niż na licencjacie. Raczej spotykałam się z historiami, że to student nie dawał rady, a tu wykładowca wysiadał. Niepojęte...
     
  19. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Elu ja w tym temacie jestem zaledwie na poziomie raczkowania:p dwie próby za mną, no ale cośkolwiek udało mi się ,,posunąć do przodu,, Za pierwszym razem nie byłam absolutnie przygotowana na takie ,,bum !,, i w rezultacie tylko zmarnowałam potencjał tych ,,partyzantów,,
    (tak Mietka nazywa opryskiwaczexD:cry: xD)
    Na kolejny test przygotowałam się już lepiej wystawiając w pierwszej kolejności neony, róże itd. aż po zwykłe zagrody ( na wszystkich łąkach farmy i wyspy) - zwłaszcza te długo rosnące.Oczywiście odpaliłam też wszystko co zwiększało ilość zwierza - choć nie było tego za wiele i...moje 15 sztuk z pomarańczowej zagrody ważek to jest ,,mizeryja,, w porównaniu z tym węgierskim ,,Herosem,, który miał ich coś około 112 o ile dobrze pamiętam (Norbi w dożynkowym nam pokazywał ). Ale dla mnie to i tak było super, bo w ciągu kilku godzin ponad siedmiokrotnie zwiększyłam ogólną ilość zwierząt w stodole. 8)
    Dużo - a jeśli nastawiać się na seans z samymi np. ważkami czy mantami to i kilkadziesiąt tysięcy nie zaszkodzi zgromadzić, bo pasza topnieje w błyskawicznym tempie - nawet jeśli zbiera się łąki po kolei (farma, dzika.... potem na wyspie ) - chwilę to trwa i zagrody w rzeczywistości są jednominutowe, ale przynajmniej ten sposób zbierania daje pewność prawidłowego zapisywania.
    Wystawiając 100 zagród jednego rodzaju idzie 100 paszy - przez 60 minut/1h będzie to 6000 , a przez 10h pójdzie 60000 - nawet więcej jeśli gra działa sprawnie i oczywiście z pomocą kombajnu :music:no i jeśli uda nam się wytrzymać te 10 h przy kompie klikając non stop :pMnie się nie bardzo udało i już po godzinie dostawałam kręćka, a po trzech musiałam zrobić sobie dłuższą przerwę :p zaś po owej przerwie kolejna karuzela przez ponad godzinę i... pasza się skończyła :p zostało tylko około 300 dla tukanów, ale już nie miałam sił ich wystawiać :cry:xD:cry:
    Teraz od nowa gromadzę zapasy i ... kolejny seans nie wcześniej jak na jesieni
     
  20. b7ozena

    b7ozena Fanatyk forum

    [​IMG]

    oświećcie mnie o_O ile opryskiwaczy potrzeba na takie zbiory zwierza :inlove: