panoramaogrodnicza

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika panoramaogrodnicza, 21 maja 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. ania12355

    ania12355 Chodząca legenda forum

    Im dłuższa produkcja tym gorzej. Drzewka i rośliny sa już gotowe do dozynek. Zwierzęta zjadają rośliny i owoce.
    Ja zwierzat nigdy do TOP nie oddawałam.
     
  2. chris975

    chris975 Fanatyk forum

    Aniu czy w Twoim kalkulatorze nie ma błędu odnośnie sposobu skracania czasu dojrzewania zagród? Bo tak mi się wydaje, że wszystkie bonusy są tu sumowane i mając bonusy ze slotów, pnączy i raptem dwóch opryskiwaczy wychodzi mi, że wszystko będzie hodować się 1 sekundę :)
     
  3. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    No właśnie wydaje mi się, że tak będzie jak jest w kalkulatorze (tak było na innych pnączach ogólnych dla zagród i działało), ale BP lubi robić figle i nagle zmieniać sposób liczenia. Dlatego też prosiłam o sprawdzenie, jeśli ktoś będzie miał okazję odpalić opryskiwacze i to nowe pnącze :)
     
  4. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    Aniu przyszłam tu za Tobą żebyś nie musiała latać i szukać.
    3 opryskiwacze, pnącze dożynkowe, pnącze niańka, pnącze królowa karnawału, poncz jajeczny, doniczka walentynkowa. Niby powinno być 1s (nawet zapas procentowy) a jednak...
    Było tak :
    próba kombajnem - nic tego ponad 2h
    próba karmie zbieram od razu każdą zagrodę osobno jedna po drugiej ok - niby ok aleee.... po zebraniu czas przeskakiwal zaraz na te 2 h z hakiem... wiec trzeba było usuwac po każdym zbiorze...w stodole dopisywało więc w miarę ok . karmienie, zbieranie, usuwanie- zaklikać się można ale ok. Jednak nie do końca ok bo po przejściu na drugą polanę i zajrzeniu do stodoły ( do której na wczesniejszej polanie dopisywało) nie było nastukanego zwierza... stan stodoły początkowy...ale paszy ubyło.
    I co poszło nie tak?
    Sprawdzałam pnącze dożynkowe osobno u siebie bo pomyślałam, że pewnie źle nalicza albo może bonus zmienią ale nie. U mnie pnącze osobno działa bez zarzutu.
    Tak na logikę jeśli bonusy nalicza w jakiś tam inny sposób tzn w innej kolejności i niektóre nie od czasu początkowego tylko już po poprzedni bonusie to i tak było 15% zapasu ( bo bonusy w sumie były na 115%) więc nawet w tym przypadku powinny być ważki 1 sekundowe a rosły ponad 2h . Jakoś 2,10 o ile dobrze pamiętam. Skąd aż tak długi czas? Czemu bonusy nie zadziałały i w czym tkwi błąd? Pojęcia nie mam a nie ukrywam, że chciałabym mieć. Bardzo liczę na to, że wspólnie wymyślimy co jest przyczyną albo BP poprawi to bo na zdrowy rozum nie powinno tak być. No nie ponad 2h!!! Nie wiem czy Ci wszystko wytłumaczyłam jasno ale jak coś to pytaj- doprecyzuję. ;)
     
  5. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Dzięki :)

    Wpisałam w kalkulator tak jak mówisz, ale wpisałam nowe pnącze inaczej niż pozostałe, czyli jako osobny "składnik" (czyli bez sumowania) i wychodzi...

    [​IMG]

    Zatem skubańce wklepali to jako osobną zmianną >:(-.-
    To w takim razie taka informacja jak jest liczone powinna być w poradniku !!! >:(


    No chyba, że to nie tak te czasy wyglądały, ale mniej więcej pasuje do 2 godzin z hakiem...:sleepy:


    Czyli rzemiosło i pnącze ogólne (które działa bez względu na miejsce wzrostu) jest sumowane, a pnącze "miejscowe" ma osobny licznik, tak jak pnącza/itemy dedykowane mają osobny licznik...


    Co za parodia...

    EDIT:

    Zatem wpływ na zagrody ogólnomiejscowe/ogólnogatunkowe mają
    • kulki 5%
    • doniczka wal. 10%
    • niańka 5%
    • 3 opryskiwacze => 60%
    co daje łącznie 80%, zatem pozostały czas to 20% (współczynnik 0,2)

    Wpływ na zagrody "miejscowe" ma
    • pnącze dożynkowe / świetlikowe 25%
    czyli współczynnik 0,75

    Woda - 20% ( współczynnik osobny 0,8)
    Runa - 10% (współczynnik 0,9)

    Liczą to tak:

    czas * 0,2*0,75*0,8*0,9

    co nigdy nie wyjdzie 0, bo nie mnożę nigdy przez 0

    W przypadku Twoich ważek bez wody, bez 0,8
     
    Ostatnie edytowanie: 15 stycznia 2022
  6. chris975

    chris975 Fanatyk forum

    Z moich wyliczeń takich na piechotę też wychodziły 2 godziny z hakiem (chociaż inne trochę wartości niż u Ciebie) przy takim zestawie...
    Pytanie co byłoby gdyby użyć czterech opryskiwaczy i pnącza dożynkowego - teoretycznie jeżeli pnącze działa jak sławny item to powinno wtedy skracać o ponad 100% czyli hodowla trwałaby 1 sekundę. Nie mam tylu to nie sprawdzę ;)
    Wydaje mi się, że wszystkie inne dotychczasowe bonusy się nie sumują tylko skracają po kolei i one nigdy nie doprowadzą do sytuacji, że jakaś zagroda będzie dojrzewać jedną sekundę.

    Sam już się w tym zakręciłem xD ;)
     
  7. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    Anula dokładnie te!! Zaokrąglone 2:09:36 do 2:10 i by się zgadzało... Patrz jakie oszukańce!-.- To ręce opadają... Wiesz to wszystko się działo u mojej sąsiadki, rozmawiałyśmy na skypie i wręcz nie chciałam uwierzyć dopóki nie zobaczyłam. :eek:
    A teraz popatrz na sprawę tak: Dziewczyna ma te 3 opryskiwacze, spory zapas paszy i zdecydowała się na udział w topie po uzyskaniu tego pnącza. Nakręciła ponad 500 prób imprezowych , odpaliła bonusy, wrzuciła już do wora część towaru i co teraz? Na całe szczęście miała trochę SN żeby natrzaskać szarłatu a przy okazji eventowych wypadajek i nie miała pustych półek w stodole tylko jakiś tam zapas był. Ale jakie to żenujące jest to głowa mała!>:(-.-
    A najlepsze jest to, że ludki są nie bardzo tym przejęte. Na post zareagował tylko Chris jak napisałam o tym w eventowym wątku. Generalnie nikogo nie obeszło, że hurtowo zostaliśmy zrobieni w buca za to wszyscy się cieszą z cudownego pnącza, które aż o 25% skraca zagrody na wyspie. No cud malina normalnie!o_O Stare poczciwe bagienko :wuerg:
     
  8. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Sumują się wybrane - edytowałam powyższy post i tam wyjaśniłam. Dlatego tym bardziej dziwi, że skoro itemy/pnącza/rzemiosło, które działało dla zwierząt (ogółem) się sumowało, a teraz pnącze, które działa ogółem na zwierzaki ale wyspowe już się nie sumuje.

    Co do miśkowych itemów / pnącz, to one też mają swój osobny współczynnik, bo są dedykowane tylko miśkom...

    Co do obliczeń przy małych czasach ta różnica jak sumujesz i nie sumujesz jest nieznaczna. Ale to co było do tej pory w kalkulatorze jest sprawdzone, bo trochę Czerwoną pomęczyłam z testowaniem różnych wariantów swego czasu :p
     
  9. chris975

    chris975 Fanatyk forum

    Czyli 4 opryskiwacze, kulka, doniczka i niańka (lub królowa karnawału) dadzą 1 sekundowe zagrody?
     
  10. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    No nie wpadłabym na to, że będą rozgraniczać wyspowe i niewyspowe zwierzaki. To w takim razie jak dojdą nam pnącza skracające czas stawonogów, ssaków, ptaków itd. to też to będzie osobny współczynnik i robienie graczy w butelkę -.- w TOP nie brałam udziału w tym roku (za wysokie progi na moje nogi xD ) i eventu bym nie robiła, gdyby nie to pnącze, a wychodzi na to, że ono jest atrakcyjne tylko wtedy, gdy nie używam/nie mam niczego poza wodą >:(
     
  11. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    Ania ok ja rozumiem ,sumuje- nie sumuje etc ale do jasnej anielki to powinno być napisane tak ? Wchodzi nowe pnącze więc info o tym, że się nie sumuje z innymi bonusami powinno być. Wtedy czytam , liczę i podejmuję decyzję czy mi to aby na pewno odpowiada.
     
  12. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Wg mnie tak. A to jednak jest spora różnica ten 1 opryskiwacz więcej.

    Chyba będę musiała kogoś z ekipy pomęczyć testowaniem czasów, żeby mieć pewność, ale to już nie dzisiaj.

    Też uważam, że powinna być informacja o tym. I co z tego, że ludzie pytali mnie na sówkach czy się będzie sumowało (pow.że raczej tak, skoro tak było do tej pory) jak nagle BP robi inaczej?

    Ale Rysiek tez miał przeboje z jednym pnączem z roślin - jedno liczy całkiem inaczej niż pozostałe i o ile ja tutaj ( na razie ) mogę doszukać się "logiki" (wszystkie, miejscowe, gatunkowe) o tyle u Ryśka tej logiki nie ma zachowanej.

    Równie dobrze co event możemy dostawać pnącza skracające czas o 50% a nigdy do jednosekunowych nie dojdziemy. Tylko się zdenerwowałam teraz -.-
     
    Ostatnie edytowanie: 15 stycznia 2022
  13. chris975

    chris975 Fanatyk forum

    Ale to nie wyjdzie 2:09:36...
    Jak policzyłem bez używania wody i plus pnącze królowa karnawału i wychodzi mi 2:33h xD
    Próbuje różnych już kombinacji i za nic mi nie chce wyjść 2:10 xD ;)
     
  14. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    Ania ale czemu rozgraniczasz wyspę od farmy? Przecież opryskiwacze, pnącza i rzemiosło działają na całość . Tylko to durne pnącze dożynkowe na samą wyspę. Wiesz gdyby mi zwierzę farmowe nie wyszło to ok ale wyspowe? Tym bardziej dziwne jest to ze te sekundówki były i się pięknie dopisywały mimo tego całego pogmatwanego procesu ręcznego siania i ściągania zagród. Dopiero po przejściu na inną polanę okazało się, że jednak nie. Ehh bez flaszki nie do ogarnięcia xD:cry:xDxD:cry::cry:
     
  15. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Rozgraniczam tylko dlatego, że najwidoczniej teraz BP tak rozgranicza (patrząc po czasach, które się zgadzają przy takim rozgraniczeniu). Ja bym nie rozgraniczała. Nawet bym na takie rozgraniczenie nie wpadła, więc tym bardziej uważam, że to nie jest w porządku w stosunku do graczy...
     
  16. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    Masz rację. Przepraszam. Źle to ujęłam.;)
     
  17. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Tu się z tobą nie mogę zgodzić, tym co się nie podoba na pewno wiedzą jaka będzie odpowiedż.
    Sama wiem że pierwsza będzie (tak ustalił producent i nie mamy na to wpływu zgłosimy to ,jednak może pozostać to tak jak jest).
    Zobacz ile halny zgłaszał problemów i nic w tym kierunku nie zostało zrobione.
     
  18. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    A to jest jeszcze inna bajka. Mi chodziło o brak zainteresowania userów tym tematem a nie podejście ekipy. Oczywiście masz rację. Wystarczy przeczytać odpowiedź PT ;)
     
    Ostatnie edytowanie: 16 stycznia 2022
  19. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Podejście sporej części userów jest takie bo znają podejście ekipy.
    Sama miałam ochotę cię poprzeć i odezwać ,jednak pomyślałam że będzie to tylko walka z wiatrakami (chciałabym by tak nie było i mój tok zrozumienia nie był zgodny z prawdą).
     
  20. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    W sumie tak...